Puchar Świata w biathlonie 2019/2020 – Ruhpolding

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biathlonie 2019/2020 – Ruhpolding
Oberhof Pokljuka
Data 15–19 stycznia 2020
Gospodarz Niemcy Ruhpolding
Organizator IBU
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
Sprint Norwegia T. Eckhoff

Francja M. Fourcade
Sztafeta  Norwegia

 Francja
Bieg pościgowy Norwegia T. Eckhoff

Francja M. Fourcade
Mapa lokalizacyjna Europy
Ruhpolding
Ruhpolding
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Zawody Pucharu Świata w biathlonie w Ruhpolding były piątymi w sezonie 2019/2020 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozegrane zostały w dniach 15–19 stycznia 2020. Rywalizacja odbyła się w sprincie, sztafecie i biegu pościgowym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
15 stycznia Sprint kobiet 14:30 CET 106
16 stycznia Sprint mężczyzn 14:30 CET 111
17 stycznia Sztafeta kobiet 14:30 CET 23x4
18 stycznia Sztafeta mężczyzn 14:15 CET 26x4
19 stycznia Bieg pościgowy kobiet 12:15 CET 60
19 stycznia Bieg pościgowy mężczyzn 14:30 CET 59

Podium[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
Sprint (10 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade Francja Quentin Fillon Maillet Niemcy Benedikt Doll
Sztafeta (4x7,5 km)
szczegóły
 Francja
Émilien Jacquelin
Martin Fourcade
Simon Desthieux
Quentin Fillon Maillet
 Norwegia
Johannes Dale
Erlend Bjøntegaard
Tarjei Bø
Vetle Sjåstad Christiansen
 Austria
Dominik Landertinger
Simon Eder
Felix Leitner
Julian Eberhard
Bieg pościgowy (12,5 km)
szczegóły
Francja Martin Fourcade Francja Quentin Fillon Maillet Norwegia Vetle Sjåstad Christiansen

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
Sprint (7,5 km)
szczegóły
Norwegia Tiril Eckhoff Szwecja Hanna Öberg Włochy Dorothea Wierer
Sztafeta (4x6 km)
szczegóły
 Norwegia
Karoline Offigstad Knotten
Ingrid Landmark Tandrevold
Tiril Eckhoff
Marte Olsbu Røiseland
 Francja
Julia Simon
Anaïs Bescond
Célia Aymonier
Justine Braisaz
 Szwajcaria
Elisa Gasparin
Selina Gasparin
Aita Gasparin
Lena Häcki
Bieg pościgowy (10 km)
szczegóły
Norwegia Tiril Eckhoff Słowacja Paulína Fialková Szwecja Hanna Öberg

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Eckhoff, TirilTiril Eckhoff  Norwegia 0+0 18:55,5
Silver medal icon.svg Öberg, HannaHanna Öberg  Szwecja 0+0 19:25,2 +29,7
Bronze medal icon.svg Wierer, DorotheaDorothea Wierer  Włochy 0+0 19:32,3 +36,8
4. Soła, HannaHanna Soła  Białoruś 0+0 19:45,6 +50,1
5. Fialková, PaulínaPaulína Fialková  Słowacja 0+0 19:46,7 +51,2
6. Røiseland, Marte OlsbuMarte Olsbu Røiseland  Norwegia 0+1 19:50,9 +55,4
7. Simon, JuliaJulia Simon  Francja 0+1 19:54,6 +59,1
8. Hinz, VanessaVanessa Hinz  Niemcy 0+0 19:58,7 +1:03,2
9. Vittozzi, LisaLisa Vittozzi  Włochy 1+0 20:01,8 +1:06,3
10. Żuk, KamilaKamila Żuk  Polska 1+0 20:04,8 +1:09,3
. . .
17. Hojnisz-Staręga, MonikaMonika Hojnisz-Staręga  Polska 0+0 20:22,3 +1:26,8
65. Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń  Polska 0+1 21:31,6 +2:36,1
72. Zbylut, KingaKinga Zbylut  Polska 1+2 21:46,8 +2:51,3

