Puchar Świata w biegach narciarskich 2019/2020 – Nové Město na Moravě

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w biegach narciarskich – Nové Město na Moravě 2020
Drezno Oberstdorf
Data 18–19 stycznia 2020
Gospodarz Czechy Nové Město na Moravě
Organizator FIS
Liczba konkurencji 4
Zwycięzcy
10 km s. dowolny

15 km s. dowolny
Norwegia T. Johaug

Rosja A. Bolszunow
10 km s. klasyczny

15 km s. klasyczny
Norwegia T. Johaug

Rosja A. Bolszunow
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Nové Město na Moravě
Nové Město na Moravě
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Siódme zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich w sezonie 2019/2020 odbędą się w czeskiej miejscowości Nové Město na Moravě. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w biegach na 10 km i 15 km stylem dowolnym 18 stycznia, natomiast 19 stycznia biegi odbędą się na dych samych dystansach stylem klasycznym w biegu pościgowym.

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
18 stycznia 10 km stylem dowolnym[a] kobiet 9:45 CET 62
15 km stylem dowolnym[a] mężczyzn 11:15 CET 77
19 stycznia 10 km stylem klasycznym[b] kobiet (bieg pościgowy) 11:10 CET 61
15 km stylem klasycznym[b] mężczyzn (bieg pościgowy) 13:00 CET 73

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

10 km s. dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg
Therese Johaug  Norwegia 23:51,6
Silver medal icon.svg
Natalja Niepriajewa  Rosja 24:24,3 +32,7
Bronze medal icon.svg
Heidi Weng  Norwegia 24:31,9 +40,3
4.
Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 24:40,1 +48,5
5.
Ragnhild Haga  Norwegia 24:40,4 +48,8
6.
Ingvild Flugstad Østberg  Rosja 24:41,3 +49,7
7.
Krista Pärmäkoski  Finlandia 24:42,6 +51,0
8.
Moa Lundgren  Szwecja 24:49,7 +58,1
9.
Ebba Andersson  Szwecja 24:55,9 +1:04,3
10.
Kateřina Razýmová  Czechy 24:59,2 +1:07,6
...
41.
Izabela Marcisz  Polska 26:12,6 +2:21,0
55.
Weronika Kaleta  Polska 27:25,7 +3:34,1

10 km s. klasycznym (bieg pościgowy)[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata Czas netto
Gold medal icon.svg
Therese Johaug  Norwegia 26:49,7
26:49,7 (1)
Silver medal icon.svg
Natalja Niepriajewa  Rosja 27:54,5 +1:04,8 27:21,5 (4)
Bronze medal icon.svg
Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 27:55,7 +1:06,0 27:05,7 (2)
4.
Heidi Weng  Norwegia 27:55,7 +1:06,0 27:15,7 (3)
5.
Krista Pärmäkoski  Finlandia 28:38,8 +1:49,1 27:47,8 (10)
6.
Ebba Andersson  Szwecja 28:31,1 +1:49,3 27:35,1 (7)
7.
Kerttu Niskanen  Finlandia 28:46,4 +1:56,7 27:34,4 (6)
8.
Kateřina Razýmová  Czechy 28:49,6 +1:59,9 27:41,6 (8)
9.
Ragnhild Haga  Norwegia 28:56,5 +2:06,8 28:07,5 (16)
10.
Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 29:01,7 +2:12,0 28:12,7 (20)
...
33.
Izabela Marcisz  Polska 31:03,8 +4:14,1 28:42,8 (34)
53.
Weronika Kaleta  Polska 33:46,7 +6:57,0 30:12,7 (53)

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

15 km s. dowolnym[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata
Gold medal icon.svg
Aleksandr Bolszunow  Rosja 33:45,0
Silver medal icon.svg
Iivo Niskanen  Finlandia 34:09,3 +24,3
Bronze medal icon.svg
Sjur Røthe  Norwegia 34:25,0 +40,0
4.
Andriej Mielniczenko  Finlandia 34:39,0 +54,0
5.
Jean-Marc Gaillard  Francja 34:40,8 +55,8
6.
Perttu Hyvärinen  Finlandia 34:46,0 +1:01,0
7.
Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia 34:57,4 +1:12,4
8.
Simen Hegstad Krüger  Norwegia 34:58,0 +1:13,0
9.
Aleksiej Czerwotkin  Norwegia 34:59,8 +1:14,8
10.
Didrik Tønseth  Niemcy 35:06,4 +1:21,4
...
36.
Dominik Bury  Polska 36:37,3 +2:52,3
65.
Mateusz Haratyk  Polska 38:52,3 +5:07,3
72.
Michał Skowron  Polska 40:56,9 +7:11,9

