Puchar Świata w biathlonie 2019/2020 – Oberhof

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biathlonie 2019/2020 – Oberhof
Grand-Bornand Ruhpolding
Ilustracja
Data 9–12 stycznia 2020
Gospodarz Niemcy Oberhof
Organizator IBU
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Norwegia M. Røiseland

Francja M. Fourcade
Sztafeta  Norwegia

 Norwegia
Bieg masowy Finlandia K. Mäkäräinen

Francja M. Fourcade
Mapa lokalizacyjna Europy
Oberhof
Oberhof
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Zawody Pucharu Świata w biathlonie w Oberhofie były czwartymi w sezonie 2019/2020 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozegrane zostały w dniach 9–12 stycznia 2020. Rywalizacja odbyła się w sprincie, sztafecie i biegu masowym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
9 stycznia Sprint kobiet 14:30 CET 100
10 stycznia Sprint mężczyzn 14:30 CET 110
11 stycznia Sztafeta kobiet 12:00 CET 23x4
11 stycznia Sztafeta mężczyzn 14:15 CET 26x4
12 stycznia Bieg masowy kobiet 12:45 CET 30
12 stycznia Bieg masowy mężczyzn 14:30 CET 30

Podium[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
Sprint (10 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade Francja Émilien Jacquelin Niemcy Johannes Kühn
Sztafeta (4x7,5 km)
szczegóły
 Norwegia
Lars Helge Birkeland
Erlend Bjøntegaard
Johannes Dale
Vetle Sjåstad Christiansen
 Francja
Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
 Niemcy
Philipp Horn
Johannes Kühn
Arnd Peiffer
Benedikt Doll
Bieg masowy (15 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade Niemcy Arnd Peiffer Francja Simon Desthieux

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Norwegia Marte Olsbu Røiseland Niemcy Denise Herrmann Francja Julia Simon
Sztafeta (4x6 km)
szczegóły
 Norwegia
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
Marte Olsbu Røiseland
Tiril Eckhoff
 Szwecja
Elvira Öberg
Linn Persson
Mona Brorsson
Hanna Öberg
 Francja
Julia Simon
Anaïs Bescond
Célia Aymonier
Justine Braisaz
Bieg masowy (12,5 km)
szczegóły
Finlandia Kaisa Mäkäräinen Norwegia Tiril Eckhoff Norwegia Marte Olsbu Røiseland

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Røiseland, Marte OlsbuMarte Olsbu Røiseland  Norwegia 0+0 22:04,9
Silver medal icon.svg Herrmann, DeniseDenise Herrmann  Niemcy 0+1 22:38,0 +33,1
Bronze medal icon.svg Simon, JuliaJulia Simon  Francja 1+0 22:52,3 +47,4
4. Wierer, DorotheaDorothea Wierer  Włochy 0+1 23:06,7 +1:01,8
5. Eckhoff, TirilTiril Eckhoff  Norwegia 1+1 23:12,0 +1:07,1
6. Fialková, PaulínaPaulína Fialková  Słowacja 0+1 23:14,0 +1:09,1
7. Lunder, EmmaEmma Lunder  Kanada 0+0 23:19,8 +1:14,9
8. Hojnisz-Staręga, MonikaMonika Hojnisz-Staręga  Polska 0+1 23:19,9 +1:15,0
9. Żuk, KamilaKamila Żuk  Polska 1+2 23:34,7 +1:29,8
10. Innerhofer, KatharinaKatharina Innerhofer  Austria 0+2 23:37,7 +1:32,8
. . .
56. Zbylut, KingaKinga Zbylut  Polska 3+0 25:25,4 +3:20,5
66. Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń  Polska 2+0 25:52,1 +3:47,2

