Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich 2016/2017 – Ljubno

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata kobiet w skokach narciarskich 2016/2017 – Ljubno
Hinzenbach Pjongczang
Data 11 - 12 lutego 2017
Gospodarz Ljubno
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny (11.02.2017) Norwegia Maren Lundby
Konkurs indywidualny (12.02.2017) Niemcy Katharina Althaus

Ośmym przystankiem w Pucharze Świata kobiet w skokach narciarskich w sezonie 2016/2017 było słoweńskie Ljubno. Na listach startowych nie pojawiły się dwie czołowe zawodniczki tego sezonu, mianowicie Sara Takanashi oraz Yūki Itō[1]. W kwalifikacjach do konkursów głównych wystartowały trzy Polki, jednak dwukrotnie żadna z zawodniczek nie przeszła kwalifikacji. Dwukrotnie w kwalifikacjach najlepsza była Anastasija Barannikowa, warto wspomnieć także, że w poprzedzających drugi konkurs kwalifikacjach Daniela Iraschko-Stolz ustanowiła nowy rekord skoczni wynoszący 96,5 metra. W pierwszym konkursie indywidualnym najlepsza była Norweżka Maren Lundby, natomiast w drugich zawodach Niemka Katharina Althaus.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Ljubno ob Savinji - Ski Jump.jpg Logarska dolina Słowenia Ljubno K-85 HS-95 96,5m Austria Daniela Iraschko-Stolz 12.02.2017

 Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Europy
Ljubno
Ljubno
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy
Dzień Konkurencja Początek

(Czas CET)

Liczba uczestniczek Skocznia
10 lutego Oficjalny trening 12:00 54 HS95
11 lutego Kwalifikacje do konkursu indywidualnego 11:30[2]
Konkurs Indywidualny 13:00 40
12 lutego Kwalifikacje do konkursu indywidualnego 11:45 54
Konkurs indywidualny 13:00 40

 Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Ljubnie był Marko Mlakar, oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektorka zawodów Pucharu Świata, Chika Yoshida wraz z asystentem, którym był Miran Tepeš. Sędziami technicznymi byli Agnieszka Baczkowska oraz Renata Nadarkiewicz.

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje Konkurs Kwalifikacje Konkurs
Niemcy Werner Hellauer A B
Słowenia Anton Justin B C
Austria Franz Millonig C D
Polska Marek Siderek D E
Czechy Michal Bartoš E A

