Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2012/2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2012/2013
2011/2012 2013/2014
Data 15 listopada 2012 – 17 lutego 2013
Miejsce rozpoczęcia Kanada Calgary
Miejsce zakończenia Włochy Klobenstein
Organizator Międzynarodowa Unia Łyżwiarska
Zwycięzcy
500 m Austria Vanessa Bittner

Kazachstan Darsil Essamambo
1000 m Austria Vanessa Bittner

Holandia Kai Verbij
1500 m Austria Reina Anema

Chińska Republika Ludowa Fan Yang
3000 m Austria Jade van der Molen

Włochy Andrea Giovannini
Drużynowo  Holandia

 Włochy
Start masowy Austria Vanessa Bittner

Holandia Gerben Jorritsma

Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2012/2013 był piątą edycją tej imprezy. Cykl rozpoczął się w Calgary 15 listopada 2012 roku, a zakończył 17 lutego 2014 w Klobenstein.

Puchar Świata rozegrany został w 7 miastach, w 6 krajach, na 3 kontynentach. Zawody w Astanie zostały odwołane.

Medaliści zawodów[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚJ 15-16 listopada 2012 Kanada Calgary 500 m (15.11) Kanada Kate Hanly Japonia Kako Yamane Japonia Konami Soga
1000 m (15.11) Kanada Kate Hanly Japonia Saori Toi Japonia Kako Yamane
3000 m (16.11) Japonia Nene Sakai Japonia Saori Toi Kanada Josie Spence
500 m (16.11) Japonia Kako Yamane Kanada Kate Hanly Japonia Konami Soga
1500 m (16.11) Japonia Natsumi Takayama Japonia Saori Toi Kanada Josie Spence
Start masowy (16.11) Japonia Nene Sakai Kanada Josie Spence Japonia Natsumi Takayama
2. PŚJ 17-18 grudnia 2012 Białoruś Mińsk 500 m (17.12) Austria Vanessa Bittner Niemcy Doreen Lamb Holandia Bente van den Berge
1000 m (17.12) Austria Vanessa Bittner Holandia Reina Anema Niemcy Doreen Lamb
3000 m (17.12) Holandia Reina Anema Holandia Jade van der Molen Niemcy Leia Behlau
500 m (18.12) Austria Vanessa Bittner Niemcy Doreen Lamb Holandia Bente van den Berge
1500 m (18.12) Holandia Reina Anema Holandia Jade van der Molen Holandia Ineke Dedden
Start masowy (18.12) Holandia Ineke Dedden Holandia Jade van der Molen Holandia Reina Anema
3. PŚJ 8-9 grudnia 2012 Niemcy Inzell 500 m (8.12) Korea Południowa Kwak Hae-ri Austria Vanessa Bittner Holandia Antoinette de Jong
1500 m (8.12) Holandia Antoinette de Jong Korea Południowa Heo Yoon-hee Holandia Reina Anema
Bieg drużynowy (8.12)  Holandia  Korea Południowa  Japonia
1000 m (9.12) Holandia Antoinette de Jong Austria Vanessa Bittner Szwajcaria Kaitlyn McGregor
3000 m (9.12) Holandia Reina Anema Korea Południowa Park Cho-weon Holandia Jade van der Molen
Start masowy (9.12) Austria Vanessa Bittner Holandia Ineke Dedden Japonia Natsumi Takayama
4. PŚJ 29-30 grudnia 2012 Chińska Republika Ludowa Changchun 500 m (29.12) Chińska Republika Ludowa Zhang Yue Korea Południowa Kwak Hae-ri Chińska Republika Ludowa Fu Yuan
1000 m (29.12) Korea Południowa Heo Yoon-hee Korea Południowa Jang Mi Chińska Republika Ludowa Xu Le
3000 m (29.12) Japonia Park Cho-weon Korea Południowa Heo Yoon-hee Chińska Republika Ludowa Yang Yue
500 m (30.12) Korea Południowa Park Ji-woo Korea Południowa Park Cho-won Japonia Chinatsu Nagaya
1500 m (30.12) Korea Południowa Jang Mi Korea Południowa Kwak Hae-ri Chińska Republika Ludowa Zhang Yue
Start masowy (30.12) Chińska Republika Ludowa Wang Jianlu Holandia Jade van der Molen Holandia Reina Anema
5. PŚJ 12-13 stycznia 2013 Włochy Baselga di Pinè 500 m (12.01) Niemcy Doreen Lamb Polska Patrycja Zachariasz Szwajcaria Kaitlyn McGregor
1000 m (12.01) Szwajcaria Kaitlyn McGregor Holandia Reina Anema Holandia Jade van der Molen
3000 m (12.01) Holandia Jade van der Molen Holandia Reina Anema Polska Urszula Włodarczyk
500 m (13.01) Szwajcaria Kaitlyn McGregor Holandia Bente van den Berge Niemcy Doreen Lamb
1500 m (13.01) Szwajcaria Kaitlyn McGregor Holandia Jade van der Molen Holandia Reina Anema
Start masowy (13.01) Holandia Ineke Dedden Holandia Jade van der Molen Norwegia Camilla Lund
6. PŚJ 19-20 stycznia 2013 Kazachstan Astana 500 m (19.01) Odwołano
1500 m (19.01) Odwołano
500 m (20.01) Odwołano
1000 m (20.01) Odwołano
3000 m (20.01) Odwołano
Start masowy (20.01) Odwołano
6. PŚJ 19-20 stycznia 2013 Stany Zjednoczone Roseville 500 m (19.01) Kanada Noémie Fiset Stany Zjednoczone Sarah Warren Kanada Maddison Pearman
1000 m (19.01) Kanada Noémie Fiset Stany Zjednoczone Sarah Warren Stany Zjednoczone Jerica Tandiman
3000 m (19.01) Kanada Noémie Fiset Stany Zjednoczone Clare Jeong Stany Zjednoczone Jaclyn Rowe
500 m (20.01) Kanada Noémie Fiset Kanada Maddison Pearman Stany Zjednoczone Sarah Warren
1500 m (20.01) Kanada Noémie Fiset Stany Zjednoczone Clare Jeong Kanada Maddison Pearman
Start masowy (20.01) Stany Zjednoczone Clare Jeong Stany Zjednoczone Clare Jeong Kanada Maddison Pearman
7. PŚJ 16-17 lutego 2013 Włochy Klobenstein 500 m (16.02) Japonia Kako Yamane Austria Vanessa Bittner Rosja Jelizawieta Kazelina
1500 m (16.02) Holandia Reina Anema Korea Południowa Heo Yoon-hee Japonia Saori Toi
Bieg drużynowy (17.02)  Holandia  Korea Południowa  Rosja
1000 m (17.02) Austria Vanessa Bittner Holandia Antoinette de Jong Szwajcaria Kaitlyn McGregor
3000 m (17.02) Holandia Jade van der Molen Norwegia Marte Vatn Norwegia Sofie Karoline Haugen
Start masowy (16.02) Austria Vanessa Bittner Rosja Jelizaweta Kazelina Włochy Giulia Lollobrigida

