Puchar Świata w biathlonie 2016/2017 – Kontiolahti

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biathlonie 2016/2017 – Kontiolahti
Pjongczang Oslo
Data 10 – 12 marca
Gospodarz Finlandia Kontiolahti
Organizator IBU
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Francja Martin Fourcade

Norwegia Tiril Eckhoff
Bieg pościgowy Niemcy Arnd Peiffer

Niemcy Laura Dahlmeier
Pojedyncza sztafeta mieszana  Austria
Sztafeta mieszana  Francja
Mapa lokalizacyjna Europy
Kontiolahti
Kontiolahti
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Zawody Pucharu Świata w biathlonie w Kontiolahti były dziewiątymi w sezonie 2016/2017 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozegrano w dniach 10 – 12 marca. Rywalizacja odbyła się w sprincie, biegu pościgowym, pojedynczej sztafecie mieszanej oraz sztafecie mieszanej.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
10 marca Sprint mężczyzn 14:30 CET 101
10 marca Sprint kobiet 17:45 CET 94
11 marca Bieg pościgowy mężczyzn 12:00 CET 55
11 marca Bieg pościgowy kobiet 15:15 CET 58
12 marca Pojedyncza sztafeta mieszana 13:30 CET 25x4
12 marca Sztafeta mieszana 16:15 CET 24x4

Zestawienie medalistów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (10 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Czechy Ondřej Moravec
Czechy (CZE)
Norwegia Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Niemcy Arnd Peiffer
Niemcy (GER)
Austria Simon Eder
Austria (AUT)
Norwegia Emil Hegle Svendsen
Norwegia (NOR)

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Bieg indywidualny (7,5 km)
szczegóły
Norwegia Tiril Eckhoff
Norwegia (NOR)
Niemcy Laura Dahlmeier
Niemcy (GER)
Białoruś Darja Domraczewa
Białoruś (BLR)
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Niemcy Laura Dahlmeier
Niemcy (GER)
Francja Marie Dorin Habert
Francja (FRA)
Włochy Lisa Vittozzi
Włochy (ITA)

Pojedyncza sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
K/M
szczegóły
 Austria
Lisa Hauser
Simon Eder
 Stany Zjednoczone
Susan Dunklee
Lowell Bailey
 Niemcy
Laura Dahlmeier
Roman Rees

Sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
K/M (2x6 km + 2x7,5 km)
szczegóły
 Francja
Marie Dorin Habert
Anaïs Bescond
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
 Niemcy
Nadine Horchler
Maren Hammerschmidt
Benedikt Doll
Arnd Peiffer
 Ukraina
Iryna Warwyneć
Olga Abramowa
Serhij Semenow
Dmytro Pidruczny

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Tiril Eckhoff  Norwegia 0+0 19:18,4
Silver medal icon.svg Laura Dahlmeier  Niemcy 0+1 19:36,7 +18,3
Bronze medal icon.svg Darja Domraczewa  Białoruś 0+0 19:38,8 +20,4
4. Darja Wirołajnen  Rosja 0+0 19:53,2 +34,8
5. Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 1+0 19:53,3 +34,9
6. Lisa Vittozzi  Włochy 0+0 19:55,4 +37,0
7. Célia Aymonier  Francja 0+1 19:58,2 +39,8
8. Anaïs Chevalier  Francja 0+0 20:01,1 +42,7
8. Marie Dorin Habert  Francja 0+1 20:03,7 +45,3
10. Anna Magnusson  Szwecja 0+0 20:04,4 +46,0

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 0+1 22:17,0
Silver medal icon.svg Ondřej Moravec  Czechy 0+0 22:17,6 +0,6
Bronze medal icon.svg Emil Hegle Svendsen  Norwegia 0+0 22:26,4 +9,4
4. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 0+0 22:29,1 +12,1
5. Arnd Peiffer  Niemcy 0+0 22:39,3 +22,3
6. Simon Eder  Austria 0+1 22:40,0 +23,0
7. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 0+1 22:42,1 +25,1
8. Ole Einar Bjørndalen  Norwegia 1+0 22:47,2 +30,2
9. Julian Eberhard  Austria 2+0 22:59,0 +42,0
10. Michael Rösch  Belgia 0+0 22:59,3 +42,3

