Puchar Świata w bobslejach 2010/2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w bobslejach 2010/2011
2009/2010 2011/2012
Data 23.11.2010 - 06.02.2011
Miejsce rozpoczęcia Kanada Whistler
Miejsce zakończenia Włochy Cesana Torinese
Zwycięzcy
Dwójka Rosja Aleksandr Zubkow
Niemcy Sandra Kiriasis
Czwórka Niemcy Manuel Machata
Kombinacja Niemcy Manuel Machata

Puchar Świata w bobslejach 2010/2011 rozpoczął się 23 listopada 2010 w Whistler, a zakończył 6 lutego 2011 w Cesanie. Wśród dwójek kobiet triumfowała reprezentantka Niemiec Sandra Kiriasis. U mężczyzn najlepszy był Rosjanin Aleksandr Zubkow. W klasyfikacji czwórek i kombinacji mężczyzn zwyciężył Niemiec Manuel Machata.

Punktacja[edytuj | edytuj kod]

Miejsce = Punkty
1 = 225
2 = 210
3 = 200
4 = 192
5 = 184
6 = 176
7 = 168
8 = 160
9 = 152
10 = 144
11 = 136
12 = 128
13 = 120
14 = 112
15 = 104
16 = 96
17 = 88
18 = 80
19 = 74
20 = 68
21 = 62
22 = 56
23 = 50
24 = 45
25 = 40
26 = 36
27 = 32
28 = 28
29 = 24
30 = 20

Kalendarz Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1 PŚ. 23-28 listopada 2010 Kanada Whistler Dwójka kobiet Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Stephanie Schneider
Stany Zjednoczone Shauna Rohbock
Stany Zjednoczone Valerie Fleming
Kanada Kaillie Humphries
Kanada Heather Hughes
Dwójka mężczyzn Niemcy Manuel Machata
Niemcy Andreas Bredau
Kanada Lyndon Rush
Kanada Neville Wright
Niemcy Karl Angerer
Niemcy Christian Friedrich
Czwórka mężczyzn  Stany Zjednoczone
Steven Holcomb
Steve Langton
Curtis Tomasevicz
Justin Olsen
 Niemcy
Maximilian Arndt
Alexander Rödiger
Peter Tiefertz
Martin Putze
 Niemcy
Manuel Machata
Michail Makarow
Andreas Bredau
Christian Poser
2 PŚ. 30-5 grudnia 2010 Kanada Calgary Dwójka kobiet Niemcy Cathleen Martini
Niemcy Berit Wiacker
Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Christin Senkel
Kanada Helen Upperton
Kanada Shelley-Ann Brown
Dwójka mężczyzn Niemcy Karl Angerer
Niemcy Gregor Bermbach
Niemcy Manuel Machata
Niemcy Andreas Bredau
Monako Patrice Servelle
Monako Lascelles Brown
Czwórka mężczyzn  Niemcy
Manuel Machata
Michail Makarow
Andreas Bredau
Christian Poser
 Niemcy
Karl Angerer
Gregor Bermbach
Alex Mann
Christian Friedrich
 Niemcy
Maximilian Arndt
Alexander Rödiger
René Tiefert
Martin Putze
3 PŚ. 7-12 grudnia 2010 Stany Zjednoczone Park City Dwójka kobiet Przeniesione do Lake Placid
Dwójka mężczyzn Rosja Aleksandr Zubkow
Rosja Dmitrij Trunienkow
Włochy Simone Bertazzo
Włochy Sergio Riva
Niemcy Manuel Machata
Niemcy Andreas Bredau
Czwórka mężczyzn  Rosja
Aleksandr Zubkow
Filipp Jegorow
Dmitrij Trunienkow
Nikołaj Chrienkow
 Niemcy
Manuel Machata
Michail Makarow
Andreas Bredau
Christian Poser
 Kanada
Lyndon Rush
Chris le Bihan
Cody Sorensen
Neville Wright
4 PŚ. 14-19 grudnia 2010 Stany Zjednoczone Lake Placid Dwójka kobiet Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Stephanie Schneider
Stany Zjednoczone Shauna Rohbock
Stany Zjednoczone Valerie Fleming
Niemcy Cathleen Martini
Niemcy Kristin Steinert
Dwójka kobiet Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Berit Wiacker
Niemcy Cathleen Martini
Niemcy Christin Senkel
Kanada Helen Upperton
Kanada Shelley-Ann Brown
Dwójka mężczyzn Włochy Simone Bertazzo
Włochy Sergio Riva
Rosja Aleksandr Zubkow
Rosja Dmitrij Trunienkow
Niemcy Karl Angerer
Niemcy Alex Mann
Czwórka mężczyzn  Stany Zjednoczone
Steven Holcomb
Justin Olsen
Steve Langton
Curtis Tomasevicz
 Niemcy
Maximilian Arndt
Alexander Rödiger
René Tiefert
Martin Putze
 Kanada
Lyndon Rush
Justin Wilkinson
Cody Sorensen
Neville Wright
5 PŚ. 11-16 stycznia 2011 Austria Igls Dwójka kobiet Stany Zjednoczone Shauna Rohbock
Stany Zjednoczone Valerie Fleming
Niemcy Anja Schneiderheinze
Niemcy Christin Senkel
Szwajcaria Fabienne Meyer
Szwajcaria Hanne Schenk
Dwójka mężczyzn Szwajcaria Beat Hefti
Szwajcaria Thomas Lamparter
Rosja Aleksandr Zubkow
Rosja Aleksiej Wojewoda
Włochy Simone Bertazzo
Włochy Sergio Riva
Czwórka mężczyzn  Niemcy
Manuel Machata
Richard Adjei
Andreas Bredau
Christian Poser
 Niemcy
Thomas Florschütz
Ronny Listner
Kevin Kuske
Andreas Barucha
 Stany Zjednoczone
Steven Holcomb
Justin Olsen
Steve Langton
Curtis Tomasevicz
6 PŚ. 18-23 stycznia 2011 Niemcy Winterberg Dwójka kobiet Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Berit Wiacker
Niemcy Anja Schneiderheinze
Niemcy Christin Senkel
Stany Zjednoczone Shauna Rohbock
Stany Zjednoczone Valerie Fleming
Dwójka mężczyzn Rosja Aleksandr Zubkow
Rosja Aleksiej Wojewoda
Niemcy Thomas Florschütz
Niemcy Kevin Kuske
Niemcy Karl Angerer
Niemcy Alex Mann
Czwórka mężczyzn  Niemcy
Manuel Machata
Richard Adjei
Andreas Bredau
Florian Becke
 Niemcy
Thomas Florschütz
Ronny Listner
Kevin Kuske
Andreas Barucha

