Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich 2015/2016 – Niżny Tagił

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich 2015/2016 – Niżny Tagił
Lillehammer Sapporo
Data 11 - 13 grudnia 2015
Gospodarz Niżny Tagił
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Pierwszy konkurs indywidualny (12.12.2015) Austria Daniela Iraschko-Stolz
Drugi konkurs indywidualny (13.12.2015) Japonia Sara Takanashi
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Niżny Tagił
Niżny Tagił
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Drugie zawody Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w sezonie 2015/2016 odbyły się w rosyjskim Niżnym Tagile. Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego wygrała Francuzka Julia Clair. W pierwszym z konkursów indywidualnych rozegranych 12 grudnia zwyciężyła Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz, przed Japonką Sarą Takanashi oraz Evą Pinkelnig. Dzień później odbył się drugi konkurs indywidualny. Tuż przed nim rozegrano kwalifikacje, w których ponownie najlepszą okazała się Julia Clair. Drugi konkurs indywidualny wygrała Sara Takanashi, która umocniła się swą pozycję liderki klasyfikacji generalnej.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Aist Rosja Niżny Tagił K90 HS100 97,0 m Austria Daniela Iraschko-Stolz 12.12.2015

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestniczek
Czas lokalny CET
11 grudnia Oficjalny trening 12:00 08:00 43
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego 14:00 10:00 43
12 grudnia Pierwszy konkurs indywidualny 17:00 13:00 42
13 grudnia Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego 14:30 10:30 43
Drugi konkurs indywidualny 16:00 12:00 40

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Niżnym Tagile był Jewgienij Waszurin, oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektorka zawodów Pucharu Świata, Chika Yoshida. Jej asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Geir Steinar Loeng, a jego asystentem – Sašo Komovec.

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje
do 1. k. ind.
1. konkurs indywidualny Kwalifikacje
do 2. k. ind.
2. konkurs indywidualny
Słowenia Zlatko Suzič D A
Norwegia Martin Rønningen A E
Kazachstan Aleksandr Klimow E B
Niemcy Peter Kimmig C D
Rosja Grigorij Żacharow B C

