Puchar Świata w biegach narciarskich 2016/2017 – Davos

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach narciarskich – Davos 2016
Lillehammer Tour La Clusaz
Data 10–11 grudnia 2016
Gospodarz Szwajcaria Davos
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
15 km s. dowolnym

30 km s. dowolnym
Norwegia I. F. Østberg

Norwegia M. J. Sundby
Sprint s. dowolnym

Sprint s. dowolnym
Norwegia M. C. Falla

Rosja S. Ustiugow
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Davos
Davos
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Trzecie zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2016/2017 odbyły się w szwajcarskiej miejscowości Davos. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w biegach na 15 km (kobiety) i 30 km (mężczyźni) stylem dowolnym ze startu indywidualnego, a także w biegach sprinterskich rozgrywanych stylem dowolnym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
10 grudnia 15 km kobiet s. dowolnym 11:15 CET 59
30 km mężczyzn s. dowolnym 14:30 CET 77
11 grudnia Sprint kobiet s. dowolnym 14:30 CET 69
Sprint mężczyzn s. dowolnym 14:30 CET 96

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

15 km s. dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 37:44,4
Silver medal icon.svg
Heidi Weng  Norwegia 37:52,3 +7,9
Bronze medal icon.svg
Krista Pärmäkoski  Finlandia 38:01,1 +16,7
4.
Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 38:38,7 +54,3
5.
Julija Czekalowa  Rosja 38:44,9 +1:00,5
6.
Nathalie von Siebenthal  Szwajcaria 38:50,0 +1:05,6
7.
Ragnhild Haga  Norwegia 38:55,2 +1:10,8
8.
Riitta-Liisa Roponen  Finlandia 39:05,8 +1:21,4
9.
Ilaria Debertolis  Włochy 39:16,6 +1:32,2
10.
Anna Haag  Szwecja 39:19,9 +1:35,5
...
51.
Martyna Galewicz  Polska 41:33,7 +3:49,3
57.
Kornelia Kubińska  Polska 42:32,3 +4:47,9

Sprint s. dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Maiken Caspersen Falla  Norwegia Finał 2:44,63
Silver medal icon.svg Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia Finał +0,53
Bronze medal icon.svg Hanna Falk  Szwecja Finał +0,60
4. Jonna Sundling  Szwecja Finał +1,04
5. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone Finał +5,91
6. Natalja Matwiejewa  Rosja Finał +6,80
7. Krista Pärmäkoski  Finlandia Półfinał (2)
8. Mari Eide  Norwegia Półfinał (2)
9. Hanna Kolb  Niemcy Półfinał (2)
10. Ilaria Debertolis  Włochy Półfinał (1)
11. Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone Półfinał (2)
12. Julija Biełorukowa  Rosja Półfinał (1)
...
49. Ewelina Marcisz  Polska Kwalifikacje
62. Urszula Łętocha  Polska Kwalifikacje

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

30 km s. dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 1:07:31,6
Silver medal icon.svg
Anders Gløersen  Norwegia 1:07:45,3 +13,7
Bronze medal icon.svg
Matti Heikkinen  Finlandia 1:07:57,3 +25,7
4.
Simen Andreas Sveen  Norwegia 1:08:07,9 +36,3
5.
Aleksandr Legkow  Rosja 1:08:20,0 +48,4
6.
Jens Burman  Szwecja 1:08:25,1 +53,5
7.
Aleksiej Czerwotkin  Rosja 1:08:27,0 +55,4
8.
Hans Christer Holund  Norwegia 1:08:28,4 +56,8
9.
Simen Hegstad Krüger  Norwegia 1:08:32,1 +1:00,5
10.
Anna Haag  Szwajcaria 1:08:53,3 +1:21,7
...
61.
Dominik Bury  Polska 1:13:42,4 +6:10,8
72.
Jan Antolec  Polska 1:15:16,7 +7:45,1

