Puchar Świata w biegach narciarskich 2016/2017 – Ulricehamn

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach narciarskich – Ulricehamn 2017
Toblach Falun
Data 21–22 stycznia 2017
Gospodarz Szwecja Ulricehamn
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
10 km s. dowolnym

15 km s. dowolnym
Norwegia Marit Bjørgen

Kanada Alex Harvey
Sztafeta 4×5 km

Sztafeta 4×7,5 km
 Norwegia I

 Norwegia I
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Ulricehamn
Ulricehamn
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Siódme zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2016/2017 odbyły się w szwedzkiej miejscowości Ulricehamn. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w biegach na 10 km (kobiety) i 15 km (mężczyźni) stylem dowolnym ze startu indywidualnego, a także w biegach sztafetowych 4×5 km (kobiety) i 4×7,5 km (mężczyźni).

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
21 stycznia 10 km kobiet s. dowolnym 10:30 CET 61
15 km mężczyzn s. dowolnym 14:00 CET 76
22 stycznia Sztafeta kobiet 4×5 km 11:30 CET 12×4
Sztafeta mężczyzn 4×7,5 km 13:00 CET 14×4

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

10 km s. dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodniczka Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Marit Bjørgen  Norwegia 23:46,3
Silver medal icon.svg
Krista Pärmäkoski  Finlandia 23:57,0 +10,7
Bronze medal icon.svg
Charlotte Kalla  Szwecja 24:11,2 +24,9
4.
Astrid Jacobsen  Norwegia 24:12,0 +25,7
5.
Ragnhild Haga  Norwegia 24:18,6 +32,3
6.
Heidi Weng  Norwegia 24:20,3 +34,0
7.
Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 24:21,2 +34,9
8.
Hanna Falk  Szwecja 24:22,7 +36,4
9.
Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 24:31,1 +44,8
10.
Sandra Ringwald  Niemcy 24:42,9 +56,6

Sztafeta 4×5 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Państwo Zawodniczki Czas Strata
Gold medal icon.svg
 Norwegia I Ingvild Flugstad Østberg
Heidi Weng
Astrid Jacobsen
Marit Bjørgen
50:33,3
Silver medal icon.svg
 Niemcy Katharina Hennig
Stefanie Böhler
Victoria Carl
Sandra Ringwald
50:42,1 +8,8
Bronze medal icon.svg
 Szwecja I Ida Ingemarsdotter
Sofia Henriksson
Charlotte Kalla
Hanna Falk
50:42,3 +9,0
4.
 Stany Zjednoczone I Rosie Brennan
Sadie Bjornsen
Elizabeth Stephen
Jessica Diggins
50:42,5 +9,2
5.
 Norwegia II Lotta Udnes Weng
Silje Øyre Slind
Ragnhild Haga
Kari Øyre Slind
51:18,1 +44,8
6.
 Finlandia Riitta-Liisa Roponen
Anne Kyllönen
Laura Mononen
Krista Pärmäkoski
51:39,9 +1:06,6
7.
 Słowenia Anamarija Lampič
Katja Višnar
Lea Einfalt
Alenka Čebašek
51:40,2 +1:06,9
8.
 Szwecja II Maria Nordström
Emma Wikén
Maria Rydqvist
Jonna Sundling
51:40,4 +1:07,1
9.
 Włochy Virginia De Martin Topranin
Caterina Ganz
Elisa Brocard
Ilaria Debertolis
52:54,2 +2:20,9
10.
 Rosja II Darja Wedenina
Marija Guszczina
Anna Miedwiediewa
Polina Kowalowa
53:27,0 +2:53,7

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

15 km s. dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Czas Strata
Gold medal icon.svg
Alex Harvey  Kanada 32:46.2
Silver medal icon.svg
Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 32:52,2 +6,0
Bronze medal icon.svg
Marcus Hellner  Szwecja 33:00,5 +14,3
4.
Dario Cologna  Szwajcaria 33:00,9 +14,7
5.
Daniel Stock  Norwegia 33:02,4 +16,2
6.
Andrew Musgrave  Wielka Brytania 33:04,9 +18,7
7.
Daniel Richardsson  Szwecja 33:11,2 +25,0
8.
Finn Hågen Krogh  Norwegia 33:18,4 +32,2
9.
Piotr Siedow  Rosja 33:20,1 +33,9
10.
Keishin Yoshida  Japonia 33:20,4 +34,2

