Puchar Świata w biathlonie 2019/2020 – Pokljuka

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biathlonie 2019/2020 – Pokljuka
Ruhpolding Rasen-Antholz
Data 23–26 stycznia 2020
Gospodarz Słowenia Pokljuka
Organizator IBU
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Bieg indywidualny Niemcy D. Herrmann

Norwegia J. Bø
Bieg masowy Szwecja H. Öberg

Francja Q.F. Maillet
Sztafeta mieszana  Francja
Pojedyncza sztafeta mieszana  Francja
Mapa lokalizacyjna Europy
Pokljuka
Pokljuka
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Zawody Pucharu Świata w biathlonie w Pokljuce były szóstymi w sezonie 2019/2020 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozegrane zostały w dniach 23–26 stycznia 2020. Rywalizacja odbyła się w biegu indywidualnym, biegu masowym, sztafecie mieszanej oraz w pojedynczej sztafecie mieszanej.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
23 stycznia Bieg indywidualny mężczyzn 14:15 CET 109
24 stycznia Bieg indywidualny kobiet 14:15 CET 100
25 stycznia Pojedyncza sztafeta mieszana 13:15 CET 26x2
25 stycznia Sztafeta mieszana 15:00 CET 26x4
26 stycznia Bieg masowy mężczyzn 12:15 CET 30
26 stycznia Bieg masowy kobiet 15:00 CET 30

Podium[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
Bieg indywidualny (20 km)
szczegóły
Norwegia Johannes Thingnes Bø Francja Martin Fourcade Francja Fabien Claude
Bieg masowy (15 km)
szczegóły
Francja Quentin Fillon Maillet Niemcy Benedikt Doll Norwegia Johannes Thingnes Bø

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
Bieg indywidualny (15 km)
szczegóły
Niemcy Denise Herrmann Szwecja Hanna Öberg Francja Anaïs Bescond
Bieg masowy (12,5 km)
szczegóły
Szwecja Hanna Öberg Włochy Lisa Vittozzi Francja Anaïs Bescond

Pojedyncza sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
K/M
szczegóły
 Francja
Émilien Jacquelin
Anaïs Bescond
 Estonia
Rene Zahkna
Regina Oja
 Austria
Simon Eder
Lisa Theresa Hauser

Sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
K/M (2 × 6 km + 2 × 7,5 km)
szczegóły
 Francja
Quentin Fillon Maillet
Simon Desthieux
Justine Braisaz
Julia Simon
 Norwegia
Tarjei Bø
Johannes Thingnes Bø
Synnøve Solemdal
Ingrid Landmark Tandrevold
 Niemcy
Philipp Horn
Johannes Kühn
Janina Hettich
Vanessa Hinz

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Bieg indywidualny mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø  Norwegia 0+0+0+0 47:54,3
Silver medal icon.svg Fourcade, MartinMartin Fourcade  Francja 0+0+0+0 48:05,7 +11,4
Bronze medal icon.svg Claude, FabienFabien Claude  Francja 0+0+0+0 48:19,9 +25,6
4. Nawrath, PhilippPhilipp Nawrath  Niemcy 0+0+0+0 48:31,0 +36,7
5. Dale, JohannesJohannes Dale  Norwegia 0+1+0+0 48:56,7 +1:02,4
6. Bø, TarjeiTarjei Bø  Norwegia 0+0+0+1 49:20,7 +1:26,4
7. Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet  Francja 0+1+0+1 49:22,8 +1:28,5
8. Kühn, JohannesJohannes Kühn  Niemcy 0+1+0+0 49:36,1 +1:41,8
9. Christiansen, Vetle SjåstadVetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0+0+0+1 49:50,4 +1:56,1
10. Doll, BenediktBenedikt Doll  Niemcy 1+1+0+0 50:00,8 +2:06,5
. . .
66. Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek  Polska 1+2+0+0 54:39,6 +6:45,3
87. Nędza-Kubiniec, AndrzejAndrzej Nędza-Kubiniec  Polska 1+2+1+1 56:33,3 +8:39,0
89. Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik  Polska 3+1+0+1 56:35,1 +8:40,8

