Puchar Świata w biathlonie 2019/2020 – Hochfilzen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biathlonie 2019/2020 – Hochfilzen
Östersund Grand-Bornand
Data 12–15 grudnia 2019
Gospodarz Austria Hochfilzen
Organizator IBU
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Włochy D. Wierer

Norwegia J. T. Bø
Bieg pościgowy Norwegia T. Eckhoff

Norwegia J. T. Bø
Sztafeta  Norwegia

 Norwegia
Mapa lokalizacyjna Europy
Hochfilzen
Hochfilzen
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Zawody Pucharu Świata w biathlonie w Hochfilzen były drugimi w sezonie 2019/2020 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozegrane zostały w dniach 12–15 grudnia 2019. Rywalizacja odbyła się w sprincie, biegu pościgowym i sztafecie.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
13 grudnia Sprint kobiet 11:30 CET 105
13 grudnia Sprint mężczyzn 14:20 CET 111
14 grudnia Sztafeta kobiet 11:30 CET 21x4
14 grudnia Bieg pościgowy mężczyzn 14:55 CET 54
15 grudnia Bieg pościgowy kobiet 12:00 CET 60
15 grudnia Sztafeta mężczyzn 14:15 CET 27x4

Podium[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
Sprint (10 km)
szczegóły
Norwegia Johannes Thingnes Bø Francja Simon Desthieux Rosja Aleksandr Łoginow
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Norwegia Johannes Thingnes Bø Rosja Aleksandr Łoginow Francja Émilien Jacquelin
Sztafeta (4x7,5 km)
szczegóły
 Norwegia
Johannes Dale
Erlend Bjøntegaard
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
 Niemcy
Philipp Horn
Johannes Kühn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
 Francja
Antonin Guigonnat
Émilien Jacquelin
Fabien Claude
Quentin Fillon Maillet

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Włochy Dorothea Wierer Norwegia Ingrid Landmark Tandrevold Rosja Swietłana Mironowa
Sztafeta (4x6 km)
szczegóły
 Norwegia
Karoline Offigstad Knotten
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
 Rosja
Kristina Riezcowa
Łarisa Kuklina
Swietłana Mironowa
Jekatierina Jurłowa-Percht
 Szwajcaria
Elisa Gasparin
Selina Gasparin
Aita Gasparin
Lena Häcki
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Norwegia Tiril Eckhoff Szwecja Hanna Öberg Norwegia Ingrid Landmark Tandrevold

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø  Norwegia 0+1 25:07.8
Silver medal icon.svg Desthieux, SimonSimon Desthieux  Francja 0+1 25:15.6 +7,8
Bronze medal icon.svg Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow  Rosja 0+0 25:22.4 +14,6
4. Jelisiejew, MatwiejMatwiej Jelisiejew  Rosja 0+0 25:28,4 +20,6
5. Hofer, LukasLukas Hofer  Włochy 0+1 25:28,6 +20,8
6. Bø, TarjeiTarjei Bø  Norwegia 0+2 25:31,2 +23,4
7. Windisch, DominikDominik Windisch  Włochy 1+0 25:39,5 +31,7
8. Leitner, FelixFelix Leitner  Austria 0+0 25:42,9 +35,1
9. Pidruczny, DmytroDmytro Pidruczny  Ukraina 1+0 25:45,4 +37,6
10. Fourcade, MartinMartin Fourcade  Francja 0+2 25:46,6 +38,8
. . .
67. Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek  Polska 0+2 27:22,9 +2:15,1
73. Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik  Polska 1+2 27:34,6 +2:26,8
102. Nędza-Kubiniec, AndrzejAndrzej Nędza-Kubiniec  Polska 1+3 29:09,9 +4:02,1