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Vanessa Bittner 300
2. Japonia Kako Yamane 290
3. Niemcy Doreen Lamb 232
4. Holandia Bente van den Berge 214
5. Szwajcaria Kaitlyn McGregor 186
6. Korea Południowa Kwak Hae-ri 180
7. Kanada Kate Hanly 180
8. Kanada Noémie Fiset 175
9. Rosja Jelizaweta Kazelina 150
10. Stany Zjednoczone Sarah Warren 122
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Vanessa Bittner 280
2. Szwajcaria Kaitlyn McGregor 255
3. Holandia Antoinette de Jong 220
4. Holandia Reina Anema 192
5. Korea Południowa Heo Yoon-hee 170
6. Kanada Kate Hanly 140
7. Niemcy Doreen Lamb 135
8. Rosja Aleksandra Kaczurkina 115
9. Japonia Kako Yamane 115
10. Holandia Jade van der Molen 96
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Reina Anema 315
2. Korea Południowa Heo Yoon-Hee 250
3. Japonia Saori Toi 145
4. Rosja Olga Daniłowa 133
5. Holandia Jade van der Molen 130
6. Szwajcaria Kaitlyn McGregor 117
7. Polska Urszula Włodarczyk 114
8. Rosja Jewgenija Wołkowa 101
9. Holandia Antoinette de Jong 100
10. Kazachstan Marija Sizowa 93
3000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Jade van der Molen 310
2. Holandia Reina Anema 190
3. Norwegia Sofie Karoline Haugen 147
4. Japonia Saori Toi 136
5. Korea Południowa Park Cho-won 130
6. Norwegia Marte Vatn 123
7. Niemcy Leia Behlau 105
8. Polska Magdalena Czyszczoń 102
9. Japonia Nene Sakai 95
10. Czechy Natálie Tauchenová 93
Drużynowo
Lp. Zawodnik Punkty
1.  Holandia 250
2.  Korea Południowa 200
3.  Rosja 165
4.  Polska 126
5.  Niemcy 120
6.  Norwegia 107
7.  Chiny 86
8.  Czechy 75
9.  Kazachstan 74
10.  Włochy 72
Start masowy
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Vanessa Bittner 250
2. Holandia Ineke Dedden 180
3. Estonia Saskia Alusalu 169
4. Rosja Jelizaweta Kazelina 165
5. Włochy Giulia Lollobrigida 141
6. Holandia Jade van der Molen 140
7. Czechy Nikola Zdrahalová 121
8. Japonia Natsumi Takayama 105
9. Japonia Nene Sakai 100
10. Chińska Republika Ludowa Jianlu Wang 90

