Puchar Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata 2019
2019 FIVB Women's World Cup
OOjs UI icon arched-arrow-rtl.svg 2015 2023 OOjs UI icon arched-arrow-ltr.svg
Dyscyplina piłka siatkowa
Organizator FIVB
Szczegóły turnieju
Gospodarz  Japonia
Otwarcie 14 września 2019
Zamknięcie (finał) 29 września 2019
Liczba drużyn 12 (z 5 konfederacji)
Liczba hal 6 (w 6 miastach)
I miejsce  Chiny
II miejsce  Stany Zjednoczone
III miejsce  Rosja
Statystyki turnieju
Liczba meczów 66
Najlepszy zawodnik (MVP) Chińska Republika Ludowa Zhu Ting
Strona internetowa

Puchar Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2019 odbył się w dniach 14 - 29 września 2019 w Japonii[1]. W poprzednich latach turniej był pierwszą okazją do zakwalifikowania się do Letnich Igrzysk Olimpijskich.

Składy drużyn[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje[2][edytuj | edytuj kod]

Zakwalifikowani Kwalifikacja
 Japonia (6) Gospodarz
 Serbia (1) Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2018
 Kamerun (17)
 Kenia (20)
Mistrzostwa Afryki w Piłce Siatkowej Kobiet 2019
 Stany Zjednoczone (3)
 Dominikana (10)
Ranking NORCECA dla zespołów z Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów (październik 2018)
 Chiny (2)
 Korea Południowa (9)
Ranking FIVB dla zespołów z Azji (październik 2018)
 Rosja (5)
 Holandia (7)
Ranking CEV dla zespołów z Europy (październik 2018)
 Brazylia (4)
 Argentyna (11)
Ranking CSV dla zespołów z Ameryki Południowej (październik 2018)

Hale sportowe[3][edytuj | edytuj kod]

Runda Grupa A Pojemność Obiekt Grupa B Pojemność Obiekt
1. Jokohama 17000
Yokohama Arena 2013.jpg
Yokohama Arena
Hamamatsu 8200
Hamamatsu Arena.jpg
Hamamatsu Arena
2. Sapporo 8000
Kita-eru-Espolada.jpg
Hokkai Kitayell
Toyama 5000
Toyama-city-gymnasium.jpg
Toyama City Gymnasium
3. Osaka 10000
Osaka Prefectural Gymnasium.JPG
Osaka Prefectural Gymnasium
Osaka 8000
Osaka Municipal Central Gymnasium 2013-09.JPG
Osaka Municipal Central Gymnasium

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Tabela[edytuj | edytuj kod]

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W (3:2)
P (2:3)
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1  Chiny 32 11 11 (1) 0 (0) 33 3 11 881 627 1,405
2  Stany Zjednoczone 28 11 10 (2) 1 (0) 30 10 3 929 773 1,202
3  Rosja 23 11 8 (2) 3 (1) 27 14 1,929 948 818 1,159
4  Brazylia 21 11 7 (1) 4 (1) 24 16 1,5 922 832 1,108
5  Japonia 19 11 6 (1) 5 (2) 23 19 1,211 918 899 1,021
6  Korea Południowa 18 11 6 (0) 5 (0) 21 19 1,105 898 888 1,011
7  Dominikana 17 11 6 (2) 5 (1) 22 21 1,048 933 949 0,983
8  Holandia 17 11 5 (0) 6 (2) 21 19 1,105 890 865 1,029
9  Serbia 13 11 4 (1) 7 (2) 20 24 0,833 927 954 0,972
10  Argentyna 5 11 2 (1) 9 (0) 9 29 0,31 736 890 0,827
11  Kenia 3 11 1 (0) 10 (0) 3 31 0,097 590 835 0,707
12  Kamerun 2 11 0 (0) 11 (2) 5 33 0,152 670 912 0,735

Źródło: worldcup.2019.women.fivb.com
Zasady ustalania kolejności: .
1. większa liczba wygranych meczów; 2. liczba zdobytych punktów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów; 5. mecze bezpośrednie.
Punktacja: 3:0 i 3:1 - 3 pkt; 3:2 - 2 pkt; 2:3 - 1 pkt; 1:3 i 0:3 - 0 pkt

Terminarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.09 12:30 Kamerun  0:3  Rosja 14:25 15:25 10:25     4200 1
15:00 Chiny  3:0  Korea Południowa 25:21 25:15 25:14     5900 2
19:20 Dominikana  1:3  Japonia 21:25 11:25 26:24 14:25   11500 3
15.09 12:30 Kamerun  0:3  Chiny 18:25 14:25 19:25     3300 4
15:00 Korea Południowa  1:3  Dominikana 17:25 26:24 23:25 23:25   5800 5
19:20 Rosja  3:2  Japonia 25:11 23:25 25:27 25:19 15:7 11500 6
16.09 12:30 Dominikana  3:2  Kamerun 25:17 25:15 23:25 28:30 15:10 3500 7
15:00 Chiny  3:0  Rosja 25:22 25:16 25:18     6400 8
19:20 Japonia  1:3  Korea Południowa 25:23 19:25 22:25 25:27   11700 9
18.09 12:30 Rosja  3:0  Korea Południowa 25:18 29:27 25:12     1750 10
15:00 Chiny  3:0  Dominikana 25:19 25:21 25:19     4200 11
19:20 Kamerun  0:3  Japonia 17:25 17:25 20:25     10600 12
19.09 12:30 Dominikana  2:3  Rosja 16:25 23:25 25:23 25:23 5:15 3500 13
15:00 Korea Południowa  3:0  Kamerun 25:21 25:18 25:18     3800 14
19:20 Japonia  0:3  Chiny 17:25 10:25 17:25     12000 15
Grupa B[edytuj | edytuj kod]
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
14.09 11:00 Stany Zjednoczone  3:0  Kenia 25:14 25:20 25:14     1174 1
14:00 Argentyna  0:3  Holandia 16:25 17:25 19:25     2050 2
17:00 Serbia  2:3  Brazylia 20:25 25:23 18:25 25:22 12:15 2140 3
15.09 11:00 Kenia  0:3  Holandia 12:25 19:25 17:25     1243 4
14:00 Stany Zjednoczone  3:1  Serbia 23:25 25:17 25:16 25:15   2400 5
17:00 Brazylia  3:0  Argentyna 25:17 25:19 25:16     2030 6
16.09 11:00 Serbia  3:0  Kenia 25:13 25:11 25:17     1055 7
14:00 Argentyna  1:3  Stany Zjednoczone 21:25 18:25 25:18 11:25   1420 8
17:00 Holandia  3:0  Brazylia 25:23 25:21 25:22     1800 9
18.09 11:00 Serbia  3:1  Argentyna 25:15 23:25 25:23 25:23   800 10
14:00 Stany Zjednoczone  3:0  Holandia 25:23 25:18 25:19     1100 11
18:00 Kenia  0:3  Brazylia 20:25 17:25 14:25     1300 12
19.09 11:00 Holandia  2:3  Serbia 25:18 25:23 19:25 24:26 9:15 1110 13
14:00 Argentyna  3:0  Kenia 25:14 25:19 25:15     1400 14
18:00 Brazylia  0:3  Stany Zjednoczone 22:25 18:25 19:25     1900 15

