Puchar Świata w biegach narciarskich 2016/2017 – Drammen

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach narciarskich – Drammen 2017
Otepää Oslo
Data 8 marca 2017
Gospodarz Norwegia Drammen
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Sprint s. klasycznym

Sprint s. klasycznym
Szwecja S. Nilsson

Norwegia E. Brandsdal
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Drammen
Drammen
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Jedenaste zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2016/2017 odbyły się w norweskiej miejscowości Drammen. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w biegach sprinterskich rozgrywanych stylem klasycznym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
8 marca Sprint kobiet s. klasycznym 15:30 CET 56
Sprint mężczyzn s. klasycznym 67

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Sprint s. klasycznym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Stina Nilsson  Szwecja Finał 3:07,57
Silver medal icon.svg Krista Pärmäkoski  Finlandia Finał +0,42
Bronze medal icon.svg Hanna Falk  Szwecja Finał +1,26
4. Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia Finał +3,27
5. Ida Ingemarsdotter  Szwecja Finał +4,86
6. Anamarija Lampič  Słowenia Finał +9,67
7. Katja Višnar  Słowenia Półfinał (2)
8. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia Półfinał (1)
9. Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone Półfinał (2)
10. Aino-Kaisa Saarinen  Finlandia Półfinał (1)
11. Anna Dyvik  Szwecja Półfinał (2)
12. Lotta Udnes Weng  Norwegia Półfinał (1)

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Sprint s. klasycznym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Eirik Brandsdal  Norwegia Finał 2:39,35
Silver medal icon.svg Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia Finał +0,42
Bronze medal icon.svg Siergiej Ustiugow  Rosja Finał +1,26
4. Petter Northug  Norwegia Finał +3,27
5. Pål Golberg  Norwegia Finał +4,86
6. Sondre Turvoll Fossli  Norwegia Finał +9,67
7. Sindre Bjørnestad Skar  Norwegia Półfinał (2)
8. Alex Harvey  Kanada Półfinał (1)
9. Aleksandr Bolszunow  Rosja Półfinał (2)
10. Emil Iversen  Norwegia Półfinał (1)
11. Janez Lampič  Słowenia Półfinał (1)
12. Federico Pellegrino  Włochy
...
26. Maciej Staręga  Polska Ćwierćfinał (3)

Klasyfikacja PŚ po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Heidi Weng 1665
2. Finlandia Krista Pärmäkoski 1342
3. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 1317
4. Szwecja Stina Nilsson 1209
5. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 832
6. Norwegia Marit Bjørgen 815
7. Norwegia Maiken Caspersen Falla 705
8. Finlandia Laura Mononen 521
9. Rosja Julija Czekalowa 516
10. Finlandia Kerttu Niskanen 508
...
17. Polska Justyna Kowalczyk 336
DYSTANSOWA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Heidi Weng 778
2. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 681
3. Finlandia Krista Pärmäkoski 630
4. Norwegia Marit Bjørgen 594
5. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 410
6. Szwecja Stina Nilsson 409
7. Szwecja Charlotte Kalla 337
8. Rosja Julija Czekalowa 332
9. Finlandia Laura Mononen 325
10. Austria Teresa Stadlober 288
...
15. Polska Justyna Kowalczyk 232
SPRINT
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Maiken Caspersen Falla 512
2. Szwecja Stina Nilsson 470
3. Szwecja Hanna Falk 316
4. Norwegia Heidi Weng 287
5. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 276
6. Finlandia Krista Pärmäkoski 272
7. Rosja Natalja Matwiejewa 242
8. Słowenia Anamarija Lampič 202
9. Szwecja Ida Ingemarsdotter 192
10. Stany Zjednoczone Sophie Caldwell 191
...
26. Polska Justyna Kowalczyk 80
HELVETIA U–23
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Słowenia Anamarija Lampič 230
2. Szwecja Jonna Sundling 157
3. Rosja Julija Biełorukowa 149
4. Szwajcaria Nadine Fähndrich 132
5. Rosja Anastasija Siedowa 122
6. Niemcy Katharina Hennig 93
7. Rosja Alisa Żambałowa 89
8. Szwecja Anna Dyvik 71
9. Norwegia Lotta Udnes Weng 64
10. Niemcy Victoria Carl 55

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Martin Johnsrud Sundby 1448
2. Rosja Siergiej Ustiugow 1124
3. Finlandia Matti Heikkinen 837
4. Kanada Alex Harvey 772
5. Szwecja Marcus Hellner 668
6. Norwegia Emil Iversen 637
7. Szwajcaria Dario Cologna 620
8. Norwegia Finn Hågen Krogh 599
9. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 589
10. Francja Maurice Manificat 503
...
55. Polska Maciej Staręga 99
DYSTANSOWA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Martin Johnsrud Sundby 878
2. Finlandia Matti Heikkinen 537
3. Kanada Alex Harvey 442
4. Rosja Siergiej Ustiugow 402
5. Szwecja Marcus Hellner 391
6. Szwajcaria Dario Cologna 350
7. Norwegia Niklas Dyrhaug 311
8. Norwegia Emil Iversen 310
9. Finlandia Iivo Niskanen 307
10. Norwegia Hans Christer Holund 302
SPRINT
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 369
2. Włochy Federico Pellegrino 331
3. Rosja Siergiej Ustiugow 322
4. Norwegia Sindre Bjørnestad Skar 301
5. Norwegia Finn Hågen Krogh 277
6. Norwegia Pål Golberg 235
7. Norwegia Emil Iversen 227
8. Norwegia Eirik Brandsdal 199
9. Rosja Gleb Rietiwych 197
10. Francja Lucas Chanavat 182
...
23. Polska Maciej Staręga 99
HELVETIA U–23
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 589
2. Szwecja Jens Burman 225
3. Francja Lucas Chanavat 182
4. Szwecja Oskar Svensson 143
5. Francja Richard Jouve 57
6. Rosja Aleksiej Czerwotkin 51
7. Rosja Aleksandr Bolszunow 29
8. Szwecja Viktor Thorn 28
9. Rosja Pawieł Petrow 24
Słowenia Janez Lampič

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]