Puchar Świata w biegach narciarskich 2016/2017 – Kuusamo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach narciarskich – Kuusamo 2016
Lillehammer Tour
Data 26–27 listopada 2016
Gospodarz Finlandia Kuusamo
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Sprint s. klasycznym

Sprint s. klasycznym
Szwecja Stina Nilsson

Norwegia Pål Golberg
10 km s. klasycznym

15 km s. klasycznym
Norwegia Marit Bjørgen

Finlandia Iivo Niskanen
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Ruka
Ruka
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Pierwsze zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2016/2017 odbyły się w fińskim ośrodku narciarskim Ruka nieopodal miejscowości Kuusamo. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w biegach sprinterskich rozgrywanych stylem klasycznym, a także w biegach na 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) również stylem klasycznym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
26 listopada Sprint kobiet s. klasycznym 12:30 CET 78
Sprint mężczyzn s. klasycznym 12:30 CET 94
27 listopada 10 km kobiet s. klasycznym 9:30 CET 79
15 km mężczyzn s. klasycznym 12:00 CET 98

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Sprint s. klasycznym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Stina Nilsson  Szwecja Finał 3:21,61
Silver medal icon.svg Maiken Caspersen Falla  Norwegia Finał +0,17
Bronze medal icon.svg Heidi Weng  Norwegia Finał +0,69
4. Natalja Matwiejewa  Rosja Finał +3,18
5. Krista Pärmäkoski  Finlandia Finał +5,12
6. Julija Biełorukowa  Rosja Finał +8,94
7. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia Półfinał (2)
8. Laura Mononen  Finlandia Półfinał (2)
9. Hanna Falk  Szwecja Półfinał (1)
10. Marit Bjørgen  Norwegia Półfinał (2)
11. Ida Ingemarsdotter  Szwecja Półfinał (1)
12. Sandra Ringwald  Niemcy Półfinał (2)
...
16. Justyna Kowalczyk  Polska Ćwierćfinał (1)
60. Urszula Łętocha  Polska Kwalifikacje

10 km s. klasycznym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Marit Bjørgen  Norwegia 26:55,2
Silver medal icon.svg
Krista Pärmäkoski  Finlandia 26:59,8 +4,6
Bronze medal icon.svg
Heidi Weng  Norwegia 27:07,9 +12,7
4.
Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 27:32,0 +36,8
5.
Nicole Fessel  Niemcy 27:37,6 +42,4
6.
Laura Mononen  Finlandia 27:45,2 +50,0
7.
Stina Nilsson  Szwecja 27:46,9 +51,7
Victoria Carl  Niemcy
9.
Justyna Kowalczyk  Polska 27:47,6 +52,4
10.
Astrid Jacobsen  Norwegia 27:59,2 +1:04,0
...
78.
Martyna Galewicz  Polska 31:12,3 +4:17,1

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Sprint s. klasycznym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Pål Golberg  Norwegia Finał 2:54,12
Silver medal icon.svg Calle Halfvarsson  Szwecja Finał +0,75
Bronze medal icon.svg Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia Finał +0,87
4. Teodor Peterson  Szwecja Finał +1,06
5. Aleksandr Panżynski  Rosja Finał +8,22
6. Finn Hågen Krogh  Norwegia Finał +1:12,58
7. Emil Jönsson  Szwecja Półfinał (2)
8. Anton Gafarow  Rosja Półfinał (2)
9. Ari Luusua  Finlandia Półfinał (1)
10. Jovian Hediger  Szwajcaria Półfinał (2)
11. Sondre Turvoll Fossli  Norwegia Półfinał (1)
12. Gleb Rietiwych  Rosja Półfinał (2)
...
54. Maciej Staręga  Polska Kwalifikacje
79. Jan Antolec  Polska Kwalifikacje
92. Paweł Klisz  Polska Kwalifikacje

