Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich 2015/2016 – Sapporo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich 2015/2016 – Sapporo
Niżny Tagił Zaō
Data 15 - 17 stycznia 2016
Gospodarz Sapporo
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Pierwszy konkurs indywidualny (16.1.2016) Japonia Sara Takanashi
Drugi konkurs indywidualny (17.1.2016) Japonia Sara Takanashi
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna świata
Sapporo
Sapporo
Geographylogo.svg
Położenie na mapie świata

Trzecie zawody Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich w sezonie 2015/2016 w odbyły się w japońskim Sapporo. Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego wygrała Słowenka Urša Bogataj. W pierwszym konkursie indywidualnym rozegranym 16 stycznia zwyciężyła Japonka Sara Takanashi, na drugim miejscu uplasowała się Słowenka Ema Klinec a na trzecim Taylor Henrich z Kanady. Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego wygrała Włoszka Elena Runggaldier. W drugim konkursie indywidualnym rozegranym 17 stycznia zwyciężyła ponownie Japonka Sara Takanashi, na drugim i trzecim miejscu uplasowały się austriackie skoczkinie Daniela Iraschko-Stolz i Jacqueline Seifriedsberger.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Miyanomoriskijump.jpg Miyanomori Japonia Sapporo K90 HS100 103,0 m Japonia Sara Takanashi 11.01.2014

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
Czas lokalny CET
15 stycznia Oficjalny trening 11:00 3:00 53
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego 12:30 4:30 51
16 stycznia Pierwszy konkurs indywidualny 11:00 3:00 40
17 stycznia Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego 10:00 2:00 46
Drugi konkurs indywidualny 11:00 3:00 40

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Sapporo był Yuji Nishimori, oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektorka zawodów Pucharu Świata, Chika Yoshida. Jej asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Reed Zuehlke, a jego asystentem – Martin Brunner.

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje
do 1. k. ind.
1. konkurs indywidualny Kwalifikacje
do 2. k. ind.
2. konkurs indywidualny
Słowenia Sašo Komovec A B
Korea Południowa Lee Sang-oh B E
Japonia Ryuichi Inoue C D
Kazachstan Aleksandr Klimow D A
Austria Marion Vettori E C