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Anastasija Barannikowa  Rosja 90,5 52,5 17 0,69 118,0 Q
2. Elena Runggaldier  Włochy 88,5 53,5 17 0,55 116,1 Q
3. Nita Englund  Stany Zjednoczone 88,5 50,0 17 0,55 112,6 Q
4. Agnes Reisch  Niemcy 89,0 53,0 17 1,18 111,6 Q
5. Julia Kykkänen  Finlandia 88,0 52,5 17 0,89 111,4 Q
6. Léa Lemare  Francja 87,5 52,5 17 0,92 110,1 Q
7. Ksienija Kabłukowa  Rosja 87,0 51,5 17 0,81 109,0 Q
8. Aleksandra Kustowa  Rosja 88,5 51,0 17 1,14 108,9 Q
9. Špela Rogelj  Słowenia 88,0 49,5 17 0,89 108,4 Q
10. Lara Malsiner  Włochy 88,0 51,5 17 1,27 107,3 Q
11. Sofja Tichonowa  Rosja 86,0 50,5 17 0,74 106,6 Q
12. Eva Logar  Słowenia 87,0 51,5 17 1,12 106,5 Q
13. Kaori Iwabuchi  Japonia 87,0 48,5 17 0,88 105,5 Q
14. Urša Bogataj  Słowenia 85,5 51,0 17 1,04 103,7 Q
15. Abby Ringquist  Stany Zjednoczone 85,0 51,0 17 0,96 103,3 Q
16. Xueyao Li  Chiny 87,5 48,0 17 1,32 102,4 Q
17. Evelyn Insam  Włochy 83,5 51,0 17 1,02 99,8 Q
18. Lucile Morat  Francja 83,5 46,0 17 0,51 98,9 Q
19. Sophie Mair  Austria 83,0 50,5 17 0,98 98,7 Q
20. Daniela Haralambie  Rumunia 83,0 50,0 17 0,94 98,5 Q
21. Ramona Straub  Niemcy 82,5 49,5 17 0,77 98,3 Q
22. Gianina Ernst  Niemcy 83,0 50,5 17 1,05 98,1 Q
23. Tara Geraghty-Moats  Stany Zjednoczone 84,5 48,0 17 1,21 97,3 Q
Anna Odine Strøm  Norwegia 82,0 51,0 17 0,96 Q
25. Julia Huber  Austria 82,0 50,0 17 1,09 95,3 Q
26. Marita Kramer  Austria 81,5 50,5 17 1,08 94,9 Q
27. Coline Mattel  Francja 80,0 51,0 17 0,82 94,4 Q
28. Silje Opseth  Norwegia 81,5 51,0 17 1,26 93,9 Q
29. Anniken Mork  Norwegia 81,5 47,5 17 0,87 93,5 Q
30. Océane Avocat Gros  Francja 80,0 49,0 17 0,70 93,4 Q
31. Roberta D'Agostina  Włochy 80,5 50,5 17 1,08 92,9 NQ
32. Anna Twardosz  Polska 80,0 49,0 17 0,98 91,2 NQ
Kinga Rajda  Polska 81,0 48,5 17 1,16 NQ
34. Nina Lussi  Stany Zjednoczone 80,5 50,5 17 1,42 90,1 NQ
35. Thea Sofie Kleven  Norwegia 79,0 49,0 17 1,13 88,0 NQ
36. Susanna Forsström  Finlandia 80,0 46,0 17 1,24 86,1 NQ
37. Atsuko Tanaka  Kanada 78,0 48,0 17 1,03 85,8 NQ
38. Magdalena Pałasz  Polska 75,0 49,0 17 1,33 78,4 NQ
39. Veronica Gianmoena  Włochy 73,5 47,5 17 0,87 77,5 NQ
40. Walentina Sdierżykowa  Kazachstan 73,5 45,5 17 1,39 71,4 NQ
41. Tong Ma  Chiny 71,0 46,5 17 0,93 71,1 NQ
42. Qi Liu  Chiny 69,5 43,5 17 1,20 62,9 NQ
Xinyue Chang  Chiny DNS
Line Jahr  Norwegia DNS
Chiara Hölzl  Austria 85,5 16 0,78 pq
Daniela Iraschko-Stolz  Austria 92,5 16 1,18 pq
Jacqueline Seifriedsberger  Austria 88,0 16 0,49 pq
Carina Vogt  Niemcy 90,0 16 0,67 pq
Katharina Althaus  Niemcy 90,5 15 1,18 pq
Svenja Würth  Niemcy 92,0 16 1,04 pq
Maren Lundby  Norwegia DNS pq
Ema Klinec  Słowenia 94,0 16 0,98 pq
Maja Vtič  Słowenia 79,0 16 0,67 pq
Manuela Malsiner  Włochy 86,5 16 0,19 pq

