Puchar Świata w biathlonie 2017/2018 – Kontiolahti

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biathlonie 2017/2018 – Kontiolahti
Anterselva Oslo
Data 6 – 11 marca
Gospodarz Finlandia Kontiolahti
Organizator IBU
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Rosja A. Szypulin

Białoruś D. Domraczewa
Start masowy Austria J. Eberhard

Niemcy V. Hinz
Sztafeta mieszana  Włochy
Pojedyncza sztafeta mieszana  Francja
Mapa lokalizacyjna Europy
Kontiolahti
Kontiolahti
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Zawody pucharu świata w biathlonie w Kontiolahti były siódmymi w sezonie 2017/2018 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozgrywane były w dniach 6 – 11 marca 2018 r. Rywalizacja odbyła się w sprincie, biegach ze startu masowego, sztafecie mieszanej oraz w pojedynczej sztafecie mieszanej.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
8 marca Sprint mężczyzn 17:45 CET 100
9 marca Sprint kobiet 17:45 CET 96
10 marca Pojedyncza sztafeta mieszana 13:40 CET 46
10 marca Sztafeta mieszana 16:45 CET 104
11 marca Start masowy mężczyzn 13:30 CET 30
1 marca Start masowy kobiet 16:10 CET 30

Podium[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
Sprint (10 km)
szczegóły
Rosja Anton Szypulin Łotwa Andrejs Rastorgujevs Francja Quentin Fillon Maillet
Start masowy (15 km)
szczegóły
Austria Julian Eberhard Francja Martin Fourcade Rosja Anton Szypulin

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Białoruś Darja Domraczewa Niemcy Franziska Hildebrand Włochy Lisa Vittozzi
Start masowy (12,5 km)
szczegóły
Niemcy Vanessa Hinz Włochy Lisa Vittozzi Francja Anaïs Chevalier

Pojedyncza sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
K/M
szczegóły
 Francja
Anaïs Chevalier
Antonin Guigonnat
 Austria
Lisa Hauser
Julian Eberhard
 Norwegia
Marte Olsbu
Johannes Thingnes Bø

Sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
K/M (2x6 km + 2x7,5 km)
szczegóły
 Włochy
Dorothea Wierer
Lisa Vittozzi
Dominik Windisch
Lukas Hofer
 Ukraina
Anastasija Merkuszyna
Wita Semerenko
Artem Pryma
Dmytro Pidruczny
 Norwegia
Synnøve Solemdal
Tiril Eckhoff
Henrik L'Abee-Lund
Tarjei Bø

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Anton Szypulin  Rosja 0+0 23:51,6
Silver medal icon.svg Andrejs Rastorgujevs  Łotwa 0+0 23:57,4 +5,8
Bronze medal icon.svg Quentin Fillon Maillet  Francja 0+0 24:08,9 +17,3
4. Johannes Thingnes Bø  Norwegia 0+2 24:10,6 +19,0
5. Arnd Peiffer  Niemcy 0+1 24:19,0 +27,4
6. Simon Desthieux  Francja 1+0 24:19,9 +28,3
7. Erik Lesser  Niemcy 0+1 24:22,2 +30,6
8. Simon Schempp  Niemcy 1+1 24:23,6 +32,0
9. Lukas Hofer  Włochy 0+1 24:26,8 +35,2
10. Dominik Windisch  Włochy 0+1 24:29,9 +38,3
. . .
81. Andrzej Nędza-Kubiniec  Polska 2+1 26:43,7 +2:51,2
89. Grzegorz Guzik  Polska 3+1 26:57,3 +3:05,7
97. Marcin Szwajnos  Polska 1+3 28:48,1 +4:56,5

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Darja Domraczewa  Białoruś 0+1 20:56,8
Silver medal icon.svg Franziska Hildebrand  Niemcy 0+0 20:57,3 +0,5
Bronze medal icon.svg Lisa Vittozzi  Włochy 0+1 21:02,3 +5,5
4. Julija Dżima  Ukraina 0+0 21:14,0 +17,2
5. Laura Dahlmeier  Niemcy 1+0 21:16,2 +19,4
6. Veronika Vítková  Czechy 0+0 21:17,8 +21,0
7. Wita Semerenko  Ukraina 0+0 21:17,9 +21,1
8. Marie Dorin Habert  Francja 0+0 21:28,8 +32,0
9. Maren Hammerschmidt  Niemcy 0+1 21:30,7 +33,9
10. Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 1+1 21:31,2 +34,4
. . .
23. Magdalena Gwizdoń  Polska 0+1 22:05,0 +1:08,2
33. Weronika Nowakowska  Polska 0+1 22:20,7 +1:23,9
42. Monika Hojnisz  Polska 1+1 22:44,4 +1:47,6
48. Kinga Mitoraj  Polska 0+1 22:48,4 +1:51,6

