Puchar Świata w biegach narciarskich 2014/2015 – Lahti

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach narciarskich – Lahti 2015
Östersund Drammen
Data 7 – 8 marca
Gospodarz Finlandia Lahti
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Sprint s. dowolnym Norwegia Marit Bjørgen

Norwegia Eirik Brandsdal
10 km s. klasycznym

15 km s. klasycznym
Norwegia Marit Bjørgen

Włochy Francesco De Fabiani
Mapa lokalizacyjna Europy
Lahti
Lahti
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Ósme zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2014/2015 odbywały się w fińskim Lahti. Konkurencje były rozgrywane w dniach 7–8 marca 2015 roku. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w sprintach indywidualnych stylem dowolnym oraz biegach dystansowych stylem klasycznym (10 km dla kobiet i 15 km dla mężczyzn).

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
7 marca Sprint st. dowolnym kobiet 15:30 CET 65
Sprint st. dowolnym mężczyzn 15:57 CET 79
8 marca 10 km kobiet st. klasycznym 12:30 CET 64
15 km mężczyzn st. klasycznym 10:15 CET 73

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Marit Bjørgen  Norwegia Finał 2:59,79
Silver medal icon.svg Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia Finał +0,14
Bronze medal icon.svg Kikkan Randall  Stany Zjednoczone Finał +0,24
4. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone Finał +0,38
5. Denise Herrmann  Niemcy Finał +2,49
6. Hanna Falk  Szwecja Finał +3,64
7. Jonna Sundling  Szwecja Półfinał (2)
8. Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia Półfinał (2)
9. Maiken Caspersen Falla  Norwegia Półfinał (1)
10. Ida Ingemarsdotter  Szwecja Półfinał (2)
11. Célia Aymonier  Francja Półfinał (2)
12. Anne Kyllönen  Finlandia Półfinał (1)
...
29. Sylwia Jaśkowiec  Polska Ćwierćfinał (1)
45. Ewelina Marcisz  Polska Eliminacje

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Eirik Brandsdal  Norwegia Finał 2:42,75
Silver medal icon.svg Sindre Bjørnestad Skar  Norwegia Finał +0,21
Bronze medal icon.svg Richard Jouve  Francja Finał +0,52
4. Håvard Solås Taugbøl  Norwegia Finał +0,77
5. Baptiste Gros  Francja Finał +0,84
6. Renaud Jay  Francja Finał +3,29
7. Mathias Rundgreen  Norwegia Półfinał (1)
8. Andrew Newell  Stany Zjednoczone Półfinał (1)
9. Martti Jylhä  Finlandia Półfinał (1)
10. Anders Gløersen  Norwegia Półfinał (2)
11. Johan Edin  Szwecja Półfinał (2)
12. Petter Northug  Norwegia Półfinał (1)
...
18. Maciej Staręga  Polska Ćwierćfinał (4)
41. Konrad Motor  Polska Eliminacje
77. Jan Antolec  Polska Eliminacje

10 km kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Marit Bjørgen  Norwegia 25:27,8
Silver medal icon.svg Heidi Weng  Norwegia 25:45,1 +17,3
Bronze medal icon.svg Charlotte Kalla  Szwecja 25:53,1 +25,3
4. Astrid Jacobsen  Norwegia 26:00,4 +32,6
5. Therese Johaug  Norwegia 26:00,5 +32,7
6. Kerttu Niskanen  Finlandia 26:02,2 +34,4
7. Victoria Carl  Niemcy 26:26,1 +58,3
8. Aino-Kaisa Saarinen  Finlandia 26:35,3 +1:07,5
9. Ragnhild Haga  Norwegia 26:38,1 +1:10,3
10. Maria Rydqvist  Szwecja 26:50,8 +1:25,2
...
21. Sylwia Jaśkowiec  Polska 27:19,8 +1:52,0
27. Ewelina Marcisz  Polska 27:36,9 +2:09,1

15 km mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Francesco De Fabiani  Włochy 34:51,2
Silver medal icon.svg Aleksiej Połtoranin  Kazachstan 34:51,2 +3,0
Bronze medal icon.svg Sami Jauhojärvi  Finlandia 34:55,8 +4,6
4. Martin Løwstrøm Nyenget  Norwegia 34:57,7 +6,5
5. Dario Cologna  Szwajcaria 35:00,9 +9,7
6. Dietmar Nöckler  Włochy 35:04,2 +13,0
7. Petter Northug  Norwegia 35:06,5 +15,3
8. Eldar Rønning  Norwegia 35:08,1 +16,9
9. Lukáš Bauer  Czechy 35:11,5 +20,3
10. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 35:12,7 +21,5
...
60. Konrad Motor  Polska 37:59,4 +3:08,2
66. Jan Antolec  Polska 38:38,3 +3:47,1

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]