Konkurs Indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Maren Lundby  Norwegia 92,5 17 0,73 95,0 16 1,04 256,7
Silver medal icon.svg Daniela Iraschko-Stolz  Austria 90,0 17 0,46 94,5 16 1,13 251,1
Bronze medal icon.svg Katharina Althaus  Niemcy 89,5 17 0,49 92,0 16 0,97 245,6
4. Carina Vogt  Niemcy 89,5 17 0,36 92,5 16 1,05 245,0
5. Ema Klinec  Słowenia 89,5 17 0,70 91,0 16 1,07 241,1
6. Jacqueline Seifriedsberger  Austria 89,0 17 0,53 91,5 16 1,18 240,2
7. Manuela Malsiner  Włochy 90,5 17 0,66 94,5 17 0,90 235,0
8. Svenja Würth  Niemcy 92,5 17 0,77 93,5 17 0,98 233,5
9. Chiara Hölzl  Austria 87,5 17 0,43 91,0 17 1,24 231,2
10. Maja Vtič  Słowenia 87,0 17 0,23 89,0 17 0,97 230,4
11. Julia Kykkänen  Finlandia 88,5 17 0,74 89,5 17 1,23 226,8
12. Nita Englund  Stany Zjednoczone 86,5 17 0,90 90,5 17 1,05 223,4
13. Špela Rogelj  Słowenia 84,5 17 0,38 88,5 17 0,86 223,1
14. Elena Runggaldier  Włochy 85,0 17 0,63 88,0 17 1,06 218,5
15. Ramona Straub  Niemcy 86,0 17 0,87 91,5 17 1,26 218,4
16. Léa Lemare  Francja 83,0 17 0,51 87,5 17 0,93 214,0
17. Eva Logar  Słowenia 81,0 17 0,23 88,5 17 0,80 213,3
18. Agnes Reisch  Niemcy 82,5 17 0,32 86,0 17 0,86 209,5
19. Lucile Morat  Francja 82,5 17 0,53 87,0 17 1,06 209,3
20. Kaori Iwabuchi  Japonia 85,5 17 0,98 86,5 17 0,81 208,7
Anastasija Barannikowa  Rosja 81,5 17 0,34 88,0 17 0,95
22. Urša Bogataj  Słowenia 81,0 17 0,48 86,5 17 0,92 205,3
Abby Ringquist  Stany Zjednoczone 82,0 17 0,73 85,5 17 0,93
24. Evelyn Insam  Włochy 81,5 17 0,40 85,0 17 1,14 203,7
25. Anniken Mork  Norwegia 81,5 17 0,45 84,0 17 0,73 201,6
26. Tara Geraghty-Moats  Stany Zjednoczone 81,0 17 0,55 81,5 17 0,33 200,0
27. Océane Avocat Gros  Francja 81,5 17 0,63 82,5 17 0,68 199,6
28. Sofja Tichonowa  Rosja 81,5 17 0,80 83,5 17 0,72 198,3
29. Ksienija Kabłukowa  Rosja 80,5 17 0,59 82,0 17 0,69 196,3
30. Gianina Ernst  Niemcy 80,5 17 0,65 81,5 17 0,72 195,0
31. Daniela Haralambie  Rumunia 80,5 17 0,71 NQ 94,8
32. Lara Malsiner  Włochy 79,0 17 0,43 NQ 94,1
Silje Opseth  Norwegia 77,5 17 0,05 NQ
34. Anna Odine Strøm  Norwegia 79,0 17 0,47 NQ 93,7
35. Xueyao Li  Chiny 78,0 17 0,22 NQ 92,7
36. Sophie Mair  Austria 78,5 17 0,55 NQ 92,1
37. Julia Huber  Austria 78,5 17 0,66 NQ 90,7
38. Aleksandra Kustowa  Rosja 76,5 17 0,51 NQ 87,9
39. Coline Mattel  Francja 76,0 17 0,56 NQ 87,5
40. Marita Kramer  Austria 73,5 17 0,00 NQ 85,0