Bieg indywidualny kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Herrmann, DeniseDenise Herrmann  Niemcy 0+0+0+0 41:33,4
Silver medal icon.svg Öberg, HannaHanna Öberg  Szwecja 0+1+0+0 42:32,6 +59,2
Bronze medal icon.svg Bescond, AnaïsAnaïs Bescond  Francja 0+0+0+0 42:49,1 +1:15,7
4. Vittozzi, LisaLisa Vittozzi  Włochy 0+0+0+0 42:55,1 +1:21,7
5. Preuß, FranziskaFranziska Preuß  Niemcy 0+0+0+0 43:36,2 +2:02,8
6. Egan, ClareClare Egan  Stany Zjednoczone 0+0+0+0 43:43,8 +2:10,4
7. Hauser, Lisa TheresaLisa Theresa Hauser  Austria 1+0+0+0 44:26,6 +2:53,2
8. Starych, IrinaIrina Starych  Rosja 0+0+0+0 44:32,9 +2:59,5
9. Gasparin, AitaAita Gasparin  Szwajcaria 0+0+0+1 44:36,0 +3:02,6
10. Lunder, EmmaEmma Lunder  Kanada 1+0+0+0 44:40,2 +3:06,8
. . .
17. Hojnisz-Staręga, MonikaMonika Hojnisz-Staręga  Polska 0+0+1+2 45:16,2 +3:42,8
43. Zbylut, KingaKinga Zbylut  Polska 1+1+0+1 47:36,3 +6:02,9
66. Żuk, KamilaKamila Żuk  Polska 2+1+2+1 49:12,7 +7:39,3
71. Mąka, AnnaAnna Mąka  Polska 0+1+0+1 50:01,8 +8:28,4

Pojedyncza sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas
zawodnika
Czas
drużyny
Strata
1 2 1 2
Gold medal icon.svg  Francja Émilien Jacquelin 2+6 0+2 10:09,6 8:30,4 38:33,4
Anaïs Bescond 0+1 0+2 7:26,9 10:35,2
Silver medal icon.svg  Estonia Rene Zahkna 0+0 0+2 7:58,4 8:27,8 38:39,3 +5,9
Regina Oja 0+1 0+0 9:16,3 12:56,8
Bronze medal icon.svg  Austria Simon Eder 0+2 0+0 8:07,3 8:04,2 38:45,5 +12,1
Lisa Theresa Hauser 0+3 0+1 9:29,8 13:04,2
4.  Kanada Christian Gow 0+2 0+3 8:07,9 8:20,9 38:49,4 +16,0
Emma Lunder 0+1 0+0 9:16,5 13:04,1
5.  Ukraina Dmytro Pidruczny 0+0 0+0 7:53,8 7:55,1 39:02,2 +28,8
Anastasija Merkuszyna 1+3 0+1 9:55,1 13:18,2
6.  Szwajcaria Serafin Wiestner 0+4 0+2 8:22,5 8:12,7 39:14,1 +40,7
Irene Cadurisch 0+0 0+1 9:17,8 13:21,1
7.  Łotwa Andrejs Rastorgujevs 0+1 0+3 8:08,0 8:17,5 39:14,6 +41,2
Baiba Bendika 0+3 0+1 9:33,1 13:16,0
8.  Korea Południowa Timofiej Łapszyn 0+2 0+0 8:12,5 7:50,2 39:17,1 +43,7
Anna Frolina 1+4 0+2 9:57,7 13:16,7
9.  Białoruś Wiktar Kryuko 0+0 0+1 8:12,1 8:30,0 39:17,5 +44,1
Iryna Kryuko 0+2 0+0 9:22,4 13:13,0
10.  Norwegia Vetle Sjåstad Christiansen 0+0 0+1 7:54,7 7:52,3 39:22,3 +48,9
Karoline Offigstad Knotten 0+2 0+4 9:30,6 14:04,7
. . .
15.  Polska Andrzej Nędza-Kubiniec 1+3 0+2 8:37,8 8:28,3 40:25,2 +1:51,8
Kinga Zbylut 0+1 2+3 9:14,5 14:04,6

