Puchar Świata w biathlonie 2016/2017 – Oslo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biathlonie 2016/2017 – Oslo
Kontiolahti
Data 17 – 19 marca
Gospodarz Norwegia Oslo
Organizator IBU
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Norwegia Johannes T. Bø

Finlandia Mari Laukkanen
Bieg pościgowy Rosja Anton Szypulin

Finlandia Mari Laukkanen
Bieg masowy Francja Martin Fourcade

Norwegia Tiril Eckhoff
Mapa lokalizacyjna Europy
Oslo
Oslo
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Zawody Pucharu Świata w biathlonie w Oslo/Holmenkollen były dziesiątymi i ostatnimi w sezonie 2016/2017 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozegrano w dniach 17 – 19 marca. Rywalizacja odbyła się w sprincie, biegu pościgowym oraz biegu masowym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
17 marca Sprint kobiet 14:00 CET 103
17 marca Sprint mężczyzn 16:30 CET 107
18 marca Bieg pościgowy kobiet 12:45 CET 59
18 marca Bieg pościgowy mężczyzn 15:00 CET 57
19 marca Bieg masowy kobiet 11:15 CET 30
19 marca Bieg masowy mężczyzn 13:30 CET 30

Zestawienie medalistów[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (10 km)
szczegóły
Norwegia Johannes Thingnes Bø
Norwegia (NOR)
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Rosja Anton Szypulin
Rosja (RUS)
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Rosja Anton Szypulin
Rosja (RUS)
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Norwegia Johannes Thingnes Bø
Norwegia (NOR)
Bieg masowy (15 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade
Francja (FRA)
Łotwa Andrejs Rastorgujevs
Łotwa (LVA)
Austria Simon Eder
Austria (AUT)

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
Złoto
Srebro
Brąz
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Finlandia Mari Laukkanen
Finlandia (FIN)
Francja Justine Braisaz
Francja (FRA)
Francja Anaïs Bescond
Francja (FRA)
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Finlandia Mari Laukkanen
Finlandia (FIN)
Czechy Gabriela Koukalová
Czechy (CZE)
Francja Justine Braisaz
Francja (FRA)
Bieg masowy (12,5 km)
szczegóły
Norwegia Tiril Eckhoff
Norwegia (NOR)
Czechy Gabriela Koukalová
Czechy (CZE)
Finlandia Kaisa Mäkäräinen
Finlandia (FIN)

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Mari Laukkanen  Finlandia 0+0 20:33,5
Silver medal icon.svg Justine Braisaz  Francja 0+0 20:41,4 +7,9
Bronze medal icon.svg Anaïs Bescond  Francja 0+0 20:56,6 +23,1
4. Gabriela Koukalová  Czechy 0+1 21:10,9 +37,4
5. Veronika Vítková  Czechy 0+1 21:14,9 +41,4
6. Marte Olsbu  Norwegia 1+0 21:24,5 +51,0
7. Susan Dunklee  Stany Zjednoczone 0+2 21:30,2 +56,7
8. Teja Gregorin  Słowenia 1+0 21:30,4 +56,9
9. Federica Sanfilippo  Włochy 1+0 21:31,7 +58,2
10. Anna Frolina  Korea Południowa 0+1 21:40,4 +1:06,9
10. Alexia Runggaldier  Włochy 0+0 21:40,4 +1:06,9

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Johannes Thingnes Bø  Norwegia 0+0 24:53,3
Silver medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 0+1 25:06,9 +13,6
Bronze medal icon.svg Anton Szypulin  Rosja 0+0 25:14,6 +21,3
4. Dominik Landertinger  Austria 0+1 25:14,8 +21,5
5. Serhij Semenow  Ukraina 0+0 25:17,7 +24,4
6. Tarjei Bø  Norwegia 0+1 25:21,7 +28,4
7. Ondřej Moravec  Czechy 0+0 25:22,4 +29,1
8. Jewgienij Garaniczew  Rosja 0+0 25:23,5 +30,2
9. Julian Eberhard  Austria 0+1 25:28,2 +34,9
10. Simon Desthieux  Francja 0+1 25:36,5 +43,2