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Anastasija Barannikowa  Rosja 89,5 53,5 17 1,13 113,5 Q
2. Špela Rogelj  Słowenia 89,0 54,0 17 1,30 111,6 Q
3. Elena Runggaldier  Włochy 87,5 52,5 17 1,11 108,6 Q
4. Lucile Morat  Francja 87,5 52,5 17 1,17 108,1 Q
5. Nita Englund  Stany Zjednoczone 86,5 52,5 17 1,14 106,4 Q
6. Léa Lemare  Francja 86,5 52,0 17 1,21 105,3 Q
7. Abby Ringquist  Stany Zjednoczone 85,0 52,5 17 1,05 104,1 Q
8. Eva Logar  Słowenia 84,5 52,5 17 0,99 103,6 Q
9. Ramona Straub  Niemcy 86,0 49,5 17 1,01 103,4 Q
10. Kaori Iwabuchi  Japonia 86,0 49,5 17 1,07 102,9 Q
11. Evelyn Insam  Włochy 83,0 52,0 17 0,68 102,6 Q
12. Agnes Reisch  Niemcy 80,0 51,0 17 -0,16 102,5 Q
13. Gianina Ernst  Niemcy 84,0 52,5 17 1,04 102,2 Q
14. Sofja Tichonowa  Rosja 84,0 50,5 17 0,92 101,1 Q
15. Julia Kykkänen  Finlandia 83,5 51,0 17 0,95 100,4 Q
16. Urša Bogataj  Słowenia 83,5 50,0 17 0,85 100,2 Q
17. Lara Malsiner  Włochy 82,5 50,0 17 0,89 98,9 Q
18. Océane Avocat Gros  Francja 82,5 51,5 17 0,97 98,7 Q
19. Ksienija Kabłukowa  Rosja 81,5 51,0 17 0,73 98,2 Q
20. Daniela Haralambie  Rumunia 82,0 49,5 17 0,83 96,9 Q
21. Aleksandra Kustowa  Rosja 83,0 51,5 17 1,38 96,5 Q
22. Marita Kramer  Austria 79,5 50,5 17 0,40 96,3 Q
23. Tara Geraghty-Moats  Stany Zjednoczone 82,0 51,5 17 1,37 94,5 Q
Anna Odine Strøm  Norwegia 80,0 49,5 17 0,63 Q
25. Anniken Mork  Norwegia 78,5 49,0 17 0,45 92,4 Q
26. Sophie Mair  Austria 77,5 49,5 17 0,52 90,3 Q
27. Coline Mattel  Francja 78,5 51,0 17 0,97 90,2 Q
28. Silje Opseth  Norwegia 77,5 49,5 17 0,67 89,1 Q
29. Julia Huber  Austria 78,0 49,5 17 0,81 89,0 Q
30. Xueyao Li  Chiny 77,5 48,0 17 0,61 88,1 Q
31. Atsuko Tanaka  Kanada 74,5 49,5 17 0,08 87,9 NQ
32. Anna Twardosz  Polska 78,5 47,5 17 0,90 87,3 NQ
33. Roberta D'Agostina  Włochy 76,0 49,5 17 0,64 86,4 NQ
34. Kinga Rajda  Polska 75,0 48,0 17 0,33 85,4 NQ
35. Magdalena Pałasz  Polska 73,5 48,5 17 0,04 85,2 NQ
36. Susanna Forsström  Finlandia 75,5 44,5 17 0,40 82,3 NQ
37. Nina Lussi  Stany Zjednoczone 72,5 48,0 17 0,35 80,2 NQ
38. Thea Sofie Kleven  Norwegia 73,0 48,0 17 0,50 80,0 NQ
39. Veronia Gianmoena  Włochy 71,0 46,0 17 0,52 73,8 NQ
40. Walentina Sdierżykowa  Kazachstan 68,5 45,0 17 0,76 65,9 NQ
41. Qi Liu  Chiny 65,5 46,0 17 0,19 65,5 NQ
42. Tong Ma  Chiny 65,5 43,5 17 0,39 61,4 NQ
Xinyue Chang  Chiny DNS
Chiara Hölzl  Austria 89,5 16 1,13 pq
Daniela Iraschko-Stolz  Austria 96,5 15 1,25 pq
Jacqueline Seifriedsberger  Austria 92,0 15 1,24 pq
Carina Vogt  Niemcy 91,5 15 1,10 pq
Katharina Althaus  Niemcy 93,0 15 1,12 pq
Svenja Würth  Niemcy 88,0 15 1,23 pq
Maren Lundby  Norwegia 89,0 14 1,25 pq
Ema Klinec  Słowenia 92,0 15 0,96 pq
Maja Vtič  Słowenia 84,0 16 0,83 pq
Manuela Malsiner  Włochy 92,5 16 1,08 pq