Sztafeta mieszana[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas
zawodnika
Czas
drużyny
Strata
1 2
Gold medal icon.svg  Francja Quentin Fillon Maillet 0+1 0+0 17:49,2 1:17:53.3
Simon Desthieux 0+2 0+0 18:05,1
Justine Braisaz 0+2 0+1 20:53,6
Julia Simon 0+1 0+1 21:05,4
Silver medal icon.svg  Norwegia Tarjei Bø 0+0 0+0 17:55,9 1:18:33,9 +40,6
Johannes Thingnes Bø 0+2 0+0 17:42,3
Synnøve Solemdal 0+0 0+2 21:51,6
Ingrid Landmark Tandrevold 0+0 0+0 21:04,1
Bronze medal icon.svg  Niemcy Philipp Horn 0+0 0+0 17:55,4 1:18:54,7 +1:01,4
Johannes Kühn 0+0 0+1 18:18,3
Janina Hettich 0+0 0+2 21:21,1
Vanessa Hinz 0+1 0+1 21:19,9
4.  Rosja Matwiej Jelisiejew 0+2 0+0 18:40,9 1:19:18,1 +1:24,8
Aleksandr Łoginow 0+1 0+3 18:35,4
Łarisa Kuklina 0+0 0+1 21:01,0
Irina Starych 0+0 0+0 21:00,8
5.  Szwecja Peppe Femling 0+2 0+0 18:41,5 1:19:27,4 +1:34,1
Jesper Nelin 0+0 0+0 18:12,9
Anna Magnusson 0+0 0+1 21:05,8
Elisabeth Högberg 0+1 0+2 21:27,2
6.  Czechy Ondřej Moravec 0+0 0+1 18:23,2 1:19:43,1 1:49,8
Michal Krčmář 0+0 1+3 18:59,0
Markéta Davidová 0+0 0+0 20:38,9
Eva Puskarčíková 0+0 0+1 21:42,0
7.  Austria Felix Leitner 0+1 0+0 18:18,7 1:19:54,4 +2:01,1
Dominik Landertinger 0+1 0+1 18:26,0
Dunja Zdouc 0+0 0+2 21:33,2
Katharina Innerhofer 0+2 1+3 21:36,5
8.  Białoruś Anton Smolski 0+0 0+3 19:00,9 1:20:22,9 +2:29,6
Mikita Łabastau 0+0 0+0 18:39,7
Hanna Soła 0+0 0+3 21:36,0
Jelena Kruczinkina 0+0 0+1 21:06,3
9.  Włochy Lukas Hofer 0+2 0+0 18:23,5 1:20:46,1 +2:52,8
Dominik Windisch 0+2 0+3 18:49,3
Federica Sanfilippo 0+1 0+2 21:45,8
Michela Carrara 0+0 0+2 21:47,5
10.  Szwajcaria Mario Dolder 0+0 1+3 19:17,3 1:21:34,7 +3:41,4
Eligius Tamborino 0+2 3+3 20:25,7
Elisa Gasparin 0+1 0+1 21:26,5
Selina Gasparin 0+0 0+0 20:25,2
. . .
14.  Polska Łukasz Szczurek 0+1 0+2 19:09.2 1:22:23,4 +4:30,1
Grzegorz Guzik 0+3 0+0 19:22.8
Anna Mąka 0+0 0+2 22:22.1
Monika Hojnisz-Staręga 0+0 0+1 21:29.3

Bieg masowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet  Francja 0+0+1+0 36:21,5
Silver medal icon.svg Doll, BenediktBenedikt Doll  Niemcy 0+1+0+0 36:31,5 +10,0
Bronze medal icon.svg Bø, Johannes ThingnesJohannes Thingnes Bø  Norwegia 1+0+0+1 36:31,8 +10,3
4. Christiansen, Vetle SjåstadVetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0+0+0+1 36:32,1 +10,6
5. Fourcade, MartinMartin Fourcade  Francja 0+0+1+0 36:32,3 +10,8
6. Bjøntegaard, ErlendErlend Bjøntegaard  Norwegia 0+1+0+1 36:42,9 +21,4
7. Dale, JohannesJohannes Dale  Norwegia 0+0+1+1 37:01,3 +39,8
8. Eder, SimonSimon Eder  Austria 0+0+0+0 37:04,3 +42,8
9. Bø, TarjeiTarjei Bø  Norwegia 0+1+0+1 37:05,0 +43,5
10. Hofer, LukasLukas Hofer  Włochy 0+0+1+1 37:26,9 +1:05,4

Bieg masowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Öberg, HannaHanna Öberg  Szwecja 0+0+1+0 34:14,4
Silver medal icon.svg Vittozzi, LisaLisa Vittozzi  Włochy 0+0+0+0 34:20,9 +6,5
Bronze medal icon.svg Bescond, AnaïsAnaïs Bescond  Francja 0+0+0+0 34:42,0 +27,6
4. Hojnisz-Staręga, MonikaMonika Hojnisz-Staręga  Polska 0+0+1+0 34:51,9 +37,5
5. Preuß, FranziskaFranziska Preuß  Niemcy 0+1+1+1 34:58,5 +44,1
6. Røiseland, Marte OlsbuMarte Olsbu Røiseland  Norwegia 0+0+1+2 35:02,8 +48,4
7. Hauser, Lisa TheresaLisa Theresa Hauser  Austria 0+0+0+1 35:14,3 +59,9
8. Tandrevold, Ingrid LandmarkIngrid Landmark Tandrevold  Norwegia 0+0+0+2 35:23,4 +1:09,0
9. Wierer, DorotheaDorothea Wierer  Włochy 1+0+0+2 35:24,0 +1:09,6
10. Davidová, MarkétaMarkéta Davidová  Czechy 0+2+0+0 35:36,9 +1:22,5
. . .
17. Żuk, KamilaKamila Żuk  Polska 0+2+0+1 36:16,7 +2:02,3

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]