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Wierer, DorotheaDorothea Wierer  Włochy 1+0 21:26,5
Silver medal icon.svg Landmark Tandrevold, IngridIngrid Landmark Tandrevold  Norwegia 0+0 21:32,4 +5,9
Bronze medal icon.svg Mironowa, SwietłanaSwietłana Mironowa  Rosja 0+1 21:44,8 +18,3
4. Fialková, PaulínaPaulína Fialková  Słowacja 0+0 21:48,6 +22,1
5. Öberg, HannaHanna Öberg  Szwecja 0+1 21:50,8 +24,3
6. Charvátová, LucieLucie Charvátová  Czechy 1+0 21:55,8 +29,3
7. Røiseland, Marte OlsbuMarte Olsbu Røiseland  Norwegia 1+1 21:58,9 +32,4
8. Eckhoff, TirilTiril Eckhoff  Norwegia 1+1 22:00,2 +33,7
9. Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko  Ukraina 0+0 22:01,2 +34,7
10. Bescond, AnaïsAnaïs Bescond  Francja 0+0 22:04,7 +38,2
. . .
14. Zbylut, KingaKinga Zbylut  Polska 0+0 22:16,0 +49,5
16. Żuk, KamilaKamila Żuk  Polska 1+0 22:18,2 +51,7
63. Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń  Polska 1+0 23:41,5 +2:15,0
DNF Hojnisz-Staręga, MonikaMonika Hojnisz-Staręga  Polska 0+5 - -

Bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø  Norwegia 0+0+0+0 31:27,0
Silver medal icon.svg Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow  Rosja 0+0+0+0 32:00,5 +33,5
Bronze medal icon.svg Jacquelin, ÉmilienÉmilien Jacquelin  Francja 0+0+0+0 32:07,5 +40,5
4. Fak, JakovJakov Fak  Słowenia 0+0+0+0 32:08,6 +41,6
5. Desthieux, SimonSimon Desthieux  Francja 1+0+0+0 32:08,6 +41,6
6. Bø, TarjeiTarjei Bø  Norwegia 0+0+1+1 32:33,3 +1:06,3
7. Hofer, LukasLukas Hofer  Włochy 0+0+0+2 32:43,9 +1:16,9
8. Claude, FabienFabien Claude  Francja 0+0+2+0 32:46,9 +1:19,9
9. Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet  Francja 0+0+1+1 32:47,2 +1:20,2
10. Fourcade, MartinMartin Fourcade  Francja 0+1+1+0 32:47,9 +1:20,9

Bieg pościgowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Eckhoff, TirilTiril Eckhoff  Norwegia 0+0+0+0 29:14,6
Silver medal icon.svg Öberg, HannaHanna Öberg  Szwecja 0+1+1+0 29:40,4 +25,8
Bronze medal icon.svg Tandrevold, Ingrid LandmarkIngrid Landmark Tandrevold  Norwegia 0+0+1+0 29:54,3 +39,7
4. Braisaz, JustineJustine Braisaz  Francja 0+0+1+1 30:02,5 +47,9
5. Fialková, PaulínaPaulína Fialková  Słowacja 0+1+0+1 30:17,5 +1:02,9
6. Bescond, AnaïsAnaïs Bescond  Francja 0+0+1+0 31:22,4 +1:07,8
7. Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen  Finlandia 1+0+1+0 31:28,6 +1:14,0
8. Kristejn Puskarčíková, EvaEva Kristejn Puskarčíková  Czechy 0+1+0+0 31:30,6 +1:16,0
9. Wierer, DorotheaDorothea Wierer  Włochy 2+1+1+1 31:35,5 +1:20,9
10. Aymonier, CéliaCélia Aymonier  Francja 0+1+0+0 31:36,3 +1:21,7
. . .
19. Zbylut, KingaKinga Zbylut  Polska 1+0+1+0 33:06,5 +1:51,9
32. Żuk, KamilaKamila Żuk  Polska 0+2+1+1 34:02,9 +2:48,3