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Urša Bogataj  Słowenia 92,0 m 50,5 14 0,75 109,7 Q
2. Ema Klinec  Słowenia 87,0 m 52,0 14 -0,13 107,0 Q
3. Taylor Henrich  Kanada 87,5 m 51,5 16 -0,31 102,9 Q
4. Katharina Althaus  Niemcy 86,0 m 51,0 16 -0,62 101,8 Q
5. Irina Awwakumowa  Rosja 86,0 m 52,0 16 -0,47 101,6 Q
6. Svenja Würth  Niemcy 85,5 m 51,0 14 0,43 99,2 Q
7. Kaori Iwabuchi  Japonia 84,0 m 48,5 14 -0,31 98,9 Q
8. Špela Rogelj  Słowenia 82,0 m 50,5 14 -0,39 97,5 Q
9. Elena Runggaldier  Włochy 83,0 m 50,5 16 -0,75 96,3 Q
10. Yūka Setō  Japonia 82,0 m 49,5 14 -0,17 94,8 Q
11. Anna Rupprecht  Niemcy 82,5 m 49,5 14 0,08 94,0 Q
12. Nita Englund  Stany Zjednoczone 80,5 m 49,5 14 -0,34 93,1 Q
13. Tara Geraghty-Moats  Stany Zjednoczone 80,5 m 49,5 14 0,02 90,4 Q
14. Gianina Ernst  Niemcy 80,0 m 49,0 14 -0,17 90,3 Q
15. Abby Hughes  Stany Zjednoczone 82,0 m 49,0 14 -0,56 89,4 Q
16. Ayuka Takeda  Japonia 81,5 m 49,5 14 0,50 89,3 Q
17. Minami Watanabe  Japonia 82,5 m 49,5 14 1,20 86,8 Q
18. Coline Mattel  Francja 80,5 m 50,0 14 0,86 85,5 Q
19. Daniela Haralambie  Rumunia 78,0 m 48,0 14 -0,13 85,0 Q
20. Sofja Tichonowa  Rosja 78,0 m 49,0 16 -0,51 82,9 Q
21. Atsuko Tanaka  Kanada 78,5 m 48,5 14 0,47 82,5 Q
22. Julia Kykkänen  Finlandia 75,0 m 48,0 16 -1,10 80,5 Q
23. Julia Clair  Francja 72,5 m 48,0 14 -0,89 79,9 Q
24. Evelyn Insam  Włochy 74,5 m 48,0 14 -0,18 78,4 Q
25. Zdena Pešatová  Czechy 77,0 m 45,0 14 0,14 78,1 Q
26. Katja Požun  Słowenia 75,5 m 48,0 14 0,21 77,7 Q
27. Léa Lemare  Francja 77,0 m 48,5 14 0,84 77,1 Q
28. Aleksandra Kustowa  Rosja 74,5 m 46,5 14 -0,20 77,0 Q
29. Haruka Iwasa  Japonia 76,5 m 48,0 14 0,68 76,6 Q
30. Ksienija Kabłukowa  Rosja 74,0 m 48,0 14 0,14 75,1 Q
31. Jun Maruyama  Japonia 74,0 m 46,5 14 0,02 74,4 NQ
32. Elisabeth Raudaschl  Austria 72,5 m 47,0 14 -0,29 74,2 NQ
33. Nina Lussi  Stany Zjednoczone 74,5 m 48,0 14 0,54 73,5 NQ
34. Ayumi Watase  Japonia 74,0 m 47,5 14 0,47 72,5 NQ
35. Misaki Shigeno  Japonia 74,0 m 47,5 14 0,96 69,4 NQ
36. Aki Matsuhashi  Japonia 72,0 m 47,0 14 0,32 69,0 NQ
37. Chang Xinyue  Chiny 73,0 m 44,5 14 0,36 68,2 NQ
38. Sabrina Windmüller  Szwajcaria 70,5 m 47,0 14 0,07 67,6 NQ
39. Anastasija Gładyszewa  Rosja 67,0 m 45,0 14 -0,38 61,9 NQ
40. Li Xueyao  Chiny 68.0 m 43,0 14 -0,03 59,2 NQ
41. Liu Qi  Chiny 69,0 m 42,0 14 0,16 59,0 NQ
42. Shihori Ōi  Japonia 64,5 m 46,5 14 0,22 54,1 NQ
43. Ma Tong  Chiny 58,0 m 41,5 14 -0,44 40,9 NQ
Chiara Hölzl  Austria 91,0 m 16 0,15 pq
Daniela Iraschko-Stolz  Austria 90,5 m 16 -0,48 pq
Eva Pinkelnig  Austria 80,5 m 16 -0,58 pq
Jacqueline Seifriedsberger  Austria DNS pq
Yūki Itō  Japonia 91,0 m 16 0,10 pq
Sara Takanashi  Japonia DNS pq
Juliane Seyfarth  Niemcy 74,5 m 16 -1,00 pq
Carina Vogt  Niemcy 77,0 m 16 -0,89 pq
Maren Lundby  Norwegia 86,5 m 16 -0,18 pq
Maja Vtič  Słowenia 91,0 m 16 0,00 pq

