Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2015/2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2015/2016
2014/2015 2016/2017
Data 14 listopada 2015 – 6 marca 2016
Miejsce rozpoczęcia Holandia Groningen
Miejsce zakończenia Chińska Republika Ludowa Changchun
Organizator Międzynarodowa Unia Łyżwiarska
Liczba konkurencji 7 (6)
Zwycięzcy
500 m Rosja Daria Kaczanowa

Rosja Wiktor Musjtakow
1000 m Japonia Rio Yamada

Rosja Wiktor Musjtakow
1500 m Chińska Republika Ludowa Han Mei

Holandia Marcel Bosker
3000 m Korea Południowa Park Ji-woo

Holandia Marcel Bosker
Drużynowo  Holandia

 Holandia
Start masowy Japonia Ayano Satō

Holandia Marcel Bosker

Puchar Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim 2015/2016 był ósmą edycją tej imprezy. Cykl rozpoczął się w holenderskim Groningen 14 listopada 2015 roku, a zakończył się 6 marca 2016 roku w chińskim Changchun.

Puchar Świata został rozegrany w 4 miastach, w 4 krajach, na 2 kontynentach.

Medaliści zawodów[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. PŚJ 14-15 listopada 2015 Holandia Groningen 1000 m (14.11) Japonia Rio Yamada Chińska Republika Ludowa Shi Xiaoxuan Chińska Republika Ludowa Han Mei
3000 m (14.11) Chińska Republika Ludowa Han Mei Japonia Ayano Satō Holandia Esther Kiel
Sprint drużynowy (14.11)  Chiny  Polska  Holandia
500 m (15.11) Chińska Republika Ludowa Lin Xue Rosja Daria Kaczanowa Chińska Republika Ludowa Shi Xiaoxuan
1500 m (15.11) Japonia Ayano Satō Chińska Republika Ludowa Han Mei Holandia Esther Kiel
Start masowy (15.11) Japonia Ayano Satō Holandia Esther Kiel Chińska Republika Ludowa Han Mei
2. PŚJ 28-29 listopada 2015 Niemcy Berlin 1000 m (28.11) Rosja Daria Kaczanowa Chińska Republika Ludowa Li Huawei Korea Południowa Kim Min-Seon
3000 m (28.11) Japonia Ayano Satō Korea Południowa Park Ji-woo Chińska Republika Ludowa Han Mei
Sprint drużynowy (28.11)  Japonia
Miku Asano
Miki Fujimori
Ayano Satō
Moe Kumagai
 Włochy
Chiara Cristelli
Gloria Malfatti
Deborah Grisenti
Noemi Bonazza
 Holandia
Naomi Weeland
Danouk Bannink
Esther Kiel
Marit Steunenberg
500 m (29.11) Rosja Daria Kaczanowa Chińska Republika Ludowa Li Huawei Korea Południowa Kim Min-Seon
1500 m (29.11) Chińska Republika Ludowa Han Mei Korea Południowa Park Ji-woo Japonia Ayano Satō
Start masowy (29.11) Japonia Ayano Satō Korea Południowa Park Ji-woo Holandia Esther Kiel
3. PŚJ 16-17 stycznia 2016 Włochy Baselga di Pinè 500 m (16.01) Rosja Daria Kaczanowa Holandia Dione Voskamp Korea Południowa Kim Min-jo
1500 m (16.01) Korea Południowa Park Ji-woo Polska Karolina Bosiek Holandia Loes Adegeest
Bieg drużynowy (16.01)  Korea Południowa
Park Ji-woo
Park Cho-won
Jang Soo-jee
 Holandia
Loes Adegeest
Femke Markus
Isabelle van Elst
 Włochy
Noemi Bonazza
Gloria Malfatti
Deborah Grisenti
1000 m (17.01) Rosja Daria Kaczanowa Polska Kaja Ziomek Polska Karolina Bosiek
3000 m (17.01) Korea Południowa Park Ji-woo Czechy Natálie Kerschbaummayr Holandia Femke Markus
Start masowy (17.01) Korea Południowa Park Cho-won Włochy Gloria Malfatti Holandia Isabelle van Elst
4. PŚJ 5-6 marca 2016 Chińska Republika Ludowa Changchun 500 m (5.03) Chińska Republika Ludowa Shi Xiaoxuan Korea Południowa Kim Min-jo Chińska Republika Ludowa Lin Xue
1500 m (5.03) Chińska Republika Ludowa Han Mei Korea Południowa Park Ji-woo Japonia Ayano Satō
Bieg drużynowy (5.03)  Holandia
Loes Adegeest
Esther Kiel
Femke Markus
 Korea Południowa
Park Cho-won
Park Ji-woo
Um Chae-lin
 Japonia
Moe Kitahara
Ayano Satō
Rio Yamada
1000 m (6.03) Japonia Rio Yamada Chińska Republika Ludowa Han Mei Japonia Minami Miyajima
3000 m (6.03) Korea Południowa Park Ji-woo Japonia Ayano Satō Holandia Esther Kiel
Start masowy (6.03) Japonia Ayano Satō Holandia Esther Kiel Korea Południowa Park Cho-won