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka[a] Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Clair, JuliaJulia Clair  Francja 93,5 52,5 19 -1,9 117,6 Q
2. Vogt, CarinaCarina Vogt  Niemcy 94,5 49,5 19 -1,7 116,8 Q
3. Klinec, EmaEma Klinec  Słowenia 90,0 51,5 19 +3,1 114,6 Q
4. Althaus, KatharinaKatharina Althaus  Niemcy 93,5 51,0 19 -6,1 111,9 Q
5. Kykkänen, JuliaJulia Kykkänen  Finlandia 91,5 52,0 19 -4,6 110,4 Q
6. Jahr, LineLine Jahr  Norwegia 90,0 50,0 19 -1,3 108,7 Q
7. Englund, NitaNita Englund  Stany Zjednoczone 88,0 48,0 19 +2,2 106,2 Q
8. Tichonowa, SofjaSofja Tichonowa  Rosja 90,5 49,5 19 -4,5 106,0 Q
9. Iwabuchi, KaoriKaori Iwabuchi  Japonia 91,5 45,5 19 -3,3 105,2 Q
10. Henrich, TaylorTaylor Henrich  Kanada 86,0 50,0 19 +2,2 104,2 Q
11. Setō, YūkaYūka Setō  Japonia 86,0 50,5 19 -0,1 102,4 Q
12. Awwakumowa, IrinaIrina Awwakumowa  Rosja 90,0 50,0 19 -7,7 102,3 Q
13. Bogataj, UršaUrša Bogataj  Słowenia 85,5 49,0 19 +1,9 101,9 Q
14. Požun, KatjaKatja Požun  Słowenia 84,5 49,5 19 +2,4 100,9 Q
15. Rupprecht, AnnaAnna Rupprecht  Niemcy 87,0 46,5 19 -1,9 98,6 Q
16. Ernst, GianinaGianina Ernst  Niemcy 85,5 48,0 19 -1,4 97,6 Q
17. Raudaschl, ElisabethElisabeth Raudaschl  Austria 89,0 45,5 19 -7,7 95,8 Q
18. Gładyszewa, AnastasijaAnastasija Gładyszewa  Rosja 88,0 48,0 19 -8,6 95,4 Q
19. Kabłukowa, KsienijaKsienija Kabłukowa  Rosja 80,0 46,5 19 +4,6 91,1 Q
20. Mattel, ColineColine Mattel  Francja 83,5 51,0 19 -7,1 90,9 Q
21. Rogelj, ŠpelaŠpela Rogelj  Słowenia 79,0 48,0 19 +4,6 90,6 Q
22. Insam, EvelynEvelyn Insam  Włochy 78,5 48,5 19 +4,6 90,1 Q
23. Kustowa, AleksandraAleksandra Kustowa  Rosja 81,0 44,0 19 +1,5 87,5 Q
24. Pešatová, ZdeňkaZdeňka Pešatová  Czechy 81,0 45,0 19 -1,6 85,4 Q
25. Lussi, NinaNina Lussi  Stany Zjednoczone 77,5 46,5 19 +3,5 85,0 Q
26. Jakowlewa, MarijaMarija Jakowlewa  Rosja 78,5 42,0 19 +5,8 84,8 Q
27. Würth, SvenjaSvenja Würth  Niemcy 76,5 46,5 19 +4,8 84,3 Q
28. Lemare, LéaLéa Lemare  Francja 77,0 45,5 19 +1,5 81,0 Q
29. Haralambie, Daniela VasilicaDaniela Vasilica Haralambie  Rumunia 76,0 42,0 19 4,2 78,2 Q
30. Geraghty-Moats, TaraTara Geraghty-Moats  Stany Zjednoczone 69,5 46,5 19 +11,6 77,1 Q
31. Alczikowa, LubowLubow Alczikowa  Rosja 61,0 41,5 19 +8,8 52,3 nq
Itō, YūkiYūki Itō  Japonia 88,0 19 -2,8 pq
Seyfarth, JulianeJuliane Seyfarth  Niemcy 87,0 19 -2,8 pq
Runggaldier, ElenaElena Runggaldier  Włochy DNS DNS pq
Pinkelnig, EvaEva Pinkelnig  Austria 89,0 19 -4,1 pq
Seifriedsberger, JacquelineJacqueline Seifriedsberger  Austria 96,5 19 -5,6 pq
Hölzl, ChiaraChiara Hölzl  Austria 95,0 19 +0,2 pq
Iraschko-Stolz, DanielaDaniela Iraschko-Stolz  Austria 93,5 19 -3,3 pq
Lundby, MarenMaren Lundby  Norwegia 92,0 19 -2,2 pq
Vtič, MajaMaja Vtič  Słowenia 90,0 19 -2,6 pq
Takanashi, SaraSara Takanashi  Japonia 95,5 18 -7,9 pq

