Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim 2003/2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Speed skating pictogram.svg
Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim
2002/2003 – 2003/2004 – 2004/2005
Zwycięzcy
Kobiety
100 m Japonia Shihomi Shin’ya
500 m Chińska Republika Ludowa Wang Manli
1000 m Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez
1500 m Niemcy Anni Friesinger
3000/5000 m Niemcy Claudia Pechstein
Mężczyźni
100 m Chińska Republika Ludowa Yu Fengtong
500 m Kanada Jeremy Wotherspoon
1000 m Holandia Erben Wennemars
1500 m Holandia Mark Tuitert
5000/10000 m Holandia Bob de Jong

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim 2003/2004 był 19. edycją tej imprezy. Cykl rozpoczął się w norweskim Hamar 8 listopada 2003 roku, a zakończył 29 lutego 2004 roku w holenderskim Heerenveen.

Puchar Świata rozgrywano w 8 miastach, w 7 krajach, na 3 kontynentach. Dwukrotnie łyżwiarzy gościło Heerenveen.

Wśród kobiet triumfowały: Japonka Shihomi Shin’ya na 100 m, Chinka Wang Manli na 500 m, Jennifer Rodriguez z USA na 1000 m, Niemka Anni Friesinger na 1500 m, a jej rodaczka Claudia Pechstein była najlepsza w klasyfikacji 3000/5000 m. Wśród mężczyzn zwyciężali: Chińczyk Yu Fengtong na 100 m i Kanadyjczyk Jeremy Wotherspoon na 500 m oraz Holendrzy Erben Wennemars na 1000 m, Mark Tuitert na 1500 m i Bob de Jong w klasyfikacji 5000/10 000 m.

