Puchar Świata w biegach narciarskich 2016/2017 – Otepää

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach narciarskich – Otepää 2017
Pjongczang Drammen
Data 18–19 lutego 2017
Gospodarz Estonia Otepää
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
Sprint s. dowolnym

Sprint s. dowolnym
Szwecja S. Nilsson

Norwegia J. Klæbo
10 km s. klasycznym

15 km s. klasycznym
Norwegia M. Bjørgen

Norwegia M. Sundby
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Otepää
Otepää
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Dziesiąte zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2016/2017 odbyły się w estońskiej miejscowości Otepää. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w biegach sprinterskich rozgrywanych stylem dowolnym, a także w biegach na 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) stylem klasycznym ze startu indywidualnego.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
18 lutego Sprint kobiet s. dowolnym 11:00 CET 68
Sprint mężczyzn s. dowolnym 88
19 lutego 10 km kobiet s. klasycznym 10:30 CET 60
15 km mężczyzn s. klasycznym 12:15 CET 79

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Sprint s. dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Stina Nilsson  Szwecja Finał 2:49,96
Silver medal icon.svg Maiken Caspersen Falla  Norwegia Finał +0,27
Bronze medal icon.svg Heidi Weng  Norwegia Finał +3,75
4. Astrid Jacobsen  Norwegia Finał +4,91
5. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone Finał +6,82
6. Hanna Falk  Szwecja Finał +21,73
7. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia Półfinał (1)
8. Ida Ingemarsdotter  Szwecja Półfinał (2)
9. Kikkan Randall  Stany Zjednoczone Półfinał (2)
10. Sophie Caldwell  Stany Zjednoczone Półfinał (1)
11. Laurien Van Der Graaff  Szwajcaria Półfinał (1)
12. Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia Półfinał (2)

10 km s. klasycznym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Marit Bjørgen  Norwegia 29:59,0
Silver medal icon.svg
Charlotte Kalla  Szwecja 30:25,5 +26,5
Bronze medal icon.svg
Heidi Weng  Norwegia 30:56,2 +57,2
4.
Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 31:16,4 +1:17,4
5.
Justyna Kowalczyk  Polska 31:18,7 +1:19,7
6.
Krista Pärmäkoski  Finlandia 31:22,1 +1:23,1
7.
Anastasija Siedowa  Rosja 31:28,6 +1:29,6
8.
Anna Haag  Szwecja 31:49,7 +1:50,7
9.
Julija Czekalowa  Rosja 31:56,2 +1:57,2
10.
Astrid Jacobsen  Norwegia 31:56,8 +1:57,8
...
51.
Kornelia Kubińska  Polska 34:49,2 +4:50,2

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Sprint s. dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia Finał 3:06,53
Silver medal icon.svg Finn Hågen Krogh  Norwegia Finał +0,60
Bronze medal icon.svg Siergiej Ustiugow  Rosja Finał +1,00
4. Federico Pellegrino  Włochy Finał +4,77
5. Sindre Bjørnestad Skar  Norwegia Finał +15,53
6. Håvard Solås Taugbøl  Norwegia Finał +32,94
7. Calle Halfvarsson  Szwecja Półfinał (1)
8. Simeon Hamilton  Stany Zjednoczone Półfinał (2)
9. Ristomatti Hakola  Finlandia Półfinał (2)
10. Eirik Brandsdal  Norwegia Półfinał (1)
11. Martti Jylhä  Finlandia Półfinał (2)
12. Andrew Young  Wielka Brytania Półfinał (1)
...
18. Maciej Staręga  Polska Ćwierćfinał (4)
48. Paweł Klisz  Polska Kwalifikacje
69. Kamil Bury  Polska Kwalifikacje
81. Dominik Bury  Polska Kwalifikacje

15 km s. klasycznym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 40:38,2
Silver medal icon.svg
Iivo Niskanen  Finlandia 41:15,3 +37,1
Bronze medal icon.svg
Hans Christer Holund  Norwegia 41:27,3 +49,1
4.
Niklas Dyrhaug  Norwegia 41:33,5 +55,3
5.
Matti Heikkinen  Finlandia 41:36,3 +58,1
6.
Aleksiej Połtoranin  Kazachstan 41:39,5 +1:01,3
7.
Aleksandr Biessmiertnych  Rosja 41:40,7 +1:02,5
8.
Sjur Røthe  Norwegia 41:41,7 +1:03,5
9.
Didrik Tønseth  Norwegia 41:52,7 +1:14,5
10.
Maurice Manificat  Francja 41:59,5 +1:21,3
...
38.
Dominik Bury  Polska 43:54,1 +3:15,9
61.
Jan Antolec  Polska 45:43,8 +5:05,6