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Daria Kaczanowa 282
2. Chińska Republika Ludowa Shi Xiaoxuan 220
3. Chińska Republika Ludowa Lin Xue 205
4. Korea Południowa Kim Min-jo 190
5. Polska Kaja Ziomek 178
6. Holandia Dione Voskamp 147
7. Chińska Republika Ludowa Li Huawei 140
8. Japonia Miku Asano 135
9. Chińska Republika Ludowa Sun Nan 134
10. Holandia Naomi Weeland 114
...
16. Polska Andżelika Wójcik 81
24. Polska Karolina Bosiek 40
44. Polska Karolina Gąsecka 3
1000 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Japonia Rio Yamada 250
2. Chińska Republika Ludowa Han Mei 250
3. Rosja Daria Kaczanowa 237
4. Polska Kaja Ziomek 170
5. Chińska Republika Ludowa Lin Xue 150
6. Chińska Republika Ludowa Li Huawei 130
7. Holandia Dione Voskamp 127
8. Japonia Minami Miyajima 119
9. Chińska Republika Ludowa Shi Xiaoxuan 116
10. Włochy Deborah Grisenti 109
...
16. Polska Karolina Bosiek 81
24. Polska Andżelika Wójcik 47
39. Polska Karolina Gąsecka 6
1500 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Han Mei 330
2. Korea Południowa Park Ji-woo 300
3. Japonia Ayano Satō 275
4. Holandia Esther Kiel 161
5. Polska Karolina Bosiek 158
6. Holandia Loes Adegeest 137
7. Włochy Chiara Cristelli 135
8. Włochy Noemi Bonazza 128
9. Włochy Gloria Malfatti
10. Czechy Natálie Kerschbaummayr 115
...
19. Polska Andżelika Wójcik 46
33. Polska Karolina Gąsecka 14
3000 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Korea Południowa Park Ji-woo 330
2. Japonia Ayano Satō 300
3. Chińska Republika Ludowa Han Mei 260
4. Holandia Esther Kiel 235
5. Austria Viola Feichtner 194
6. Czechy Natálie Kerschbaummayr 161
7. Holandia Femke Markus 137
8. Polska Karolina Bosiek 136
9. Norwegia Inga Anne Vasåsen 124
10. Korea Południowa Park Cho-won 119
...
26. Polska Karolina Gąsecka 35
30. Polska Natalia Jabrzyk 18
Drużynowo (sprint i bieg drużynowy)
Lp. Państwo Punkty
1.  Holandia 370
2.  Włochy 285
3.  Polska 267
4.  Japonia 250
5.  Korea Południowa 220
6.  Chiny 190
7.  Niemcy 135
8.  Rosja 100
9.  Białoruś 75
10.  Rumunia 70
Start masowy
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Japonia Ayano Satō 350
2. Holandia Esther Kiel 270
3. Włochy Gloria Malfatti 230
4. Włochy Noemi Bonazza 209
5. Korea Południowa Park Cho-won 205
6. Chińska Republika Ludowa Han Mei 160
7. Białoruś Jewgenija Worobiewa 131
8. Korea Południowa Park Ji-woo 126
9. Austria Viola Feichtner
10. Niemcy Lydia Reinländer 88
...
31. Polska Natalia Jabrzyk 24
35. Polska Andżelika Wójcik 12
40. Polska Karolina Bosiek 5