Medaliści zawodów[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
8-9 listopada 2003 Norwegia Hamar 3000 m (8 listopada) Niemcy Anni Friesinger
Niemcy Claudia Pechstein
Holandia Renate Groenewold
1500 m (9 listopada) Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez
Niemcy Anni Friesinger
Holandia Renate Groenewold
15-16 listopada 2003 Niemcy Erfurt 1500 m (15 listopada) Niemcy Anni Friesinger
Niemcy Claudia Pechstein
Holandia Renate Groenewold
3000 m (16 listopada) Niemcy Anni Friesinger
Holandia Renate Groenewold
Niemcy Claudia Pechstein
22-23 listopada 2003 Holandia Heerenveen 5000 m (22 listopada) Holandia Gretha Smit
Niemcy Claudia Pechstein
Niemcy Gunda Niemann-Stirnemann
1500 m (23 listopada) Niemcy Anni Friesinger
Holandia Renate Groenewold
Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez
6-7 grudnia 2004 Kanada Calgary 500 m (6 grudnia) Japonia Shihomi Shin’ya
Białoruś Anżalika Kaciuha
Holandia Marianne Timmer
1000 m (6 grudnia) Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez
Włochy Chiara Simionato
Białoruś Anżalika Kaciuha
500 m (7 grudnia) Chińska Republika Ludowa Wang Manli
Białoruś Anżalika Kaciuha
Japonia Shihomi Shin’ya
1000 m (7 grudnia) Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez
Białoruś Anżalika Kaciuha
Włochy Chiara Simionato
12-13 grudnia 2003 Stany Zjednoczone Salt Lake City 500 m (12 grudnia) Japonia Shihomi Shin’ya
Chińska Republika Ludowa Wang Manli
Japonia Sayuri Ōsuga
Holandia Marianne Timmer
1000 m (12 grudnia) Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez
Włochy Chiara Simionato
Niemcy Sabine Völker
100 m (13 grudnia) Japonia Sayuri Ōsuga
Japonia Shihomi Shin’ya
Chińska Republika Ludowa Wang Manli
500 m (13 grudnia) Holandia Marianne Timmer
Chińska Republika Ludowa Wang Manli
Japonia Shihomi Shin’ya
9-11 stycznia 2004 101. mistrzostwa Europy w wieloboju 2004Holandia Heerenveen
17-18 stycznia 2004 35. Mistrzostwa świata w wieloboju sprinterskim 2004Japonia Nagano
24-25 stycznia 2004 Chińska Republika Ludowa Harbin 500 m (24 stycznia) Chińska Republika Ludowa Wang Manli
Chińska Republika Ludowa Ren Hui
Holandia Marianne Timmer
1000 m (24 stycznia) Holandia Marianne Timmer
Chińska Republika Ludowa Wang Manli
Niemcy Monique Garbrecht-Enfeldt
500 m (25 stycznia) Holandia Marianne Timmer
Chińska Republika Ludowa Wang Manli
Chińska Republika Ludowa Ren Hui
1000 m (25 stycznia) Holandia Marianne Timmer
Niemcy Monique Garbrecht-Enfeldt
Chińska Republika Ludowa Wang Manli
7-8 lutego 2004 98. mistrzostwa świata w wieloboju 2004Norwegia Hamar
14-15 lutego 2004 Włochy Collalbo 500 m (14 lutego) Holandia Marianne Timmer
Niemcy Monique Garbrecht-Enfeldt
Japonia Shihomi Shin’ya
1000 m (14 lutego) Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez
Holandia Marianne Timmer
Stany Zjednoczone Chris Witty
100 m (15 lutego) Japonia Shihomi Shin’ya
Niemcy Jenny Wolf
Chińska Republika Ludowa Wang Manli
500 m (15 lutego) Niemcy Monique Garbrecht-Enfeldt
Japonia Tomomi Okazaki
Chińska Republika Ludowa Wang Manli
20-22 lutego 2004 Niemcy Inzell 1000 m (20 lutego) Stany Zjednoczone Chris Witty
Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez
Niemcy Monique Garbrecht-Enfeldt
500 m (21 lutego) Chińska Republika Ludowa Wang Manli
Holandia Frouke Oonk
Niemcy Monique Garbrecht-Enfeldt
3000 m (21 lutego) Holandia Renate Groenewold
Niemcy Claudia Pechstein
Holandia Gretha Smit
500 m (22 lutego) Chińska Republika Ludowa Wang Manli
Chińska Republika Ludowa Ren Hui
Holandia Marianne Timmer
1500 m (22 lutego) Niemcy Anni Friesinger
Holandia Renate Groenewold
Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez
Holandia Annamarie Thomas
27-29 lutego 2004 Holandia Heerenveen 500 m (27 lutego) Białoruś Anżalika Kaciuha
Chińska Republika Ludowa Wang Manli
Holandia Marianne Timmer
1500 m (27 lutego) Niemcy Anni Friesinger
Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez
Kanada Cindy Klassen
1000 m (28 lutego) Białoruś Anżalika Kaciuha
Kanada Cindy Klassen
Stany Zjednoczone Chris Witty
3000 m (28 lutego) Niemcy Claudia Pechstein
Niemcy Anni Friesinger
Holandia Gretha Smit
100 m (29 lutego) Niemcy Jenny Wolf
Japonia Shihomi Shin’ya
Chińska Republika Ludowa Wang Manli
500 m (29 lutego) Chińska Republika Ludowa Wang Manli
Białoruś Anżalika Kaciuha
Niemcy Monique Garbrecht-Enfeldt
5000 m (29 lutego) Niemcy Claudia Pechstein
Niemcy Gunda Niemann-Stirnemann
Holandia Gretha Smit
12-14 marca 2004 8. mistrzostwa świata na dystansach 2004Korea Południowa Seul

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

100 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Japonia Sayuri Ōsuga 260
2. Niemcy Jenny Wolf 240
3. Chińska Republika Ludowa Wang Manli 210
4. Holandia Frouke Oonk 136
5. Niemcy Judith Hesse 130
6. Rosja Swietłana Kajkan 105
7. Japonia Sayuri Ōsuga 100
8. Japonia Tomomi Okazaki 98
9. Holandia Marieke Wijsman 91
10. Białoruś Swiatłana Radkiewicz 86
500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Wang Manli 990
2. Holandia Marianne Timmer 810
3. Japonia Shihomi Shin’ya 558
4. Niemcy Monique Garbrecht-Enfeldt 525
5. Białoruś Anżalika Kaciuha 500
6. Japonia Tomomi Okazaki 440
7. Niemcy Pamela Zoellner 402
8. Niemcy Jenny Wolf 385
9. Holandia Andrea Nuyt 383
10. Włochy Chiara Simionato 365
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez 540
2. Holandia Marianne Timmer 526
3. Włochy Chiara Simionato 446
4. Stany Zjednoczone Chris Witty 380
5. Białoruś Anżalika Kaciuha 326
6. Niemcy Monique Garbrecht-Enfeldt 312
7. Chińska Republika Ludowa Wang Manli 304
8. Niemcy Pamela Zoellner 271
9. Japonia Aki Tonoike 245
10. Chińska Republika Ludowa Ren Hui 210
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Niemcy Anni Friesinger 460
2. Stany Zjednoczone Jennifer Rodriguez 420
3. Holandia Renate Groenewold 336
4. Japonia Maki Tabata 226
5. Niemcy Claudia Pechstein 180
6. Holandia Marianne Timmer 172
7. Rosja Olga Tarasowa 161
8. Holandia Annamarie Thomas 144
9. Rosja Warwara Baryszewa 122
10. Japonia Eriko Ishino 117
3000/5000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Niemcy Claudia Pechstein 460
2. Holandia Renate Groenewold 400
3. Niemcy Anni Friesinger 390
4. Holandia Gretha Smit 320
5. Niemcy Gunda Niemann-Stirnemann 302
6. Kanada Barbara de Loor 208
7. Stany Zjednoczone Catherine Raney 176
8. Kanada Kristina Groves 168
9. Holandia Helen van Goozen 147
10. Rosja Walentina Jakszyna 145