Sztafeta kobiet[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas
zawodnika
Czas
drużyny
Strata
1 2
Gold medal icon.svg  Norwegia Knotten, Karoline OffigstadKaroline Offigstad Knotten 0+0 0+1 18:07,1 1:10:04,7
Tandrevold, Ingrid LandmarkIngrid Landmark Tandrevold 0+0 1+3 18:26,5
Eckhoff, TirilTiril Eckhoff 0+1 0+1 16:55,7
Røiseland, Marte OlsbuMarte Olsbu Røiseland 0+0 0+1 16:35,4
Silver medal icon.svg  Rosja Riezcowa, KristinaKristina Riezcowa 0+0 0+0 17:54,8 1:10:12,9 +8,2
Kuklina, ŁarisaŁarisa Kuklina 0+0 0+1 17:33,7
Mironowa, SwietłanaSwietłana Mironowa 0+0 0+3 17:35,1
Jurłowa-Percht, JekatierinaJekatierina Jurłowa-Percht 0+0 0+1 17:09,3
Bronze medal icon.svg  Szwajcaria Gasparin, ElisaElisa Gasparin 0+1 0+1 18:09,6 1:11:08,8 +1:04,1
Gasparin, SelinaSelina Gasparin 0+3 0+1 17:46,0
Gasparin, AitaAita Gasparin 0+0 0+0 17:43,8
Häcki, LenaLena Häcki 0+0 1+3 17:29,4
4.  Ukraina Semerenko, WitaWita Semerenko 0+0 0+2 18:14,1 1:11:13,9 +1:09,2
Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko 0+3 0+1 18:09,4
Dżima, JulijaJulija Dżima 0+0 0+1 17:46,6
Pidhruszna, OłenaOłena Pidhruszna 0+0 0+1 17:03,8
5.  Kanada Beaudry, SarahSarah Beaudry 0+1 0+0 18:16,0 1:11:14,0 +1:09,3
Bankes, MeganMegan Bankes 0+2 0+1 18:06,0
Moser, NadiaNadia Moser 0+0 0+0 17:40,1
Lunder, EmmaEmma Lunder 0+1 0+2 17:11,9
6.  Czechy Jislová, JessicaJessica Jislová 0+1 0+1 18:17,0 1:11:20,8 +1:16,1
Charvátová, LucieLucie Charvátová 1+3 0+1 18:15,6
Davidová, MarkétaMarkéta Davidová 0+1 0+2 17:35,8
Kristejn Puskarčíková, EvaEva Kristejn Puskarčíková 0+3 0+0 17:12,4
7.  Francja Bescond, AnaïsAnaïs Bescond 0+0 0+3 18:08,6 1:11:23,6 +1:18,9
Braisaz, JustineJustine Braisaz 0+1 1+3 18:03,2
Aymonier, CéliaCélia Aymonier 0+1 0+3 18:09,6
Simon, JuliaJulia Simon 0+1 0+2 17:02,2
8.  Stany Zjednoczone Reid, JoanneJoanne Reid 0+2 0+0 18:31,3 1:11:41,7 +1:37,0
Dunklee, SusanSusan Dunklee 0+0 0+3 17:45,7
Egan, ClareClare Egan 0+0 0+0 17:36,8
Dreissigacker, EmilyEmily Dreissigacker 0+1 0+0 17:47,9
9.  Polska Zbylut, KingaKinga Zbylut 0+1 0+2 18:19,1 1:12:27,1 +2:22,4
Hojnisz-Staręga, MonikaMonika Hojnisz-Staręga 0+2 0+1 17:41,0
Żuk, KamilaKamila Żuk 0+3 0+0 17:45,4
Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń 0+1 1+3 18:41,6
10.  Szwecja Persson, LinnLinn Persson 0+2 0+0 18:29,2 1:12:57,7 +2:53,0
Öberg, ElviraElvira Öberg 2+3 0+1 19:21,9
Brorsson, MonaMona Brorsson 0+1 0+2 18:27,0
Öberg, HannaHanna Öberg 0+0 0+1 16:39,6

