Puchar Świata w biathlonie 2017/2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biathlonie 2017/2018
2016/2017 2018/2019
Data 24 listopada 2017 - 25 marca 2018
Miejsce rozpoczęcia Szwecja Östersund
Miejsce zakończenia Rosja Tiumień
Organizator IBU
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Generalna Finlandia Kaisa Mäkäräinen

Francja Martin Fourcade

Sprint Słowacja Anastazja Kuźmina

Francja Martin Fourcade

Bieg na dochodzenie Słowacja Anastazja Kuźmina

Francja Martin Fourcade

Bieg indywidualny Białoruś Nadieżda Skardino

Francja Martin Fourcade i Norwegia Johannes Thingnes Bø

Bieg masowy Finlandia Kaisa Mäkäräinen

Francja Martin Fourcade

Sztafeta Niemcy Niemcy

Norwegia Norwegia

Sztafeta mieszana Włochy Włochy i Norwegia Norwegia
Puchar Narodów
Puchar Narodów Niemcy Niemcy

Norwegia Norwegia

Strona internetowa

Puchar Świata w biathlonie 2017/2018 – 41. edycja zawodów o Puchar Świata w tej dyscyplinie sportu. Sezon rozpoczął się biegami sztafet mieszanych 24 listopada w szwedzkiej miejscowości Östersund. 3 dni później rozpoczęły się konkurencje indywidualne. Ze Skandynawii biathloniści udali się do Hochfilzen, zaś ostatnie zawody w 2017r. odbyły się w Annecy - Le Grand Bornard we Francji. Kolejne starty tradycyjnie zostały rozegrane w Oberhofie, Ruhpolding oraz Antholz-Anterselvie. Od 9-25 lutego odbyły się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w południowokoreańskim Pjongczangu. Następnie biathloniści przenieśli się do fińskiego Kontiolahti. Przed ostatnie zawody rozegrały się na przedmieściach Oslo, w Holmenkollen. Starty zakończyły się 25 marca w rosyjskim mieście Tiumień.

Tytułów sprzed roku bronili Niemka Laura Dahlmeier[1] oraz Francuz Martin Fourcade[2].

Klasyfikację generalną kobiet wygrała Finka Kaisa Mäkäräinen (3. raz w karierze), zdobywając w sumie 822 pkt, druga Słowaczka Anastasija Kuźmina straciła 3 punkty, a trzecia Białorusinka Darja Domraczewa - 18 pkt. Ponadto Mäkäräinen zwyciężyła w klasyfikacji biegu masowego. Klasyfikację sprintu i biegu masowego wygrała Kuźmina. Natomiast klasyfikację biegu indywidualnego wygrała Białorusinka Nadieżda Skardino. Klasyfikację sztafet i Pucharu Narodów podobnie jak rok temu wygrały Niemki.

W klasyfikacji generalnej mężczyzn od sezonu 2011/12 nie ma sobie równych Martin Fourcade, wygrał z dorobkiem 1116 punktów, zdobywając tym samym 7. raz z rzędu kryształową kulę. Drugi w klasyfikacji Norweg Johannes Thingnes Bø stracił 89 punktów, a trzeci Rosjanin Anton Szypulin- 419 punktów. Fourcade 3 rok pod rząd wygrał wszystkie klasyfikacje indywidualne tj. sprint, bieg pościgowy, bieg masowy i bieg indywidualny, którą wygrał wraz z Johannesem Thingnes Bø. W klasyfikacji sztafet i Pucharu Narodów wygrali Norwegowie.

Klasyfikację sztafet mieszanych wygrały ex aequo reprezentacje Włoch i Norwegii.