Bieg pościgowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Mari Laukkanen  Finlandia 0+0+0+1 29:33,3
Silver medal icon.svg Gabriela Koukalová  Czechy 0+0+0+0 29:59,8 +26,5
Bronze medal icon.svg Justine Braisaz  Francja 1+1+0+2 30:34,7 +1:01,4
4. Teja Gregorin  Słowenia 0+1+0+0 30:41,5 +1:08,2
5. Lisa Theresa Hauser  Austria 0+0+0+0 30:45,8 +1:12,5
6. Marte Olsbu  Norwegia 1+0+1+1 30:49,2 +1:15,9
7. Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 0+0+1+1 31:24,5 +1:51,2
8. Dorothea Wierer  Włochy 1+0+1+0 31:24,5 +1:51,2
9. Laura Dahlmeier  Niemcy 0+0+1+1 31:27,1 +1:53,8
10. Veronika Vítková  Czechy 1+0+1+1 31:29,0 +1:55,7

Bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Anton Szypulin  Rosja 0+0+1+0 32:11,9
Silver medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 1+0+0+1 32:17,6 +5,7
Bronze medal icon.svg Johannes Thingnes Bø  Norwegia 1+0+0+1 32:33,5 +21,6
4. Fredrik Lindström  Szwecja 0+0+0+0 32:56,6 +44,7
5. Lukas Hofer  Włochy 0+0+1+1 33:07,4 +55,5
6. Julian Eberhard  Austria 1+0+1+1 33:07,5 +55,6
7. Simon Eder  Austria 1+0+1+1 33:08,0 +56,1
8. Ondřej Moravec  Czechy 1+0+0+1 33:09,2 +57,3
9. Jewgienij Garaniczew  Rosja 0+0+2+1 33:14,6 +1:03,7
10. Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 0+1+1+1 33:31,8 +1:19,9

Bieg masowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Tiril Eckhoff  Norwegia 0+0+1+0 34:23,1
Silver medal icon.svg Gabriela Koukalová  Czechy 0+1+0+0 34:45,7 +22,6
Bronze medal icon.svg Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 0+0+1+1 34:57,6 +34,5
4. Veronika Vítková  Czechy 0+0+1+1 34:59,2 +36,1
5. Franziska Hildebrand  Niemcy 0+0+0+1 35:02,1 +39,0
6. Mari Laukkanen  Finlandia 1+1+0+0 35:03,1 +40,0
7. Anaïs Bescond  Francja 1+1+0+1 35:06,5 +43,4
8. Darja Domraczewa  Białoruś 0+0+1+0 35:11,6 +48,5
9. Laura Dahlmeier  Niemcy 1+1+0+1 35:17,3 +54,2
10. Julija Dżyma  Ukraina 1+0+0+0 35:21,0 +57,9

Bieg masowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 0+0+0+0 37:32,2
Silver medal icon.svg Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 0+1+1+0 37:49,6 +17,4
Bronze medal icon.svg Simon Eder  Austria 0+0+1+0 38:04,6 +32,4
4. Emil Hegle Svendsen  Norwegia 0+0+1+1 38:14,4 +42,2
5. Arnd Peiffer  Niemcy 0+0+1+1 38:14,7 +42,5
6. Michal Šlesingr  Czechy 0+0+0+1 38:15,1 +42,9
7. Jean-Guillaume Béatrix  Francja 0+0+0+1 38:16,5 +44,3
8. Jewgienij Garaniczew  Rosja 1+0+1+1 38:17,8 +45,6
9. Michal Krčmář  Czechy 0+0+1+0 38:18,9 +46,7
10. Anton Babikow  Rosja 0+0+1+0 38:24,1 +51,9

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]