15 km s. klasycznym (bieg pościgowy)[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Wynik Strata Czas netto
Gold medal icon.svg
Aleksandr Bolszunow  Rosja 37:01,3
37:01,3 (3)
Silver medal icon.svg
Johannes Høsflot Klæbo  Norwegia 37:48,0 +46,7 36:36,0 (2)
Bronze medal icon.svg
Simen Hegstad Krüger  Norwegia 37:48,5 +47,2 36:35,5 (1)
4.
Sjur Røthe  Norwegia 37:49,0 +47,7 37:09,0 (4)
5.
Iivo Niskanen  Finlandia 37:57,5 +56,2 37:33,5 (9)
6.
Andriej Mielniczenko  Rosja 38:33,6 +1:32,3 37:39,6 (10)
7.
Perttu Hyvärinen  Finlandia 38:44,9 +1:43,6 37:43,9 (12)
8.
Didrik Tønseth  Norwegia 38:45,0 +1:43,7 37:24,0 (8)
9.
Jean-Marc Gaillard  Francja 38:47,9 +1:46,6 37:52,9 (17)
10.
Francesco De Fabiani  Włochy 39:27,5 +2:26,2 37:49,5 (14)
...
33.
Dominik Bury  Polska 41:15,0 +4:13,7 38:23,0 (29)
59.
Mateusz Haratyk  Polska 45:00,9 +7:59,6 39:53,9 (53)
67.
Michał Skowron  Polska 47:36,6 +10:35,3 40:25,6 (64)

Klasyfikacja PŚ po zawodach[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Therese Johaug 1409
2. Norwegia Heidi Weng 952
3. Rosja Natalja Niepriajewa 939
4. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 720
5. Norwegia Astrid Jacobsen 699
6. Stany Zjednoczone Sadie Maubet Bjornsen 622
7. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 578
8. Austria Teresa Stadlober 494
9. Szwecja Jonna Sundling 456
10. Słowenia Anamarija Lampič 448
...
103. Polska Izabela Marcisz 2
DYSTANSOWA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Therese Johaug 766
2. Norwegia Heidi Weng 551
3. Rosja Natalja Niepriajewa 423
4. Stany Zjednoczone Jessica Diggins 403
5. Norwegia Ingvild Flugstad Østberg 316
6. Norwegia Astrid Jacobsen 315
7. Austria Teresa Stadlober 299
8. Szwecja Charlotte Kalla 288
9. Finlandia Kerttu Niskanen 263
10. Finlandia Krista Pärmäkoski 246
...
72. Polska Izabela Marcisz 2
SPRINT
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Słowenia Anamarija Lampič 275
2. Szwecja Linn Svahn 240
3. Szwecja Jonna Sundling 238
4. Norwegia Maiken Caspersen Falla 228
5. Stany Zjednoczone Sophie Caldwell 212
6. Rosja Natalja Niepriajewa 170
7. Szwecja Stina Nilsson 167
8. Stany Zjednoczone Maja Dahlqvist 152
9. Stany Zjednoczone Sadie Maubet Bjornsen 135
10. Szwajcaria Nadine Fähndrich 126

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Rosja Aleksandr Bolszunow 1281
2. Norwegia Johannes Klæbo 1122
3. Rosja Siergiej Ustiugow 845
4. Finlandia Iivo Niskanen 718
5. Norwegia Sjur Røthe 691
6. Norwegia Simen Hegstad Krüger 531
7. Norwegia Pål Golberg 502
8. Norwegia Emil Iversen 495
9. Rosja Andriej Mielniczenko 420
10. Norwegia Hans Christer Holund 407
...
46. Polska Dominik Bury 68
109. Polska Kamil Bury 9
DYSTANSOWA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Rosja Aleksandr Bolszunow 654
2. Finlandia Iivo Niskanen 448
3. Norwegia Johannes Klæbo 423
4. Norwegia Sjur Røthe 405
5. Rosja Siergiej Ustiugow 397
6. Norwegia Simen Hegstad Krüger 335
7. Norwegia Hans Christer Holund 327
8. Norwegia Emil Iversen 267
9. Rosja Andriej Mielniczenko 240
10. Finlandia Perttu Hyvärinen 223
...
38. Polska Dominik Bury 40
SPRINT
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Lucas Chanavat 302
2. Norwegia Johannes Klæbo 250
3. Rosja Gleb Rietiwych 206
4. Szwecja Johan Häggström 200
5. Norwegia Sindre Bjørnestad Skar 189
6. Włochy Federico Pellegrino 187
7. Francja Richard Jouve 166
8. Norwegia Erik Valnes 148
9. Norwegia Håvard Solås Taugbøl 140
10. Rosja Aleksandr Bolszunow 137
...
69. Polska Kamil Bury 4

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Początkowo zawody miały się odbyć stylem klasycznym.
  2. a b Początkowo zawody miały się odbyć stylem dowolnym.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]