Kalendarz zawodów[3][edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna Europy
Östersund
Östersund
Hochfilzen
Hochfilzen
Annecy-Le Grand Bornard
Annecy-Le Grand Bornard
Oberhof
Oberhof
Ruhpolding
Ruhpolding
Antholz
Antholz
Kontiolahti
Kontiolahti
Oslo
Oslo
Geographylogo.svg
Miejsca zawodów (Europa)
Mapa lokalizacyjna świata
Pjongczang
Pjongczang
Tiumień
Tiumień
Geographylogo.svg
Miejsca zawodów (Świat)

Zwycięzcy[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Sztafety mieszane[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[4][edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Szczegóły Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 26 listopada – 3 grudnia 2017 Szwecja Östersund szczegóły Bieg indywidualny na 20 km Norwegia Johannes Thingnes Bø Francja Quentin Fillon Maillet Francja Martin Fourcade
Sprint na 10 km Norwegia Tarjei Bø Francja Martin Fourcade Niemcy Erik Lesser
Bieg pościgowy na 12,5 km Francja Martin Fourcade Słowenia Jakov Fak Francja Quentin Fillon Maillet
2. 5 – 10 grudnia 2017 Austria Hochfilzen szczegóły Sprint na 10 km Norwegia Johannes Thingnes Bø Francja Martin Fourcade Słowenia Jakov Fak
Bieg pościgowy na 12,5 km Norwegia Johannes Thingnes Bø Słowenia Jakov Fak Francja Martin Fourcade
Sztafeta 4 * 7,5 km  Norwegia  Niemcy  Francja
3. 12 - 17 grudnia 2017 Francja Le Grand-Bornand szczegóły Sprint na 10 km Norwegia Johannes Thingnes Bø Francja Martin Fourcade Francja Antonin Guigonnat
Bieg pościgowy na 12,5 km Norwegia Johannes Thingnes Bø Francja Martin Fourcade Rosja Anton Szypulin
Bieg masowy na 15 km Francja Martin Fourcade Norwegia Johannes Thingnes Bø Niemcy Erik Lesser
4. 4 – 7 stycznia 2018 Niemcy Oberhof szczegóły Sprint na 10 km Francja Martin Fourcade Norwegia Emil Hegle Svendsen Norwegia Johannes Thingnes Bø
Bieg pościgowy na 12,5 km Francja Martin Fourcade Norwegia Johannes Thingnes Bø Norwegia Tarjei Bø
Sztafeta 4 * 7,5 km Szwecja Szwecja Włochy Włochy Norwegia Norwegia
5. 9 – 14 stycznia 2018 Niemcy Ruhpolding szczegóły Bieg indywidualny na 20 km Francja Martin Fourcade Czechy Ondřej Moravec Norwegia Johannes Thingnes Bø
Sztafeta 4 * 7,5 km Norwegia Norwegia Francja Francja Rosja Rosja
Bieg masowy na 15 km Norwegia Johannes Thingnes Bø Francja Martin Fourcade Francja Antonin Guigonnat
6. 16 – 21 stycznia 2018 Włochy Rasen-Antholz szczegóły Sprint na 10 km Norwegia Johannes Thingnes Bø Francja Martin Fourcade Niemcy Arnd Peiffer
Bieg pościgowy na 12,5 km Norwegia Johannes Thingnes Bø Francja Martin Fourcade Rosja Anton Szypulin
Bieg masowy na 15 km Francja Martin Fourcade Norwegia Tarjei Bø Norwegia Erlend Bjøntegaard
7. 6 – 11 marca 2018 Finlandia Kontiolahti szczegóły Sprint na 10 km Rosja Anton Szypulin Łotwa Andrejs Rastorgujevs Francja Quentin Fillon Maillet
Bieg masowy na 15 km Austria Julian Eberhard Francja Martin Fourcade Rosja Anton Szypulin
8. 13 – 18 marca 2018 Norwegia Oslo/Holmenkollen szczegóły Sprint na 10 km Norwegia Henrik L'Abée-Lund Norwegia Johannes Thingnes Bø Francja Martin Fourcade
Bieg pościgowy na 12,5 km Francja Martin Fourcade Włochy Lukas Hofer Norwegia Johannes Thingnes Bø
Sztafeta 4 * 7,5 km Norwegia Norwegia Austria Austria Rosja Rosja
9. 20 – 25 marca 2018 Rosja Tiumeń szczegóły Sprint na 10 km Francja Martin Fourcade Francja Simon Desthieux Szwecja Fredrik Lindström
Bieg pościgowy na 12,5 km Francja Martin Fourcade Norwegia Johannes Thingnes Bø Włochy Lukas Hofer
Bieg masowy na 15 km Rosja Maksim Cwietkow Norwegia Erlend Bjøntegaard Norwegia Johannes Thingnes Bø

