Puchar Świata w biegach narciarskich 2013/2014 – Drammen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach narciarskich – Drammen 2014
Lahti Oslo
Data 5 marca 2014
Gospodarz Norwegia Drammen
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Sprint Norwegia Maiken Caspersen Falla

Norwegia Ola Vigen Hattestad
Mapa lokalizacyjna Europy
Drammen
Drammen
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Dziesiąte zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2013/2014 odbyły się w norweskim Drammen. Zawodnicy rywalizowali 5 marca 2014 roku w sprintach indywidualnych stylem klasycznym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
5 marca Sprint st. klasycznym kobiet 16:00 CET 61
Sprint st. klasycznym mężczyzn 16:00 CET 72

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Maiken Caspersen Falla  Norwegia Finał 3:06,82
Silver medal icon.svg Marit Bjørgen  Norwegia Finał +0,28
Bronze medal icon.svg Stina Nilsson  Szwecja Finał +1,50
4. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia Finał +2,19
5. Krista Lähteenmäki  Finlandia Finał +3,06
6. Katja Višnar  Słowenia Finał +15,79
7. Kikkan Randall  Stany Zjednoczone Półfinał (1)
8. Magdalena Pajala  Szwecja Półfinał (1)
9. Kerttu Niskanen  Finlandia Półfinał (1)
10. Anastasija Docenko  Rosja Półfinał (2)
11. Jewgienija Szapowałowa  Rosja Półfinał (1)
12. Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia Półfinał (2)
...
55. Sylwia Jaśkowiec  Polska Eliminacje

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Ola Vigen Hattestad  Norwegia Finał 2:47,08
Silver medal icon.svg Pål Golberg  Norwegia Finał +0,07
Bronze medal icon.svg Maicol Rastelli  Włochy Finał +1,99
4. Anton Gafarow  Rosja Finał +7,97
5. Emil Jönsson  Szwecja Finał +15,68
6. Matias Strandvall  Finlandia Finał +1:01,38
7. Sondre Turvoll Fossli  Norwegia Półfinał (1)
8. Siergiej Ustiugow  Rosja Półfinał (2)
9. Eirik Brandsdal  Norwegia Półfinał (2)
10. Sebastian Eisenlauer  Niemcy Półfinał (1)
11. Nikita Kriukow  Rosja Półfinał (1)
12. Finn Hågen Krogh  Norwegia Półfinał (2)
...
32. Maciej Staręga  Polska Eliminacje
59. Sebastian Gazurek  Polska Eliminacje

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]