Bieg pościgowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Laura Dahlmeier  Niemcy 0+1+0+0 29:54,4
Silver medal icon.svg Marie Dorin Habert  Francja 1+0+0+1 30:10,9 +16,5
Bronze medal icon.svg Lisa Vittozzi  Włochy 0+1+0+0 30:14,3 +19,9
4. Darja Domraczewa  Białoruś 2+1+0+0 30:16,3 +21,9
5. Paulína Fialková  Słowacja 0+0+0+0 30:18,3 +23,9
6. Lisa Theresa Hauser  Austria 0+0+0+0 30:22,2 +27,8
7. Iryna Warwyneć  Ukraina 0+0+0+0 30:27,0 +32,6
8. Célia Aymonier  Francja 0+0+1+1 30:32,5 +38,1
9. Anaïs Chevalier  Francja 0+0+0+0 30:33,4 +39,0
10. Gabriela Koukalová  Czechy 0+0+0+2 30:39,2 +44,8

Bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Arnd Peiffer  Niemcy 0+0+0+0 30:35,0
Silver medal icon.svg Simon Eder  Austria 0+0+1+1 30:35,3 +0,3
Bronze medal icon.svg Emil Hegle Svendsen  Norwegia 0+0+1+1 30:37,3 +2,3
4. Ondřej Moravec  Czechy 0+0+1+1 30:44,8 +9,8
5. Martin Fourcade  Francja 0+1+1+2 31:00,5 +25,5
6. Lukas Hofer  Włochy 0+0+1+0 31:02,7 +27,7
7. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 0+1+1+1 31:08,2 +33,2
8. Vetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0+0+0+1 31:13,4 +38,4
9. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 0+0+1+3 31:13,7 +38,7
10. Anton Szypulin  Rosja 0+0+0+2 31:25,9 +50,9

Sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas
zawodnika
Czas
drużyny
Strata
1 2
Gold medal icon.svg  Francja Marie Dorin Habert 0+0 0+1 17:10,0 1:11:34,5
Anaïs Bescond 0+0 0+1 17:27,8
Simon Desthieux 0+2 0+2 18:36,2
Quentin Fillon Maillet 0+1 0+2 18:20,5
Silver medal icon.svg  Niemcy Nadine Horchler 0+1 0+1 17:45,1 1:11:45,5 +11,0
Maren Hammerschmidt 0+2 0+0 17:33,0
Benedikt Doll 0+1 0+2 18:21,6
Arnd Peiffer 0+1 0+2 18:05,8
Bronze medal icon.svg  Ukraina Iryna Warwyneć 0+0 0+0 17:30,5 1:12:01,6 +27,1
Olga Abramowa 0+3 0+0 18:13,1
Serhij Semenow 0+0 0+1 18:20,1
Dmytro Pidruczny 0+1 0+1 17:57,9
4.  Rosja Tatjana Akimowa 0+0 0+3 18:29,7 1:12:22,3 +47,8
Irina Starych 0+0 0+1 17:30,1
Matwiej Jelisiejew 0+1 0+2 18:24,9
Jewgienij Garaniczew 0+0 0+3 17:57,6
5.  Norwegia Marte Olsbu 2+3 0+1 18:50,7 1:12:49,5 +1:15,0
Tiril Eckhoff 0+0 1+3 18:18,2
Johannes Thingnes Bø 0+0 0+1 18:04,1
Emil Hegle Svendsen 0+0 0+0 17:36,5
6.  Czechy Eva Puskarčíková 0+0 0+3 17:48,0 1:12:56,9 +1:22,4
Veronika Vítková 1+3 0+1 18:20,4
Michal Šlesingr 0+1 0+0 18:04,9
Michal Krčmář 1+3 0+2 18:43,6
7.  Włochy Dorothea Wierer 0+1 0+0 17:33,8 1:13:05,6 +1:31,1
Federica Sanfilippo 0+1 1+3 18:35,9
Giuseppe Montello 0+0 0+3 18:54,7
Dominik Windisch 0+2 0+2 18:01,2
8.  Stany Zjednoczone Clare Egan 0+1 0+1 17:38,2 1:13:11,9 +1:37,4
Joanne Reid 0+0 1+3 18:40,1
Paul Schommer 0+2 0+0 19:01,6
Sean Doherty 0+1 0+1 17:52,0
9.  Słowacja Paulína Fialková 0+1 0+2 17:32,1 1:13:25,6 +1:51,1
Ivona Fialková 0+0 0+3 18:07,8
Tomáš Hasilla 0+2 1+3 19:34,2
Martin Otčenáš 0+0 0+0 18:11,5
10.  Szwecja Mona Brorsson 0+1 0+3 18:16,2 1:14:08,9 +2:34,4
Anna Magnusson 2+3 0+0 19:41,4
Sebastian Samuelsson 0+1 0+1 18:27,6
Fredrik Lindström 0+0 0+0 17:43,7
...
20.  Polska Krystyna Guzik 0+1 1+3 19:06,9 1:16:55,8 +5:21,3
Monika Hojnisz 0+0 1+3 18:58,7
Łukasz Szczurek 0+0 0+2 19:45,3
Andrzej Nędza-Kubiniec 0+0 0+3 19:04,9