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Fourcade, MartinMartin Fourcade  Francja 0+0 25:27,2
Silver medal icon.svg Jacquelin, ÉmilienÉmilien Jacquelin  Francja 0+1 25:52,7 +25,5
Bronze medal icon.svg Kühn, JohannesJohannes Kühn  Niemcy 0+1 26:00,2 +33,0
4. Jelisiejew, MatwiejMatwiej Jelisiejew  Rosja 0+0 26:08,3 +41,1
5. Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow  Rosja 0+1 26:15,0 +47,8
6. Desthieux, SimonSimon Desthieux  Francja 0+1 26:17,0 +49,8
7. Peiffer, ArndArnd Peiffer  Niemcy 1+0 26:27,3 +1:00,1
8. Bjøntegaard, ErlendErlend Bjøntegaard  Norwegia 1+1 26:33,7 +1:06,5
9. Dale, JohannesJohannes Dale  Norwegia 1+1 26:45,4 +1:18,2
10. Sjåstad Christiansen, VetleVetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 1+2 26:52,0 +1:24,8
. . .
58. Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik  Polska 1+1 28:30,7 +3:03,5
65. Nędza-Kubiniec, AndrzejAndrzej Nędza-Kubiniec  Polska 0+0 28:42,3 +3:15,1
93. Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek  Polska 3+1 29:46,3 +4:19,1

Sztafeta kobiet[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodniczki Strzelanie Czas
zawodniczki
Czas
drużyny
Strata
1 2
Gold medal icon.svg  Norwegia Solemdal, SynnøveSynnøve Solemdal 0+0 0+3 18:56,2 1:14:11,6
Tandrevold, Ingrid LandmarkIngrid Landmark Tandrevold 0+0 0+3 18:30,6
Røiseland, Marte OlsbuMarte Olsbu Røiseland 0+0 0+2 18:25,0
Eckhoff, TirilTiril Eckhoff 0+2 0+1 18:19,8
Silver medal icon.svg  Szwecja Öberg, ElviraElvira Öberg 0+1 0+2 18:45,5 1:14:32,7 +21,1
Persson, LinnLinn Persson 0+0 0+1 18:28,3
Brorsson, MonaMona Brorsson 0+1 0+0 18:44,1
Öberg, HannaHanna Öberg 0+2 0+3 18:34,8
Bronze medal icon.svg  Francja Simon, JuliaJulia Simon 0+1 0+2 18:17,7 1:14:44,7 +33,1
Bescond, AnaïsAnaïs Bescond 0+3 0+0 18:52,7
Aymonier, CéliaCélia Aymonier 0+2 0+0 18:42,3
Braisaz, JustineJustine Braisaz 0+1 0+3 18:52,0
4.  Niemcy Hinz, VanessaVanessa Hinz 0+0 0+2 19:14,7 1:15:22,0 +1:10,4
Hettich, JaninaJanina Hettich 0+3 0+1 18:34,6
Hammerschmidt, MarenMaren Hammerschmidt 0+0 0+1 19:03,1
Herrmann, DeniseDenise Herrmann 0+0 0+1 18:29,6
5.  Szwajcaria Gasparin, ElisaElisa Gasparin 0+0 0+1 18:25,1 1:15:36,1 +1:24,5
Gasparin, SelinaSelina Gasparin 0+0 0+0 18:04,2
Gasparin, AitaAita Gasparin 0+1 1+3 20:18,1
Häcki, LenaLena Häcki 0+1 0+3 18:48,7
6.  Ukraina Merkuszyna, AnastasijaAnastasija Merkuszyna 0+0 1+3 19:18,8 1:15:47,5 +1:35,9
Dżima, JulijaJulija Dżima 0+0 0+1 18:38,4
Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko 0+2 0+1 19:01,0
Pidhruszna, OłenaOłena Pidhruszna 0+0 0+0 18:49,3
7.  Rosja Riezcowa, KristinaKristina Riezcowa 0+3 0+3 19:16,4 1:16:32,3 +2:20,7
Porszniewa, AnastasijaAnastasija Porszniewa 0+2 0+1 19:01,9
Mironowa, SwietłanaSwietłana Mironowa 0+2 0+3 19:20,3
Kuklina, ŁarisaŁarisa Kuklina 0+0 0+0 18:53,7
8.  Białoruś Alimbiekawa, DzinaraDzinara Alimbiekawa 0+2 0+0 19:11,1 1:16:49,0 +2:37,4
Kryuko, IrynaIryna Kryuko 0+0 0+2 18:43,7
Kruczinkina, JelenaJelena Kruczinkina 0+2 1+3 20:19,9
Kruczinkina, IrynaIryna Kruczinkina 0+0 0+1 18:34,3
9.  Włochy Vittozzi, LisaLisa Vittozzi 0+1 0+1 18:18,6 1:16:52,8 +2:41,2
Wierer, DorotheaDorothea Wierer 0+1 2+3 19:14,1
Sanfilippo, FedericaFederica Sanfilippo 0+0 1+3 19:31,4
Carrara, MichelaMichela Carrara 0+0 0+2 19:48,7
10.  Czechy Jislová, JessicaJessica Jislová 0+0 0+0 19:03,8 1:17:50,2 +3:38,6
Charvátová, LucieLucie Charvátová 0+1 1+3 19:34,5
Davidová, MarkétaMarkéta Davidová 0+3 2+3 20:20,3
Kristejn Puskarčíková, EvaEva Kristejn Puskarčíková 0+0 0+0 18:51,6
. . .
13.  Polska Hojnisz-Staręga, MonikaMonika Hojnisz-Staręga 0+0 0+1 18:29,0 1:18:54,1 +4:42,5
Żuk, KamilaKamila Żuk 1+3 0+2 19:30,6
Zbylut, KingaKinga Zbylut 0+2 1+3 20:02,2
Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń 0+1 1+3 20:52,3

