Puchar Świata w biegach narciarskich 2012/2013 – Liberec 2013

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach narciarskich – Liberec 2013
Tour de Ski Clusaz
Data 12 - 13 stycznia 2013
Zwycięzcy
Sprint Szwecja Teodor Peterson

Finlandia Mona-Liisa Malvalehto
Sprint
drużynowy
 Rosja
(Michaił Diewiatjarow, Nikołaj Moriłow)

 Norwegia
(Ingvild F. Østberg, Maiken C. Falla)

Szóste zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2012/2013 odbyły się w czeskim Libercu. Konkurencje zostały rozegrane 12 i 13 stycznia 2013. Zawodnicy rywalizowali w sprincie indywidualnym stylem klasycznym oraz sprincie drużynowym stylem dowolnym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Mapa lokalizacyjna świata
Liberec
Liberec
Geographylogo.svg
Położenie na mapie świata
Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
12 stycznia Sprint indywidualny kobiet st. klasycznym[1] 14:15 CET 56
Sprint indywidualny mężczyzn st. klasycznym[2] 14:36 CET 74
13 stycznia Sprint drużynowy kobiet st. dowolnym[3] 14:30 CET 2×21
Sprint drużynowy mężczyzn st. dowolnym[4] 14:53 CET 2×28

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Mona-Liisa Malvalehto  Finlandia Finał 2:03,8
Silver medal icon.svg Justyna Kowalczyk  Polska Finał +1,7
Bronze medal icon.svg Maiken Caspersen Falla  Norwegia Finał +1,7
4. Daria Gaiazova  Kanada Finał +1,7
5. Celine Brun-Lie  Norwegia Finał 4,6
6. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia Finał +29,7
7. Magdalena Pajala  Szwecja Półfinał (1)
8. Hanna Kolb  Niemcy Półfinał (1)
9. Perianne Jones  Kanada Półfinał (1)
10. Ida Ingemarsdotter  Szwecja Półfinał (2)
11. Linn Sömskar  Szwecja Półfinał (2)
12. Natalja Matwiejewa  Rosja Półfinał (1)
. . .
49. Agnieszka Szymańczak  Polska Kwalifikacje
55. Ewelina Marcisz  Polska Kwalifikacje

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Teodor Peterson  Szwecja Finał 3:30,4
Silver medal icon.svg Emil Jönsson  Szwecja Finał + 0.0
Bronze medal icon.svg Pål Golberg  Norwegia Finał +0,6
4. Eirik Brandsdal  Norwegia Finał +2,8
5. Tim Tscharnke  Niemcy Finał +12,2
6. Andrew Newell  Stany Zjednoczone Finał +20,7
7. Nikita Kriukow  Rosja Półfinał (1)
8. Ola Vigen Hattestad  Norwegia Półfinał (1)
9. Aleksandr Panżynski  Rosja Półfinał (1)
10. Len Väljas  Kanada Półfinał (2)
11. Anssi Pentsinen  Finlandia Półfinał (2)
12. Michaił Diewiatjarow  Rosja Półfinał (1)
. . .
38. Maciej Kreczmer  Polska Kwalifikacje
59. Sebastian Gazurek  Polska Kwalifikacje

Sprint drużynowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczki Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Ingvild Flugstad Østberg
Maiken Caspersen Falla
 Norwegia I 11:26,2
Silver medal icon.svg Stina Nilsson
Ida Ingemarsdotter
 Szwecja I 11:26,8 +0,6
Bronze medal icon.svg Linn Sömskar
Magdalena Pajala
 Szwecja II 11:31,9 +5,7
4. Nicole Fessel
Hanna Kolb
 Niemcy I 11:32,5 +6,3
5. Bettina Gruber
Laurien van der Graaff
 Szwajcaria 11:33,7 +7,5
6. Swietłana Nikołajewa
Oksana Usatowa
 Rosja II 11:34,3 +8,1
7. Sadie Bjornsen
Ida Sargent
 Stany Zjednoczone 11:35,1 +8,9
8. Ilaria Debertolis
Gaia Vuerich
 Włochy I 11:35,5 +9,3
9. Katja Višnar
Vesna Fabjan
 Słowenia 11:41,5 +25,3
10. Kari Vikhagen Gjeitnes
Celine Brun-Lie
 Norwegia II 11:59,0 +32,8
. . .
15. Agnieszka Szymańczak
Ewelina Marcisz
 Polska Eliminacje

Sprint drużynowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczki Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Michaił Diewiatjarow
Nikołaj Moriłow
 Rosja II 21:43,8
Silver medal icon.svg Eirik Brandsdal
Pål Golberg
 Norwegia I 21:44,6 +0,8
Bronze medal icon.svg Aleksiej Pietuchow
Nikita Kriukow
 Rosja I 21:44,6 +0,8
4. Øystein Pettersen
Anders Gløersen
 Norwegia II 21:44,7 +0,9
5. Dušan Kožíšek
Aleš Razým
 Czechy I 21:45,1 +1,3
6. Fabio Pasini
Renato Pasini
 Włochy II 21:45,1 +1,3
7. Jewgienij Koszewoj
Dienis Wołotka
 Kazachstan 21:50,1 +6,3
8. Alexander Wolz
Sebastian Eisenlauer
 Niemcy II 21:51,1 +7,3
9. Tim Tscharnke
Josef Wenzl
 Niemcy I 21:51,4 +7,6
10. Cyril Gaillard
Baptiste Gros
 Francja II 21:59,7 +15,9
. . .
17. Sebastian Gazurek
Maciej Staręga
 Polska I Eliminacje
25. Jan Antolec
Paweł Klisz
 Polska II Eliminacje

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Sprint indywidualny kobiet (ang.). [dostęp 2013-03-28].
  2. Sprint indywidualny mężczyzn (ang.). [dostęp 2013-03-28].
  3. Sprint kobiet (ang.). [dostęp 2013-03-28].
  4. Sprint mężczyzn (ang.). [dostęp 2013-03-28].