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Szczegóły Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 26 listopada – 3 grudnia 2017 Szwecja Östersund szczegóły Bieg indywidualny na 15 km Białoruś Nadieżda Skardino Norwegia Synnøve Solemdal Ukraina Julija Dżima
Sprint na 7,5 km Niemcy Denise Herrmann Francja Justine Braisaz Ukraina Julija Dżima
Bieg pościgowy na 10 km Niemcy Denise Herrmann Francja Justine Braisaz Norwegia Marte Olsbu
2. 5 – 10 grudnia 2017 Austria Hochfilzen szczegóły Sprint na 7,5 km Białoruś Darja Domraczewa Słowacja Anastasija Kuźmina Włochy Dorothea Wierer
Bieg pościgowy na 10 km Słowacja Anastasija Kuźmina Finlandia Kaisa Mäkäräinen Białoruś Darja Domraczewa
Sztafeta 4 * 6 km  Niemcy  Ukraina  Francja
3. 12 - 17 grudnia 2017 Francja Le Grand-Bornand szczegóły Sprint na 7,5 km Słowacja Anastasija Kuźmina Niemcy Laura Dahlmeier Ukraina Wita Semerenko
Bieg pościgowy na 10 km Niemcy Laura Dahlmeier Słowacja Anastasija Kuźmina Włochy Lisa Vittozzi
Bieg masowy na 12,5 km Francja Justine Braisaz Białoruś Iryna Kryuko Niemcy Laura Dahlmeier
4. 4 – 7 stycznia 2018 Niemcy Oberhof szczegóły Sprint na 7,5 km Słowacja Anastasija Kuźmina Finlandia Kaisa Mäkäräinen Czechy Veronika Vítková
Bieg pościgowy na 10 km Słowacja Anastasija Kuźmina Włochy Dorothea Wierer Ukraina Wita Semerenko
Sztafeta 4 * 6 km  Francja  Niemcy Szwecja Szwecja
5. 9 – 14 stycznia 2018 Niemcy Ruhpolding szczegóły Bieg indywidualny na 15 km Włochy Dorothea Wierer Finlandia Kaisa Mäkäräinen Kanada Rosanna Crawford
Sztafeta 4 * 6 km Niemcy Niemcy Włochy Włochy Szwecja Szwecja
Bieg masowy na 12,5 km Finlandia Kaisa Mäkäräinen Niemcy Laura Dahlmeier Czechy Veronika Vítková
6. 16 – 21 stycznia 2018 Włochy Rasen-Antholz szczegóły Sprint na 7,5 km Norwegia Tiril Eckhoff Niemcy Laura Dahlmeier Czechy Veronika Vítková
Bieg pościgowy na 10 km Niemcy Laura Dahlmeier Włochy Dorothea Wierer Białoruś Darja Domraczewa
Bieg masowy na 12,5 km Białoruś Darja Domraczewa Słowacja Anastasija Kuźmina Finlandia Kaisa Mäkäräinen
7. 6 – 11 marca 2018 Finlandia Kontiolahti szczegóły Sprint na 7,5 km Białoruś Darja Domraczewa Niemcy Franziska Hildebrand Włochy Lisa Vittozzi
Bieg masowy na 12,5 km Niemcy Vanessa Hinz Włochy Lisa Vittozzi Francja Anaïs Chevalier
8. 13 – 18 marca 2018 Norwegia Oslo/Holmenkollen szczegóły Sprint na 7,5 km Słowacja Anastasija Kuźmina Białoruś Darja Domraczewa Ukraina Julija Dżima
Sztafeta 4 * 6 km Francja Francja Niemcy Niemcy Włochy Włochy
Bieg pościgowy na 10 km Białoruś Darja Domraczewa Słowacja Anastasija Kuźmina Stany Zjednoczone Susan Dunklee
9. 20 – 25 marca 2018 Rosja Tiumeń szczegóły Sprint na 7,5 km Białoruś Darja Domraczewa Finlandia Kaisa Mäkäräinen Norwegia Tiril Eckhoff
Bieg pościgowy na 10 km Finlandia Kaisa Mäkäräinen Francja Anaïs Bescond Niemcy Laura Dahlmeier
Bieg masowy na 12,5 km Białoruś Darja Domraczewa Słowacja Paulína Fialková Francja Anaïs Chevalier

