Puchar Świata w Zapasach 1990

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zawody Pucharu Świata w 1990 roku

Styl klasyczny[edytuj | edytuj kod]

Ostateczna kolejność drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Poz. Państwo
Gold medal with cup.svg  ZSRR
Silver medal with cup.svg  Kuba
Bronze medal with cup.svg  Stany Zjednoczone
4.  Szwecja
5.  Iran

Klasyfikacja indywidualna[edytuj | edytuj kod]

Waga Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg 4 5
48 kg Kuba Luis Sarmiento Szamsatdin Abbasow Stany Zjednoczone Eric Wetzel Madżid Dżahandide Szwecja Pierre Wiberg
52 kg Gagik Avakyan Abdolkarim Kakahadżi Stany Zjednoczone Shawn Sheldon Kuba Jorge Pacheo Szwecja Sandor Csergoe
57 kg Szwecja Pierre Dikanda Siergiej Bułanow Kuba Amadoris González Stany Zjednoczone Dennis Hall Mohammad Sohli
62 kg Aristidis Rumbenian Kuba Jose Mario Olivera Stany Zjednoczone Buddy Lee Szwecja Niklas Hentunen Mehdi Farhani
68 kg Kamandar Madżydow Szwecja Marthin Kornbakk Kuba Andrés Alexis Jiménez Stany Zjednoczone Andy Seras Yaghuob Salehi
74 kg Bisołt Decyjew Szwecja Torbjörn Kornbakk Kuba Nestor Almanza Stany Zjednoczone Gordy Morgan Ali Akbar
82 kg Däulet Turłychanow Stany Zjednoczone John Morgan Szwecja Magnus Fredriksson Naser Chalili Kuba Jorge Garcia
90 kg Kuba Reynaldo Peña Wjaczesław Ołejnyk Szwecja Mikael Ljungberg Dżaber Abbaszade Stany Zjednoczone Randy Couture
100 kg Kuba Héctor Milián Zauri Iwanoszwili Stany Zjednoczone Mike Foy Szwecja Jan Moeller Ahmad Olad Azami
130 kg Stany Zjednoczone Matt Ghaffari Serghei Mureico Abdollah Azizi Kuba Wilfredo Pelayo Szwecja Joergen Svensson

Styl wolny[edytuj | edytuj kod]

Ostateczna kolejność drużynowa[edytuj | edytuj kod]

Poz. Państwo
Gold medal with cup.svg  Stany Zjednoczone
Silver medal with cup.svg  ZSRR
Bronze medal with cup.svg  Kuba
4.  Turcja
5.  Kanada

Klasyfikacja indywidualna[edytuj | edytuj kod]

Waga Gold medal with cup.svg Silver medal with cup.svg Bronze medal with cup.svg 4 5
48 kg Gnel Medszlumjan Stany Zjednoczone Tim Vanni Kuba David Penvela Kanada Miramad Quirizadah Turcja İlyas Şükrüoğlu
52 kg Bagawdin Umachanow Kuba Alfredo Leyva Stany Zjednoczone Ed Woodburn Turcja Ahmet Orel Kanada Christopher Woodcroft
57 kg Turcja Ahmet Ak Ruslan Karajew Stany Zjednoczone Brad Penrith Kuba Osmel Rodriguez Kanada Robert Dawson
62 kg Gotsha Makoev Kanada Gary Bohay Turcja Metin Kaplan Kuba Lázaro Reinoso Stany Zjednoczone John Fisher
68 kg Stany Zjednoczone John Giura Wałerij Werhuszin Kanada Chris Wilson Kuba Santiago Contreras Turcja Rahmi Harunoglu
74 kg Sagid Murtazalijew Turcja Fevzi Şeker Stany Zjednoczone Rob Koll Kanada Ed Sernoski Kuba Rafael Basto Alvarez
82 kg Jurij Worobjow Turcja Necmi Gençalp Stany Zjednoczone Melvin Douglas Kuba Orlando Hernández Kanada Christopher Rinke
90 kg Macharbiek Chadarcew Stany Zjednoczone Jim Scherr Kuba Geovany Redmond Turcja Sebahattin Öztürk Kanada Gregory Edgelow
100 kg Stany Zjednoczone William Scherr Leri Chabiełow Turcja Mahmut Demir Kanada Steve Marshall Kuba Jorge Victor Soler
130 kg Stany Zjednoczone Bruce Baumgartner Kuba Domingo Mesa Dawit Gobedżiszwili Turcja Hayri Sezgin Kanada Daniel Payne

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]