Pierwszy konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Sara Takanashi  Japonia 97,0 m 13 0,70 98,0 m 13 0,76 265,6
Silver medal icon.svg Ema Klinec  Słowenia 93,0 m 15 0,23 95,0 m 15 0,42 241,3
Bronze medal icon.svg Daniela Iraschko-Stolz  Austria 93,0 m 15 0,40 91,5 m 15 -0,01 234,5
4. Chiara Hölzl  Austria 92,0 m 15 0,17 89,5 m 15 -0,74 232,1
5. Jacqueline Seifriedsberger  Austria 91,0 m 15 0,38 93,0 m 15 0,52 229,3
6. Katharina Althaus  Niemcy 89,0 m 15 0,00 88,0 m 15 0,15 216,5
7. Irina Awwakumowa  Rosja 92,0 m 15 0,75 87,0 m 15 0,24 215,2
8. Maren Lundby  Norwegia 83,5 m 15 -0,44 90,5 m 15 -0,08 215,0
9. Špela Rogelj  Słowenia 88,0 m 15 0,56 90,5 m 15 0,81 214,7
10. Yūki Itō  Japonia 87,5 m 15 0,39 88,5 m 15 0,12 214,2
11. Urša Bogataj  Słowenia 89,0 m 15 0,59 88,5 m 15 0,44 212,9
12. Maja Vtič  Słowenia 86,5 m 15 0,03 88,0 m 15 0,30 209,9
13. Taylor Henrich  Kanada 91,0 m 15 0,87 84,5 m 15 0,11 208,7
14. Juliane Seyfarth  Niemcy 88,0 m 15 0,42 87,5 m 15 0,87 207,7
15. Julia Kykkänen  Finlandia 85,5 m 15 0,34 89,0 m 15 0,97 204,1
16. Yūka Setō  Japonia 93,5 m 15 1,62 81,5 m 15 -0,20 203,6
17. Kaori Iwabuchi  Japonia 86,0 m 15 0,20 85,0 m 15 0,14 201,3
18. Elena Runggaldier  Włochy 90,0 m 15 0,79 79,5 m 15 -0,54 199,1
19. Anna Rupprecht  Niemcy 87,0 m 15 0,70 80,5 m 15 0,07 191,6
20. Sofja Tichonowa  Rosja 86,5 m 15 1,03 84,5 m 15 0,88 191,3
21. Tara Geraghty-Moats  Stany Zjednoczone 89,5 m 15 0,80 77,0 m 15 0,04 189,6
22. Svenja Würth  Niemcy 85,0 m 15 -0,33 79,0 m 15 0,62 186,6
23. Coline Mattel  Francja 82,5 m 15 0,27 79,0 m 15 -0,29 183,0
24. Daniela Haralambie  Rumunia 82,0 m 15 -0,03 79,0 m 15 -0,17 182,0
25. Eva Pinkelnig  Austria 81,5 m 15 -0,04 79,5 m 15 -0,14 181,4
26. Ksienija Kabłukowa  Rosja 81,0 m 15 0,05 81,5 m 15 0,89 178,0
27. Katja Požun  Słowenia 86,0 m 15 0,59 75,0 m 15 0,14 173,8
28. Nita Englund  Stany Zjednoczone 86,5 m 15 0,48 73,0 m 15 -0,08 172,5
29. Evelyn Insam  Włochy 82,5 m 15 0,60 78,5 m 15 0,56 171,1
30. Léa Lemare  Francja 84,5 m 15 0,85 73,0 m 15 0,17 167,0
31. Minami Watanabe  Japonia 83,5 m 15 1,03 NQ 90,4
32. Abby Hughes  Stany Zjednoczone 81,0 m 15 0,47 NQ 88,5
33. Gianina Ernst  Niemcy 80,5 m 15 0,03 NQ 87,8
34. Ayuka Takeda  Japonia 80,0 m 15 0,59 NQ 85,2
35. Carina Vogt  Niemcy 87,0 m 15 -0,05 NQ 84,9
36. Zdena Pešatová  Czechy 81,0 m 15 0,61 NQ 84,6
37. Atsuko Tanaka  Kanada 76,0 m 15 -0,20 NQ 81,5
38. Haruka Iwasa  Japonia 76,5 m 15 0,32 NQ 79,0
39. Aleksandra Kustowa  Rosja 76,5 m 15 0,69 NQ 74,1
40. Julia Clair  Francja 74,5 m 15 0,85 NQ 71,6

