Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim 2015/2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim 2015/2016
2014/2015 2016/2017
Data 13 listopada 2015
– 13 marca 2016
Miejsce rozpoczęcia Kanada Calgary
Miejsce zakończenia Holandia Heerenveen
Organizator ISU
Liczba konkurencji 7 (9)
Zwycięzcy
Generalna Holandia Kjeld Nuis

Stany Zjednoczone Brittany Bowe
500 m Rosja Pawieł Kuliżnikow

Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma
1000 m Holandia Kjeld Nuis

Stany Zjednoczone Brittany Bowe
1500 m Rosja Dienis Juskow

Stany Zjednoczone Brittany Bowe
3000/5000 m

5000/10 000 m
Holandia Sven Kramer

Czechy Martina Sáblíková
Start masowy Holandia Arjan Stroetinga

Holandia Irene Schouten
Bieg drużynowy  Holandia

 Japonia
Sprint drużynowy  Holandia

 Chiny

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim 2015/2016 był 31. edycją tej imprezy. Cykl rozpoczął się w kanadyjskim Calgary 13 listopada 2015 roku, a zakończył się 13 marca 2016 roku w holenderskim Heerenveen.

Puchar Świata rozegrany został w 5 miastach, w 5 krajach, na 2 kontynentach.

W klasyfikacji generalnej u mężczyzn zwyciężył reprezentant Holandii Kjeld Nuis, natomiast u pań zwyciężyła Amerykanka Brittany Bowe.