Miksty[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Szczegóły Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 26 listopada – 3 grudnia 2017 Szwecja Östersund szczegóły Pojedyncza sztafeta mieszana  Austria  Niemcy  Kazachstan
Sztafeta mieszana (2 * 6 km + 2 * 7,5 km)  Norwegia  Włochy  Niemcy
2. 6 – 11 marca 2018 Finlandia Kontiolahti szczegóły Pojedyncza sztafeta mieszana  Francja  Austria  Norwegia
Sztafeta mieszana (2 * 6 km + 2 * 7,5 km)  Włochy  Ukraina  Norwegia

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[5]
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 822
2. Słowacja Anastasija Kuźmina 819
3. Białoruś Darja Domraczewa 804
4. Niemcy Laura Dahlmeier 730
5. Włochy Dorothea Wierer 681
6. Włochy Lisa Vittozzi 588
7. Francja Anaïs Bescond 582
8. Czechy Veronika Vítková 545
9. Niemcy Franziska Hildebrand 539
10. Niemcy Vanessa Hinz 522
Miejsce Zawodniczka Punkty
11. Ukraina Julija Dżima 483
12. Niemcy Denise Herrmann 477
13. Rosja Jekatierina Jurłowa 474
14. Norwegia Marte Olsbu 450
15. Ukraina Wita Semerenko 437
16. Niemcy Maren Hammerschmidt 421
17. Francja Justine Braisaz 419
18. Białoruś Nadieżda Skardino 396
19. Francja Anaïs Chevalier 295
20. Białoruś Iryna Kryuko 383

Klasyfikacja biegu indywidualnego[6]

Klasyfikacja sprintu[7]

Klasyfikacja biegu na dochodzenie[8]

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Białoruś Nadieżda Skardino 96
2. Ukraina Julija Dżima 91
3. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 84
4. Ukraina Wałentyna Semerenko 83
5. Białoruś Darja Domraczewa 65
6. Włochy Dorothea Wierer 60
7. Czechy Veronika Vítková 58
8. Norwegia Synnøve Solemdal 54
9. Czechy Eva Puskarčíková 54
10. Niemcy Franziska Hildebrand 52
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Słowacja Anastasija Kuźmina 323
2. Białoruś Darja Domraczewa 313
3. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 258
4. Niemcy Laura Dahlmeier 252
5. Czechy Veronika Vítková 245
6. Niemcy Franziska Hildebrand 244
7. Włochy Lisa Vittozzi 230
8. Włochy Dorothea Wierer 228
9. Francja Anaïs Bescond 219
10. UkrainaWita Semerenko 185
Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Słowacja Anastasija Kuźmina 301
2. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 280
3. Niemcy Laura Dahlmeier 271
4. Włochy Dorothea Wierer 264
5. Białoruś Darja Domraczewa 237
6. Francja Anaïs Bescond 216
7. Niemcy Denise Herrmann 197
8. Włochy Lisa Vittozzi 191
9. Niemcy Vanessa Hinz 176
10. Rosja Jekatierina Jurłowa 158

Klasyfikacja biegu masowego[9]