Sztafeta 4×7,5 km[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Państwo Zawodnicy Czas Strata
Gold medal icon.svg
 Norwegia I Simen Hegstad Krüger
Martin Johnsrud Sundby
Anders Gløersen
Finn Hågen Krogh
1:06:47,5
Silver medal icon.svg
 Szwecja I Daniel Richardsson
Johan Olsson
Marcus Hellner
Calle Halfvarsson
1:06:48,0 +0,5
Bronze medal icon.svg
 Kanada Devon Kershaw
Alex Harvey
Knute Johnsgaard
Len Väljas
1:06:48,0 +0,5
4.
 Szwajcaria Jonas Baumann
Dario Cologna
Toni Livers
Curdin Perl
1:06:49,3 +1,8
5.
 Włochy Dietmar Nöckler
Francesco De Fabiani
Giandomenico Salvadori
Sebastiano Pellegrin
1:06:50,1 +2,6
6.
 Finlandia Sami Jauhojärvi
Iivo Niskanen
Lari Lehtonen
Ristomatti Hakola
1:06:50,2 +2,7
7.
 Rosja I Siergiej Turyszew
Aleksandr Biessmiertnych
Piotr Siedow
Andriej Łarkow
1:06:50,8 +3,3
8.
 Szwecja II Emil Jönsson
Jens Burman
Martin Johansson
Karl-Johan Westberg
1:06:51,2 +3,7
9.
 Francja Jean-Marc Gaillard
Maurice Manificat
Robin Duvillard
Clément Parisse
1:06:51,3 +3,8
10.
 Stany Zjednoczone Andrew Newell
Erik Bjornsen
Noah Hoffman
Simi Hamilton
1:08:04,0 +1:16,5

Klasyfikacja PŚ po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Heidi Weng 1391
2. Finlandia Krista Pärmäkoski 1112
3. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 1072
4. Szwecja Stina Nilsson 845
5. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 730
6. Norwegia Marit Bjørgen 523
7. Norwegia Maiken Caspersen Falla 504
8. Rosja Julija Czekalowa 487
9. Finlandia Laura Mononen 471
10. Finlandia Kerttu Niskanen 450
...
34. Polska Justyna Kowalczyk 111
DYSTANSOWA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Heidi Weng 638
2. Finlandia Krista Pärmäkoski 537
3. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 524
4. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 384
5. Norwegia Marit Bjørgen 367
6. Szwecja Stina Nilsson 345
7. Rosja Julija Czekalowa 303
8. Finlandia Laura Mononen 279
9. Szwajcaria Nathalie von Siebenthal 248
10. Austria Teresa Stadlober 241
...
34. Polska Justyna Kowalczyk 57
SPRINT
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Maiken Caspersen Falla 352
2. Szwecja Hanna Falk 192
3. Rosja Natalja Matwiejewa 190
4. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 188
5. Szwecja Stina Nilsson 170
6. Norwegia Heidi Weng 153
7. Finlandia Krista Pärmäkoski 135
8. Niemcy Sandra Ringwald 131
9. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 102
10. Rosja Julija Biełorukowa 97
...
31. Polska Justyna Kowalczyk 30
HELVETIA U–23
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Julija Biełorukowa 133
2. Szwecja Jonna Sundling 117
3. Szwajcaria Nadine Fähndrich 94
4. Niemcy Katharina Hennig 82
5. Słowenia Anamarija Lampič 74
6. Rosja Anastasija Siedowa 72
7. Niemcy Victoria Carl 49
8. Szwecja Anna Dyvik 47
9. Norwegia Lotta Udnes Weng 42
10. Niemcy Sofie Krehl 37

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Martin Johnsrud Sundby 1218
2. Rosja Siergiej Ustiugow 961
3. Finlandia Matti Heikkinen 741
4. Kanada Alex Harvey 694
5. Szwecja Marcus Hellner 648
6. Szwajcaria Dario Cologna 604
7. Norwegia Finn Hågen Krogh 487
8. Francja Maurice Manificat 463
9. Norwegia Simen Hegstad Krüger 448
10. Norwegia Emil Iversen 391
...
55. Polska Maciej Staręga 59
DYSTANSOWA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Martin Johnsrud Sundby 648
2. Finlandia Matti Heikkinen 441
3. Kanada Alex Harvey 412
4. Rosja Siergiej Ustiugow 379
5. Szwecja Marcus Hellner 371
6. Szwajcaria Dario Cologna 334
7. Norwegia Simen Hegstad Krüger 272
8. Francja Maurice Manificat 258
9. Norwegia Didrik Tønseth 257
10. Norwegia Hans Christer Holund 246
SPRINT
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Pål Golberg 190
2. Rosja Siergiej Ustiugow 182
3. Norwegia Finn Hågen Krogh 165
4. Norwegia Sindre Bjørnestad Skar 160
5. Włochy Federico Pellegrino 159
6. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 144
7. Szwecja Calle Halfvarsson 130
8. Szwecja Teodor Peterson 125
9. Norwegia Emil Iversen 121
10. Francja Lucas Chanavat 106
...
22. Polska Maciej Staręga 59
HELVETIA U–23
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Johannes Høsflot Klæbo 364
2. Szwecja Jens Burman 225
3. Francja Lucas Chanavat 106
4. Szwecja Oskar Svensson 64
5. Rosja Aleksiej Czerwotkin 51
6. Francja Richard Jouve 37
7. Szwecja Viktor Thorn 28
8. Szwecja Axel Ekström 22
9. Szwajcaria Jason Rüesch 16
10. Finlandia Lauri Vuorinen 9

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]