Puchar Świata w biegach narciarskich 2016/2017 – Falun

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach narciarskich – Falun 2017
Ulricehamn Pjongczang
Data 28–29 stycznia 2017
Gospodarz Szwecja Falun
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Sprint s. dowolnym

Sprint s. dowolnym
Szwecja S. Nilsson

Włochy F. Pellegrino
15 km s. klasycznym
(start masowy)

30 km s. klasycznym
(start masowy)
Norwegia M. Bjørgen

Norwegia E. Iversen
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Falun
Falun
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Ósme zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2016/2017 odbyły się w szwedzkiej miejscowości Falun. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w biegach sprinterskich rozgrywanych stylem dowolnym, a także w biegach na 15 km (kobiety) i 30 km (mężczyźni) stylem klasycznym ze startu masowego.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
28 stycznia Sprint kobiet s. dowolnym 13:15 CET 56
Sprint mężczyzn s. dowolnym 75
29 stycznia 30 km mężczyzn s. klasycznym (start masowy) 11:15 CET 72
15 km kobiet s. klasycznym (start masowy) 14:15 CET 52

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Sprint s. dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Stina Nilsson  Szwecja Finał 3:00,24
Silver medal icon.svg Maiken Caspersen Falla  Norwegia Finał +0,01
Bronze medal icon.svg Heidi Weng  Norwegia Finał +1,88
4. Krista Pärmäkoski  Finlandia Finał +1,99
5. Kikkan Randall  Stany Zjednoczone Finał +2,56
6. Jonna Sundling  Szwecja Finał +8,02
7. Natalja Matwiejewa  Rosja Półfinał (2)
8. Mari Eide  Norwegia Półfinał (1)
9. Marit Bjørgen  Norwegia Półfinał (2)
10. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone Półfinał (1)
11. Hanna Falk  Szwecja Półfinał (1)
12. Ida Ingemarsdotter  Szwecja Półfinał (2)

15 km s. klasycznym (start masowy)[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Marit Bjørgen  Norwegia 41:28,8
Silver medal icon.svg
Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 41:29,3 +0,5
Bronze medal icon.svg
Heidi Weng  Norwegia 41:36,9 +8,1
4.
Stina Nilsson  Szwecja 42:05,8 +37,0
5.
Charlotte Kalla  Szwecja 42:30,0 +1:01,2
6.
Krista Pärmäkoski  Finlandia 42:40,9 +1:12,1
7.
Maiken Caspersen Falla  Norwegia 43:04,8 +1:36,0
8.
Laura Mononen  Finlandia 43:05,4 +1:36,6
9.
Anne Kyllönen  Finlandia 43:05,8 +1:37,0
10.
Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 43:06,3 +1:37,5
...
40.
Kornelia Kubińska  Polska 46:18,6 +4:49,8

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Sprint s. dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Federico Pellegrino  Włochy Finał 2:45,77
Silver medal icon.svg Emil Iversen  Norwegia Finał +0,01
Bronze medal icon.svg Sindre Bjørnestad Skar  Norwegia Finał +1,88
4. Oskar Svensson  Szwecja Finał +1,99
5. Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia Finał +2,56
6. Teodor Peterson  Szwecja Finał +8,02
7. Håvard Solås Taugbøl  Norwegia Półfinał (1)
8. Finn Hågen Krogh  Norwegia Półfinał (1)
9. Baptiste Gros  Francja Półfinał (1)
10. Len Väljas  Kanada Półfinał (2)
11. Lucas Chanavat  Francja Półfinał (1)
12. Maciej Staręga  Polska Półfinał (2)
...
60. Jan Antolec  Polska Eliminacje
63. Paweł Klisz  Polska Eliminacje

30 km s. klasycznym (start masowy)[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Emil Iversen  Norwegia 1:15:46,7
Silver medal icon.svg
Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 1:15:50,4 +3,7
Bronze medal icon.svg
Calle Halfvarsson  Szwecja 1:15:52,3 +5,6
4.
Sjur Røthe  Norwegia 1:15:52,4 +5,7
5.
Niklas Dyrhaug  Norwegia 1:15:54,9 +8,2
6.
Iivo Niskanen  Finlandia 1:15:56,5 +9,8
7.
Daniel Richardsson  Szwecja 1:15:57,0 +10,3
8.
Aleksandr Biessmiertnych  Rosja 1:15:57,6 +10,9
9.
Hans Christer Holund  Norwegia 1:15:57,7 +11,0
10.
Jean-Marc Gaillard  Francja 1:16:02,4 +15,7
...
59.
Jan Antolec  Polska 1:25:10,5 +9:23,8
64.
Paweł Klisz  Polska 1:28:24,8 +12:38,1