Konkurs Indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Katharina Althaus  Niemcy 92,5 14 1,37 90,0 15 0,51 249,0
Silver medal icon.svg Carina Vogt  Niemcy 91,0 14 1,44 90,0 15 0,50 244,6
Bronze medal icon.svg Svenja Würth  Niemcy 92,5 14 1,28 89,0 15 0,52 242,7
4. Maren Lundby  Norwegia 88,5 14 1,13 90,5 15 1,03 239,9
5. Jacqueline Seifriedsberger  Austria 90,0 14 1,35 89,5 15 1,01 239,2
Ema Klinec  Słowenia 87,5 14 1,34 92,0 15 1,15
7. Manuela Malsiner  Włochy 89,5 14 1,20 91,0 15 0,74 239,1
8. Daniela Iraschko-Stolz  Austria 90,0 14 1,14 89,5 15 0,96 237,3
9. Chiara Hölzl  Austria 89,0 14 1,35 88,5 15 0,92 233,9
10. Elena Runggaldier  Włochy 90,0 15 1,31 85,5 15 0,77 225,6
11. Maja Vtič  Słowenia 87,5 14 1,58 88,5 16 1,06 223,2
12. Ramona Straub  Niemcy 89,0 15 1,66 89,0 16 1,23 217,9
13. Nita Englund  Stany Zjednoczone 87,5 15 1,35 88,0 16 1,26 217,1
14. Špela Rogelj  Słowenia 85,5 15 1,08 85,0 16 0,83 213,8
15. Lara Malsiner  Włochy 86,0 15 1,21 85,0 16 1,28 206,6
16. Julia Kykkänen  Finlandia 84,5 15 1,47 85,0 16 0,91 204,4
17. Urša Bogataj  Słowenia 83,0 15 1,13 82,0 16 0,34 202,3
18. Tara Geraghty-Moats  Stany Zjednoczone 84,0 15 0,97 83,0 16 0,58 202,1
19. Agnes Reisch  Niemcy 84,0 15 1,25 82,0 16 0,36 201,1
20. Ksienija Kabłukowa  Rosja 83,0 15 1,08 81,5 16 0,33 200,3
21. Kaori Iwabuchi  Japonia 84,0 15 1,28 82,0 16 0,42 199,9
22. Abby Ringquist  Stany Zjednoczone 83,0 15 1,04 80,0 16 0,61 196,3
23. Xueyao Li  Chiny 84,0 15 0,98 81,0 16 0,81 196,2
24. Eva Logar  Słowenia 81,5 15 0,98 80,5 16 0,27 196,0
25. Lucile Morat  Francja 85,0 15 1,34 80,0 16 0,74 195,9
26. Léa Lemare  Francja 83,5 15 1,31 78,0 16 0,09 194,3
27. Anastasija Barannikowa  Rosja 83,0 15 1,42 78,5 16 0,03 192,4
28. Anniken Mork  Norwegia 82,5 15 1,34 78,5 16 -0,01 191,4
29. Gianina Ernst  Niemcy 82,0 15 1,32 79,5 16 0,50 190,4
30. Daniela Haralambie  Rumunia 81,0 15 1,10 78,5 16 0,47 186,4
31. Sofja Tichonowa  Rosja 81,0 15 1,15 NQ 93,3
32. Océane Avocat Gros  Francja 80,0 15 0,99 NQ 93,1
33. Evelyn Insam  Włochy 81,5 15 1,53 NQ 91,8
34. Sophie Mair  Austria 77,5 15 0,82 NQ 87,9
35. Anna Odine Strøm  Norwegia 79,0 15 1,27 NQ 87,8
36. Silje Opseth  Norwegia 78,0 15 1,22 NQ 85,7
37. Aleksandra Kustowa  Rosja 76,0 15 0,76 NQ 84,4
38. Marita Kramer  Austria 76,0 15 0,95 NQ 83,9
39. Coline Mattel  Francja 76,5 15 1,43 NQ 81,6
40. Julia Huber  Austria 75,5 15 1,20 NQ 80,9

