Puchar Świata w biegach narciarskich 2014/2015 – Otepää

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach narciarskich – Otepää 2015
Tour de Ski Rybińsk
Data 17 – 18 stycznia
Gospodarz Estonia Otepää
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Sprint s. klasycznym Norwegia Ingvild F. Østberg

Norwegia Tomas Northug
Sprint drużynowy
s. dowolnym
 Szwecja

 Rosja
Mapa lokalizacyjna Europy
Otepää
Otepää
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Piąte zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2014/2015 odbyły się w estońskim Otepää. Konkurencje zostały rozegrane w dniach 17–18 stycznia 2015 roku. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w sprintach indywidualnych stylem klasycznym i sprintach drużynowych stylem dowolnym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
17 stycznia Sprint kobiet st. klasycznym 12:00 CET 52
Sprint mężczyzn st. klasycznym 12:20 CET 73
18 stycznia Sprint drużynowy kobiet st. dowolnym 10:30 CET 2x17
Sprint drużynowy mężczyzn st. dowolnym 12:30 CET 2x24

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Sprint kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia Finał 3:20,18
Silver medal icon.svg Stina Nilsson  Szwecja Finał +0,60
Bronze medal icon.svg Celine Brun-Lie  Norwegia Finał +2,29
4. Maiken Caspersen Falla  Norwegia Finał +3,67
5. Jewgienija Szapowałowa  Rosja Finał +4,78
6. Magdalena Pajala  Szwecja Finał +5,99
7. Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia Półfinał (1)
8. Ida Ingemarsdotter  Szwecja Półfinał (1)
9. Kari Vikhagen Gjeitnes  Norwegia Półfinał (2)
10. Jennie Öberg  Szwecja Półfinał (1)
11. Anamarija Lampič  Słowenia Półfinał (2)
12. Hanna Falk  Szwecja Półfinał (1)
...
16. Justyna Kowalczyk  Polska Ćwierćfinał (4)
37. Sylwia Jaśkowiec  Polska Eliminacje

Sprint mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Tomas Northug  Norwegia Finał 3:50,59
Silver medal icon.svg Ola Vigen Hattestad  Norwegia Finał +1,57
Bronze medal icon.svg Toni Ketelä  Finlandia Finał +1,57
4. Pål Golberg  Norwegia Finał +6,28
5. Finn Hågen Krogh  Norwegia Finał +9,23
6. Sondre Turvoll Fossli  Norwegia Finał +10,26
7. Eirik Brandsdal  Norwegia Półfinał (2)
8. Timo Andre Bakken  Norwegia Półfinał (2)
9. Emil Jönsson  Szwecja Półfinał (1)
10. Aleksandr Panżynski  Rosja Półfinał (2)
11. Siergiej Ustiugow  Rosja Półfinał (1)
12. Vegard Bjerkreim Nilsen  Norwegia Półfinał (2)
...
46. Maciej Staręga  Polska Eliminacje
58. Maciej Kreczmer  Polska Eliminacje

Sprint drużynowy kobiet[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczki Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Ida Ingemarsdotter
Stina Nilsson
 Szwecja I 16:11,13
Silver medal icon.svg Maiken Caspersen Falla
Ingvild Flugstad Østberg
 Norwegia I 16:11,98 +0,85
Bronze medal icon.svg Justyna Kowalczyk
Sylwia Jaśkowiec
 Polska 16:12,08 +0,95
4. Hanna Kolb
Denise Herrmann
 Niemcy I 16:27,67 +16,54
5. Anne Kyllönen
Krista Pärmäkoski
 Finlandia I 16:28,77 +17,64
6. Ida Sargent
Rosie Brennan
 Stany Zjednoczone II 16:29,27 +18,14
7. Anastasija Docenko
Natalja Matwiejewa
 Rosja I 16:29,56 +18,43
8. Aino-Kaisa Saarinen
Riikka Sarasoja
 Finlandia II 16:30,99 +19,86
9. Magdalena Pajala
Hanna Falk
 Szwecja II 16:44,17 +33,04
10. Anamarija Lampić
Nika Razinger
 Słowenia II 17:10,71 +59,58

Sprint drużynowy mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnicy Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Aleksiej Pietuchow
Siergiej Ustiugow
 Rosja I 19:39,10
Silver medal icon.svg Anders Gløersen
Finn Hågen Krogh
 Norwegia I 19:39,50 +0,40
Bronze medal icon.svg Dietmar Nöckler
Federico Pellegrino
 Włochy 19:52,05 +12,95
4. Roman Schaad
Gianluca Cologna
 Szwajcaria II 19:54,81 +15,71
5. Ola Vigen Hattestad
Pål Golberg
 Norwegia II 19:55,67 +16,57
6. Andriej Parfionow
Nikołaj Moriłow
 Rosja II 19:56,81 +17,71
7. Maciej Kreczmer
Maciej Staręga
 Polska 20:01,26 +22,16
8. Jesse Cockney
Len Väljas
 Kanada 20:01,90 +22,80
9. Matias Strandvall
Ristomatti Hakola
 Finlandia I 20:07,92 +28,82
10. Raido Ränkel
Peeter Kümmel
 Estonia I 20:17,67 +38,57

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]