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Elena Runggaldier  Włochy 93,0 m 53,0 16 0,10 118,4 Q
2. Urša Bogataj  Słowenia 91,5 m 53,0 18 0,00 110,0 Q
3. Špela Rogelj  Słowenia 87,5 m 52,5 16 -0,21 109,1 Q
4. Julia Kykkänen  Finlandia 88,0 m 52,5 16 0,11 107,8 Q
Nita Englund  Stany Zjednoczone 90,0 m 52,5 18 -0,17 Q
6. Julia Clair  Francja 91,0 m 53,5 18 0,44 106,7 Q
7. Ema Klinec  Słowenia 88,5 m 48,0 16 0,09 104,4 Q
8. Irina Awwakumowa  Rosja 87,5 m 51,0 16 0,36 103,7 Q
9. Anna Rupprecht  Niemcy 88,5 m 51,0 18 -0,14 103,1 Q
10. Yūka Setō  Japonia 88,5 m 52,5 18 0,11 102,8 Q
11. Daniela Haralambie  Rumunia 88,5 m 51,0 18 0,05 101,7 Q
12. Sofja Tichonowa  Rosja 83,5 m 49,5 16 -0,33 99,1 Q
13. Svenja Würth  Niemcy 86,0 m 51,0 18 -0,18 98,4 Q
14. Kaori Iwabuchi  Japonia 86,5 m 49,5 18 0,03 96,3 Q
15. Katja Požun  Słowenia 84,0 m 51,0 18 -0,34 95,6 Q
16. Tara Geraghty-Moats  Stany Zjednoczone 84,0 m 51,0 18 -0,22 94,7 Q
17. Abby Hughes  Stany Zjednoczone 79,5 m 49,0 16 -0,72 93,6 Q
18. Elisabeth Raudaschl  Austria 83,5 m 50,0 18 -0,07 91,5 Q
19. Coline Mattel  Francja 82,5 m 50,5 18 -0,24 91,4 Q
20. Zdena Pešatová  Czechy 81,5 m 49,5 18 -0,05 86,9 Q
21. Léa Lemare  Francja 82,0 m 49,5 18 0,24 86,0 Q
22. Ayuka Takeda  Japonia 79,5 m 50,0 18 -0,23 84,8 Q
23. Evelyn Insam  Włochy 79,5 m 49,5 18 -0,23 84,3 Q
24. Aki Matsuhashi  Japonia 73,5 m 47,5 16 -0,52 78,5 Q
25. Atsuko Tanaka  Kanada 70,5 m 47,5 16 -1,23 78,0 Q
26. Sabrina Windmüller  Szwajcaria 77,5 m 48,5 18 0,07 77,1 Q
27. Anastasija Gładyszewa  Rosja 77,5 m 48,0 18 0,02 76,9 Q
28. Gianina Ernst  Niemcy 77,0 m 47,0 18 -0,16 76,2 Q
29. Ksienija Kabłukowa  Rosja 86,0 m 29,0 18 0,01 74,9 Q
30. Nina Lussi  Stany Zjednoczone 69,5 m 46,5 16 -0,62 70,3 NQ
31. Li Xueyao  Chiny 67,5 m 44,0 16 -1,13 67,7 NQ
32. Aleksandra Kustowa  Rosja 70,5 m 42,0 16 -0,43 66,3 NQ
33. Chang Xinyue  Chiny 67,0 m 42,0 16 -0,54 60,2 NQ
34. Liu Qi  Chiny 68,0 m 43,0 18 0,10 53,4 NQ
35. Ma Tong  Chiny 60,0 m 43,0 18 -0,19 38,5 NQ
Carina Vogt  Niemcy DNS
Chiara Hölzl  Austria 85,5 m 14 -0,23 pq
Daniela Iraschko-Stolz  Austria 92,0 m 14 0,21 pq
Eva Pinkelnig  Austria 83,0 m 14 -0,11 pq
Jacqueline Seifriedsberger  Austria 89,0 m 14 0,18 pq
Yūki Itō  Japonia 83,5 m 14 -0,05 pq
Sara Takanashi  Japonia 94,0 m 12 0,25 pq
Taylor Henrich  Kanada 80,5 m 14 0,04 pq
Katharina Althaus  Niemcy 78,0 m 14 -0,08 pq
Juliane Seyfarth  Niemcy 80,0 m 14 -0,32 pq
Maren Lundby  Norwegia DNS pq
Maja Vtič  Słowenia 79,5 m 14 0,04 pq