Medaliści zawodów[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. PŚ 13-15 listopada 2015 Kanada Calgary 500 m (13.11) Korea Południowa Lee Sang-hwa Chińska Republika Ludowa Zhang Hong Stany Zjednoczone Brittany Bowe
3000 m (13.11) Czechy Martina Sáblíková Holandia Irene Schouten Rosja Natalja Woronina
1000 m (14.11) Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma WR Stany Zjednoczone Brittany Bowe WR Chińska Republika Ludowa Zhang Hong
Bieg drużynowy (14.11)  Holandia
Marrit Leenstra
Antoinette de Jong
Marije Joling
 Japonia
Ayaka Kikuchi
Miho Takagi
Misaki Oshigiri
 Rosja
Olga Graf
Natalja Woronina
Jelizawieta Kazielina
Sprint drużynowy (14.11)  Japonia
Erina Kamiya
Maki Tsuji
Nao Kodaira
 Chiny
Yu Jing
Zhang Hong
Li Qishi
 Kanada
Marsha Hudey
Noemi Fiset
Heather McLean
1500 m (15.11) Stany Zjednoczone Brittany Bowe WR Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma Czechy Martina Sáblíková
500 m (15.11) Chińska Republika Ludowa Zhang Hong Korea Południowa Lee Sang-hwa Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma
Start masowy (15.11) Korea Południowa Kim Bo-reum Holandia Irene Schouten Kanada Ivanie Blondin
2. PŚ 20-22 listopada 2015 Stany Zjednoczone Salt Lake City 500 m (20.11) Chińska Republika Ludowa Zhang Hong Stany Zjednoczone Brittany Bowe Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma
5000 m (20.11) Czechy Martina Sáblíková Rosja Natalja Woronina Kanada Ivanie Blondin
500 m (21.11) Chińska Republika Ludowa Zhang Hong Korea Południowa Lee Sang-hwa Stany Zjednoczone Brittany Bowe
1500 m (21.11) Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma WR Stany Zjednoczone Brittany Bowe Czechy Martina Sáblíková
1000 m (22.11) Stany Zjednoczone Brittany Bowe WR Chińska Republika Ludowa Zhang Hong Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma
Sprint drużynowy (22.11)  Chiny
Yu Jing
Zhang Hong
Li Qishi
 Rosja
Jekatierina Szychowa
Nadieżda Asiejewa
Olga Fatkulina
 Japonia
Erina Kamiya
Maki Tsuji
Nao Kodaira
Start masowy (22.11) Holandia Irene Schouten Kanada Ivanie Blondin Japonia Misaki Oshigiri
3. PŚ 4-6 grudnia 2015 Niemcy Inzell 500 m (4.12) Korea Południowa Lee Sang-hwa Stany Zjednoczone Brittany Bowe Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma
3000 m (4.12) Czechy Martina Sáblíková Holandia Marije Joling Rosja Olga Graf
1000 m (5.12) Stany Zjednoczone Brittany Bowe Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma Korea Południowa Lee Sang-hwa
Bieg drużynowy (5.12)  Japonia
Miho Takagi
Nana Takagi
Misaki Oshigiri
 Holandia
Marrit Leenstra
Antoinette de Jong
Marije Joling
 Rosja
Natalja Woronina
Olga Graf
Jelizawieta Kazielina
500 m (6.12) Korea Południowa Lee Sang-hwa Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma Kanada Heather McLean
1500 m (6.12) Stany Zjednoczone Brittany Bowe Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma Holandia Marrit Leenstra
Start masowy (6.12) Holandia Irene Schouten Kanada Ivanie Blondin Korea Południowa Park Do-young
4. PŚ 11-13 grudnia 2015 Holandia Heerenveen 500 m (11.12) Korea Południowa Lee Sang-hwa Stany Zjednoczone Brittany Bowe Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma
3000 m (11.12) Czechy Martina Sáblíková Holandia Annouk van der Weijden Rosja Olga Graf
Sprint drużynowy (11.12)  Holandia
Floor van den Brandt
Janine Smit
Margot Boer
 Rosja
Jekatierina Szychowa
Nadieżda Asiejewa
Olga Fatkulina
1000 m (12.12) Stany Zjednoczone Brittany Bowe Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma Holandia Marrit Leenstra
Bieg drużynowy (12.12)  Japonia
Ayaka Kikuchi
Nana Takagi
Miho Takagi
 Holandia
Marrit Leenstra
Antoinette de Jong
Linda de Vries
 Polska
Natalia Czerwonka
Katarzyna Woźniak
Luiza Złotkowska
500 m (13.12) Chińska Republika Ludowa Yu Jing Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma Chińska Republika Ludowa Zhang Hong
1500 m (13.12) Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma Stany Zjednoczone Brittany Bowe Holandia Marrit Leenstra
Start masowy (13.12) Japonia Misaki Oshigiri Holandia Carien Kleibeuker Kanada Ivanie Blondin
9-10 stycznia 2016 113. Mistrzostwa Europy w wieloboju 2016Białoruś Mińsk
5. PŚ 29 – 31 stycznia 2016 Norwegia Stavanger 500 m (29.01) Chińska Republika Ludowa Zhang Hong Chińska Republika Ludowa Yu Jing Holandia Jorien ter Mors
1000 m (29.01) Holandia Jorien ter Mors Stany Zjednoczone Brittany Bowe Holandia Marrit Leenstra
500 m (30.01) Chińska Republika Ludowa Yu Jing Chińska Republika Ludowa Zhang Hong Kanada Heather McLean
1500 m (30.01) Czechy Martina Sáblíková Stany Zjednoczone Brittany Bowe Holandia Marrit Leenstra
1000 m (31.01) Stany Zjednoczone Brittany Bowe Holandia Marrit Leenstra Austria Vanessa Bittner
3000 m (31.01) Czechy Martina Sáblíková Holandia Ireen Wüst Holandia Irene Schouten
11-14 lutego 2016 17. mistrzostwa świata na dystansach 2016Rosja Kołomna
27-28 lutego 2016 47. mistrzostwa świata w wieloboju sprinterskim 2016Korea Południowa Seul
5-6 marca 2016 110. mistrzostwa świata w wieloboju 2016Niemcy Berlin
6. PŚ 11-13 marca 2016 Holandia Heerenveen 500 m (11.03) Stany Zjednoczone Brittany Bowe Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma Holandia Jorien ter Mors
3000 m (11.03) Rosja Natalja Woronina Holandia Jorien Voorhuis Rosja Olga Graf
Sprint drużynowy (11.03)  Chiny
Yu Jing
Zhang Hong
Li Qishi
 Japonia
Maki Tsuji
Erina Kamiya
Nao Kodaira
 Holandia
Bo van der Werff
Janine Smit
Margot Boer
500 m (12.03) Stany Zjednoczone Brittany Bowe Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma Kanada Heather McLean
1500 m (12.03) Stany Zjednoczone Brittany Bowe Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma Holandia Antoinette de Jong
Bieg drużynowy (12.03)  Japonia
Misaki Oshigiri
Miho Takagi
Nana Takagi
 Holandia
Antoinette de Jong
Marrit Leenstra
Ireen Wüst
 Polska
Natalia Czerwonka
Katarzyna Woźniak
Luiza Złotkowska
1000 m (13.03) Stany Zjednoczone Brittany Bowe Holandia Jorien ter Mors Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma
Start masowy (13.03) Holandia Irene Schouten Kanada Ivanie Blondin Japonia Miho Takagi