Pierwszy konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka[b] Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Iraschko-Stolz, DanielaDaniela Iraschko-Stolz  Austria 92,5 17 -5,7 97,0 17 -2,3 242,6
Silver medal icon.svg Takanashi, SaraSara Takanashi  Japonia 95,5 17 +0,6 90,0 17 -0,6 238,6
Bronze medal icon.svg Pinkelnig, EvaEva Pinkelnig  Austria 89,5 17 -0,5 96,5 17 -6,3 227,8
4. Vogt, CarinaCarina Vogt  Niemcy 94,0 18 -5,8 91,0 17 -2,0 225,2
5. Itō, YūkiYūki Itō  Japonia 93,0 17 -6,2 87,5 17 +0,3 224,7
6. Kykkänen, JuliaJulia Kykkänen  Finlandia 92,5 18 -6,9 92,0 17 -4,6 222,0
7. Althaus, KatharinaKatharina Althaus  Niemcy 90,5 18 -3,1 89,0 17 +0,3 221,2
8. Seyfarth, JulianeJuliane Seyfarth  Niemcy 91,0 17 -4,7 90,0 17 -4,4 219,5
9. Gładyszewa, AnastasijaAnastasija Gładyszewa  Rosja 92,5 18 -6,3 89,5 17 -0,8 219,4
10. Seifriedsberger, JacquelineJacqueline Seifriedsberger  Austria 87,0 17 +1,3 88,0 17 -1,5 218,4
11. Clair, JuliaJulia Clair  Francja 91,0 18 -3,6 89,0 17 -3,5 217,9
12. Jahr, LineLine Jahr  Norwegia 91,0 18 -7,7 88,5 17 +2,1 216,9
13. Hölzl, ChiaraChiara Hölzl  Austria 93,5 17 -6,0 88,5 17 -3,6 215,0
14. Vtič, MajaMaja Vtič  Słowenia 91,5 17 -6,8 84,5 17 +1,1 212,9
Lundby, MarenMaren Lundby  Norwegia 88,0 17 -0,2 84,0 17 +5,0
16. Klinec, EmaEma Klinec  Słowenia 91,5 18 -2,2 85,0 17 0,0 210,8
17. Henrich, TaylorTaylor Henrich  Kanada 90,5 18 -2,2 83,0 17 -0,5 207,8
18. Tichonowa, SofjaSofja Tichonowa  Rosja 85,0 18 +2,4 87,5 17 -1,2 205,7
Rogelj, ŠpelaŠpela Rogelj  Słowenia 88,5 18 -6,0 87,5 17 -3,8
20. Awwakumowa, IrinaIrina Awwakumowa  Rosja 88,0 18 -4,1 85,5 17 +2,3 204,7
Englund, NitaNita Englund  Stany Zjednoczone 89,0 18 -3,1 88,0 17 -2,7
22. Iwabuchi, KaoriKaori Iwabuchi  Japonia 89,0 18 -4,9 87,5 17 -3,0 203,1
23. Runggaldier, ElenaElena Runggaldier  Włochy 84,0 17 -0,3 85,0 17 -0,6 200,7
24. Raudaschl, ElisabethElisabeth Raudaschl  Austria 88,5 18 -4,5 86,5 17 -2,6 200,4
25. Požun, KatjaKatja Požun  Słowenia 87,5 18 -3,7 85,0 17 -3,4 197,4
26. Mattel, ColineColine Mattel  Francja 85,0 18 -0,8 86,5 17 -7,3 196,9
27. Ernst, GianinaGianina Ernst  Grecja 88,0 18 -3,9 82,5 17 -1,3 192,3
28. Setō, YūkaYūka Setō  Japonia 87,0 18 -6,1 77,0 17 +4,7 185,6
29. Haralambie, Daniela VasilicaDaniela Vasilica Haralambie  Rumunia 88,0 18 -6,8 81,5 17 -5,6 180,6
30. Bogataj, UršaUrša Bogataj  Słowenia 88,0 18 -6,0 77,5 17 -2,4 177,1
31. Rupprecht, AnnaAnna Rupprecht  Niemcy 85,0 18 -2,5 NQ 96,0
32. Geraghty-Moats, TaraTara Geraghty-Moats  Stany Zjednoczone 85,0 18 -4,9 NQ 94,6
33. Würth, SvenjaSvenja Würth  Niemcy 82,5 18 0,0 NQ 93,0
34. Insam, EvelynEvelyn Insam  Włochy 80,0 18 -2,4 NQ 87,1
Kabłukowa, KsienijaKsienija Kabłukowa  Rosja 80,5 18 -0,9 NQ
36. Pešatová, ZdeňkaZdeňka Pešatová  Czechy 81,5 18 -7,2 NQ 83,3
37. Kustowa, AleksandraAleksandra Kustowa  Rosja 75,0 18 +5,0 NQ 77,0
38. Lemare, LéaLéa Lemare  Francja 73,5 18 +2,7 NQ 76,2
39. Lussi, NinaNina Lussi  Stany Zjednoczone 74,5 18 +0,2 NQ 75,7
40. Jakowlewa, MarijaMarija Jakowlewa  Rosja 72,5 18 +2,9 NQ 65,1