Drugi konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Sara Takanashi  Japonia 97,0 m 13 0,75 94,0 m 14 -0,27 257,8
Silver medal icon.svg Daniela Iraschko-Stolz  Austria 99,5 m 15 0,98 92,0 m 14 0,52 241,4
Bronze medal icon.svg Jacqueline Seifriedsberger  Austria 95,0 m 15 0,85 90,0 m 14 0,26 231,9
4. Chiara Hölzl  Austria 89,0 m 15 0,27 92,0 m 14 0,25 223,7
5. Julia Clair  Francja 89,5 m 15 0,51 89,5 m 14 0,36 220,4
6. Katharina Althaus  Niemcy 94,5 m 15 0,99 82,5 m 14 0,08 213,2
7. Nita Englund  Stany Zjednoczone 85,0 m 15 -0,05 91,0 m 14 0,72 210,8
8. Špela Rogelj  Słowenia 88,5 m 15 0,69 85,5 m 14 -0,08 210,7
9. Ema Klinec  Słowenia 85,5 m 15 -0,10 86,0 m 14 0,02 208,7
10. Maren Lundby  Norwegia 87,0 m 15 -0,09 84,5 m 14 0,06 207,3
11. Yūki Itō  Japonia 89,0 m 15 0,76 83,5 m 14 -0,07 207,1
12. Irina Awwakumowa  Rosja 89,5 m 15 0,32 84,0 m 14 0,03 206,3
13. Urša Bogataj  Słowenia 86,5 m 15 -0,11 85,5 m 14 0,15 205,9
14. Julia Kykkänen  Finlandia 93,5 m 15 0,69 78,5 m 14 -0,28 203,3
15. Eva Pinkelnig  Austria 91,0 m 15 1,07 82,0 m 14 -0,13 203,2
16. Anna Rupprecht  Niemcy 85,5 m 15 0,23 86,5 m 14 0,55 201,5
17. Yūka Setō  Japonia 85,0 m 15 0,22 85,0 m 14 0,09 200,0
18. Kaori Iwabuchi  Japonia 87,0 m 15 0,69 84,0 m 14 0,23 199,1
19. Elena Runggaldier  Włochy 90,0 m 15 0,65 79,5 m 14 -0,26 198,8
20. Taylor Henrich  Kanada 87,0 m 15 0,70 85,0 m 14 0,72 196,4
21. Katja Požun  Słowenia 83,5 m 15 -0,17 83,5 m 14 0,12 196,0
22. Sofja Tichonowa  Rosja 86,5 m 15 0,49 83,0 m 14 0,39 195,9
23. Maja Vtič  Słowenia 81,0 m 15 0,07 87,5 m 14 0,39 193,6
24. Juliane Seyfarth  Niemcy 85,0 m 15 0,52 81,0 m 14 0,47 186,2
25. Elisabeth Raudaschl  Austria 84,0 m 15 0,63 81,0 m 14 0,46 182,6
26. Evelyn Insam  Włochy 80,0 m 15 -0,04 80,0 m 14 0,86 173,8
27. Abby Hughes  Stany Zjednoczone 83,0 m 15 0,95 80,0 m 14 0,94 172,9
28. Atsuko Tanaka  Kanada 83,0 m 15 0,75 77,0 m 14 0,49 170,1
29. Svenja Würth  Niemcy 80,5 m 15 -0,42 73,0 m 14 -0,16 166,0
30. Daniela Haralambie  Rumunia 80,5 m 15 -0,14 72,5 m 14 -0,06 165,1
31. Zdena Pešatová  Czechy 80,0 m 15 0,06 NQ 89,1
32. Ksienija Kabłukowa  Rosja 78,5 m 15 -0,12 NQ 86,9
33. Anastasija Gładyszewa  Rosja 79,5 m 15 0,57 NQ 84,9
Léa Lemare  Francja 77,5 m 15 -0,12 NQ
35. Tara Geraghty-Moats  Stany Zjednoczone 79,5 m 15 0,51 NQ 83,7
36. Aki Matsuhashi  Japonia 79,0 m 15 1,03 NQ 79,4
37. Coline Mattel  Francja 73,5 m 15 -0,43 NQ 78,8
38. Ayuka Takeda  Japonia 74,0 m 15 -0,07 NQ 76,5
39. Sabrina Windmüller  Szwajcaria 74,0 m 15 0,49 NQ 72,9
40. Gianina Ernst  Niemcy 71,0 m 15 0,39 NQ 65,0

