Puchar Świata w biegach narciarskich 2013/2014 – Davos

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach narciarskich – Davos 2013
Lillehammer Asiago
Data 14 - 15 grudnia
Gospodarz Szwajcaria Davos
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 169
Zwycięzcy
Bieg na 30 km

Bieg na 15 km
Francja Maurice Manificat

Norwegia Marit Bjørgen
Sprint M

Sprint K
Norwegia Anders Gløersen

Norwegia Marit Bjørgen
Mapa lokalizacyjna Europy
Davos
Davos
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Trzecie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2013/2014 odbędą się w szwajcarskim Davos. Konkurencje zostaną rozegrane 14 i 15 grudnia 2013. Zawodnicy będą rywalizowali w biegach dystansowych stylem dowolnym (15 km dla kobiet i 30 km dla mężczyzn) oraz w sprintach stylem dowolnym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
14 grudnia 15 km kobiet st. dowolnym 12:30 CET 62
30 km mężczyzn st. dowolnym 9:15 CET 70
15 grudnia Sprint kobiet st. dowolnym 11:45 CET 74
Sprint mężczyzn st. dowolnym 11:45 CET 95

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

15 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Marit Bjørgen  Norwegia 35:34,4
Silver medal icon.svg Therese Johaug  Norwegia 35:47,4 +13,0
Bronze medal icon.svg Charlotte Kalla  Szwecja 36:03,3 +28,9
4. Kristin Størmer Steira  Norwegia 36:27,6 +53,2
5. Kerttu Niskanen  Finlandia 36:33,3 +58,9
6. Krista Lähteenmäki  Finlandia 36:50,1 +1:15,7
7. Riitta-Liisa Roponen  Finlandia 36:53,9 +1:19,5
8. Astrid Jacobsen  Norwegia 36:57,5 +1:23,1
9. Heidi Weng  Norwegia 36:57,8 +1:23,4
10. Eva Nývltová  Czechy 37:07,1 +1:32,7
...
11. Justyna Kowalczyk  Polska 37:08,2 +1:33,8
24. Sylwia Jaśkowiec  Polska 37:41,0 +2:06,6
DNS. Paulina Maciuszek  Polska

30 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Maurice Manificat  Francja 1:05:10,8
Silver medal icon.svg Chris Jespersen  Norwegia 1:05:14,1 +3,3
Bronze medal icon.svg Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 1:05:25,7 +14,9
4. Roland Clara  Włochy 1:05:31,6 +20,8
5. Simen Andreas Sveen  Norwegia 1:05:32,9 +22,1
6. Robin Duvillard  Francja 1:05:50,0 +39,2
7. Johannes Dürr  Austria 1:05:50,3 +39,5
8. Petter Eliassen  Norwegia 1:05:57,3 +46,5
9. Aleksandr Legkow  Rosja 1:06:00,3 +49,5
9. Matti Heikkinen  Finlandia 1:06:00,3 +49,5
...
DNF. Maciej Kreczmer  Polska

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczki Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Marit Bjørgen  Norwegia Finał 2:57,6
Silver medal icon.svg Kikkan Randall  Stany Zjednoczone Finał +0,0
Bronze medal icon.svg Denise Herrmann  Niemcy Finał +0,2
4. Hanna Eriksson  Szwecja Finał +3,1
5. Vesna Fabjan  Słowenia Finał +4,0
6. Stina Nilsson  Szwecja Finał +7,5
7. Laurien van der Graaff  Szwajcaria Półfinał (1)
8. Riikka Sarasoja  Finlandia Półfinał (1)
9. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia Półfinał (2)
10. Maiken Caspersen Falla  Norwegia Półfinał (2)
11. Riikka Sarasoja-Lilja  Finlandia Półfinał (1)
12. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone Półfinał (2)
...
25. Justyna Kowalczyk  Finlandia Ćwierćfinał (1)
29. Agnieszka Szymańczak  Stany Zjednoczone Ćwierćfinał (2)
56. Sylwia Jaśkowiec  Polska Eliminacje

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczki Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Anders Gløersen  Norwegia Finał 2:38,7
Silver medal icon.svg Martti Jylhä  Finlandia Finał +0,6
Bronze medal icon.svg Siergiej Ustiugow  Rosja Finał +1,0
4. Aleksiej Pietuchow  Rosja Finał +1,3
5. Finn Hågen Krogh  Norwegia Finał +2,1
6. Federico Pellegrino  Włochy Finał +11,8
7. Roman Schaad  Szwajcaria Półfinał (1)
8. Ola Vigen Hattestad  Norwegia Półfinał (1)
9. Teodor Peterson  Szwecja Półfinał (2)
10. Eirik Brandsdal  Norwegia Półfinał (2)
11. Ola Vigen Hattestad  Norwegia Półfinał (1)
12. Nikita Kriukow  Rosja Półfinał (2)
...
19. Maciej Staręga  Finlandia Ćwierćfinał (3)
49. Maciej Kreczmer  Polska Eliminacje
73. Konrad Motor  Polska Eliminacje

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]