Start masowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Julian Eberhard  Austria 0+0+1+1 38:04,8
Silver medal icon.svg Martin Fourcade  Francja 2+0+0+0 38:11,7 +6,9
Bronze medal icon.svg Anton Szypulin  Rosja 0+1+0+0 38:24,1 +19,3
4. Benedikt Doll  Niemcy 0+0+1+1 38:26,7 +21,9
5. Erik Lesser  Niemcy 0+1+0+0 38:28,7 +23,9
6. Arnd Peiffer  Niemcy 0+0+0+2 38:31,9 +27,1
7. Dominik Windisch  Włochy 1+0+1+0 38:43,5 +38,7
8. Michal Krčmář  Czechy 2+0+0+0 38:44,8 +40,0
9. Ondřej Moravec  Czechy 0+0+1+0 38:48,4 +43,6
10. Quentin Fillon Maillet  Francja 0+1+1+0 38:52,6 +47,6

Start masowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Vanessa Hinz  Niemcy 0+0+0+0 35:47,9
Silver medal icon.svg Lisa Vittozzi  Włochy 0+0+0+1 36:01,4 +13,5
Bronze medal icon.svg Anaïs Chevalier  Francja 0+0+0+1 36:04,7 +16,8
4. Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 1+0+1+1 36:31,3 +43,4
5. Hanna Öberg  Szwecja 0+0+2+0 36:50,0 +1:02,1
6. Marte Olsbu  Norwegia 1+0+0+2 36:55,3 +1:07,4
7. Laura Dahlmeier  Niemcy 0+1+1+1 37:00,3 +1:12,4
8. Iryna Kryuko  Białoruś 0+0+0+0 37:02,0 +1:15,1
9. Nadieżda Skardino  Białoruś 0+0+0+1 37:02,6 +1:15,7
10. Darja Domraczewa  Białoruś 0+1+1+3 37:06,1 +1:18,2
. . .
26. Weronika Nowakowska  Polska 0+1+2+0 38:13,2 +2:25,3

Sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas
zawodnika
Czas
drużyny
Strata
1 2
Gold medal icon.svg  Włochy Lisa Vittozzi 0+3 0+3 18:51,8 1:15:08,3 -
Dorothea Wierer 0+1 1+3 18:38,9
Dominik Windisch 0+2 0+0 19:08,7
Lukas Hofer 0+0 0+1 18:28,9
Silver medal icon.svg  Ukraina Anastasija Merkuszyna 0+0 0+0 18:52,6 1:15:09,8 1,5
Wita Semerenko 0+1 0+0 18:32,3
Artem Pryma 0+1 0+0 19:19,1
Dmytro Pidruczny 0+0 0+1 18:25,8
Bronze medal icon.svg  Norwegia Synnøve Solemdal 0+1 0+2 18:53,2 1:15:17,4 9,1
Tiril Eckhoff 0+1 0+3 18:33,9
Henrik L'Abée-Lund 0+1 0+0 19:15,6
Tarjei Bø 0+0 0+1 18:34,7
4.  Rosja Uljana Kajszewa 0+1 0+1 18:36,9 1:15:25,2 16,9
Darja Wirołajnen 0+1 0+1 18:47,8
Dmitrij Małyszko 0+0 0+3 19:18,5
Maksim Cwietkow 0+0 0+0 18:42,0
5.  Francja Anaïs Chevalier 0+0 0+2 18:34,8 1:16:10,5 1:02,2
Marie Dorin Habert 0+1 2+3 19:39,7
Simon Desthieux 0+0 0+0 19:12,7
Quentin Fillon Maillet 0+0 0+0 18:43,3
6.  Szwecja Linn Persson 0+1 0+2 19:11,8 1:16:36,6 1:28,3
Hanna Öberg 1+3 0+0 19:10,1
Jesper Nellin 0+1 0+0 18:56,2
Sebastian Samuelsson 0+3 0+3 19:18,5
7.  Niemcy Franziska Hildebrand 0+1 1+3 19:31,2 1:16:39,5 1:31,2
Franziska Preuß 0+1 0+2 18:51,0
Erik Lesser 0+1 0+1 19:24,2
Benedikt Doll 0+0 1+3 18:53,1
8.  Austria Christina Rieder 0+2 0+0 19:21,3 1:17:42,3 2:34,0
Katharina Innerhofer 0+0 2+3 19:45,0
Daniel Mesotitsch 0+0 0+0 19:52,0
Tobias Eberhard 0+0 0+1 18:44,0
9.  Stany Zjednoczone Clare Egan 0+0 1+3 19:32,6 1:17:56,7 2:48,4
Joanne Reid 0+2 0+1 19:32,3
Tim Burke 0+0 0+3 19:59,5
Sean Doherty 0+1 0+1 18:52,3
10.  Słowacja Paulína Fialková 0+2 0+1 18:33,9 1:18:14,0 3:05,7
Ivona Fialková 0+1 0+1 18:50,0
Šimon Bartko 1+3 1+3 21:33,4
Martin Otčenáš 0+0 0+2 19:16,7
. . .
22.  Polska Monika Hojnisz 0+0 0+0 18:53,3 1:22:23,6 7:15,3
Kinga Mitoraj 1+3 0+3 20:11,1
Grzegorz Guzik 2+3 0+0 21:12,7
Marcin Szwajnos 1+3 0+2 22:06,5