Klasyfikacja PŚ po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Heidi Weng 1651
2. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 1285
3. Finlandia Krista Pärmäkoski 1262
4. Szwecja Stina Nilsson 1109
5. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 827
6. Norwegia Marit Bjørgen 797
7. Norwegia Maiken Caspersen Falla 705
8. Finlandia Laura Mononen 517
9. Rosja Julija Czekalowa 516
10. Finlandia Kerttu Niskanen 496
...
16. Polska Justyna Kowalczyk 336
DYSTANSOWA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Heidi Weng 778
2. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 681
3. Finlandia Krista Pärmäkoski 630
4. Norwegia Marit Bjørgen 594
5. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 410
6. Szwecja Stina Nilsson 409
7. Szwecja Charlotte Kalla 337
8. Rosja Julija Czekalowa 332
9. Finlandia Laura Mononen 325
10. Austria Teresa Stadlober 288
...
15. Polska Justyna Kowalczyk 232
SPRINT
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Maiken Caspersen Falla 512
2. Szwecja Stina Nilsson 370
3. Norwegia Heidi Weng 273
4. Szwecja Hanna Falk 256
5. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 244
6. Rosja Natalja Matwiejewa 227
7. Finlandia Krista Pärmäkoski 192
8. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 173
9. Słowenia Anamarija Lampič 162
Stany Zjednoczone Sophie Caldwell
...
25. Polska Justyna Kowalczyk 80
HELVETIA U–23
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Słowenia Anamarija Lampič 190
2. Szwecja Jonna Sundling 157
3. Rosja Julija Biełorukowa 140
4. Rosja Anastasija Siedowa 122
5. Szwajcaria Nadine Fähndrich 112
6. Niemcy Katharina Hennig 93
7. Rosja Alisa Żambałowa 89
8. Niemcy Victoria Carl 55
9. Szwecja Anna Dyvik 47
10. Norwegia Lotta Udnes Weng 42

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Martin Johnsrud Sundby 1448
2. Rosja Siergiej Ustiugow 1064
3. Finlandia Matti Heikkinen 837
4. Kanada Alex Harvey 740
5. Szwecja Marcus Hellner 668
6. Szwajcaria Dario Cologna 620
7. Norwegia Emil Iversen 611
8. Norwegia Finn Hågen Krogh 599
9. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 509
10. Francja Maurice Manificat 503
...
54. Polska Maciej Staręga 94
DYSTANSOWA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Martin Johnsrud Sundby 878
2. Finlandia Matti Heikkinen 537
3. Kanada Alex Harvey 442
4. Rosja Siergiej Ustiugow 402
5. Szwecja Marcus Hellner 391
6. Szwajcaria Dario Cologna 350
7. Norwegia Niklas Dyrhaug 311
8. Norwegia Emil Iversen 310
9. Finlandia Iivo Niskanen 307
10. Norwegia Hans Christer Holund 302
SPRINT
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Federico Pellegrino 309
2. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 289
3. Norwegia Finn Hågen Krogh 277
4. Norwegia Sindre Bjørnestad Skar 265
5. Rosja Siergiej Ustiugow 262
6. Norwegia Emil Iversen 201
7. Rosja Gleb Rietiwych 196
8. Norwegia Pål Golberg 190
9. Szwecja Calle Halfvarsson 171
Francja Lucas Chanavat
...
21. Polska Maciej Staręga 94
HELVETIA U–23
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 509
2. Szwecja Jens Burman 225
3. Francja Lucas Chanavat 171
4. Szwecja Oskar Svensson 125
5. Francja Richard Jouve 57
6. Rosja Aleksiej Czerwotkin 51
7. Szwecja Viktor Thorn 28
8. Rosja Pawieł Petrow 24
9. Szwecja Axel Ekström 22
10. Finlandia Lauri Vuorinen 19

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]