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
8-9 listopada 2003 Norwegia Hamar 1500 m (8 listopada) Holandia Erben Wennemars
Holandia Mark Tuitert
Stany Zjednoczone Derek Parra
5000 m (9 listopada) Holandia Bob de Jong
Holandia Carl Verheijen
Norwegia Lasse Sætre
15-16 listopada 2003 Niemcy Erfurt 10 000 m (15 listopada) Holandia Bob de Jong
Holandia Jochem Uytdehaage
Holandia Carl Verheijen
1500 m (16 listopada) Holandia Mark Tuitert
Holandia Erben Wennemars
Holandia Ids Postma
21-22 listopada 2003 Holandia Heerenveen 5000 m (21 listopada) Holandia Bob de Jong
Holandia Carl Verheijen
Holandia Jochem Uytdehaage
1500 m (22 listopada) Rosja Jewgienij Łalenkow
Holandia Mark Tuitert
Holandia Ids Postma
6-7 grudnia 2003 Kanada Calgary 500 m (6 grudnia) Kanada Jeremy Wotherspoon
Holandia Gerard van Velde
Rosja Dmitrij Łobkow
1000 m (6 grudnia) Holandia Erben Wennemars
Holandia Beorn Nijenhuis
Kanada Mike Ireland
500 m (7 grudnia) Kanada Jeremy Wotherspoon
Holandia Erben Wennemars
Japonia Hiroyasu Shimizu
1000 m (7 grudnia) Holandia Erben Wennemars
Holandia Gerard van Velde
Kanada Jeremy Wotherspoon
12-13 grudnia 2003 Stany Zjednoczone Salt Lake City 500 m (12 grudnia) Kanada Jeremy Wotherspoon
Japonia Hiroyasu Shimizu
Rosja Dmitrij Łobkow
1000 m (12 grudnia) Holandia Erben Wennemars
Holandia Gerard van Velde
Holandia Beorn Nijenhuis
100 m (13 grudnia) Japonia Hiroyasu Shimizu
Kanada Mark Nielsen
Japonia Jōji Katō
500 m (13 grudnia) Kanada Jeremy Wotherspoon
Rosja Dmitrij Łobkow
Japonia Hiroyasu Shimizu
9-11 stycznia 2004 101. mistrzostwa Europy w wieloboju 2004Holandia Heerenveen
17-18 stycznia 2004 35. Mistrzostwa świata w wieloboju sprinterskim 2004Japonia Nagano
24-25 stycznia 2004 Chińska Republika Ludowa Harbin 500 m (24 stycznia) Kanada Mike Ireland
Chińska Republika Ludowa Yu Fengtong
Kanada Jeremy Wotherspoon
1000 m (24 stycznia) Holandia Erben Wennemars
Holandia Gerard van Velde
Stany Zjednoczone Kip Carpenter
500 m (25 stycznia) Kanada Mike Ireland
Chińska Republika Ludowa Yu Fengtong
Kanada Jeremy Wotherspoon
1000 m (25 stycznia) Holandia Gerard van Velde
Holandia Beorn Nijenhuis
Holandia Erben Wennemars
7-8 lutego 2004 98. mistrzostwa świata w wieloboju 2004Norwegia Hamar
14-15 lutego 2004 Włochy Collalbo 500 m (14 lutego) Kanada Jeremy Wotherspoon
Rosja Dmitrij łobkow
Japonia Masaaki Kobayashi
100 m (14 lutego) Chińska Republika Ludowa Yu Fengtong
Finlandia Pekka Koskela
Stany Zjednoczone Tucker Fredricks
1000 m (15 lutego) Holandia Jeremy Wotherspoon
Holandia Erben Wennemars
Stany Zjednoczone Kip Carpenter
500 m (15 lutego) Japonia Masaaki Kobayashi
Kanada Jeremy Wotherspoon
Japonia Ryohei Shimizu
20-22 lutego 2004 Niemcy Inzell 1000 m (20 lutego) Japonia Takaharu Nakajima
Holandia Erben Wennemars
Holandia Beorn Nijenhuis
5000 m (21 lutego) Stany Zjednoczone Chad Hedrick
Holandia Gianni Romme
Holandia Carl Verheijen
500 m (21 lutego) Holandia Gerard van Velde
Rosja Dmitrij Łobkow
Stany Zjednoczone Casey Fitzrandolph
Kanada Mike Ireland
1500 m (22 lutego) Holandia Mark Tuitert
Stany Zjednoczone Chad Hedrick
Włochy Enrico Fabris
500 m (22 lutego) Chińska Republika Ludowa Yu Fengtong
Japonia Hiroyasu Shimizu
Kanada Jeremy Wotherspoon
27-29 lutego 2004 Holandia Heerenveen 500 m (27 lutego) Chińska Republika Ludowa Yu Fengtong
Kanada Jeremy Wotherspoon
Rosja Dmitrij Łobkow
5000 m (27 lutego) Holandia Carl Verheijen
Stany Zjednoczone Chad Hedrick
Holandia Bob de Jong
1000 m (28 lutego) Holandia Bob de Jong
Holandia Erben Wennemars
Holandia Gerard van Velde
10 000 m (28 lutego) Holandia Bob de Jong
Holandia Carl Verheijen
Stany Zjednoczone KC Boutiette
100 m (29 lutego) Chińska Republika Ludowa Yu Fengtong
Kanada Mark Nielsen
Japonia Ryohei Shimizu
500 m (29 lutego) Kanada Jeremy Wotherspoon
Chińska Republika Ludowa Yu Fengtong
Japonia Hiroyasu Shimizu
1500 m (29 lutego) Holandia Mark Tuitert
Holandia Erben Wennemars
Rosja Jewgienij Łalenkow
12-14 marca 2004 8. mistrzostwa świata na dystansach 2004Korea Południowa Seul