Klasyfikacja sztafet[10]

Klasyfikacja Pucharu Narodów[11]

Miejsce Zawodniczka Punkty
1. Finlandia Kaisa Mäkäräinen 216
2. Niemcy Laura Dahlmeier 207
3. Niemcy Vanessa Hinz 195
4. Białoruś Darja Domraczewa 189
5. Francja Anaïs Chevalier 176
6. Słowacja Anastasija Kuźmina 168
7. Białoruś Iryna Kryuko 158
8. Norwegia Marte Olsbu 158
9. Niemcy Maren Hammerschmidt 142
10. Niemcy Franziska Hildebrand 132
Miejsce Reprezentacja Punkty
1. Niemcy Niemcy 228
2. Francja Francja 200
3. Włochy Włochy 169
4. Szwecja Szwecja 168
5. Ukraina Ukraina 158
6. Rosja Rosja 154
7. Norwegia Norwegia 145
8. Szwajcaria Szwajcaria 142
9. Polska Polska 137
10. Czechy Czechy 136
Miejsce Reprezentacja Punkty
1. Niemcy Niemcy 6179
2. Francja Francja 5887
3. Włochy Włochy 5407
4. Rosja Rosja 5237
5. Norwegia Norwegia 5232
6. Ukraina Ukraina 5097
7. Szwecja Szwecja 5024
8. Białoruś Białoruś 4912
9. Szwajcaria Szwajcaria 4532
10. Czechy Czechy 4482

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[12]
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 1116
2. Norwegia Johannes Thingnes Bø 1027
3. Rosja Anton Szypulin 697
4. Niemcy Arnd Peiffer 668
5. Włochy Lukas Hofer 637
6. Słowenia Jakov Fak 602
7. Norwegia Tarjei Bø 591
8. Francja Simon Desthieux 579
9. Niemcy Benedikt Doll 532
10. Francja Quentin Fillon Maillet 518
Miejsce Zawodnik Punkty
11. Niemcy Erik Lesser 506
12. Niemcy Simon Schempp 484
13. Łotwa Andrejs Rastorgujevs 481
14. Norwegia Lars Helge Birkeland 479
15. Szwajcaria Benjamin Weger 476
16. Austria Julian Eberhard 468
17. Norwegia Henrik L'Abée-Lund 454
18. Austria Simon Eder 449
19. Szwecja Fredrik Lindström 408
20. Francja Antonin Guigonnat 379

Klasyfikacja biegu indywidualnego[13]

Klasyfikacja sprintu[14]

Klasyfikacja biegu na dochodzenie[15]

Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 108
1. Norwegia Johannes Thingnes Bø 108
3. Francja Quentin Fillon Maillet 75
4. Włochy Lukas Hofer 70
5. Czechy Ondřej Moravec 65
6. Łotwa Andrejs Rastorgujevs 60
7. Austria Simon Eder 58
8. Słowenia Jakov Fak 56
9. Niemcy Simon Schempp 53
10. Francja Simon Desthieux 50
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 384
2. Norwegia Johannes Thingnes Bø 382
3. Niemcy Arnd Peiffer 259
4. Rosja Anton Szypulin 256
5. Łotwa Andrejs Rastorgujevs 224
6. Francja Simon Desthieux 223
7. Niemcy Simon Schempp 212
8. Słowenia Jakov Fak 205
9. Włochy Lukas Hofer 197
10. Norwegia Tarjei Bø 194
Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 396
2. Norwegia Johannes Thingnes Bø 364
3. Rosja Anton Szypulin 254
4. Włochy Lukas Hofer 247
5. Niemcy Arnd Peiffer 227
6. Norwegia Lars Helge Birkeland 197
7. Słowenia Jakov Fak 195
8. Norwegia Tarjei Bø 193
9. Austria Simon Eder 180
10. Francja Simon Desthieux 177

Klasyfikacja biegu masowego[16]

Klasyfikacja sztafet[17]

Klasyfikacja Pucharu Narodów[18]