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. PŚJ 14-15 listopada 2015 Holandia Groningen 1000 m (14.11) Rosja Michaił Kazelin Estonia Marten Liiv Rosja Wiktor Musjtakow
3000 m (14.11) Holandia Marcel Bosker Rosja Jegor Junin Norwegia Allan Dahl Johansson
Sprint drużynowy (14.11)  Rosja  Holandia  Japonia
500 m (15.11) Rosja Wiktor Musjtakow Rosja Michaił Kazelin Chińska Republika Ludowa Chen Jiahong
1500 m (15.11) Holandia Marcel Bosker Rosja Wiktor Musjtakow Kazachstan Stanisław Pałkin
Start masowy (15.11) Holandia Marcel Bosker Norwegia Allan Dahl Johansson Austria Mathias Hauer
2. PŚJ 28-29 listopada 2015 Niemcy Berlin 1000 m (28.11) Rosja Wiktor Musjtakow Rosja Michaił Kazelin Kazachstan Stanisław Pałkin
3000 m (28.11) Holandia Marcel Bosker Korea Południowa Kim Min-seok Norwegia Allan Dahl Johansson
Sprint drużynowy (28.11)  Rosja
Artem Zołotariew
Wiktor Musjtakow
Michaił Kazelin
Aleksandr Tkacz
 Japonia
Kazuki Sakakibara
Tatsuya Shinhama
Masaya Yamada
Masayuki Ishikawa
 Holandia
Mark Nomden
Niek Deelstra
Joep Baks
Tom Kant
500 m (29.11) Japonia Tatsuya Shinhama Rosja Wiktor Musjtakow Rosja Michaił Kazelin
1500 m (29.11) Rosja Wiktor Musjtakow Korea Południowa Kim Min-seok Estonia Marten Liiv
Start masowy (29.11) Korea Południowa Kim Min-seok Holandia Marcel Bosker Japonia Kota Kikuchi
3. PŚJ 16-17 stycznia 2016 Włochy Baselga di Pinè 500 m (16.01) Estonia Marten Liiv Rosja Artem Zołotariew Włochy Francesco Tescari
1500 m (16.01) Korea Południowa Park Ki-woong Holandia Marcel Bosker Rosja Wiktor Musjtakow
Bieg drużynowy (16.01)  Korea Południowa
Park Ki-woong
Oh Hyun-min
Lee Hae-yeong
 Białoruś
Jewgienij Bołgow
Aliaksiej Kirpicznik
Ignat Gołowaciuk
 Rosja
Jegor Junin
Wiktor Musjtakow
Aleksandr Tkacz
1000 m (17.01) Włochy Francesco Tescari Kazachstan Stanisław Pałkin Białoruś Ignat Gołowaciuk
3000 m (17.01) Holandia Marcel Bosker Korea Południowa Park Ki-woong Norwegia Allan Dahl Johansson
Start masowy (17.01) Holandia Marcel Bosker Korea Południowa Lee Hae-yeong Białoruś Ignat Gołowaciuk
4. PŚJ 5-6 marca 2016 Chińska Republika Ludowa Changchun 500 m (5.03) Rosja Michaił Kazelin Białoruś Ignat Gołowaciuk Chińska Republika Ludowa Yang Tao
1500 m (5.03) Korea Południowa Kim Min-seok Holandia Marcel Bosker Japonia Masayuki Ishikawa
Bieg drużynowy (5.03)  Korea Południowa
Kim Min-seok
Oh Hyun-min
Park Ki-woong
 Holandia
Marcel Bosker
Chris Huizinga
Marwin Talsma
 Japonia
Riki Hayashi
Riku Tsuchiya
Aoi Yokoyama
1000 m (6.03) Estonia Marten Liiv Rosja Michaił Kazelin Rosja Wiktor Musjtakow
3000 m (6.03) Korea Południowa Kim Min-seok Holandia Chris Huizinga Korea Południowa Oh Hyun-min
Start masowy (6.03) Korea Południowa Kim Min-seok Korea Południowa Park Ki-woong Japonia Aoi Yokoyama