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚJ 15-16 listopada 2012 Kanada Calgary 500 m (15.11) Japonia Junya Miwa Japonia Yuto Fujino Japonia Shota Nakamura
1000 m (15.11) Japonia Junya Miwa Japonia Yuto Fujino Japonia Shota Nakamura
3000 m (15.11) Japonia Shota Nakamura Japonia Takuro Ogawa Japonia Masahito Obayashi
500 m (16.11) Japonia Junya Miwa Japonia Yuto Fujino Japonia Shota Nakamura
1500 m (16.11) Japonia Shota Nakamura Japonia Junya Miwa Kanada Vincent De Haître
Start masowy (16.11) Japonia Shota Nakamura Japonia Takuro Ogawa Japonia Masahito Obayashi
2. PŚJ 17-18 grudnia 2012 Białoruś Mińsk 500 m (17.12) Kazachstan Darsil Essamambo Rosja Denis Butakow Norwegia Simen Spieler Nilsen
1000 m (17.12) Norwegia Kai Verbij Rosja Władimir Zarowczackij Holandia Gerben Jorritsma
3000 m (17.12) Norwegia Simen Spieler Nilsen Włochy Andrea Giovannini Holandia Paul-Yme Brunsmann
500 m (18.12) Kazachstan Darsil Essamambo Rosja Denis Butakow Norwegia Simen Spieler Nilsen
1500 m (18.12) Norwegia Kai Verbij Rosja Jewgienij Nazarow Holandia Paul-Yme Brunsmann
Start masowy (18.12) Norwegia Simen Spieler Nilsen Włochy Andrea Giovannini Korea Południowa So Han-jae
3. PŚJ 8-9 grudnia 2012 Niemcy Inzell 500 m (8.12) Rosja Konstantin Nikitin Chińska Republika Ludowa Yu Tian Korea Południowa Kim Tae-yun
1500 m (8.12) Korea Południowa Seo Jeong-soo Norwegia Simen Spieler Nilsen Japonia Junya Miwa
Bieg drużynowy  Holandia  Włochy  Szwecja
1000 m (9.12) Chińska Republika Ludowa Fan Yang Korea Południowa Kim Tae-yun Rosja Konstantin Nikitin
3000 m (9.12) Korea Południowa Seo Jeong-soo Szwecja David Andersson Włochy Andrea Giovannini
Start masowy (18.12) Japonia Takuro Ogawa Holandia Gerben Jorritsma Szwecja Nils van der Poel
4. PŚJ 29-30 grudnia 2012 Chińska Republika Ludowa Changchun 500 m (29.12) Chińska Republika Ludowa Bai Qiuming Chińska Republika Ludowa Tian Yu Chińska Republika Ludowa Yang Fan
1000 m (29.12) Korea Południowa Kim Tae-yun Chińska Republika Ludowa Yang Fan Korea Południowa Kim Yeong-jin
3000 m (29.12) Korea Południowa Seo Jeong-soo Chińska Republika Ludowa Yang Fan Korea Południowa So Han-jae
500 m (30.12) Chińska Republika Ludowa Bai Qiuming Korea Południowa Kim Tae-yun Chińska Republika Ludowa Tian Yu
1500 m (30.12) Chińska Republika Ludowa Yang Fan Korea Południowa Kim Yeong-jin Chińska Republika Ludowa Liu Yiming
Start masowy (30.12) Chińska Republika Ludowa Yang Fan Chińska Republika Ludowa Li Xuefeng Chińska Republika Ludowa Liu Yiming
5. PŚJ 12-13 stycznia 2013 Włochy Baselga di Pinè 500 m (12.01) Holandia Gerben Jorritsma Kazachstan Darsil Essamambo Austria Armin Hager
1000 m (12.01) Holandia Kai Verbij Austria Armin Hager Holandia Thijs Roozen
3000 m (12.01) Włochy Andrea Giovannini Niemcy Felix Maly Holandia Paul-Yme Brunsmann
500 m (13.01) Holandia Gerben Jorritsma Holandia Kai Verbij Austria Armin Hager
1500 m (13.01) Włochy Andrea Giovannini Holandia Kai Verbij Austria Armin Hager
Start masowy (13.01) Włochy Andrea Giovannini Holandia Gerben Jorritsma Szwecja Nils van der Poel
6. PŚJ 19-20 stycznia 2013 Kazachstan Astana 5000 m (19.01) Odwołano
1000 m (19.01) Odwołano
3000 m (19.01) Odwołano
500 m (20.01) Odwołano
1500 m (20.01) Odwołano
Start masowy (20.01) Odwołano
6. PŚJ 19-20 stycznia 2013 Stany Zjednoczone Roseville 500 m (19.01) Kanada Daniel Dubreuil Stany Zjednoczone Kyle Ronchak Stany Zjednoczone Edwin Park
1000 m (19.01) Kanada Daniel Dubreuil Stany Zjednoczone Edwin Park Stany Zjednoczone Steven Hartman
3000 m (19.01) Kanada Ben Donnelly Stany Zjednoczone Edwin Park Kanada Daniel Dubreuil
500 m (20.01) Stany Zjednoczone Edwin Park Kanada Daniel Dubreuil Stany Zjednoczone Kyle Ronchak
1500 m (20.01) Kanada Daniel Dubreuil Stany Zjednoczone Steven Hartman Kanada Ben Donnelly
Start masowy (13.01) Stany Zjednoczone Edwin Park Stany Zjednoczone Steven Hartman Stany Zjednoczone Robert Goodwin
7. PŚJ 16-17 lutego 2013 Włochy Klobenstein 500 m (16.02) Japonia Junya Miwa Holandia Gerben Jorritsma Japonia Yuto Fujino
1500 m (16.02) Chińska Republika Ludowa Yang Fan Korea Południowa Seo Jeong-soo Japonia Shota Nakamura
Bieg drużynowy (16.02)  Włochy  Holandia  Japonia
1000 m (17.02) Rosja Konstantin Nikitin Holandia Kai Verbij Chińska Republika Ludowa Yang Fan
3000 m (17.02) Włochy Andrea Giovannini Holandia Kai Verbij Chińska Republika Ludowa Yang Fan
Start masowy (17.02) Holandia Gerben Jorritsma Korea Południowa Seo Jeong-soo Włochy Andrea Giovannini