Miejsce Zawodnik Punkty
1. Francja Martin Fourcade 250
2. Norwegia Johannes Thingnes Bø 222
3. Niemcy Benedikt Doll 184
4. Norwegia Tarjei Bø 183
5. Rosja Anton Szypulin 174
6. Niemcy Erik Lesser 167
7. Niemcy Arnd Peiffer 165
8. Słowenia Jakov Fak 153
9. Norwegia Erlend Bjøntegaard 141
10. Francja Quentin Fillon Maillet 139
Miejsce Reprezentacja Punkty
1. Norwegia Norwegia 228
2. Szwecja Szwecja 184
3. Francja Francja 180
4. Niemcy Niemcy 175
5. Rosja Rosja 173
6. Włochy Włochy 160
7. Austria Austria 148
8. Szwajcaria Szwajcaria 128
9. Ukraina Ukraina 123
10. Słowenia Słowenia 119
Miejsce Reprezentacja Punkty
1. Norwegia Norwegia 6458
2. Francja Francja 6129
3. Niemcy Niemcy 5910
4. Rosja Rosja 5623
5. Włochy Włochy 5228
6. Austria Austria 5100
7. Szwecja Szwecja 4916
8. Słowenia Słowenia 4327
9. Szwajcaria Szwajcaria 4302
10. Czechy Czechy 4074

Sztafety mieszane[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja sztafet mieszanych[19][20]
Miejsce Reprezentacja Punkty
1. Włochy Włochy 188
Norwegia Norwegia
3. Francja Francja 179
4. Austria Austria 171
5. Niemcy Niemcy 168
6. Ukraina Ukraina 166
7. Rosja Rosja 155
8. Szwecja Szwecja 149
9. Słowacja Słowacja 131
10. Białoruś Białoruś 111
Miejsce Reprezentacja Punkty
11. Kazachstan Kazachstan 109
12. Japonia Japonia 109
13. Czechy Czechy 109
14. Kanada Kanada 105
15. Finlandia Finlandia 104
16. Szwajcaria Szwajcaria 104
17. Stany Zjednoczone USA 101
18. Estonia Estonia 95
19. Korea Południowa Korea Południowa 93
20. Polska Polska 92

Wyniki Polaków[edytuj | edytuj kod]

Indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[21]

Zawodniczka Östersund Bieg indywidualny (29.11.2017)
IN
Östersund Sprint (01.12.2016)
SP
Östersund Bieg pościgowy (3.12.2016)
PU
Hochfilzen Sprint (08.12.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (09.12.2017)
PU
Annecy Sprint (14.12.2017)
SP
Annecy Bieg pościgowy (16.12.2017)
PU
Annecy Bieg masowy (17.12.2017)
MS
Oberhof Sprint (04.01.2018)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (06.01.2018)
PU
Ruhpolding Bieg indywidualny (11.01.2018)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (14.01.2018)
MS
Antholz-Anterselva Bieg Sprint (18.01.2018)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (20.01.2018)
PU
Antholz-Anterselva Bieg masowy (21.01.2018)
MS
Kontiolahti Sprint (09.03.2018)
SP
Kontiolahti Bieg masowy (11.03.2018)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (15.03.2018)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (19.03.2018)
PU
Tiumeń Sprint (23.03.2018)
SP
Tiumeń Bieg pościgowy (24.03.2018)
PU
Tiumeń Bieg masowy (25.03.2018)
MS
Krystyna Guzik 90 19 28 25 33 29 21 27 20 40 51
Magdalena Gwizdoń 56 31 32 35 41 51 32 19 39 95 23 42 56
Monika Hojnisz 63 44 49 58 DNS 34 35 46 42 63
Anna Mąka 84
Kinga Mitoraj 80 48 52 48
Weronika Nowakowska 44 20 29 22 24 11 14 26 6 4 13 25 29 33 26 53 DNS 55 DNS 29
Karolina Pitoń 89
Kamila Żuk 71 51 52 35 33 42 42