Sztafeta mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas
zawodnika
Czas
drużyny
Strata
1 2
Gold medal icon.svg  Norwegia Dale, JohannesJohannes Dale 0+0 0+2 17:04,7 1:10:30,4
Bjøntegaard, ErlendErlend Bjøntegaard 0+2 0+1 17:56,0
Bø, TarjeiTarjei Bø 0+1 0+1 17:50,1
Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø 0+1 0+1 17:39,6
Silver medal icon.svg  Niemcy Lesser, ErikErik Lesser 0+0 0+0 16:50,6 1:13:53,5 +3:23,1
Horn, PhilippPhilipp Horn 2+3 1+3 19:54,5
Peiffer, ArndArnd Peiffer 0+0 1+3 18:34,8
Doll, BenediktBenedikt Doll 0+2 0+2 18:33,6
Bronze medal icon.svg  Francja Jacquelin, ÉmilienÉmilien Jacquelin 0+0 0+1 16:57,7 1:11:02,7 +32,3
Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet 1+3 0+0 18:12,1
Desthieux, SimonSimon Desthieux 0+1 0+2 17:52,3
Fourcade, MartinMartin Fourcade 0+0 0+0 18:00,6
4.  Kanada Burnotte, JulesJules Burnotte 0+2 0+1 17:25,5 1:12:11,8 +1:41,4
Gow, ScottScott Gow 1+3 0+1 18:47,3
Millar, AidanAidan Millar 0+1 0+0 17:47,3
Gow, ChristianChristian Gow 0+1 0+1 18:11,7
5.  Czechy Šlesingr, MichalMichal Šlesingr 0+1 0+0 17:11,6 1:12:31,1 +2:00,7
Krčmář, MichalMichal Krčmář 0+2 0+0 17:38,5
Václavík, AdamAdam Václavík 1+3 0+3 19:08,7
Štvrtecký, JakubJakub Štvrtecký 1+3 0+0 18:32,3
6.  Rosja Jelisiejew, MatwiejMatwiej Jelisiejew 0+2 0+1 17:25,5 1:12:11,8 +1:41,4
Małyszko, DmitrijDmitrij Małyszko 1+3 0+1 18:47,3
Łatypow, EduardEduard Łatypow 0+1 0+0 17:47,3
Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow 0+1 0+1 18:11,7
7.  Białoruś Smolski, AntonAnton Smolski 0+1 0+1 19:15,5 1:17:21,8 +2:37,6
Boczarnikow, SiergiejSiergiej Boczarnikow 0+2 0+1 19:48,2
Jalotnau, RamanRaman Jalotnau 0+1 0+0 19:19,2
Łabastau, MikitaMikita Łabastau 0+1 0+0 18:58,9
8.  Włochy Zini, SaverioSaverio Zini 0+1 0+2 20:05,7 1:17:22,6 +2:38,4
Bormolini, ThomasThomas Bormolini 0+3 0+0 19:00,1
Cappellari, DanieleDaniele Cappellari 0+1 0+1 19:33,1
Windisch, DominikDominik Windisch 0+2 0+1 18:43,7
9.  Słowenia Dovžan, MihaMiha Dovžan 0+0 0+2 19:23,8 1:17:23,9 +2:39,7
Fak, JakovJakov Fak 0+1 0+1 18:34,4
Bauer, KlemenKlemen Bauer 0+2 1+3 20:13,8
Tršan, RokRok Tršan 0+1 0+0 19:11,9
10.  Szwecja Femling, PeppePeppe Femling 3+3 0+0 20:47,1 1:17:32,4 +2:48,2
Nelin, JesperJesper Nelin 0+2 0+1 19:01,9
Ponsiluoma, MartinMartin Ponsiluoma 0+2 0+0 19:18,5
Samuelsson, SebastianSebastian Samuelsson 0+1 0+0 18:24,9
. . .
15. Polska Polska Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek 0+0 0+1 19:30,1 1:18:57,4 +4:13,2
Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik 0+1 0+2 19:28,0
Nędza-Kubiniec, AndrzejAndrzej Nędza-Kubiniec 0+0 0+1 19:37,6
Janik, MateuszMateusz Janik 0+0 2+3 20:21,7

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]