Puchar Świata w biegach narciarskich 2013/2014 – Lahti

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach narciarskich – Lahti 2014
Toblach Drammen
Data 1 – 2 marca
Gospodarz Finlandia Lahti
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 176
Zwycięzcy
Sprint Stany Zjednoczone Kikkan Randall

Norwegia Pål Golberg
Bieg na 10 km

Bieg na 15 km
Norwegia Marit Bjørgen

Norwegia Martin Johnsrud Sundby
Mapa lokalizacyjna Europy
Lahti
Lahti
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Dziewiąte zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2013/2014 odbyły się w fińskim Lahti. Konkurencje zostały rozegrane 1 i 2 marca 2014. Zawodnicy rywalizowali w biegach dystansowych stylem dowolnym (15 km dla mężczyzn i 10 km dla kobiet) oraz sprintach indywidualnych stylem dowolnym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
1 lutego Sprint kobiet st. dowolnym 14:00 CET 76
Sprint mężczyzn st. dowolnym 14:00 CET 94
2 lutego 10 km kobiet st. dowolnym 13:35 CET 81
15 km mężczyzn st. dowolnym 10:45 CET 95

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Kikkan Randall  Stany Zjednoczone Finał 2:56,53
Silver medal icon.svg Katja Višnar  Słowenia Finał +0,56
Bronze medal icon.svg Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone Finał +0,89
4. Gaia Vuerich  Włochy Finał +0,92
5. Maiken Caspersen Falla  Norwegia Finał +9,50
6. Vesna Fabjan  Słowenia Finał +16,28
7. Marika Sundin  Szwecja Półfinał (2)
8. Hanna Falk  Szwecja Półfinał (2)
9. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia Półfinał (1)
10. Marit Bjørgen  Norwegia Półfinał (2)
11. Charlotte Kalla  Szwecja Półfinał (1)
12. Anastasija Docenko  Rosja Półfinał (2)
...
52. Sylwia Jaśkowiec  Polska Eliminacje

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Pål Golberg  Norwegia Finał 2:31,58
Silver medal icon.svg Aleksiej Pietuchow  Rosja Finał +0,76
Bronze medal icon.svg Eirik Brandsdal  Norwegia Finał +1,27
4. Teodor Peterson  Szwecja Finał +1,48
5. Matias Strandvall  Finlandia Finał +36,29
6. Ola Vigen Hattestad  Norwegia Finał +58,33
7. Alex Harvey  Kanada Półfinał (1)
8. Josef Wenzl  Niemcy Półfinał (1)
9. Sondre Turvoll Fossli  Norwegia Półfinał (1)
10. Ristomatti Hakola  Finlandia Półfinał (2)
11. Håvard Solås Taugbøl  Norwegia Półfinał (2)
12. Emil Jönsson  Szwecja Półfinał (1)
...
31. Maciej Staręga  Polska Eliminacje
53. Konrad Motor  Polska Eliminacje
88. Sebastian Gazurek  Polska Eliminacje

10 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Marit Bjørgen  Norwegia 25:05,3
Silver medal icon.svg Charlotte Kalla  Szwecja 25:32,2 +26,9
Bronze medal icon.svg Therese Johaug  Norwegia 25:32,9 +27,6
4. Astrid Jacobsen  Norwegia 25:35,4 +30,1
5. Heidi Weng  Norwegia 25:40,2 +34,9
6. Riitta-Liisa Roponen  Finlandia 25:56,3 +51,0
7. Kerttu Niskanen  Finlandia 26:05,9 +1:00,6
8. Emma Wikén  Szwecja 26:09,7 +1:04,4
9. Kaisa Mäkäräinen  Finlandia 26:10,3 +1:05,0
10. Coraline Hugue  Francja 26:10,5 +1:05,2
...
20. Sylwia Jaśkowiec  Polska 26:40,5 +1:35,2
42. Kornelia Kubińska  Polska 27:15,9 +2:10,6
50. Paulina Maciuszek  Polska 28:02,1 +2:56,8

15 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 33:05,5
Silver medal icon.svg Daniel Richardsson  Szwecja 33:16,2 +10,7
Bronze medal icon.svg Aleksandr Legkow  Rosja 33:16,7 +11,2
4. Anders Gløersen  Norwegia 33:50,8 +45,3
5. Finn Hågen Krogh  Norwegia 33:55,0 +49,5
6. Sjur Røthe  Norwegia 33:56,2 +50,7
7. Florian Notz  Niemcy 33:58,8 +53,3
8. Alex Harvey  Kanada 34:00,5 +55,0
9. Jean-Marc Gaillard  Francja 34:02,1 +56,6
10. Matti Heikkinen  Finlandia 34:03,1 +57,6
...
75. Konrad Motor  Polska 36:28,9 +3:23,4
77. Jan Antolec  Polska 36:33,0 +3:27,5

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]