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Generalna
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Brittany Bowe 1660
2. Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma 1389
3. Czechy Martina Sáblíková 1070
4. Holandia Irene Schouten 766
5. Holandia Marrit Leenstra 741
6. Chińska Republika Ludowa Zhang Hong 571
7. Kanada Ivanie Blondin 490
8. Holandia Jorien ter Mors 487
9. Austria Vanessa Bittner 456
10. Rosja Natalja Woronina 450
...
33. Polska Luiza Złotkowska 50
500 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma 848
2. Chińska Republika Ludowa Zhang Hong 842
3. Stany Zjednoczone Brittany Bowe 785
4. Korea Południowa Lee Sang-hwa 680
5. Chińska Republika Ludowa Yu Jing 579
6. Kanada Heather McLean 567
7. Austria Vanessa Bittner 514
8. Holandia Jorien ter Mors 415
9. Czechy Karolína Erbanová 413
10. Rosja Olga Fatkulina 379
...
57. Polska Kaja Ziomek 0
1000 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Brittany Bowe 710
2. Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma 508
3. Holandia Marrit Leenstra 465
4. Austria Vanessa Bittner 381
5. Holandia Jorien ter Mors 280
6. Rosja Olga Fatkulina 257
7. Chińska Republika Ludowa Li Qishi 251
8. Czechy Karolína Erbanová 234
9. Chińska Republika Ludowa Zhang Hong 227
10. Japonia Miho Takagi 220
...
40. Polska Natalia Czerwonka 9
47. Polska Luiza Złotkowska 0
61. Polska Aleksandra Kapruziak
1500 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Brittany Bowe 590
2. Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma 501
3. Holandia Marrit Leenstra 396
4. Czechy Martina Sáblíková 350
5. Norwegia Ida Njåtun 329
6. Japonia Miho Takagi 242
7. Holandia Antoinette de Jong 230
8. Japonia Misaki Oshigiri 214
9. Holandia Marije Joling 209
10. Japonia Ayaka Kikuchi 197
...
11. Polska Natalia Czerwonka 121
17. Polska Luiza Złotkowska 65
39. Polska Katarzyna Woźniak 6
61. Polska Magdalena Czyszczon 0
62. Polska Urszula Włodarczyk
3000/5000 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Czechy Martina Sáblíková 500
2. Rosja Natalja Woronina 450
3. Holandia Irene Schouten 361
4. Rosja Olga Graf 354
5. Holandia Marije Joling 320
6. Holandia Jorien Voorhuis 275
7. Niemcy Claudia Pechstein 240
8. Holandia Annouk van der Weijden 228
9. Kanada Ivanie Blondin 183
10. Japonia Misaki Oshigiri 179
...
20. Polska Luiza Złotkowska 60
37. Polska Katarzyna Woźniak 14
40. Polska Natalia Czerwonka 10
46. Polska Magdalena Czyszczon 0
55. Polska Urszula Włodarczyk
56. Polska Aleksandra Goss
Start masowy
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Holandia Irene Schouten 466
2. Kanada Ivanie Blondin 420
3. Japonia Misaki Oshigiri 271
4. Japonia Miho Takagi 229
5. Chińska Republika Ludowa Hao Jiachen 203
6. Stany Zjednoczone Heather Richardson-Bergsma 183
7. Polska Luiza Złotkowska 165
8. Chińska Republika Ludowa Liu Jing 161
9. Holandia Janneke Ensing 157
10. Korea Południowa Park Do-young 150
...
24. Polska Katarzyna Woźniak 43
26. Polska Aleksandra Goss 33
Bieg drużynowy
Lp. Reprezentacja Punkty
1.  Japonia 430
2.  Holandia 380
3.  Rosja 290
4.  Polska 269
5.  Kanada 155
6.  Niemcy 140
7.  Chiny 115
8.  Korea Południowa 90
9.  Czechy 65
10.  Stany Zjednoczone 25
Sprint drużynowy
Lp. Reprezentacja Punkty
1.  Chiny 330
2.  Holandia 314
3.  Japonia 290
4.  Rosja 160
5.  Kanada 130
6.  Białoruś 90
7.  Korea Południowa 45
8.  Norwegia 0