Klasyfikacje po konkursach w Sapporo[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty Strata do liderki
1. Japonia Sara Takanashi 5 480 -
2. Austria Daniela Iraschko-Stolz 5 319 -161
3. Austria Chiara Hölzl 5 225 -255
4. Japonia Yūki Itō 5 201 -279
5. Austria Jacqueline Seifriedsberger 5 197 -283
6. Słowenia Maja Vtič 5 178 -302
7. Norwegia Maren Lundby 5 176 -304
8. Niemcy Katharina Althaus 5 154 -326
9. Austria Eva Pinkelnig 5 136 -344
10. Słowenia Ema Klinec 5 124 -356
11. Kanada Taylor Henrich 5 114 -366
12. Niemcy Juliane Seyfarth 5 110 -370
13. Rosja Irina Awwakumowa 5 103 -377
14. Niemcy Carina Vogt 4 102 -378
15. Finlandia Julia Kykkänen 4 96 -384
16. Słowenia Špela Rogelj 5 92 -388
17. Francja Julia Clair 5 85 -395
18. Włochy Elena Runggaldier 5 76 -404
19. Rosja Sofja Tichonowa 5 70 -410
20. Stany Zjednoczone Nita Englund 5 54 -426
Japonia Yūka Setō
22. Norwegia Line Jahr 3 51 -429
23. Słowenia Urša Bogataj 5 50 -430
24. Japonia Kaori Iwabuchi 5 47 -433
25. Niemcy Anna Rupprecht 5 46 -434
26. Austria Elisabeth Raudaschl 4 44 -436
27. Stany Zjednoczone Tara Geraghty-Moats 5 34 -446
28. Rosja Anastasija Gładyszewa 4 31 -449
29. Rumunia Daniela Haralambie 5 28 -452
30. Słowenia Katja Požun 5 27 -453
31. Włochy Evelyn Insam 5 21 -459
32. Niemcy Svenja Würth 5 20 -460
33. Francja Coline Mattel 5 17 -463
34. Niemcy Gianina Ernst 5 16 -464
35. Rosja Ksienija Kabłukowa 4 5 -475
36. Stany Zjednoczone Abby Ringquist 2 4 -476
Francja Léa Lemare 5
38. Kanada Atsuko Tanaka 2 3 -477
39. Włochy Lara Malsiner 1 1 -479

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy  Ind.   Druż.   Razem 
1.  Austria 5 921 921
2.  Japonia 5 782 782
3.  Słowenia 5 471 471
4.  Niemcy 5 448 448
5.  Norwegia 5 227 227
6.  Rosja 5 209 209
7.  Kanada 5 117 117
8.  Francja 5 106 106
9.  Włochy 5 98 98
10.  Finlandia 4 96 96
11.  Stany Zjednoczone 5 93 93
12.  Rumunia 5 28 28

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]