Puchar Świata w biegach narciarskich 2013/2014 – Nové Město

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach narciarskich – Nové Město 2014
Tour de Ski Szklarska Poręba
Data 11 – 12 stycznia
Gospodarz Czechy Nové Město
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Liczba zawodników 160
Zwycięzcy
Sprint Stany Zjednoczone Kikkan Randall

Rosja Siergiej Ustiugow
Sprint drużynowy  Norwegia I

 Rosja I
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Nové Město na Moravě
Nové Město na Moravě
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Szóste zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2013/2014 odbyły się w czeskim Novym Měscie. Konkurencje zostały rozegrane 11 i 12 stycznia 2014. Zawodnicy rywalizowali w sprintach indywidualnych stylem dowolnym i drużynowych stylem klasycznym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
11 stycznia Sprint kobiet st. dowolnym 16:00 CET 70
Sprint mężczyzn st. dowolnym 16:00 CET 90
12 stycznia Sprint drużynowy kobiet st. klasycznym 11:40 CET 50
Sprint drużynowy mężczyzn st. klasycznym 11:40 CET 64

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Kikkan Randall  Stany Zjednoczone Finał 2:44,0
Silver medal icon.svg Laurien van der Graaff  Szwajcaria Finał +1,7
Bronze medal icon.svg Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia Finał +1,9
4. Gaia Vuerich  Włochy Finał +2,5
5. Denise Herrmann  Niemcy Finał +2,5
6. Ida Ingemarsdotter  Szwecja Finał +4,1
7. Jennie Öberg  Szwecja Półfinał (1)
8. Celine Brun-Lie  Norwegia Półfinał (2)
9. Stina Nilsson  Szwecja Półfinał (2)
10. Mona-Liisa Malvalehto  Finlandia Półfinał (1)
11. Katja Višnar  Słowenia Półfinał (1)
12. Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia Półfinał (2)
...
34. Justyna Kowalczyk  Polska Eliminacje
52. Agnieszka Szymańczak  Polska Eliminacje

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Siergiej Ustiugow  Rosja Finał 2:54,6
Silver medal icon.svg Federico Pellegrino  Włochy Finał +0,2
Bronze medal icon.svg Aleksandr Panżynski  Rosja Finał +0,6
4. Eirik Brandsdal  Norwegia Finał +2,1
5. Nikołaj Moriłow  Rosja Finał +2,2
6. Teodor Peterson  Szwecja Finał +2,7
7. Finn Hågen Krogh  Norwegia Półfinał (2)
8. Cyril Miranda  Francja Półfinał (2)
9. Anton Lindblad  Szwecja Półfinał (2)
10. Nikita Kriukow  Rosja Półfinał (1)
11. Martti Jylhä  Finlandia Półfinał (2)
12. Ola Vigen Hattestad  Norwegia Półfinał (1)
...
16. Maciej Staręga  Polska Ćwierćfinał (5)
56. Paweł Klisz  Polska Eliminacje
62. Maciej Kreczmer  Polska Eliminacje

Sprint drużynowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczki Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Maiken Caspersen Falla
Ingvild Flugstad Østberg
 Norwegia I 20:58,47
Silver medal icon.svg Mona-Liisa Malvalehto
Aino-Kaisa Saarinen
 Finlandia 21:02,27 +3,80
Bronze medal icon.svg Jewgienija Szapowałowa
Julija Iwanowa
 Rosja II 21:03,03 +4,56
4. Anastasija Docenko
Natalja Matwiejewa
 Rosja I 21:24,48 +26,01
5. Kathrine Rolsted Harsem
Celine Brun-Lie
 Norwegia II 21:25,17 +26,70
6. Ida Sargent
Sophie Caldwell
 Stany Zjednoczone 21:32,65 +34,18
7. Alenka Čebašek
Katja Višnar
 Słowenia 21:33,88 +35,41
8. Britta Norgren
Hanna Erikson
 Szwecja 21:38,16 +39,69
9. Bettina Gruber
Laurien van der Graaff
 Szwajcaria 21:43,91 +45,44
10. Aurore Jean
Célia Aymonier
 Francja 21:53,34 +54,87
...
16. Agnieszka Szymańczak
Justyna Kowalczyk
 Polska Eliminacje

Sprint drużynowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnicy Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Maksim Wylegżanin
Nikita Kriukow
 Rosja I 22:03,89
Silver medal icon.svg Eldar Rønning
Eirik Brandsdal
 Norwegia I 22:04,11 +0,22
Bronze medal icon.svg Pål Golberg
Ola Vigen Hattestad
 Norwegia II 22:05,67 +1,78
4. Martin Jakš
Aleš Razým
 Czechy I 22:17,63 +13,74
5. Simi Hamilton
Andrew Newell
 Stany Zjednoczone 22:18,17 +14,28
6. Sebastian Eisenlauer
Josef Wenzl
 Niemcy I 22:18,24 +14,35
7. Ueli Schnider
Gianluca Cologna
 Szwajcaria I 22:24,82 +20,93
8. Renaud Jay
Cyril Miranda
 Francja I 22:25,97 +22,08
9. David Hofer
Federico Pellegrino
 Włochy I 22:30,36 +26,47
10. Marcus Hellner
Emil Jönsson
 Szwecja II 22:54,21 +50,32
...
15. Maciej Kreczmer
Maciej Kreczmer
 Polska I Eliminacje
30. Jan Antolec
Sebastian Gazurek
 Polska II Eliminacje

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]