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. PŚ 13-15 listopada 2015 Kanada Calgary 500 m (13.11) Rosja Pawieł Kuliżnikow Finlandia Mika Poutala Kanada William Dutton
5000 m (13.11) Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma Kanada Ted-Jan Bloemen
1000 m (14.11) Holandia Gerben Jorritsma Rosja Pawieł Kuliżnikow Holandia Kjeld Nuis
Bieg drużynowy (14.11)  Kanada
Ted-Jan Bloemen
Jordan Belchos
Bejamin Donnelly
 Korea Południowa
Lee Seung-hoon
Kim Cheol-min
Joo Hyong-jun
 Włochy
Andrea Giovannini
Luca Stefani
Fabio Francolini
Sprint drużynowy (14.11)  Holandia
Ronald Mulder
Kai Verbij
Stefan Groothuis
 Stany Zjednoczone
Mitchell Whitmore
Jonathan Garcia
Joey Mantia
 Rosja
Rusłan Muraszow
Artiom Kuzniecow
Aleksiej Jesin
1500 m (15.11) Rosja Dienis Juskow Belgia Bart Swings Stany Zjednoczone Joey Mantia
500 m (15.11) Rosja Pawieł Kuliżnikow WR Kanada William Dutton Kanada Alex Boisvert-Lacroix
Start masowy (15.11) Belgia Bart Swings Holandia Jorrit Bergsma Nowa Zelandia Reyon Kay
2. PŚ 20-22 listopada 2015 Stany Zjednoczone Salt Lake City 500 m (20.11) Rosja Pawieł Kuliżnikow WR Stany Zjednoczone Mitchell Whitmore Kanada William Dutton
1500 m (20.11) Holandia Kjeld Nuis Stany Zjednoczone Joey Mantia Stany Zjednoczone Shani Davis
1000 m (21.11) Rosja Pawieł Kuliżnikow Holandia Kjeld Nuis Holandia Gerben Jorritsma
10000 m (21.11) Kanada Ted-Jan Bloemen WR Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma
500 m (22.11) Rosja Pawieł Kuliżnikow Kanada William Dutton Kanada Laurent Dubreuil
Sprint drużynowy (22.11)  Kanada
William Dutton
Alexandre St-Jean
Vincent De Haître
 Rosja
Artiom Kuzniecow
Aleksiej Jesin
Kiriłł Gołubiew
 Holandia
Stefan Groothuis
Hein Otterspeer
Kai Verbij
Start masowy (22.11) Holandia Arjan Stroetinga Włochy Fabio Francolini Belgia Bart Swings
3. PŚ 4-6 grudnia 2015 Niemcy Inzell 500 m (4.12) Kanada Gilmore Junio Kanada Alexandre St-Jean Polska Artur Waś
Bieg drużynowy (4.12)  Holandia
Jan Blokhuijsen
Douwe de Vries
Arjan Stroetinga
 Norwegia
Sverre Lunde Pedersen
Håvard Bøkko
Sindre Henriksen
 Polska
Jan Szymański
Konrad Niedźwiedzki
Zbigniew Bródka
1000 m (5.12) Holandia Kjeld Nuis Rosja Dienis Juskow Holandia Kai Verbij
5000 m (5.12) Holandia Jorrit Bergsma Norwegia Sverre Lunde Pedersen Holandia Arjan Stroetinga
500 m (6.12) Polska Artur Waś Kanada Alex Boisvert-Lacroix Holandia Kai Verbij
1500 m (6.12) Rosja Dienis Juskow Holandia Kjeld Nuis Stany Zjednoczone Joey Mantia
Start masowy (6.12) Francja Alexis Contin Holandia Jorrit Bergsma Włochy Fabio Francolini
4. PŚ 11-13 grudnia 2015 Holandia Heerenveen 500 m (11.12) Rosja Pawieł Kuliżnikow Rosja Aleksiej Jesin Kanada Alex Boisvert-Lacroix