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Fourcade, MartinMartin Fourcade  Francja 0+0 22:41,5
Silver medal icon.svg Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet  Francja 0+0 22:44,6 +3,1
Bronze medal icon.svg Kühn, JohannesJohannes Kühn  Niemcy 0+0 22:53,5 +12,0
4. Sjåstad Christiansen, VetleVetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0+1 23:03,7 +22,2
5. Desthieux, SimonSimon Desthieux  Francja 0+1 23:05,0 +23,5
5. Claude, FabienFabien Claude  Francja 1+0 23:05,0 +23,5
7. Nawrath, PhilippPhilipp Nawrath  Niemcy 0+0 23:06,1 +24,6
8. Pryma, ArtemArtem Pryma  Ukraina 0+0 23:08,8 +27,3
9. Kühn, JohannesJohannes Kühn  Niemcy 0+1 23:13,5 +32,0
10. Pidruczny, DmytroDmytro Pidruczny  Ukraina 0+0 23:16,3 +34,8
. . .
79. Nędza-Kubiniec, AndrzejAndrzej Nędza-Kubiniec  Polska 0+0 25:11,2 +2:29,7
90. Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik  Polska 0+2 25:23,4 +2:41,9
91. Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek  Polska 1+1 25:25,5 +4:19,1

Sztafeta kobiet[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodniczki Strzelanie Czas
zawodniczki
Czas
drużyny
Strata
1 2
Gold medal icon.svg  Norwegia Offigstad Knotten, KarolineKaroline Offigstad Knotten 0+2 0+1 17:48,1 1:08:46,4
Tandrevold, Ingrid LandmarkIngrid Landmark Tandrevold 0+0 0+2 17:09,3
Eckhoff, TirilTiril Eckhoff 0+0 0+2 16:47,7
Røiseland, Marte OlsbuMarte Olsbu Røiseland 0+1 0+1 17:01,3
Silver medal icon.svg  Francja Simon, JuliaJulia Simon 0+0 0+1 16:57,3 1:08:57,1 +10,7
Bescond, AnaïsAnaïs Bescond 0+0 0+2 17:12,9
Aymonier, CéliaCélia Aymonier 0+2 0+0 17:32,0
Braisaz, JustineJustine Braisaz 0+2 0+1 17:14,9
Bronze medal icon.svg  Szwajcaria Gasparin, ElisaElisa Gasparin 0+1 0+0 17:10,3 1:09:18.1 +20,7
Gasparin, SelinaSelina Gasparin 0+1 0+2 17:28,3
Gasparin, AitaAita Gasparin 0+0 0+0 17:33,3
Häcki, LenaLena Häcki 0+0 0+0 16:55,2
4.  Niemcy Horchler, KarolinKarolin Horchler 0+0 0+1 17:10,9 1:09:18,1 +31,7
Preuß, FranziskaFranziska Preuß 0+0 0+0 17:09,8
Hinz, VanessaVanessa Hinz 0+0 2+3 18:23,5
Herrmann, DeniseDenise Herrmann 0+0 0+0 16:33,9
5.  Szwecja Magnusson, AnnaAnna Magnusson 0+2 0+1 17:54,7 1:09:40,7 +54,3
Persson, LinnLinn Persson 0+0 0+2 17:10,1
Brorsson, MonaMona Brorsson 0+0 0+2 17:25,9
Öberg, HannaHanna Öberg 0+1 0+3 17:10,0
6.  Ukraina Semerenko, WitaWita Semerenko 0+0 0+1 17:21,0 1:09:41,2 +54,7
Dżima, JulijaJulija Dżima 0+0 0+0 16:59,3
Semerenko, WałentynaWałentyna Semerenko 0+2 0+1 17:30,7
Pidhruszna, OłenaOłena Pidhruszna 0+0 0+3 17:50,2
7.  Włochy Vittozzi, LisaLisa Vittozzi 0+1 0+0 16:47,8 1:09:46,1 +59,4
Carrara, MichelaMichela Carrara 0+2 0+2 18:18,3
Wierer, DorotheaDorothea Wierer 0+0 0+1 16:43,9
Sanfilippo, FedericaFederica Sanfilippo 0+2 0+2 17:56,1
8.  Austria Schwaiger, JuliaJulia Schwaiger 0+0 0+0 16:59,4 1:10:52,1 +2:05,7
Innerhofer, KatharinaKatharina Innerhofer 0+0 1+3 17:43,8
Rieder, ChristinaChristina Rieder 0+1 0+2 18:40,2
Hauser, Lisa TheresaLisa Theresa Hauser 0+0 0+0 17:28,7
9.  Chiny Jialin, TangTang Jialin 0+0 0+0 17:10,6 1:11:02,1 +2:15,7
Yan, ZhangZhang Yan 0+0 0+2 17:51,5
Fanqi, MengMeng Fanqi 0+0 0+0 18:02,1
Yuanmeng, ChuChu Yuanmeng 0+0 0+1 17:57,9
10.  Stany Zjednoczone Dunklee, SusanSusan Dunklee 0+0 0+1 16:56,6 1:11:19,3 +2:32,9
Egan, ClareClare Egan 0+0 0+1 17:23,1
Reid, JoanneJoanne Reid 1+3 0+0 18:16,4
Irwin, DeedraDeedra Irwin 0+1 0+3 18:43,2
. . .
13.  Polska Hojnisz-Staręga, MonikaMonika Hojnisz-Staręga 0+1 0+3 17:40,8 1:12:08,3 +3:21,9
Żuk, KamilaKamila Żuk 0+3 0+1 17:52,4
Zbylut, KingaKinga Zbylut 0+2 0+3 18:16,4
Gwizdoń, MagdalenaMagdalena Gwizdoń 0+0 1+3 18:18,7