Mężczyźni

Zawodnik Östersund Bieg indywidualny (30.11.2017)
IN
Östersund Sprint (2.12.2016)
SP
Östersund Bieg pościgowy (3.12.2016)
PU
Hochfilzen Sprint (8.12.2017)
SP
Hochfilzen Bieg pościgowy (9.12.2017)
PU
Annecy Sprint (15.12.2017)
SP
Annecy Bieg pościgowy (16.12.2017)
PU
Annecy Bieg masowy (17.12.2017)
MS
Oberhof Sprint (5.01.2018)
SP
Oberhof Bieg pościgowy (6.01.2018)
PU
Ruhpolding Bieg indywidualny (10.01.2018)
IN
Ruhpolding Bieg masowy (14.01.2018)
MS
Antholz-Anterselva Sprint (19.01.2018)
SP
Antholz-Anterselva Bieg pościgowy (20.01.2018)
PU
Antholz-Anterselva Bieg masowy (21.01.2018)
MS
Kontiolahti Sprint (8.03.2018)
SP
Kontiolahti Bieg masowy (11.03.2018)
MS
Oslo/Holmenkollen Sprint (15.03.2018)
SP
Oslo/Holmenkollen Bieg pościgowy (17.03.2018)
PU
Tiumeń Sprint (22.03.2018)
SP
Tiumeń Bieg pościgowy (24.03.2018)
PU
Tiumeń Bieg masowy (25.03.2018)
MS
Grzegorz Guzik 90 90 76 83 66 101 30 31 89 86 72
Mateusz Janik 78 99
Andrzej Nędza-Kubiniec 94 87 87 100 51 LAP 81 88 77
Łukasz Szczurek 93 86 93 66 73 52 90
Marcin Szwajnos 97 102
Legenda oznaczeń
SP
Sprint
PU
Bieg pościgowy (na dochodzenie)
IN
Bieg indywidualny
MS
Bieg masowy
RL
Sztafeta
RM
Sztafeta mieszana
SR
Pojedyncza sztafeta mieszana
DNS
Zawodnik/czka został/a zgłoszony/a do rywalizacji, ale nie wystartował/a.
DNF
Zawodnik/czka nie ukończył/a biegu.
DSQ
Zawodnik/czka został/a zdyskwalifikowany/a.
LPD
Zawodnik/czka został/a zdublowany/a.
q
Zawodnik/czka nie zakwalifikował/a się do biegu pościgowego.
Zawodnik/czka nie startował/a w konkursie.
odw.
Zawody zostały odwołane.
Kolory
Złoty Pierwsze miejsce
Srebrny Drugie miejsce
Brązowy Trzecie miejsce
Jasnoniebieski miejsca 4 - 40
czerwony DSQ, DNF, DNS

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. PŚ w biathlonie: Dahlmeier zapewniła sobie Kryształową Kulę, „PrzegladSportowy.pl” [dostęp 2017-07-26] (pol.).
  2. Grupa Wirtualna Polska, Martin Fourcade z szóstą Kryształową Kulą! - WP SportoweFakty, „sportowefakty.wp.pl”, 3 marca 2017 [dostęp 2017-07-26] (pol.).
  3. International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2017-07-26].
  4. International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2018-01-13].
  5. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2018-01-13].
  6. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2018-01-13].
  7. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2018-01-13].
  8. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2018-01-13].
  9. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2017-12-17].
  10. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2018-01-13].
  11. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2018-01-13].
  12. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2018-01-12].
  13. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2018-01-12].
  14. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2018-01-12].
  15. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2018-01-12].
  16. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2017-12-17].
  17. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2018-01-12].
  18. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2017-12-17].
  19. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2017-12-11].
  20. BMW IBU World Cup Biathlon - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2017-12-11].
  21. BMW IBU World Cup Biathlon 3, Women 12.5 km Mass Start Competition, 2017/2018 - International Biathlon Union - IBU, www.biathlonworld.com [dostęp 2017-12-17].