Pojedyncza sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas
zawodnika
Czas
drużyny
Strata
1 2 3 4 1 2
Gold medal icon.svg  Austria Lisa Theresa Hauser 0+0 0+2 0+0 0+2 7:43,8 7:52,6 31:35,1
Simon Eder 0+0 0+1 0+0 0+0 6:47,5 9:11,2
Silver medal icon.svg  Stany Zjednoczone Susan Dunklee 0+0 0+0 0+0 0+2 7:36,8 7:48,2 32:07,9 +32,8
Lowell Bailey 0+0 0+2 0+0 0+1 7:11,7 9:31,2
Bronze medal icon.svg  Niemcy Laura Dahlmeier 0+1 0+0 0+1 0+2 7:28,4 7:42,0 32:08,4 +33,3
Roman Rees 0+0 0+2 0+0 0+0 7:29,5 9:28,5
4.  Francja Anaïs Chevalier 0+2 0+1 0+0 0+2 7:42,1 7:44,7 32:11,6 +36,5
Jean-Guillaume Béatrix 0+0 0+2 0+0 0+1 7:10,5 9:34,3
5.  Kazachstan Galina Wiszniewska 0+0 0+0 0+3 0+2 7:27,9 8:09,6 32:22,9 +47,8
Jan Sawicki 0+0 0+0 0+0 0+2 7:06,9 9:38,5
6.  Czechy Gabriela Koukalová 0+2 0+0 0+1 0+3 7:45,5 8:14,6 32:26,2 +51,1
Ondřej Moravec 0+0 0+1 0+1 0+0 6:56,2 9:29,9
7.  Ukraina Anastasija Merkuszyna 0+1 0+1 0+3 0+0 7:49,4 8:14,1 32:36,4 +1:01,3
Artem Pryma 0+0 0+0 0+0 0+3 6:52,9 9:40,0
8.  Szwecja Hanna Öberg 0+0 0+2 0+0 0+0 7:41,8 7:46,0 32:42,4 +1:07,3
Torstein Stenersen 0+0 2+3 0+2 0+1 7:31,8 9:42,8
9.  Szwajcaria Aita Gasparin 0+1 0+0 0+0 0+0 7:43,4 7:52,6 32:47,1 +1:12,0
Jeremy Finello 0+1 0+0 0+2 0+2 7:06,7 10:04,4
10.  Norwegia Kaia Wøien Nicolaisen 0+1 0+0 0+1 0+0 7:49,9 8:10,8 33:05,9 +1:30,8
Vetle Sjåstad Christiansen 0+2 1+3 0+0 1+3 7:30,8 9:34,4
...
23.  Polska Magdalena Gwizdoń 0+0 0+2 0+2 1+3 8:02,7 9:05,2 35:08,5 +3:33,4
Grzegorz Guzik 0+1 0+2 0+1 0+0 7:53,2 10:07,4

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]