Sprint s. dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Siergiej Ustiugow  Rosja Finał 2:24,65
Silver medal icon.svg Finn Hågen Krogh  Norwegia Finał +0,59
Bronze medal icon.svg Sindre Bjørnestad Skar  Norwegia Finał +3,29
4. Aleksiej Pietuchow  Rosja Finał +3,47
5. Emil Iversen  Norwegia Finał +5,52
6. Lucas Chanavat  Francja Finał +11,48
7. Federico Pellegrino  Włochy Półfinał (2)
8. Ola Vigen Hattestad  Norwegia Półfinał (2)
9. Eirik Brandsdal  Norwegia Półfinał (1)
10. Gleb Rietiwych  Rosja Półfinał (2)
11. Richard Jouve  Francja Półfinał (2)
12. Teodor Peterson  Szwecja Półfinał (1)
...
20. Maciej Staręga  Polska Ćwierćfinał (1)
63. Paweł Klisz  Polska Kwalifikacje

Klasyfikacja PŚ po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 549
2. Norwegia Heidi Weng 539
3. Finlandia Krista Pärmäkoski 453
4. Norwegia Marit Bjørgen 333
5. Norwegia Maiken Caspersen Falla 332
6. Szwecja Stina Nilsson 286
7. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 263
8. Rosja Julija Czekalowa 216
9. Finlandia Laura Mononen 209
10. Norwegia Ragnhild Haga 154
...
16. Polska Justyna Kowalczyk 111
DYSTANSOWA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 233
2. Norwegia Heidi Weng 229
3. Finlandia Krista Pärmäkoski 224
4. Norwegia Marit Bjørgen 177
5. Rosja Julija Czekalowa 136
6. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 131
7. Finlandia Laura Mononen 114
8. Norwegia Ragnhild Haga 80
9. Szwecja Stina Nilsson 76
10. Niemcy Nicole Fessel 69
...
15. Polska Justyna Kowalczyk 57
SPRINT
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Maiken Caspersen Falla 226
2. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 156
3. Szwecja Hanna Falk 132
4. Szwecja Stina Nilsson 120
5. Norwegia Heidi Weng 110
6. Finlandia Krista Pärmäkoski 109
7. Rosja Julija Biełorukowa 96
8. Rosja Natalja Matwiejewa 90
9. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 68
10. Norwegia Marit Bjørgen 56
...
21. Polska Justyna Kowalczyk 30
HELVETIA U–23
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Julija Biełorukowa 125
2. Szwecja Jonna Sundling 111
3. Rosja Anastasija Siedowa 48
4. Niemcy Katharina Hennig 40
5. Niemcy Victoria Carl 36
6. Rosja Natalja Niepriajewa 29
7. Szwajcaria Nadine Fähndrich 23
8. Niemcy Julia Belger 14
9. Słowenia Anamarija Lampič 12
10. Norwegia Lotta Udnes Weng 9

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Martin Johnsrud Sundby 450
2. Norwegia Emil Iversen 326
3. Szwecja Calle Halfvarsson 316
4. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 304
5. Norwegia Finn Hågen Krogh 296
6. Finlandia Matti Heikkinen 289
7. Norwegia Pål Golberg 280
8. Finlandia Iivo Niskanen 222
9. Szwecja Marcus Hellner 211
10. Kanada Alex Harvey 196
...
71. Polska Maciej Staręga 11
DYSTANSOWA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Martin Johnsrud Sundby 240
2. Finlandia Matti Heikkinen 169
3. Norwegia Emil Iversen 133
4. Finlandia Iivo Niskanen 130
5. Norwegia Finn Hågen Krogh 110
6. Kanada Alex Harvey 106
7. Szwecja Marcus Hellner 105
8. Szwecja Calle Halfvarsson 96
9. Norwegia Simen Hegstad Krüger 94
10. Norwegia Anders Gløersen 80
SPRINT
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Pål Golberg 154
2. Rosja Siergiej Ustiugow 132
3. Szwecja Calle Halfvarsson 130
4. Norwegia Finn Hågen Krogh 122
5. Szwecja Teodor Peterson 115
6. Norwegia Emil Iversen 93
7. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 84
8. Szwecja Emil Jönsson 74
9. Włochy Federico Pellegrino 63
10. Rosja Aleksiej Pietuchow 62
...
39. Polska Maciej Staręga 11
HELVETIA U–23
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 304
2. Szwecja Jens Burman 43
3. Francja Lucas Chanavat 40
4. Szwecja Oskar Svensson 38
5. Francja Richard Jouve 37
6. Rosja Aleksiej Czerwotkin 36
7. Norwegia Mattis Stenshagen 7
8. Szwecja Axel Ekström 3