Sztafeta mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Lp. Reprezentacja Zawodnicy Strzelanie Czas
zawodnika
Czas
drużyny
Strata
1 2
Gold medal icon.svg  Francja Jacquelin, ÉmilienÉmilien Jacquelin 0+0 0+1 18:53,5 1:18:11,2
Fourcade, MartinMartin Fourcade 0+0 0+0 19:01,8
Desthieux, SimonSimon Desthieux 0+1 0+0 19:33,8
Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet 0+2 0+2 20:42,1
Silver medal icon.svg  Norwegia Dale, JohannesJohannes Dale 0+1 0+3 19:15,3 1:19:23,4 +1:12,2
Bjøntegaard, ErlendErlend Bjøntegaard 0+2 0+2 19:59,4
Bø, TarjeiTarjei Bø 0+0 0+1 19:40,3
Sjåstad Christiansen, VetleVetle Sjåstad Christiansen 0+0 1+3 20:28,4
Bronze medal icon.svg  Austria Landertinger, DominikDominik Landertinger 0+0 0+1 19:17,1 1:19:35,5 +1:24,3
Eder, SimonSimon Eder 0+0 0+1 19:58,0
Leitner, FelixFelix Leitner 0+0 0+1 19:56,1
Eberhard, JulianJulian Eberhard 0+1 0+0 20:24,3
4.  Rosja Garaniczew, JewgienijJewgienij Garaniczew 0+1 0+1 19:20,0 1:19:43,5 +1:32,3
Jelisiejew, MatwiejMatwiej Jelisiejew 0+0 0+1 20:13,7
Łatypow, EduardEduard Łatypow 0+0 0+1 19:58,4
Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow 0+0 0+1 20:11,4
5.  Niemcy Rees, RomanRoman Rees 0+3 0+0 19:35,2 1:20:24,3 +2:13,1
Nawrath, PhilippPhilipp Nawrath 0+3 0+3 20:16,6
Peiffer, ArndArnd Peiffer 0+0 0+0 19:37,8
Doll, BenediktBenedikt Doll 0+2 0+1 20:54,7
6.  Białoruś Smolski, AntonAnton Smolski 0+0 0+2 19:31,0 1:20:50,2 +2:39,0
Boczarnikow, SiergiejSiergiej Boczarnikow 0+0 0+2 20:07,1
Łabastau, MikitaMikita Łabastau 0+0 0+1 19:51,9
Jalotnau, RamanRaman Jalotnau 1+3 0+1 21:20,2
7.  Słowenia Tršan, RokRok Tršan 0+0 0+0 19:30,0 1:21:06,9 +2:55,7
Fak, JakovJakov Fak 0+0 0+2 20:03,7
Bauer, KlemenKlemen Bauer 0+1 0+3 19:57,8
Dovžan, MihaMiha Dovžan 0+1 0+1 21:35,4
8.  Ukraina Tyszczenko, ArtemArtem Tyszczenko 0+0 0+0 19:37,3 1:21:53,8 +3:42,6
Pryma, ArtemArtem Pryma 0+3 0+0 20:07,1
Dudczenko, AntonAnton Dudczenko 0+1 0+1 21:03,8
Pidruczny, DmytroDmytro Pidruczny 0+1 0+0 21:05,6
9.  Szwecja Femling, PeppePeppe Femling 0+1 0+1 19:22,3 1:22:17,1 +4:05,9
Nelin, JesperJesper Nelin 0+0 1+3 20:53,7
Ponsiluoma, MartinMartin Ponsiluoma 0+2 0+3 20:55,0
Samuelsson, SebastianSebastian Samuelsson 0+0 0+2 21:06,1
10.  Stany Zjednoczone Nordgren, LeifLeif Nordgren 0+1 0+0 19:38,1 1:22:21,0 +4:09,8
Doherty, SeanSean Doherty 0+3 0+0 20:23,6
Schommer, PaulPaul Schommer 0+0 0+2 20:49,8
Brown, JakeJake Brown 0+1 0+2 21:29,5
. . .
13. Polska Polska Nędza-Kubiniec, AndrzejAndrzej Nędza-Kubiniec 0+0 0+2 19:34,5 1:23:42,5 +5:31,3
Guzik, GrzegorzGrzegorz Guzik 0+1 0+3 20:54,1
Szczurek, ŁukaszŁukasz Szczurek 0+1 0+1 21:15,3
Szwajnos, MarcinMarcin Szwajnos 0+1 0+2 21:58,6