15 km s. klasycznym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg
Iivo Niskanen  Finlandia 35:27,6
Silver medal icon.svg
Emil Iversen  Norwegia 35:37,8 +10,2
Bronze medal icon.svg
Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 35:38,8 +12,7
4.
Johan Olsson  Szwecja 35:44,6 +17,0
Didrik Tønseth  Norwegia
6.
Finn Hågen Krogh  Norwegia 35:45,9 +18,3
7.
Calle Halfvarsson  Szwecja 35:48,8 +21,2
8.
Aleksandr Biessmiertnych  Rosja 35:51,9 +24,3
9.
Matti Heikkinen  Finlandia 35:59,6 +32,0
10.
Andrew Musgrave  Wielka Brytania 36:01,4 +33,8
...
73.
Maciej Staręga  Polska 38:41,9 +3:14,3
76.
Dominik Bury  Polska 38:47,4 +3:19,8
81.
Jan Antolec  Polska 39:07,9 +3:40,3
92.
Paweł Klisz  Polska 39:59,8 +4:32,2

Klasyfikacja PŚ po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwecja Stina Nilsson 136
2. Norwegia Marit Bjørgen 126
3. Finlandia Krista Pärmäkoski 125
4. Norwegia Heidi Weng 120
5. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 86
6. Norwegia Maiken Caspersen Falla 80
7. Finlandia Laura Mononen 72
8. Rosja Natalja Matwiejewa 50
9. Szwecja Hanna Falk 47
10. Niemcy Nicole Fessel 45
11. Polska Justyna Kowalczyk 44
DYSTANSOWA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Marit Bjørgen 100
2. Finlandia Krista Pärmäkoski 80
3. Norwegia Heidi Weng 60
4. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 50
5. Niemcy Nicole Fessel 45
6. Finlandia Laura Mononen 40
7. Szwecja Stina Nilsson 36
Niemcy Victoria Carl 36
9. Polska Justyna Kowalczyk 29
10. Norwegia Astrid Jacobsen 26
SPRINT
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwecja Stina Nilsson 100
2. Norwegia Maiken Caspersen Falla 80
3. Norwegia Heidi Weng 60
4. Rosja Natalja Matwiejewa 50
5. Finlandia Krista Pärmäkoski 45
6. Rosja Julija Biełorukowa 40
7. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 36
8. Finlandia Laura Mononen 32
9. Szwecja Hanna Falk 29
10. Norwegia Marit Bjørgen 26
...
16. Polska Justyna Kowalczyk 15
HELVETIA U–23
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Julija Biełorukowa 40
2. Niemcy Victoria Carl 36
3. Rosja Natalja Niepriajewa 18
4. Rosja Anastasija Siedowa 12
5. Niemcy Katharina Hennig 4
6. Finlandia Andrea Julin 3

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Calle Halfvarsson 116
2. Norwegia Pål Golberg 100
Finlandia Iivo Niskanen 100
4. Norwegia Emil Iversen 82
5. Norwegia Finn Hågen Krogh 80
6. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 60
Norwegia Martin Johnsrud Sundby 60
8. Szwecja Teodor Peterson 50
Szwecja Johan Olsson 50
Norwegia Didrik Tønseth 50
DYSTANSOWA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Finlandia Iivo Niskanen 100
2. Norwegia Emil Iversen 80
3. Norwegia Martin Johnsrud Sundby 60
4. Szwecja Johan Olsson 50
Norwegia Didrik Tønseth 50
6. Norwegia Finn Hågen Krogh 40
7. Szwecja Calle Halfvarsson 36
8. Rosja Aleksandr Biessmiertnych 32
9. Finlandia Matti Heikkinen 29
10. Wielka Brytania Andrew Musgrave 26
SPRINT
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Pål Golberg 100
2. Szwecja Calle Halfvarsson 80
3. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 60
4. Szwecja Teodor Peterson 50
5. Rosja Aleksandr Panżynski 45
6. Norwegia Finn Hågen Krogh 40
7. Szwecja Emil Jönsson 36
8. Rosja Anton Gafarow 32
9. Finlandia Ari Luusua 29
10. Szwajcaria Jovian Hediger 26
HELVETIA U–23
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 60
2. Szwecja Oskar Svensson 9
3. Szwecja Jens Burman 3

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]