Puchar Świata w biegach na nartorolkach 2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach na nartorolkach
2016 2018
Data 7 lipca – 10 września
Miejsce rozpoczęcia Chorwacja Oroslavlje
Miejsce zakończenia Włochy Trydent/ Monte Bondone
Organizator FIS
Liczba konkurencji 18
Zwycięzcy
Generalna seniorek Słowacja Alena Procházková
Generalna seniorów Szwecja Robin Norum

Puchar Świata w biegach na nartorolkach 2017 rozpoczął się w Oroslavlje 7 lipca , a zakończył 10 września w Trydencie/ Monte Bondone. Obrońcami kryształowych kul są reprezentanci Szwecji: Linn Sömskar i Robin Norum.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 7 lipca 2017 Chorwacja Oroslavlje 12 km stylem dowolnym Włochy Lisa Bolzan Słowacja Alena Procházková Włochy Anna Bolzan
2. 8 lipca 2017 7 km stylem klasycznym Szwecja Sandra Olsson Szwecja Helene Söderlund Słowacja Alena Procházková
3. 9 lipca 2017 sprint na 200 m s. dowolnym Włochy Lisa Bolzan Rosja Olga Letuszewa Włochy Anna Bolzan
Szwecja Sollefteå Mistrzostwa Świata w Biegach na Nartorolkach 2017 3 - 6 sierpnia 2017
3 sierpnia 2017 18 km stylem dowolnym Szwecja Linn Sömskar Szwecja Maja Dahlqvist Rosja Swietłana Nikołajewa
4 sierpnia 2017 sprint na 200 m s. dowolnym Rosja Olga Letuszewa Słowacja Alena Procházková Szwecja Linn Sömskar
5 sierpnia 2017 16 km stylem klasycznym Szwecja Linn Sömskar Słowacja Alena Procházková Szwecja Maja Dahlqvist
6 sierpnia 2017 sprint drużynowy na 1,2 km s. dowolnym  Szwecja
Maja Dahlqvist
Linn Sömskar
 Rosja
Olga Michajłowa
Olga Letuszewa
 Włochy
Anna Bolzan
Lisa Bolzan
4. 11 sierpnia 2017 Łotwa Madona sprint na 200 m s. dowolnym Słowacja Alena Procházková Rosja Olga Letuszewa Włochy Lisa Bolzan
5. 12 sierpnia 2017 5 km stylem klasycznym Słowacja Alena Procházková Szwecja Sandra Olsson Szwecja Helene Söderlund
6. 13 sierpnia 2017 10 km stylem dowolnym Słowacja Alena Procházková Szwecja Sandra Olsson Szwecja Helene Söderlund
7. 8 września 2017 Włochy Trydent/ Monte Bondone sprint na 165 m s. dowolnym Słowacja Alena Procházková Włochy Gaia Vuerich Włochy Lisa Bolzan
8. 9 września 2017 4,7 km stylem klasycznym Szwecja Helene Söderlund Szwecja Sandra Olsson Rosja Swietłana Hvostunkowa
9. 10 września 2017 6,9 km stylem dowolnym Szwecja Helene Söderlund Rosja Swietłana Hvostunkowa Szwecja Sandra Olsson

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 7 lipca 2017 Chorwacja Oroslavlje 16 km stylem dowolnym Włochy Emanuele Becchis Norwegia Ragnar Bragvin Andresen Szwecja Robin Norum
2. 8 lipca 2017 7 km stylem klasycznym Szwecja Robin Norum Słowacja Peter Mlynár Szwecja Tom Fahlen
3. 9 lipca 2017 sprint na 200 m s. dowolnym Rosja Dimitrij Woronin Włochy Alessio Berlanda Norwegia Ludvig Søgnen Jensen
Szwecja Sollefteå Mistrzostwa Świata w Biegach na Nartorolkach 2017 3 - 6 sierpnia 2017
3 sierpnia 2017 22,5 km stylem dowolnym Szwecja Anders Svanebo Rosja Aleksandr Bolszunow Norwegia Even Sæteren Hippe
4 sierpnia 2017 sprint na 200 m s. dowolnym Włochy Emanuele Becchis Norwegia Jostein Olafsen Rosja Witalij Smirnow
5 sierpnia 2017 20 km stylem klasycznym Rosja Aleksandr Bolszunow Szwecja Anders Svanebo Szwecja Robin Norum
6 sierpnia 2017 sprint drużynowy na 1,2 km s. dowolnym  Norwegia
Even Sæteren Hippe
Ragnar Bragvin Andresen
 Szwecja
Anton Persson
Erik Silfver
 Słowacja
Miroslav Šulek
Peter Mlynár
4. 11 sierpnia 2017 Łotwa Madona sprint na 200 m s. dowolnym Włochy Emanuele Becchis Norwegia Ragnar Bragvin Andresen Norwegia Kristian Ankersen
5. 12 sierpnia 2017 7,5 km stylem klasycznym Szwecja Robin Norum Szwecja Victor Gustafsson Rosja Anton Szatagin
6. 13 sierpnia 2017 15 km stylem dowolnym Szwecja Robin Norum Szwecja Victor Gustafsson Norwegia Ragnar Bragvin Andresen
7. 8 września 2017 Włochy Trydent/ Monte Bondone sprint na 165 m s. dowolnym Włochy Emanuele Becchis Włochy Alessio Berlanda Norwegia Jostein Olafsen
8. 9 września 2017 8,5 km stylem klasycznym Andora Irineu Esteve Altimiras Rumunia Paul Constantin Pepene Szwecja Robin Norum
9. 10 września 2017 10,8 km stylem dowolnym Rumunia Paul Constantin Pepene Andora Irineu Esteve Altimiras Szwecja Robin Norum

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Seniorzy
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Robin Norum 739
2. Włochy Emanuele Becchis 600
3. Szwecja Victor Gustafsson 543
4. Norwegia Ragnar Bragvin Andresen 440
5. Norwegia Jostein Olafsen 337
6. Norwegia Sigurd Braathen Reigstad 285
7. Słowacja Miroslav Šulek 274
8. Włochy Matteo Tanel 250
9. Rosja Andriej Niskaczow 247
10. Rosja Anton Szagatin 231
Seniorki
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Słowacja Alena Procházková 904
2. Szwecja Sandra Olsson 682
3. Włochy Lisa Bolzan 602
4. Szwecja Helene Söderlund 574
5. Włochy Anna Bolzan 475
6. Rosja Olga Letuszewa 366
7. Szwecja Linn Sömskar 260
8. Niemcy Tina Willert 256
9. Rosja Ksienija Konochowa 254
9. Rosja Olga Płotnikowa 254

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

  • Kalendarz (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-05-04].