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
22.09 12:30 Dominikana  3:0  Kenia 25:17 25:19 25:19     800 1
15:00 Chiny  3:2  Brazylia 25:23 23:25 22:25 25:19 15:9 2400 2
19:20 Japonia  2:3  Stany Zjednoczone 24:26 25:22 21:25 25:23 8:15 6550 3
23.09 12:30 Dominikana  1:3  Brazylia 16:25 25:23 19:25 22:25   1600 4
15:00 Chiny  3:0  Stany Zjednoczone 25:16 25:17 25:22     4850 5
19:20 Japonia  3:0  Kenia 25:18 25:22 25:20     6850 6
24.09 12:30 Dominikana  0:3  Stany Zjednoczone 22:25 23:25 9:25     1050 7
15:00 Chiny  3:0  Kenia 25:12 25:12 25:14     2200 8
19:20 Japonia  0:3  Brazylia 14:25 21:25 23:25     6650 9
Grupa B[edytuj | edytuj kod]
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
22.09 11:00 Korea Południowa  3:1  Argentyna 25:19 21:25 25:19 25:9   1800 1
14:00 Kamerun  0:3  Holandia 15:25 14:25 18:25     1700 2
17:00 Rosja  3:1  Serbia 25:16 20:25 25:23 25:16   2100 3
23.09 11:00 Korea Południowa  1:3  Holandia 19:25 25:21 22:25 23:25   1400 4
14:00 Kamerun  0:3  Serbia 22:25 14:25 17:25     1300 5
17:00 Rosja  3:0  Argentyna 25:21 25:16 25:21     1000 6
24.09 11:00 Korea Południowa  3:1  Serbia 25:21 25:18 15:25 25:23   2050 7
14:00 Kamerun  2:3  Argentyna 25:21 25:20 20:25 20:25 12:15 700 8
18:00 Rosja  3:0  Holandia 26:24 25:18 25:20     600 9

3. runda[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
27.09 12:30 Dominikana  3:0  Argentyna 25:16 25:23 27:25     1230 1
15:00 Chiny  3:1  Holandia 25:19 25:16 21:25 25:19   2510 2
19:20 Japonia  3:2  Serbia 21:25 21:25 25:20 25:20 15:6 7430 3
28.09 12:30 Dominikana  3:2  Holandia 25:23 25:22 25:27 18:25 15:4 1540 4
15:00 Chiny  3:0  Serbia 25:14 25:21 25:16     3300 5
19:20 Japonia  3:0  Argentyna 26:24 25:15 25:14     7640 6
29.09 12:30 Dominikana  3:1  Serbia 25:22 25:21 22:25 25:17   1920 7
15:00 Chiny  3:0  Argentyna 25:17 25:14 25:12     3900 8
19:20 Japonia  3:1  Holandia 25:18 27:25 24:26 25:21   7810 9
Grupa B[edytuj | edytuj kod]
Data Godzina Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Set 1 Set 2 Set 3 Set 4 Set 5 Widzów Raport
27.09 11:00 Korea Południowa  3:0  Kenia 25:15 25:16 25:21     550 1
14:00 Kamerun  0:3  Brazylia 11:25 17:25 18:25     550 2
18:00 Rosja  2:3  Stany Zjednoczone 26:24 22:25 22:25 25:17 8:15 1750 3
28.09 11:00 Korea Południowa  3:1  Brazylia 25:23 18:25 25:20 25:21   1500 4
14:00 Kamerun  0:3  Stany Zjednoczone 19:25 15:25 5:25     1000 5
17:00 Rosja  3:0  Kenia 25:16 25:21 25:22     700 6
29.09 11:00 Korea Południowa  1:3  Stany Zjednoczone 21:25 16:25 25:16 22:25   3500 7
14:00 Rosja  1:3  Brazylia 26:28 20:25 25:21 19:25   4100 8
17:00 Kamerun  1:3  Kenia 15:25 24:26 25:14 21:25   700 9

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Reprezentacja
Gold medal world centered-2.svg  Chiny
Silver medal world centered-2.svg  Stany Zjednoczone
Bronze medal world centered-2.svg  Rosja
4  Brazylia
5  Japonia
6  Korea Południowa
7  Dominikana
8  Holandia
9  Serbia
10  Argentyna
11  Kenia
12  Kamerun

Nagrody indywidualne[edytuj | edytuj kod]

MVP Najlepsze
środkowe
Najlepsza
atakująca
Najlepsze
przyjmujące
Najlepsza
rozgrywająca
Najlepsza
libero
Chińska Republika Ludowa Zhu Ting Rosja Irina Korolowa
Chińska Republika Ludowa Yan Ni
Stany Zjednoczone Andrea Drews Chińska Republika Ludowa Zhu Ting
Stany Zjednoczone Kelsey Robinson
Chińska Republika Ludowa Ding Xia Chińska Republika Ludowa Wang Mengjie

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]