Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich 2015/2016 – Lillehammer

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich 2015/2016 – Lillehammer
Niżny Tagił
Data 3 - 4 grudnia 2015
Gospodarz Lillehammer
Organizator FIS
Liczba konkurencji 1
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny (4.12.2015) Japonia Sara Takanashi
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Lillehammer
Lillehammer
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Pierwsze zawody Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w sezonie 2015/2016 w odbyły się w norweskim Lillehammer. Kwalifikacje do konkursu indywidualnego wygrała Francuzka Julia Clair. W konkursie indywidualnym rozegranym 4 grudnia zwyciężyła Japonka Sara Takanashi, na drugim miejscu uplasowała się Słowenka Maja Vtič a na trzecim Maren Lundby z Norwegii. W kwalifikacjach wystartowały dwie Polki Magdalena Pałasz i Kinga Rajda która uzyskała kwalifikację do konkursu indywidualnego. Ostatecznie w konkursie indywidualnym Kinga Rajda uplasowała się na 36 pozycji i nie uzyskała awansu do rundy finałowej a co za tym idzie nie otrzymała punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Lysgård.JPG Lysgårdsbakken HS100 Norwegia Lillehammer K90 HS100 104,5 m Słowenia Ema Klinec 07.12.2013

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek
(Czas CET)
Liczba uczestniczek Skocznia
3 grudnia Oficjalny trening 18:00 50 HS100
3 grudnia Kwalifikacje do konkursu indywidualnego 19:30 50 HS100
4 grudnia Konkurs indywidualny 15:00 40 HS100

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Lillehammer był Robert Selbekk-Hansen, oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektorka zawodów Pucharu Świata, Chika Yoshida. Jej asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym został Mika Jukkara, natomiast jego asystentem – Thomas Klauser.

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje
do konkursu indywidualnego
i konkurs indywidualny
Norwegia Geir Steinar Loeng A
Austria Hermann Kothleitner B
Polska Marek Pilch C
Słowenia Martin Vrhovnik D
Finlandia Jarkko Mantila E