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kazachstan Darsil Essamambo 278
2. Japonia Junya Miwa 274
3. Holandia Gerben Jorritsma 260
4. Japonia Yuto Fujino 213
5. Rosja Konstantin Nikitin 190
6. Chińska Republika Ludowa Yang Fan 185
7. Austria Armin Hager 175
8. Chińska Republika Ludowa Tian Yu 155
9. Korea Południowa Kim Yeong-jin 132
10. Polska Piotr Michalski 127
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Kai Verbij 270
2. Chińska Republika Ludowa Yang Fan 260
3. Rosja Konstantin Nikitin 220
4. Japonia Junya Miwa 170
5. Korea Południowa Kim Yeong-jin 165
6. Austria Armin Hager 140
7. Korea Południowa Kim Tae-yoon 130
8. Japonia Yuto Fujino 118
9. Holandia Thijs Roozen 111
10. Kazachstan Darsil Essamambo 84
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Yang Fan 245
2. Korea Południowa Seo Jeong-su 238
3. Japonia Junya Miwa 200
4. Japonia Shota Nakamura 155
5. Holandia Kai Verbij 150
6. Chińska Republika Ludowa Yang Zhendong 123
7. Włochy Andrea Giovannini 107
8. Holandia Paul-Yme Brunsmann 101
9. Polska Piotr Michalski 95
10. Norwegia Simen Spieler Nilsen 80
3000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Andrea Giovannini 310
2. Korea Południowa Seo Jeong-su 270
3. Japonia Masahito Obayashi 170
4. Chińska Republika Ludowa Yang Fan 159
5. Niemcy Felix Maly 146
6. Austria Linus Heidegger 142
7. Szwecja David Andersson 122
8. Japonia Shota Nakamura 109
9. Dania Viktor Hald Thorup 100
10. Holandia Thijs Roozen 87
Drużynowo
Lp. Zawodnik Punkty
1.  Włochy 230
2.  Holandia 220
3.  Rosja 135
4.  Korea Południowa 135
5.  Szwecja 124
6.  Niemcy 110
7.  Japonia 105
8.  Norwegia 68
9.  Kanada 67
10.  Austria 67
Masowy start
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Gerben Jorritsma 320
2. Włochy Andrea Giovannini 255
3. Austria Armin Hager 230
4. Chińska Republika Ludowa Yang Fan 155
5. Japonia Junya Miwa 140
6. Włochy Nicola Tumolero 126
7. Dania Stefan Due Schmidt 122
8. Austria Linus Heidegger 106
9. Szwecja Nils van der Poel 105
10. Japonia Takuro Ogawa 100

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]