Klasyfikacja PŚ po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Heidi Weng 1531
2. Finlandia Krista Pärmäkoski 1215
3. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 1199
4. Szwecja Stina Nilsson 1009
5. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 782
6. Norwegia Marit Bjørgen 679
7. Norwegia Maiken Caspersen Falla 625
8. Finlandia Laura Mononen 503
9. Rosja Julija Czekalowa 487
10. Finlandia Kerttu Niskanen 478
...
35. Polska Justyna Kowalczyk 111
DYSTANSOWA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Heidi Weng 718
2. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 631
3. Finlandia Krista Pärmäkoski 590
4. Norwegia Marit Bjørgen 494
5. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 410
6. Szwecja Stina Nilsson 409
7. Finlandia Laura Mononen 311
8. Rosja Julija Czekalowa 303
9. Finlandia Anne Kyllönen 267
10. Austria Teresa Stadlober 264
...
35. Polska Justyna Kowalczyk 57
SPRINT
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Maiken Caspersen Falla 432
2. Szwecja Stina Nilsson 270
3. Rosja Natalja Matwiejewa 226
4. Szwecja Hanna Falk 216
5. Norwegia Heidi Weng 213
6. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 208
7. Finlandia Krista Pärmäkoski 185
8. Niemcy Sandra Ringwald 136
9. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 128
10. Szwecja Ida Ingemarsdotter 115
...
32. Polska Justyna Kowalczyk 30
HELVETIA U–23
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwecja Jonna Sundling 157
2. Rosja Julija Biełorukowa 134
3. Szwajcaria Nadine Fähndrich 101
4. Niemcy Katharina Hennig 93
5. Rosja Anastasija Siedowa 86
6. Słowenia Anamarija Lampič 74
7. Niemcy Victoria Carl 55
8. Szwecja Anna Dyvik 47
9. Norwegia Lotta Udnes Weng 42
10. Niemcy Sofie Krehl 37

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Martin Johnsrud Sundby 1348
2. Rosja Siergiej Ustiugow 1004
3. Finlandia Matti Heikkinen 792
4. Kanada Alex Harvey 712
5. Szwecja Marcus Hellner 648
6. Szwajcaria Dario Cologna 620
7. Norwegia Emil Iversen 589
8. Norwegia Finn Hågen Krogh 519
9. Francja Maurice Manificat 477
10. Norwegia Simen Hegstad Krüger 448
...
49. Polska Maciej Staręga 81
DYSTANSOWA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Martin Johnsrud Sundby 778
2. Finlandia Matti Heikkinen 492
3. Kanada Alex Harvey 430
4. Rosja Siergiej Ustiugow 402
5. Szwecja Marcus Hellner 371
6. Szwajcaria Dario Cologna 350
7. Norwegia Emil Iversen 288
8. Norwegia Simen Hegstad Krüger 272
9. Francja Maurice Manificat 271
10. Norwegia Sjur Røthe 265
SPRINT
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Federico Pellegrino 259
2. Norwegia Sindre Bjørnestad Skar 220
3. Rosja Siergiej Ustiugow 202
4. Norwegia Emil Iversen 201
5. Norwegia Finn Hågen Krogh 197
6. Norwegia Pål Golberg 190
7. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 189
8. Szwecja Teodor Peterson 165
9. Szwecja Calle Halfvarsson 135
10. Francja Lucas Chanavat 130
...
17. Polska Maciej Staręga 81
HELVETIA U–23
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 409
2. Szwecja Jens Burman 225
3. Francja Lucas Chanavat 130
4. Szwecja Oskar Svensson 125
5. Rosja Aleksiej Czerwotkin 51
6. Francja Richard Jouve 37
7. Szwecja Viktor Thorn 28
8. Szwecja Axel Ekström 22
9. Szwajcaria Jason Rüesch 16
10. Słowenia Miha Šimenc 9
Finlandia Lauri Vuorinen 9

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]