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka[c] Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Clair, JuliaJulia Clair  Francja 93,0 49,5 18 -4,2 111,3 Q
2. Althaus, KatharinaKatharina Althaus  Niemcy 88,0 51,5 18 +1,6 109,1 Q
3. Awwakumowa, IrinaIrina Awwakumowa  Rosja 90,0 51,5 18 -3,0 108,5 Q
4. Runggaldier, ElenaElena Runggaldier  Włochy 88,5 51,0 18 +0,2 108,2 Q
5. Tichonowa, SofjaSofja Tichonowa  Rosja 82,0 49,5 18 +11,8 105,3 Q
Bogataj, UršaUrša Bogataj  Słowenia 91,5 49,5 18 -7,2 Q
7. Iwabuchi, KaoriKaori Iwabuchi  Japonia 90,0 49,5 18 -4,4 105,1 Q
8. Henrich, TaylorTaylor Henrich  Kanada 88,5 52,5 18 -4,8 104,7 Q
9. Setō, YūkaYūka Setō  Japonia 90,0 50,0 18 -6,4 103,6 Q
Ernst, GianinaGianina Ernst  Niemcy 87,5 48,5 18 +0,1 Q
11. Kykkänen, JuliaJulia Kykkänen  Finlandia 87,0 51,0 18 -1,9 103,1 Q
12. Jahr, LineLine Jahr  Norwegia 89,0 50,5 18 -7,1 101,4 Q
13. Haralambie, Daniela VasilicaDaniela Vasilica Haralambie  Rumunia 88,0 49,0 18 -3,7 101,3 Q
14. Raudaschl, ElisabethElisabeth Raudaschl  Austria 86,0 49,0 18 -0,4 100,6 Q
15. Rupprecht, AnnaAnna Rupprecht  Niemcy 90,5 48,0 18 -9,9 99,1 Q
16. Insam, EvelynEvelyn Insam  Włochy 85,5 51,0 18 -3,7 98,3 Q
Würth, SvenjaSvenja Würth  Niemcy 88,5 48,0 18 -6,7 Q
18. Rogelj, ŠpelaŠpela Rogelj  Słowenia 83,5 49,5 18 +1,5 98,0 Q
19. Mattel, ColineColine Mattel  Francja 84,5 52,0 18 -4,5 96,5 Q
20. Gładyszewa, AnastasijaAnastasija Gładyszewa  Rosja 84,0 49,0 18 -2,9 94,1 Q
21. Kabłukowa, KsienijaKsienija Kabłukowa  Rosja 85,0 47,5 18 -3,5 94,0 Q
22. Geraghty-Moats, TaraTara Geraghty-Moats  Stany Zjednoczone 81,5 49,0 18 -2,1 89,9 Q
23. Klinec, EmaEma Klinec  Słowenia 85,5 47,0 18 -8,4 89,6 Q
24. Požun, KatjaKatja Požun  Słowenia 81,0 48,5 18 +2,4 87,5 Q
25. Englund, NitaNita Englund  Stany Zjednoczone 78,5 46,5 18 -1,2 82,3 Q
Pešatová, ZdeňkaZdeňka Pešatová  Czechy 78,0 46,5 18 -0,2 Q
27. Jakowlewa, MarijaMarija Jakowlewa  Rosja 79,5 45,0 18 -2,6 81,4 Q
28. Żukowa, AnnaAnna Żukowa  Rosja 80,0 45,5 18 -4,5 81,0 Q
29. Lemare, LéaLéa Lemare  Francja 78,0 47,5 18 -2,6 80,9 Q
30. Lussi, NinaNina Lussi  Stany Zjednoczone 77,0 48,0 18 -1,7 80,3 Q
31. Kustowa, AleksandraAleksandra Kustowa  Rosja 78,5 44,0 18 -1,9 79,1 nq
32. Alczikowa, LubowLubow Alczikowa  Rosja 64,0 42,0 18 +3,9 53,9 nq
Nadymova, StefaniyaStefaniya Nadymova  Rosja DNS DNS nq
Seyfarth, JulianeJuliane Seyfarth  Niemcy 87,5 17 -1,0 pq
Hölzl, ChiaraChiara Hölzl  Austria 91,0 17 -6,4 pq
Seifriedsberger, JacquelineJacqueline Seifriedsberger  Austria 79,0 17 +2,6 pq
Vogt, CarinaCarina Vogt  Niemcy 87,0 17 -1,7 pq
Itō, YūkiYūki Itō  Japonia 85,0 17 -1,7 pq
Lundby, MarenMaren Lundby  Norwegia DNS DNS pq
Pinkelnig, EvaEva Pinkelnig  Austria 88,5 17 +1,7 pq
Vtič, MajaMaja Vtič  Słowenia 87,0 17 -0,3 pq
Iraschko-Stolz, DanielaDaniela Iraschko-Stolz  Austria DNS DNS pq
Takanashi, SaraSara Takanashi  Japonia DNS DNS pq