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy Punkty Strata do liderki
1. Japonia Sara Takanashi 14 1195
2. Norwegia Maren Lundby 16 939 -256
3. Japonia Yūki Itō 14 928 -267
4. Niemcy Katharina Althaus 16 726 -469
5. Austria Daniela Iraschko-Stolz 16 717 -478
6. Niemcy Carina Vogt 16 687 -508
7. Rosja Irina Awwakumowa 14 531 -664
8. Austria Jacqueline Seifriedsberger 16 499 -696
9. Słowenia Ema Klinec 12 480 -715
10. Niemcy Svenja Würth 16 468 -727
11. Słowenia Maja Vtič 16 403 -792
12. Austria Chiara Hölzl 16 355 -840
13. Stany Zjednoczone Sarah Hendrickson 14 301 -894
14. Włochy Manuela Malsiner 12 298 -897
15. Japonia Yūka Setō 14 295 -900
16. Słowenia Špela Rogelj 16 255 -940
17. Japonia Kaori Iwabuchi 15 203 -992
18. Stany Zjednoczone Nita Englund 15 200 -995
19. Francja Lucile Morat 15 155 -1040
20. Niemcy Ramona Straub 15 154 -1041
21. Francja Léa Lemare 16 150 -1045
22. Włochy Elena Runggaldier 15 149 -1046
23. Finlandia Julia Kykkänen 16 143 -1052
24. Niemcy Anna Rupprecht 4 127 -1068
25. Rosja Anastasija Barannikowa 16 111 -1084
26. Słowenia Urša Bogataj 15 109 -1086
27. Włochy Evelyn Insam 13 84 -1111
28. Rosja Sofja Tichonowa 12 76 -1119
29. Kanada Taylor Henrich 11 74 -1121
Słowenia Nika Križnar 8
31. Stany Zjednoczone Abby Ringquist 12 70 -1125
32. Francja Coline Mattel 11 68 -1127
33. Niemcy Juliane Seyfarth 13 58 -1137
34. Słowenia Eva Logar 12 57 -1138
Rumunia Daniela Haralambie 13
36. Rosja Aleksandra Kustowa 9 49 -1146
37. Stany Zjednoczone Tara Geraghty-Moats 11 47 -1148
38. Niemcy Gianina Ernst 6 30 -1165
39. Rosja Ksienija Kabłukowa 8 27 -1168
40. Francja Océane Avocat Gros 9 26 -1169
41. Niemcy Agnes Reisch 4 25 -1170
42. Norwegia Anniken Mork 13 17 -1178
43. Niemcy Luisa Görlich 2 16 -1179
Włochy Lara Malsiner 5
45. Japonia Misaki Shigeno 4 11 -1184
46. Japonia Haruka Iwasa 4 9 -1186
47. Czechy Barbora Blažková 7 8 -1187
Chińska Republika Ludowa Xueyao Li 6
49. Francja Romane Dieu 4 6 -1189
50. Niemcy Pauline Heßler 1 5 -1190
51. Kanada Atsuko Tanaka 9 4 -1191
52. Austria Marita Kramer 4 2 -1193
53. Austria Eva Pinkelnig 4 1 -1194

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy  Ind.   Druż.   Strata do lidera 
1.  Japonia 16 2641
2.  Niemcy 16 2296 -345
3.  Austria 16 1574 -1067
4.  Słowenia 16 1378 -1263
5.  Norwegia 16 956 -1685
6.  Rosja 16 794 -1847
7.  Stany Zjednoczone 16 618 -2023
8.  Włochy 16 547 -2094
9.  Francja 16 405 -2236
10.  Finlandia 16 143 -2498
11.  Kanada 14 78 -2563
12.  Rumunia 13 57 -2584
13.  Chiny 6 8 -2633
 Czechy 7

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. PŚ Pań w Ljubnie: Bez Takanashi oraz Ito! (lista startowa kwalifikacji) [dostęp 2017-02-18].
  2. Kwalifikacje przełożone na sobotę.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]