Sztafeta mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas
zawodnika
Czas
drużyny
Strata
1 2
Gold medal icon.svg  Norwegia Birkeland, Lars HelgeLars Helge Birkeland 0+0 0+0 19:27,1 1:19:32,3
Bjøntegaard, ErlendErlend Bjøntegaard 0+2 0+0 19:34,4
Dale, JohannesJohannes Dale 0+0 1+3 20:21,9
Sjåstad Christiansen, VetleVetle Sjåstad Christiansen 0+0 1+3 20:08,9
Silver medal icon.svg  Francja Jacquelin, ÉmilienÉmilien Jacquelin 0+1 2+3 20:43,8 1:19:36,7 +4,4
Fourcade, MartinMartin Fourcade 0+0 0+0 19:09,0
Desthieux, SimonSimon Desthieux 0+0 0+1 20:06,4
Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet 0+0 0+1 19:37,5
Bronze medal icon.svg  Niemcy Horn, PhilippPhilipp Horn 0+3 0+0 19:49,9 1:20:20,5 +48,2
Kühn, JohannesJohannes Kühn 0+0 1+3 20:03,2
Peiffer, ArndArnd Peiffer 0+2 0+3 20:01,7
Doll, BenediktBenedikt Doll 0+0 1+3 20:25,7
4.  Rosja Karimułła Chalili, SaidSaid Karimułła Chalili 0+1 0+0 19:49,2 1:20:41,3 +1:09,0
Garaniczew, JewgienijJewgienij Garaniczew 0+0 0+1 19:46,9
Porszniew, NikitaNikita Porszniew 0+2 0+3 20:35,5
Łatypow, EduardEduard Łatypow 0+1 1+3 20:29,7
5.  Białoruś Smolski, AntonAnton Smolski 0+2 0+0 19:28.3 1:21:26,3 +1:54,0
Boczarnikow, SiergiejSiergiej Boczarnikow 0+0 0+0 19:33,9
Jalotnau, RamanRaman Jalotnau 0+3 0+3 20:52,9
Łabastau, MikitaMikita Łabastau 0+1 1+3 21:31,2
6.  Słowenia Dovžan, MihaMiha Dovžan 0+1 0+3 21:04,4 1:22:16,0 +2:43,7
Fak, JakovJakov Fak 0+0 0+3 20:12,2
Bauer, KlemenKlemen Bauer 0+1 0+3 20:05,0
Tršan, RokRok Tršan 0+0 0+3 20:54,4
7.  Szwajcaria Dolder, MarioMario Dolder 0+2 0+3 20:26,4 1:22:28,4 +2:56,1
Weger, BenjaminBenjamin Weger 0+3 0+2 20:10,7
Wiestner, SerafinSerafin Wiestner 0+1 0+3 20:33,0
Finello, JeremyJeremy Finello 0+3 0+2 21:18,3
8.  Czechy Šlesingr, MichalMichal Šlesingr 0+1 0+2 19:50,0 1:22:39,9 +3:07,6
Krčmář, MichalMichal Krčmář 0+1 0+2 19:41,3
Štvrtecký, JakubJakub Štvrtecký 0+1 3+3 21:50,6
Krupčík, TomášTomáš Krupčík 0+3 0+1 21:18,0
9.  Austria Komatz, DavidDavid Komatz 0+1 0+0 20:00,2 1:22:57,1 +3:24,8
Eder, SimonSimon Eder 0+0 0+2 20:06,4
Leitner, FelixFelix Leitner 1+3 0+2 21:15,9
Lemmerer, HaraldHarald Lemmerer 0+0 1+3 21:34,6
10.  Ukraina Tyszczenko, ArtemArtem Tyszczenko 0+0 2+3 21:03,9 1:23:03,4 +3:31,1
Pryma, ArtemArtem Pryma 0+0 0+1 20:13,0
Dudczenko, AntonAnton Dudczenko 0+0 0+1 20:19,6
Semenow, SerhijSerhij Semenow 0+1 1+3 21:26,9
. . .
22. Polska Polska Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek 0+3 1+3 21:05,6 1:26:55,3 +7:23,0
Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik 1+3 2+3 22:04,6
Nędza-Kubiniec, AndrzejAndrzej Nędza-Kubiniec 1+3 0+0 21:20,5
Szwajnos, MarcinMarcin Szwajnos 0+0 0+2 22:24,6