Bieg pościgowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Eckhoff, TirilTiril Eckhoff  Norwegia 0+0+1+0 34:08,7
Silver medal icon.svg Fialková, PaulínaPaulína Fialková  Słowacja 1+0+0+1 34:55,0 +46,3
Bronze medal icon.svg Öberg, HannaHanna Öberg  Szwecja 0+1+0+1 35:03,8 +55,1
4. Skottheim, JohannaJohanna Skottheim  Szwecja 1+0+0+0 35:06,0 +57,3
5. Persson, LinnLinn Persson  Szwecja 1+0+0+0 35:11,5 +1:02,8
6. Herrmann, DeniseDenise Herrmann  Niemcy 0+1+2+0 35:19,5 +1:10,8
7. Hojnisz-Staręga, MonikaMonika Hojnisz-Staręga  Polska 1+0+1+0 35:25,1 +1:16,4
8. Semerenko, WitaWita Semerenko  Ukraina 0+0+0+0 35:36,7 +1:28,0
9. Olsbu Røiseland, MarteMarte Olsbu Røiseland  Norwegia 1+0+0+2 35:47,8 +1:39,1
10. Dunklee, SusanSusan Dunklee  Stany Zjednoczone 0+1+2+0 35:54,5 +1:45,8
. . .
55. Żuk, KamilaKamila Żuk  Polska 1+3+2+3 39:16,5 +5:07,8

Bieg pościgowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Pudła Wynik Strata
Gold medal icon.svg Fourcade, MartinMartin Fourcade  Francja 0+0+0+0 31:26,8
Silver medal icon.svg Fillon Maillet, QuentinQuentin Fillon Maillet  Francja 0+0+1+0 31:44,4 +17,6
Bronze medal icon.svg Christiansen, Vetle SjåstadVetle Sjåstad Christiansen  Norwegia 0+0+0+1 32:12,8 +46,0
4. Desthieux, SimonSimon Desthieux  Francja 0+0+0+1 32:12,9 +46,1
5. Doll, BenediktBenedikt Doll  Niemcy 0+0+1+0 32:19,0 +52,2
6. Jacquelin, ÉmilienÉmilien Jacquelin  Francja 0+1+1+1 32:31,7 +1:04,9
7. Bø, TarjeiTarjei Bø  Norwegia 0+0+1+0 32:32,2 +1:05,4
8. Guigonnat, AntoninAntonin Guigonnat  Francja 0+0+1+0 32:33,2 +1:06,4
9. Dale, JohannesJohannes Dale  Norwegia 0+0+1+0 32:34,2 +1:07,4
10. Łoginow, AleksandrAleksandr Łoginow  Rosja 1+0+1+0 32:35,5 +1:08,7

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]