Puchar Świata w biathlonie 2019/2020 – Le Grand-Bornand

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biathlonie 2019/2020 – Le Grand-Bornand
Hochfilzen Oberhof
Data 19–22 grudnia 2019
Gospodarz Francja Le Grand-Bornand
Organizator IBU
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Norwegia T. Eckhoff

Niemcy B. Doll
Bieg pościgowy Norwegia T. Eckhoff

Norwegia J.T. Bø
Bieg masowy Norwegia T. Eckhoff

Norwegia J.T. Bø
Mapa lokalizacyjna Europy
Le Grand-Bornand
Le Grand-Bornand
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Zawody Pucharu Świata w biathlonie w Le Grand-Bornand były trzecimi w sezonie 2019/2020 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozegrane zostały w dniach 19–22 grudnia 2019. Rywalizacja odbyła się w sprincie, biegu pościgowym i biegu masowym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
19 grudnia Sprint mężczyzn 14:15 CET 102
20 grudnia Sprint kobiet 14:15 CET 97
21 grudnia Bieg pościgowy mężczyzn 13:00 CET 60
21 grudnia Bieg pościgowy kobiet 15:00 CET 57
22 grudnia Bieg masowy mężczyzn 12:10 CET 30
22 grudnia Bieg masowy kobiet 14:15 CET 30

Podium[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
Sprint (10 km)
szczegóły
Niemcy Benedikt Doll Norwegia Tarjei Bø Francja Quentin Fillon Maillet
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Norwegia Johannes Thingnes Bø Francja Quentin Fillon Maillet Norwegia Vetle Sjåstad Christiansen
Bieg masowy (15 km)
szczegóły
Norwegia Johannes Thingnes Bø Francja Émilien Jacquelin Norwegia Tarjei Bø

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Norwegia Tiril Eckhoff Francja Justine Braisaz Czechy Markéta Davidová
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Norwegia Tiril Eckhoff Norwegia Ingrid Landmark Tandrevold Szwajcaria Lena Häcki
Bieg masowy (12,5 km)
szczegóły
Norwegia Tiril Eckhoff Włochy Dorothea Wierer Szwecja Linn Persson

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Doll, BenediktBenedikt Doll  Niemcy 0+0 23:22,1
Silver medal icon.svg Bø, TarjeiTarjei Bø  Norwegia 0+0 23:31,5 +9,4
Bronze medal icon.svg Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet  Francja 0+0 23:33,4 +11,3
4. Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø  Norwegia 1+1 23:36,9 +14,8
5. Bjøntegaard, ErlendErlend Bjøntegaard  Norwegia 0+0 23:37,1 +15,0
6. Dale, JohannesJohannes Dale  Norwegia 0+0 23:48,8 +26,7
7. Windisch, DominikDominik Windisch  Włochy 0+0 23:50,1 +28,0
8. Desthieux, SimonSimon Desthieux  Francja 0+1 23:58,5 +36,4
9. Hofer, LukasLukas Hofer  Włochy 1+0 23:59,2 +37,1
10. Eberhard, JulianJulian Eberhard  Austria 1+1 24:02,6 +40,5
. . .
54. Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik  Polska 0+0 25:23,7 +2:01,6
87. Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek  Polska 1+1 26:33,7 +3:11,6
99. Nędza-Kubiniec, AndrzejAndrzej Nędza-Kubiniec  Polska 3+2 28:43,9 +5:21,8

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Eckhoff, TirilTiril Eckhoff  Norwegia 1+0 20:27,0
Silver medal icon.svg Braisaz, JustineJustine Braisaz  Francja 0+0 20:33,2 +6,2
Bronze medal icon.svg Davidová, MarkétaMarkéta Davidová  Czechy 0+0 20:47,5 +20,5
4. Mironowa, SwietłanaSwietłana Mironowa  Rosja 0+0 20:49,5 +22,5
5. Herrmann, DeniseDenise Herrmann  Niemcy 0+2 20:56,7 +29,7
6. Landmark Tandrevold, IngridIngrid Landmark Tandrevold  Norwegia 0+1 20:58,7 +31,7
7. Kryuko, IrynaIryna Kryuko  Białoruś 0+0 21:11,9 +44,9
8. Simon, JuliaJulia Simon  Francja 0+1 21:13,7 +46,7
9. Pidhruszna, OłenaOłena Pidhruszna  Ukraina 0+0 21:14,1 +47,1
10. Fialková, PaulínaPaulína Fialková  Słowacja 0+1 21:15,8 +48,8
. . .
16. Żuk, KamilaKamila Żuk  Polska 0+1 21:37,0 +1:10,0
59. Zbylut, KingaKinga Zbylut  Polska 1+2 22:43,7 +2:16,7
61. Hojnisz-Staręga, MonikaMonika Hojnisz-Staręga  Polska 1+2 22:44,5 +2:17,5

Bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø  Norwegia 1+0+0+0 30:07,8
Silver medal icon.svg Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet  Francja 0+0+0+0 30:39,8 +22,0
Bronze medal icon.svg Christiansen, Vetle SjåstadVetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0+0+1+0 31:07,8 +1:00,0
4. Bø, TarjeiTarjei Bø  Norwegia 0+0+1+1 31:09,5 +1:01,7
5. Doll, BenediktBenedikt Doll  Niemcy 0+1+1+1 31:31,6 +1:23,8
6. Jacquelin, ÉmilienÉmilien Jacquelin  Francja 0+0+1+1 31:40,1 +1:32,3
7. Fourcade, MartinMartin Fourcade  Francja 0+1+1+0 31:40,3 +1:32,5
8. Bjøntegaard, ErlendErlend Bjøntegaard  Norwegia 2+0+2+1 31:49,8 +1:42,0
9. Peiffer, ArndArnd Peiffer  Niemcy 0+0+1+0 31:59,4 +1:51,6
10. Schempp, SimonSimon Schempp  Niemcy 0+0+0+0 32:06,1 +1:58,3
. . .
57. Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik  Polska 1+1+3+1 35:56,0 +5:48,2

Bieg pościgowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Eckhoff, TirilTiril Eckhoff  Norwegia 1+0+1+0 29:41,6
Silver medal icon.svg Landmark Tandrevold, IngridIngrid Landmark Tandrevold  Norwegia 1+0+1+0 30:19,7 +38,1
Bronze medal icon.svg Häcki, LenaLena Häcki  Szwajcaria 0+1+1+0 30:27,6 +46,0
4. Wierer, DorotheaDorothea Wierer  Włochy 0+0+1+0 30:40,1 +58,5
5. Braisaz, JustineJustine Braisaz  Francja 1+0+2+1 30:44,4 +1:02,8
6. Herrmann, DeniseDenise Herrmann  Niemcy 2+1+0+1 30:52,4 +1:10,8
7. Preuß, FranziskaFranziska Preuß  Niemcy 0+1+0+0 30:58,0 +1:16,4
8. Kryuko, IrynaIryna Kryuko  Białoruś 0+0+1+0 31:09,6 +1:28,0
9. Simon, JuliaJulia Simon  Francja 0+0+2+2 31:20,7 +1:39,1
10. Fialková, PaulínaPaulína Fialková  Słowacja 0+1+0+1 31:27,4 +1:45,8
. . .
45. Zbylut, KingaKinga Zbylut  Polska 0+1+1+0 33:42,8 +4:01,2
49. Żuk, KamilaKamila Żuk  Polska 2+2+2+1 34:10,5 +4:28,9

Bieg masowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø  Norwegia 0+0+1+0 41:36,3
Silver medal icon.svg Jacquelin, ÉmilienÉmilien Jacquelin  Francja 0+0+1+0 42:18,4 +42,1
Bronze medal icon.svg Bø, TarjeiTarjei Bø  Norwegia 0+0+0+1 42:28,1 +51,8
4. Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet  Francja 0+1+1+0 42:39,6 +1:03,3
5. Fourcade, MartinMartin Fourcade  Francja 0+1+0+0 42:41,3 +1:05,0
6. Dale, JohannesJohannes Dale  Norwegia 0+0+2+0 43:28,2 +1:51,9
7. Peiffer, ArndArnd Peiffer  Niemcy 1+1+0+0 43:30,2 +1:53,9
8. Eder, SimonSimon Eder  Austria 0+0+1+0 43:36,9 +2:00,6
9. Bjøntegaard, ErlendErlend Bjøntegaard  Norwegia 0+0+0+1 43:46,0 +2:09,7
10. Desthieux, SimonSimon Desthieux  Francja 0+1+1+2 43:52,0 +2:15,7

Bieg masowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Eckhoff, TirilTiril Eckhoff  Norwegia 0+1+0+1 38:52,8
Silver medal icon.svg Wierer, DorotheaDorothea Wierer  Włochy 1+0+1+0 40:17,7 +1:24,9
Bronze medal icon.svg Persson, LinnLinn Persson  Szwecja 1+0+0+0 40:17,9 +1:25,1
4. Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen  Finlandia 0+0+2+2 40:28,4 +1:35,6
5. Herrmann, DeniseDenise Herrmann  Niemcy 0+0+1+2 40:35,8 +1:43,0
6. Jurłowa-Percht, JekatierinaJekatierina Jurłowa-Percht  Rosja 0+0+1+1 40:36,4 +1:43,6
7. Bescond, AnaïsAnaïs Bescond  Francja 0+1+0+0 40:37,8 +1:45,0
8. Preuß, FranziskaFranziska Preuß  Niemcy 0+0+1+1 40:38,0 +1:45,2
9. Hauser, Lisa TheresaLisa Theresa Hauser  Austria 1+0+1+0 40:39,7 +1:46,9
10. Brorsson, MonaMona Brorsson  Szwecja 0+1+1+0 40:56,6 +2:03,8

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]