Pojedyncza sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas
zawodnika
Czas
drużyny
Strata
1 2 3 4 1 2
Gold medal icon.svg  Francja Anaïs Chevalier 0+1 0+2 0+0 0+0 8:13,0 8:02,1 33:29,1
Antonin Guigonnat 0+1 0+0 0+2 0+0 7:12,8 10:01,2
Silver medal icon.svg  Austria Lisa Hauser 0+2 0+1 0+0 0+1 8:17,4 8:14,1 33:31,5 +2,4
Julian Eberhard 0+1 0+0 0+2 0+0 7:09,6 9:50,4
Bronze medal icon.svg  Norwegia Marte Olsbu 0+2 0+2 1+3 0+0 8:16,4 8:40,3 33:33,5 +4,4
Johannes Thingnes Bø 0+0 0+1 0+2 0+1 7:00,2 9:36,6
4.  Ukraina Iryna Warwyneć 0+0 0+1 0+1 0+0 7:57,5 8:06,5 33:39,9 +10,8
Artem Tyszczenko 0+1 0+1 0+0 0+1 7:30,1 10:05,8
5.  Rosja Jekatierina Jurłowa-Percht 0+0 0+3 0+2 0+0 8:24,1 8:17,9 33:45,2 +16,1
Anton Szypulin 0+0 0+0 0+1 0+2 7:04,9 9:58,3
6.  Włochy Federica Sanfilippo 0+1 0+2 0+1 0+0 8:15,0 8:18,4 33:50,6 +21,5
Thomas Bormolini 0+1 0+1 0+1 0+1 7:23,9 9:53,3
7.  Kanada Rosanna Crawford 0+0 0+2 0+3 0+0 8:04,9 8:23,5 33:52,9 +23,8
Christian Gow 0+0 0+0 0+0 0+1 7:20,6 10:03,9
8.  Japonia Fuyuko Tachizaki 0+0 0+0 0+1 0+0 7:58,2 8:19,5 34:03,3 +34,2
Mikito Tachizaki 0+1 0+0 0+1 0+3 7:23,0 10:22,6
9.  Kazachstan Galina Wiszniewska 0+0 0+3 0+0 0+0 8:15,7 8:09,7 34:26,3 +57,2
Władisław Witienko 0+1 0+1 1+3 0+2 7:23,2 10:37,7
10.  Szwecja Mona Brorsson 0+2 0+1 0+0 0+1 8:23,9 8:22,9 34:26,7 +57,6
Peppe Fempling 0+1 0+2 0+0 0+3 7:33,6 10:06,3
. . .
22.  Polska Magdalena Gwizdoń 1+3 0+1 0+0 0+3 8:50,5 8:43,5 36:40,5 +3:11,4
Andrzej Nędza-Kubiniec 2+3 1+3 0+1 0+2 8:38,6 10:27,9

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]