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka[a] Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Clair, JuliaJulia Clair  Francja 92,0 52,5 17 +11,5 132,8 Q
2. Henrich, TaylorTaylor Henrich  Kanada 86,5 52,5 17 +22,1 132,4 Q
3. Rupprecht, AnnaAnna Rupprecht  Niemcy 89,5 52,0 16 +9,8 130,4 Q
4. Tichonowa, SofjaSofja Tichonowa  Rosja 90,0 53,0 17 +11,8 129,6 Q
5. Lundby, MarenMaren Lundby  Norwegia 86,0 51,5 17 +18,5 126,8 Q
6. Raudaschl, ElisabethElisabeth Raudaschl  Austria 91,0 51,0 16 +2,1 124,7 Q
7. Klinec, EmaEma Klinec  Słowenia 90,0 52,0 18 +12,0 124,0 Q
8. Iwabuchi, KaoriKaori Iwabuchi  Japonia 85,5 50,0 17 +18,0 123,8 Q
9. Runggaldier, ElenaElena Runggaldier  Włochy 85,0 49,5 17 +19,4 123,7 Q
10. Althaus, KatharinaKatharina Althaus  Niemcy 85,5 50,5 17 +16,4 122,7 Q
11. Insam, EvelynEvelyn Insam  Włochy 82,5 50,0 17 +21,4 121,2 Q
12. Setō, YūkaYūka Setō  Japonia 83,0 50,0 17 +18,2 119,0 Q
13. Požun, KatjaKatja Požun  Słowenia 83,5 49,5 17 +17,3 118,6 Q
14. Ernst, GianinaGianina Ernst  Niemcy 81,5 50,0 17 +20,6 118,4 Q
15. Gładyszewa, AnastasijaAnastasija Gładyszewa  Rosja 86,5 47,0 16 +8,5 118,1 Q
16. Haralambie, Daniela VasilicaDaniela Vasilica Haralambie  Rumunia 90,0 48,5 18 +8,8 117,3 Q
17. Hölzl, ChiaraChiara Hölzl  Austria 82,5 49,0 17 +17,2 116,0 Q
18. Opseth, SiljeSilje Opseth  Norwegia 87,0 51,0 16 +0,3 114,9 Q
19. Bogataj, UršaUrša Bogataj  Słowenia 78,0 48,0 17 +25,0 113,8 Q
20. Würth, SvenjaSvenja Würth  Niemcy 78,5 49,0 17 +22,9 113,7 Q
21. Geraghty-Moats, TaraTara Geraghty-Moats  Stany Zjednoczone 78,0 49,0 17 +22,1 111,9 Q
22. Malsiner, LaraLara Malsiner  Włochy 86,0 49,5 16 -1,7 109,4 Q
23. Rajda, KingaKinga Rajda  Polska 83,5 46,5 16 +5,4 108,5 Q
24. Strøm, Anna OdineAnna Odine Strøm  Norwegia 82,0 50,0 16 +4,1 107,7 Q
25. Seyfarth, JulianeJuliane Seyfarth  Niemcy 78,5 49,0 17 +15,4 106,2 Q
26. Xinyue, ChangChang Xinyue  Chiny 86,5 45,5 16 -3,1 105,0 Q
27. Lemare, LéaLéa Lemare  Francja 75,0 47,0 17 +20,2 102,0 Q
28. Mattel, ColineColine Mattel  Francja 78,0 49,5 17 +10,7 101,0 Q
29. Jahr, LineLine Jahr  Norwegia 71,5 47,0 17 +24,2 99,0 Q
30. Jakowlewa, MarijaMarija Jakowlewa  Rosja 79,5 49,0 16 +0,2 97,8 Q
31. Kykkänen, JuliaJulia Kykkänen  Finlandia 75,0 48,0 17 +14,2 97,0 nq
32. Lussi, NinaNina Lussi  Stany Zjednoczone 75,5 48,5 16 +7,4 96,5 nq
33. Windmüller, SabrinaSabrina Windmüller  Szwajcaria 67,0 47,0 16 +21,2 91,8 nq
34. Qi, LiuLiu Qi  Chiny 78,5 44,0 16 +0,1 90,7 nq
35. Pałasz, MagdalenaMagdalena Pałasz  Polska 75,0 47,0 16 +2,6 89,2 nq
36. Bakke, TonjeTonje Bakke  Norwegia 75,0 44,5 16 +3,4 87,5 nq
37. Xueyao, LiLi Xueyao  Chiny 73,5 42,5 16 +0,5 79,6 nq
38. Midtsundstad, HannaHanna Midtsundstad  Norwegia 70,0 45,5 16 -0,2 74,9 nq
39. Tong, MaMa Tong  Chiny 52,0 39,0 18 +25,3 48,3 nq
Kustowa, AleksandraAleksandra Kustowa  Rosja DSQ[b] DSQ nq
Awwakumowa, IrinaIrina Awwakumowa  Rosja 77,5 17 +20,5 pq
Englund, NitaNita Englund  Stany Zjednoczone 87,0 17 +19,7 pq
Seifriedsberger, JacquelineJacqueline Seifriedsberger  Austria 77,5 17 +20,2 pq
Pinkelnig, EvaEva Pinkelnig  Austria 80,0 17 +24,4 pq
Vtič, MajaMaja Vtič  Słowenia 76,5 17 +20,3 pq
Itō, YūkiYūki Itō  Japonia 85,0 17 +18,8 pq
Rogelj, ŠpelaŠpela Rogelj  Słowenia 82,0 17 +10,5 pq
Vogt, CarinaCarina Vogt  Niemcy 86,0 17 +12,4 pq
Takanashi, SaraSara Takanashi  Japonia 99,0 17 +6,3 pq
Iraschko-Stolz, DanielaDaniela Iraschko-Stolz  Austria 93,0 17 +15,0 pq

Konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka[c] Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Takanashi, SaraSara Takanashi  Japonia 95,5 13 -1,0 97,5 16 +3,5 251,7
Silver medal icon.svg Vtič, MajaMaja Vtič  Słowenia 101,5 14 -6,5 93,0 16 +6,3 240,2
Bronze medal icon.svg Lundby, MarenMaren Lundby  Norwegia 96,0 14 -4,0 92.0 16 +7,2 233,6
4. Iraschko-Stolz, DanielaDaniela Iraschko-Stolz  Austria 88,5 13 -0,4 95,0 16 +2,6 230,9
5. Hölzl, ChiaraChiara Hölzl  Austria 94,5 14 -2,2 90,0 16 +8,0 230,2
6. Seifriedsberger, JacquelineJacqueline Seifriedsberger  Austria 93,0 14 -4,0 91,5 16 +4,6 224,0
7. Pinkelnig, EvaEva Pinkelnig  Austria 96,0 14 -5,4 92,0 16 +6,1 223,1
8. Runggaldier, ElenaElena Runggaldier  Włochy 87,5 14 -3,4 94,0 16 +3,3 219,8
9. Seyfarth, JulianeJuliane Seyfarth  Niemcy 91,5 14 -7,6 92,0 16 +1,9 217,7
10. Itō, YūkiYūki Itō  Japonia 90,0 13 -4,1 88,0 16 +5,0 216,1
11. Henrich, TaylorTaylor Henrich  Kanada 91,5 14 -4,5 87,5 16 +6,8 214,7
12. Tichonowa, SofjaSofja Tichonowa  Rosja 92,5 14 -6,1 94,5 16 +0,3 212,6
13. Awwakumowa, IrinaIrina Awwakumowa  Rosja 89,5 14 -5,7 91,0 16 +5,7 211,4
14. Raudaschl, ElisabethElisabeth Raudaschl  Austria 93,5 14 -8,1 87,0 16 +5,1 209,9
15. Vogt, CarinaCarina Vogt  Niemcy 85,0 13 -2,4 90,5 16 +2,8 209,1
16. Setō, YūkaYūka Setō  Japonia 89,5 14 -10,6 87,0 14 -0,6 204,3
17. Geraghty-Moats, TaraTara Geraghty-Moats  Stany Zjednoczone 92,0 14 -10,0 89,0 16 +2,6 204,0
18. Insam, EvelynEvelyn Insam  Włochy 86,5 14 -3,1 88,0 16 +4,9 203,2
19. Rogelj, ŠpelaŠpela Rogelj  Słowenia 84,0 13 -0,8 86,5 16 +6,3 202,7
20. Iwabuchi, KaoriKaori Iwabuchi  Japonia 90,0 14 -6,7 88,5 16 +5,0 201,2
21. Haralambie, DanielaDaniela Haralambie  Rumunia 87,5 14 -6,8 86,5 14 -2,8 198,9
22. Jahr, LineLine Jahr  Norwegia 88,5 14 -7,0 81,0 14 +6,8 197,8
Würth, SvenjaSvenja Würth  Niemcy 88,0 14 -5,4 86,0 16 +2,3
24. Rupprecht, AnnaAnna Rupprecht  Niemcy 88,0 14 -7,2 86,5 14 -4,3 197,5
25. Althaus, KatharinaKatharina Althaus  Niemcy 89,0 14 -10,1 79,0 14 +8,0 195,9
26. Požun, KatjaKatja Požun  Słowenia 83,5 14 -2,6 85,5 14 -0,1 195,3
27. Englund, NitaNita Englund  Stany Zjednoczone 89,0 14 -3,1 87,0 16 -1,5 194,8
28. Ernst, GianinaGianina Ernst  Niemcy 86,5 14 -5,2 86,5 14 -8,5 193,8
29. Gładyszewa, AnastasijaAnastasija Gładyszewa  Rosja 91,5 14 -8,4 84,5 16 +4,0 193,0
30. Malsiner, LaraLara Malsiner  Włochy 89,5 14 -9,9 84,0 16 +0,1 188,6
31. Clair, JuliaJulia Clair  Francja 82,5 14 -1,9 NQ 93,1
32. Lemare, LéaLéa Lemare  Francja 86,5 14 -10,1 NQ 92,9
Klinec, EmaEma Klinec  Słowenia 82,5 14 -2,6 NQ
34. Strøm, Anna OdineAnna Odine Strøm  Norwegia 82,0 14 -6,4 NQ 88,1
35. Mattel, ColineColine Mattel  Francja 79,5 14 -3,8 NQ 86,2
36. Rajda, KingaKinga Rajda  Polska 78,5 14 -3,9 NQ 79,1
37. Opseth, SiljeSilje Opseth  Norwegia 77,5 14 -6,9 NQ 77,1
38. Xinyue, ChangChang Xinyue  Chiny 78,0 14 -6,8 NQ 74,2
39. Jakowlewa, MarijaMarija Jakowlewa  Rosja 74,0 14 -3,9 NQ 71,6
40. Bogataj, UršaUrša Bogataj  Słowenia 75,5 14 -11,7 NQ 61,3