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Rosja Wiktor Musjtakow 330
2. Rosja Michaił Kazelin 300
3. Estonia Marten Liiv 220
4. Białoruś Ignat Gołowaciuk 184
5. Japonia Tatsuya Shinhama
6. Kazachstan Stanisław Pałkin 166
7. Norwegia Henrik Fagerli Rukke 159
8. Chińska Republika Ludowa Chen Jiahong 137
9. Chińska Republika Ludowa Yang Tao 133
10. Włochy Francesco Tescari 127
...
21. Polska Gaweł Oficjalski 33
22. Polska Damian Żurek 30
52. Polska Kamil Wszołek 0
57. Polska Marcel Drwięga
66. Polska Mateusz Owczarek
68. Polska Jan Świątek
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Rosja Wiktor Musjtakow 335
2. Estonia Marten Liiv 306
3. Rosja Michaił Kazelin 300
4. Holandia Joep Baks 218
5. Kazachstan Stanisław Pałkin 200
6. Włochy Francesco Tescari 187
7. Białoruś Ignat Gołowaciuk 162
8. Holandia Niek Deelstra 101
9. Japonia Masaya Yamada 100
10. Japonia Tatsuya Shinhama 97
...
28. Polska Gaweł Oficjalski 22
30. Polska Dawid Burzykowski 18
39. Polska Damian Żurek 5
43. Polska Mateusz Owczarek 3
55. Polska Marcel Drwięga 0
57. Polska Jan Świątek
72. Polska Kamil Wszołek
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Marcel Bosker 360
2. Rosja Wiktor Musjtakow 286
3. Korea Południowa Kim Min-seok 230
4. Estonia Marten Liiv 209
5. Korea Południowa Park Ki-woong 190
6. Rosja Jegor Junin 148
7. Norwegia Marius Bratli 118
8. Norwegia Allan Dahl Johansson 108
9. Japonia Riki Hayashi 107
10. Japonia Masayuki Ishikawa 105
...
14. Polska Mateusz Owczarek 70
34. Polska Dawid Burzykowski 20
44. Polska Artur Janicki 5
47. Polska Gaweł Oficjalski 3
49. Polska Jan Świątek 2
82. Polska Marcel Drwięga 0
3000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Marcel Bosker 390
2. Norwegia Allan Dahl Johansson 258
3. Korea Południowa Kim Min-seok 230
4. Rosja Jegor Junin 164
5. Korea Południowa Oh Hyun-min 145
6. Holandia Marwin Talsma 135
7. Korea Południowa Park Ki-woong 134
8. Japonia Riki Hayashi 130
9. Holandia Chris Huizinga 120
10. Kazachstan Dmitrij Morozow
...
25. Polska Mateusz Owczarek 40
40. Polska Szymon Pałka 5
41. Polska Dawid Burzykowski 4
42. Polska Jan Świątek 3
47. Polska Gaweł Oficjalski 1
50. Polska Artur Janicki 0
53. Polska Adrian Wójcik
Drużynowo (sprint i bieg drużynowy)
Lp. Państwo Punkty
1.  Holandia 330
2.  Rosja 270
3.  Japonia 255
4.  Białoruś 255
5.  Korea Południowa 250
6.  Niemcy 222
7.  Polska 105
8.  Chiny 90
9.  Norwegia 90
10.  Estonia 85
Start masowy
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Marcel Bosker 328
2. Norwegia Allan Dahl Johansson 260
3. Korea Południowa Kim Min-seok 250
4. Austria Mathias Hauer 127
5. Białoruś Jewgienij Bołgow
6. Korea Południowa Park Ki-woong 120
7. Japonia Kota Kikuchi
8. Dania Oliver Lindenskov
9. Włochy Jeffrey Rosanelli 118
10. Japonia Aoi Yokoyama 105
...
28. Polska Gaweł Oficjalski 32
39. Polska Jan Świątek 18
55. Polska Mateusz Owczarek 0

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]