Bieg drużynowy (11.12)  Holandia
Sven Kramer
Jorrit Bergsma
Jan Blokhuijsen
 Norwegia
Sverre Lunde Pedersen
Håvard Bøkko
Sindre Henriksen
 Rosja
Daniił Sinicyn
Aleksandr Rumiancew
Siergiej Graczow
Sprint drużynowy (11.12)  Kanada
Gilmore Junio
Alexandre St-Jean
Vincent De Haître
 Rosja
Rusłan Muraszow
Aleksiej Jesin
Kiriłł Gołubiew
 Holandia
Jesper Hospes
Michel Mulder
Stefan Groothuis
1000 m (12.12) Rosja Pawieł Kuliżnikow Rosja Dienis Juskow Holandia Kjeld Nuis
5000 m (12.12) Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma Belgia Bart Swings
500 m (13.12) Rosja Rusłan Muraszow Kanada Alex Boisvert-Lacroix Norwegia Espen Aarnes Hvammen
1500 m (13.12) Stany Zjednoczone Joey Mantia Rosja Dienis Juskow Holandia Kjeld Nuis
Start masowy (13.12) Holandia Arjan Stroetinga Włochy Fabio Francolini Korea Południowa Lee Seung-hoon
9-10 stycznia 2016 113. Mistrzostwa Europy w wieloboju 2016Białoruś Mińsk
5. PŚ 29 – 31 stycznia 2016 Norwegia Stavanger 500 m (29.01) Rosja Pawieł Kuliżnikow Rosja Rusłan Muraszow Holandia Kai Verbij
1500 m (29.01) Rosja Dienis Juskow Belgia Bart Swings Holandia Kjeld Nuis
1000 m (30.01) Rosja Pawieł Kuliżnikow Holandia Kjeld Nuis Rosja Dienis Juskow
5000 m (30.01) Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma Kanada Ted-Jan Bloemen
500 m (31.01) Rosja Pawieł Kuliżnikow Rosja Rusłan Muraszow Kanada Gilmore Junio
1000 m (31.01) Rosja Pawieł Kuliżnikow Holandia Kjeld Nuis Holandia Thomas Krol
11-14 lutego 2016 17. mistrzostwa świata na dystansach 2016Rosja Kołomna
27-28 lutego 2016 47. mistrzostwa świata w wieloboju sprinterskim 2016Korea Południowa Seul
5-6 marca 2016 110. mistrzostwa świata w wieloboju 2016Niemcy Berlin
6. PŚ 11-13 marca 2016 Holandia Heerenveen 500 m (11.03) Rosja Rusłan Muraszow Holandia Ronald Mulder Kanada Gilmore Junio
Bieg drużynowy (11.03)  Holandia
Jan Blokhuijsen
Douwe de Vries
Arjan Stroetinga
 Norwegia
Håvard Bøkko
Simen Spieler Nilsen
Sverre Lunde Pedersen
 Polska
Zbigniew Bródka
Konrad Niedźwiedzki
Jan Szymański
1000 m (12.03) Holandia Kjeld Nuis Holandia Kai Verbij Rosja Dienis Juskow
5000 m (12.03) Holandia Sven Kramer Holandia Jorrit Bergsma Norwegia Sverre Lunde Pedersen
Sprint drużynowy (12.03)  Holandia
Ronald Mulder
Kai Verbij
Stefan Groothuis
Jesper Hospes
 Kanada
Gilmore Junio
Alexandre St-Jean
Vincent De Haître
William Dutton
 Rosja
Rusłan Muraszow
Aleksiej Jesin
Kiriłł Gołubiew
Dienis Juskow
500 m (13.03) Holandia Ronald Mulder Rosja Rusłan Muraszow Finlandia Mika Poutala
1500 m (13.03) Rosja Dienis Juskow Norwegia Sverre Lunde Pedersen Belgia Bart Swings
Start masowy (13.03) Belgia Bart Swings Włochy Fabio Francolini Holandia Arjan Stroetinga