Klasyfikacje po konkursie w Lillehammer[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy[d] Punkty Strata do liderki
1. Japonia Sara Takanashi 1 100 -
2. Słowenia Maja Vtič 1 80 -20
3. Norwegia Maren Lundby 1 60 -40
4. Austria Daniela Iraschko-Stolz 1 50 -50
5. Austria Chiara Hölzl 1 45 -55
6. Austria Jacqueline Seifriedsberger 1 40 -60
7. Austria Eva Pinkelnig 1 36 -64
8. Włochy Elena Runggaldier 1 32 -68
9. Niemcy Juliane Seyfarth 1 29 -71
10. Japonia Yūki Itō 1 26 -74
11. Kanada Taylor Henrich 1 24 -76
12. Rosja Sofja Tichonowa 1 22 -78
13. Rosja Irina Awwakumowa 1 20 -80
14. Austria Elisabeth Raudaschl 1 18 -82
15. Niemcy Carina Vogt 1 16 -84
16. Japonia Yūka Setō 1 15 -85
17. Stany Zjednoczone Tara Geraghty-Moats 1 14 -86
18. Włochy Evelyn Insam 1 13 -87
19. Słowenia Špela Rogelj 1 12 -88
20. Japonia Kaori Iwabuchi 1 11 -89
21. Rumunia Daniela Haralambie 1 10 -90
22. Norwegia Line Jahr 1 9 -91
Niemcy Svenja Würth
24. Niemcy Anna Rupprecht 1 7 -93
25. Niemcy Katharina Althaus 1 6 -94
26. Słowenia Katja Požun 1 5 -95
27. Stany Zjednoczone Nita Englund 1 4 -96
28. Niemcy Gianina Ernst 1 3 -97
29. Rosja Anastasija Gładyszewa 1 2 -98
30. Włochy Lara Malsiner 1 1 -99

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy
[d]
 Punkty   Strata do lidera 
1.  Austria 1 189
2.  Japonia 1 152 37
3.  Słowenia 1 97 92
4.  Niemcy 1 70 119
5.  Norwegia 1 69 120
6.  Włochy 1 46 143
7.  Rosja 1 44 145
8.  Kanada 1 24 165
9.  Stany Zjednoczone 1 18 171
10.  Rumunia 1 10 179
11.  Chiny 1 0 189
 Francja 1 0 189
 Polska 1 0 189

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Kwalifikacje do konkursu rozpoczęto z 18. belki startowej. Obniżenie rozbiegu o jeden próg skutkowało dodaniem 4,8 punktu, natomiast o dwa progi 9,6 punktu do noty zawodniczki.
  2. Dyskwalifikacja zawodniczki z powodu niezgodnego z regulaminem kombinezonu.
  3. Konkurs rozpoczęto z 14. belki startowej. Podwyższenie rozbiegu o dwa progi skutkowało odjęciem 9,6 punktu od noty zawodniczki, natomiast obniżenie rozbiegu o jeden próg skutkowało dodaniem 4,8 punktu do noty zawodniczki.
  4. a b Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]