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

100 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Yu Fengtong 260
2. Kanada Mark Nielsen 200
3. Japonia Jōji Katō 175
4. Japonia Hiroyasu Shimizu 160
5. Finlandia Pekka Koskela 153
6. Stany Zjednoczone Tucker Fredricks 150
7. Japonia Masaaki Kobayashi 136
8. Japonia Ryohei Shimizu 115
9. Niemcy Dino Gillarduzzi 82
10. Chińska Republika Ludowa Zhang Zhongqi 76
500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Jeremy Wotherspoon 1040
2. Rosja Dmitrij Łobkow 700
3. Japonia Hiroyasu Shimizu 660
4. Chińska Republika Ludowa Yu Fengtong 657
5. Kanada Mike Ireland 626
6. Japonia Masaaki Kobayashi 511
7. Holandia Gerard van Velde 466
8. Japonia Jōji Katō 398
9. Stany Zjednoczone Kip Carpenter 387
10. Stany Zjednoczone Casey Fitzrandolph 351
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Erben Wennemars 710
2. Holandia Gerard van Velde 536
3. Holandia Beorn Nijenhuis 482
4. Kanada Jeremy Wotherspoon 441
5. Kanada Mike Ireland 342
6. Stany Zjednoczone Kip Carpenter 311
7. Rosja Dmitrij Łobkow 276
8. Finlandia Janne Hänninen 270
9. Holandia Jan Bos 227
10. Holandia Alexander Oltrop 226
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Mark Tuitert 460
2. Holandia Erben Wennemars 380
3. Rosja Jewgienij Łalenkow 283
4. Holandia Carl Verheijen 238
5. Włochy Enrico Fabris 189
6. Stany Zjednoczone Derek Parra 180
7. Holandia Ids Postma 162
8. Norwegia Petter Andersen 153
9. Rosja Iwan Skobriew 152
10. Stany Zjednoczone Chad Hedrick 148
5000&10000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Bob de Jong 465
2. Holandia Carl Verheijen 440
3. Stany Zjednoczone Chad Hedrick 307
4. Holandia Jochem Uytdehaage 302
5. Stany Zjednoczone KC Boutiette 231
6. Włochy Enrico Fabris 224
7. Holandia Gianni Romme 220
8. Niemcy Frank Dittrich 182
9. Norwegia Øystein Grødum 157
10. Holandia Tom Prinsen 156

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]