Bieg masowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Mäkäräinen, KaisaKaisa Mäkäräinen  Finlandia 1+0+0+0 39:58,9
Silver medal icon.svg Eckhoff, TirilTiril Eckhoff  Norwegia 0+0+3+1 40:29,1 +30,2
Bronze medal icon.svg Olsbu Røiseland, MarteMarte Olsbu Røiseland  Norwegia 1+0+1+1 40:33,9 +35,0
4. Wierer, DorotheaDorothea Wierer  Włochy 1+2+1+1 41:07,7 +1:08,8
5. Herrmann, DeniseDenise Herrmann  Niemcy 0+2+1+3 41:23,9 +1:25,0
6. Öberg, HannaHanna Öberg  Szwecja 2+1+1+1 41:36,9 +1:38,0
7. Kryuko, IrynaIryna Kryuko  Białoruś 0+0+0+4 41:39,6 +1:40,7
8. Häcki, LenaLena Häcki  Szwajcaria 3+1+2+2 41:48,6 +1:49,7
9. Vittozzi, LisaLisa Vittozzi  Włochy 2+0+2+1 41:49,6 +1:50,7
10. Innerhofer, KatharinaKatharina Innerhofer  Austria 2+0+4+1 41:50,9 +1:52,0
. . .
14. Hojnisz-Staręga, MonikaMonika Hojnisz-Staręga  Polska 0+1+3+1 42:08,0 +2:09,1
19. Żuk, KamilaKamila Żuk  Polska 2+2+1+3 42:29,7 +2:30,8

Bieg masowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Fourcade, MartinMartin Fourcade  Francja 0+1+0+1 41:01,4
Silver medal icon.svg Peiffer, ArndArnd Peiffer  Niemcy 0+0+2+1 41:21,5 +20,1
Bronze medal icon.svg Desthieux, SimonSimon Desthieux  Francja 0+1+0+2 41:21,7 +20,3
4. Dale, JohannesJohannes Dale  Norwegia 0+2+1+1 41:40,3 +38,9
5. Fak, JakovJakov Fak  Słowenia 1+1+1+0 41:44,5 +43,1
6. Horn, PhilippPhilipp Horn  Niemcy 1+1+1+1 41:44,6 +43,2
7. Nelin, JesperJesper Nelin  Szwecja 1+0+1+2 41:46,2 +44,8
8. Christiansen, Vetle SjåstadVetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0+2+1+2 41:50,3 +48,9
9. Krčmář, MichalMichal Krčmář  Czechy 0+2+2+0 42:00,2 +58,8
10. Jelisiejew, MatwiejMatwiej Jelisiejew  Rosja 0+2+0+2 42:01,2 +59,8

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]