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Generalna
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Kjeld Nuis 1076
2. Belgia Bart Swings 1014
3. Rosja Pawieł Kuliżnikow 830
4. Rosja Dienis Juskow 829
5. Holandia Jorrit Bergsma 780
6. Norwegia Sverre Lunde Pedersen 564
7. Holandia Arjan Stroetinga 550
8. Holandia Sven Kramer 530
9. Stany Zjednoczone Joey Mantia 500
10. Holandia Kai Verbij 450
...
21. Polska Artur Waś 178
30. Polska Konrad Niedźwiedzki 100
500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Rosja Pawieł Kuliżnikow 705
2. Rosja Rusłan Muraszow 705
3. Kanada Gilmore Junio 637
4. Finlandia Mika Poutala 577
5. Kanada Alex Boisvert-Lacroix 508
6. Polska Artur Waś 492
7. Holandia Kai Verbij 487
8. Kanada William Dutton 468
9. Kanada Laurent Dubreuil 464
10. Holandia Ronald Mulder 458
...
28. Polska Artur Nogal 56
32. Polska Piotr Michalski 35
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Kjeld Nuis 630
2. Rosja Pawieł Kuliżnikow 480
3. Holandia Gerben Jorritsma 396
4. Holandia Kai Verbij 365
5. Rosja Dienis Juskow 359
6. Stany Zjednoczone Joey Mantia 346
7. Rosja Aleksiej Jesin 298
8. Stany Zjednoczone Shani Davis 291
9. Kanada Vincent De Haître 249
10. Holandia Thomas Krol 238
...
18. Polska Piotr Michalski 75
31. Polska Konrad Niedźwiedzki 24
47. Polska Jan Szymański 6
66. Polska Zbigniew Bródka 0
68. Polska Sebastian Kłosiński
72. Polska Artur Nogal
96. Polska Aleksander Puszkarski
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Rosja Dienis Juskow 530
2. Holandia Kjeld Nuis 456
3. Stany Zjednoczone Joey Mantia 405
4. Belgia Bart Swings 364
5. Norwegia Sverre Lunde Pedersen 329
6. Norwegia Håvard Bøkko 264
7. Holandia Thomas Krol 253
8. Stany Zjednoczone Shani Davis 246
9. Polska Jan Szymański 209
10. Polska Konrad Niedźwiedzki 185
...
21. Polska Zbigniew Bródka 50
50. Polska Sebastian Kłosiński 1
53. Polska Piotr Puszkarski 0
81. Polska Aleksander Puszkarski
5000/10 000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Sven Kramer 530
2. Holandia Jorrit Bergsma 530
3. Norwegia Sverre Lunde Pedersen 369
4. Kanada Ted-Jan Bloemen 330
5. Niemcy Patrick Beckert 273
5. Belgia Bart Swings 260
7. Holandia Douwe de Vries 226
8. Holandia Arjan Stroetinga 215
9. Holandia Erik Jan Kooiman 200
10. Włochy Andrea Giovannini 160
...
34. Polska Jan Szymański 18
36. Polska Konrad Niedźwiedzki 18
50. Polska Zbigniew Bródka 3
57. Polska Adrian Wielgat 0
61. Polska Piotr Puszkarski
72. Polska Marcin Bachanek
Start masowy
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Arjan Stroetinga 404
2. Belgia Bart Swings 380
3. Włochy Fabio Francolini 378
4. Holandia Jorrit Bergsma 326
5. Francja Alexis Contin 242
6. Włochy Andrea Giovannini 158
7. Kanada Jordan Belchos 147
8. Nowa Zelandia Reyon Kay 144
9. Korea Południowa Lee Seung-hoon 123
10. Kanada Robert Watson 123
...
39. Polska Jan Szymański 7
42. Polska Marcin Bachanek 6
46. Polska Adrian Wielgat 0
Bieg drużynowy
Lp. Reprezentacja Punkty
1.  Holandia 350
2.  Norwegia 280
3.  Polska 279
4.  Włochy 260
5.  Korea Południowa 200
6.  Rosja 150
7.  Kanada 135
8.  Japonia 120
8.  Niemcy 110
10.  Stany Zjednoczone 105
Sprint drużynowy
Lp. Reprezentacja Punkty
1.  Holandia 390
2.  Rosja 334
3.  Kanada 320
4.  Polska 225
5.  Stany Zjednoczone 125
6.  Chiny 120
7.  Japonia 60
8.  Niemcy 50
8.  Kazachstan 50
10.  Korea Południowa 45

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]