Drugi konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka[b] Wiatr
Gold medal icon.svg Takanashi, SaraSara Takanashi  Japonia 98,0 18 -4,3 99,0 17 -4,2 257,1
Silver medal icon.svg Itō, YūkiYūki Itō  Japonia 92,0 18 -3,6 91,5 17 -2,4 233,1
Bronze medal icon.svg Hölzl, ChiaraChiara Hölzl  Austria 90,0 18 +3,5 95,0 17 -4,7 232,4
4. Vtič, MajaMaja Vtič  Słowenia 89,0 18 +1,0 93,5 17 -4,9 230,7
5. Henrich, TaylorTaylor Henrich  Kanada 90,5 18 -1,7 91,0 17 -0,7 229,7
6. Lundby, MarenMaren Lundby  Norwegia 93,0 18 -1,2 90,0 17 -4,7 228,2
7. Vogt, CarinaCarina Vogt  Niemcy 88,5 18 -1,9 96,0 18 -4,0 226,6
8. Althaus, KatharinaKatharina Althaus  Niemcy 88,5 18 -0,4 97,0 18 -7,6 226,5
9. Iraschko-Stolz, DanielaDaniela Iraschko-Stolz  Austria 92,0 18 -3,8 90,0 18 +2,9 223,1
10. Seifriedsberger, JacquelineJacqueline Seifriedsberger  Austria 89,5 18 -1,6 87,0 17 +1,0 221,0
11. Seyfarth, JulianeJuliane Seyfarth  Niemcy 92,5 18 -6,6 89,5 18 +1,9 220,8
12. Kykkänen, JuliaJulia Kykkänen  Finlandia 90,0 18 -4,2 89,0 17 -3,1 220,3
13. Jahr, LineLine Jahr  Norwegia 89,0 18 -0,2 86,0 17 -0,2 216,2
14. Pinkelnig, EvaEva Pinkelnig  Austria 94,5 18 -4,5 85,0 17 -1,5 216,1
15. Clair, JuliaJulia Clair  Francja 89,0 18 -3,3 90,5 18 -4,4 215,8
16. Tichonowa, SofjaSofja Tichonowa  Rosja 86,5 18 +0,4 90,5 18 -3,4 212,5
17. Awwakumowa, IrinaIrina Awwakumowa  Rosja 85,0 18 +2,6 90,0 18 -2,6 211,0
18. Raudaschl, ElisabethElisabeth Raudaschl  Austria 90,0 18 -5,9 89,0 18 -2,6 210,0
19. Rupprecht, AnnaAnna Rupprecht  Niemcy 87,5 18 -2,9 89,5 18 -3,3 208,8
20. Runggaldier, ElenaElena Runggaldier  Włochy 83,0 18 -2,9 92,5 18 -3,1 206,0
21. Geraghty-Moats, TaraTara Geraghty-Moats  Stany Zjednoczone 86,0 18 -2,4 90,0 18 -4,0 205,1
22. Ernst, GianinaGianina Ernst  Niemcy 86,0 18 -0,4 87,0 18 -2,2 204,9
23. Haralambie, Daniela VasilicaDaniela Vasilica Haralambie  Rumunia 87,5 18 +2,4 83,0 18 +0,7 200,6
24. Setō, YūkaYūka Setō  Japonia 89,0 18 -6,3 84,5 18 -3,5 199,7
25. Rogelj, ŠpelaŠpela Rogelj  Słowenia 88,0 18 -6,7 83,5 18 +0,5 199,3
26. Bogataj, UršaUrša Bogataj  Słowenia 85,5 18 -1,3 81,0 18 +2,9 193,1
27. Mattel, ColineColine Mattel  Francja 78,0 18 +7,8 87,0 18 -5,3 193,0
28. Lemare, LéaLéa Lemare  Francja 84,0 18 -3,6 81,5 18 -0,1 185,3
29. Požun, KatjaKatja Požun  Słowenia 85,5 18 -3,1 79,5 18 -0,1 184,8
30. Insam, EvelynEvelyn Insam  Włochy 85,5 18 -7,4 82,0 18 -2,1 182,5
31. Iwabuchi, KaoriKaori Iwabuchi  Japonia 86,5 18 -8,3 NQ 93,2
Klinec, EmaEma Klinec  Słowenia 80,0 18 +3,7 NQ
33. Gładyszewa, AnastasijaAnastasija Gładyszewa  Rosja 82,0 18 -2,8 NQ 90,2
34. Würth, SvenjaSvenja Würth  Niemcy 79,5 18 +2,9 NQ 89,4
35. Kabłukowa, KsienijaKsienija Kabłukowa  Rosja 81,0 18 0,0 NQ 87,0
36. Jakowlewa, MarijaMarija Jakowlewa  Rosja 81,5 18 -4,2 NQ 83,3
37. Pešatová, ZdeňkaZdeňka Pešatová  Czechy 80,5 18 -5,0 NQ 82,5
38. Englund, NitaNita Englund  Stany Zjednoczone 77,5 18 +1,1 NQ 82,1
39. Lussi, NinaNina Lussi  Stany Zjednoczone 78,0 18 -2,2 NQ 81,8
40. Żukowa, AnnaAnna Żukowa  Rosja 77,0 18 -5,1 NQ 73,9

Klasyfikacje po konkursach w Niżnym Tagile[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy[d] Punkty Strata do liderki
1. Japonia Sara Takanashi 3 280 -
2. Austria Daniela Iraschko-Stolz 3 179 -101
3. Japonia Yūki Itō 3 151 -129
4. Słowenia Maja Vtič 3 148 -132
5. Austria Chiara Hölzl 3 125 -155
6. Norwegia Maren Lundby 3 118 -162
7. Austria Eva Pinkelnig 3 114 -166
8. Niemcy Carina Vogt 3 102 -178
9. Austria Jacqueline Seifriedsberger 3 92 -188
10. Niemcy Juliane Seyfarth 3 85 -195
11. Kanada Taylor Henrich 3 83 -197
12. Niemcy Katharina Althaus 3 74 -206
13. Finlandia Julia Kykkänen 2 62 -218
14. Włochy Elena Runggaldier 3 51 -229
Norwegia Line Jahr
16. Rosja Sofja Tichonowa 3 50 -230
17. Rosja Irina Awwakumowa 3 45 -235
18. Francja Julia Clair 3 40 -240
19. Austria Elisabeth Raudaschl 3 38 -242
20. Rosja Anastasija Gładyszewa 3 31 -249
Słowenia Špela Rogelj
22. Japonia Yūka Setō 3 25 -255
23. Stany Zjednoczone Tara Geraghty-Moats 3 24 -256
24. Japonia Kaori Iwabuchi 3 20 -260
Rumunia Daniela Haralambie
26. Niemcy Anna Rupprecht 3 19 -261
27. Niemcy Gianina Ernst 3 16 -264
28. Słowenia Ema Klinec 3 15 -265
Stany Zjednoczone Nita Englund
30. Włochy Evelyn Insam 3 14 -266
31. Słowenia Katja Požun 3 13 -267
32. Niemcy Svenja Würth 3 9 -271
Francja Coline Mattel
34. Słowenia Urša Bogataj 3 6 -274
35. Francja Léa Lemare 3 3 -277
36. Włochy Lara Malsiner 1 1 -279

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy
[d]
 Ind.   Druż.   Razem 
1.  Austria 3 548 548
2.  Japonia 3 476 476
3.  Niemcy 3 305 305
4.  Słowenia 3 213 213
5.  Norwegia 3 169 169
6.  Rosja 3 126 126
7.  Kanada 3 83 83
8.  Włochy 3 66 66
9.  Finlandia 2 62 62
10.  Francja 3 52 52
11.  Stany Zjednoczone 3 39 39
12.  Rumunia 3 20 20
13.  Chiny 1 0 0
 Czechy 2 0 0
 Polska 1 0 0

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Kwalifikacje do konkursu rozpoczęto z 19. belki startowej. Obniżenie rozbiegu o jeden próg skutkowało dodaniem 4,1 punktu, do noty zawodniczki.
  2. a b Konkurs rozpoczęto z 18. belki startowej. Obniżenie rozbiegu o jeden próg skutkowało dodaniem 4,1 punktu, do noty zawodniczki.
  3. Kwalifikacje do konkursu rozpoczęto z 18. belki startowej. Obniżenie rozbiegu o jeden próg skutkowało dodaniem 4,1 punktu, do noty zawodniczki.
  4. a b Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]