 Rosja
Aleksandr Zubkow
Filipp Jegorow
Dmitrij Trunienkow
Nikołaj Chrienkow
45. Mistrzostwa Europy 2011Niemcy Winterberg
7 PŚ. 28-30 stycznia 2011 Szwajcaria St. Moritz Dwójka kobiet Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Berit Wiacker
Niemcy Anja Schneiderheinze
Niemcy Christin Senkel
Niemcy Cathleen Martini
Niemcy Romy Logsch
Dwójka mężczyzn Niemcy Manuel Machata
Niemcy Andreas Bredau
Szwajcaria Beat Hefti
Szwajcaria Thomas Lamparter
Niemcy Thomas Florschütz
Niemcy Kevin Kuske
Czwórka mężczyzn  Łotwa
Edgars Maskalāns
Daumants Dreiškens
Ugis Zalims
Intars Dambis
 Szwajcaria
Beat Hefti
Roman Handschin
Thomas Lamparter
Manuel Lüthi
 Niemcy
Manuel Machata
Andreas Bredau
Richard Adjei
Christian Poser
8 PŚ. 1-6 lutego 2011 Włochy Cesana Dwójka kobiet Kanada Helen Upperton
Kanada Shelley-Ann Brown
Holandia Esmé Kamphuis
Holandia Judith Vis
Niemcy Sandra Kiriasis
Niemcy Stephanie Schneider
Dwójka mężczyzn Włochy Simone Bertazzo
Włochy Matteo Torchio
Szwajcaria Beat Hefti
Szwajcaria Thomas Lamparter
Niemcy Thomas Florschütz
Niemcy Kevin Kuske
Czwórka mężczyzn  Rosja
Aleksandr Zubkow
Filipp Jegorow
Dmitrij Trunienkow
Nikołaj Chrienkow
 Łotwa
Edgars Maskalāns
Daumants Dreiškens
Ugis Zalims
Intars Dambis
 Kanada
Lyndon Rush
Justin Wilkinson
Cody Sorensen
Neville Wright
57. Mistrzostwa Świata 2011Niemcy Königssee

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Dwójka pań[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot Kraj WHI CAL LAP1 LAP2 IGL WIN STM CES Punkty
1. Sandra Kiriasis  Niemcy 1 2 1 1 6 1 1 3 1711
2. Cathleen Martini  Niemcy 4 1 3 2 6 5 3 6 1563
3. Kaillie Humphries  Kanada 3 4 8 9 8 8 4 5 1400
4. Shauna Rohbock  Stany Zjednoczone 2 8 2 dnf 1 3 7 4 1365
5. Helen Upperton  Kanada - 3 4 3 4 7 5 1 1361
6. Esme Kamphuis  Holandia 7 10 7 7 12 4 6 2 1354
7. Fabienne Meyer  Szwajcaria 8 7 6 4 3 13 11 7 1320
8. Bree Schaaf  Stany Zjednoczone 6 6 5 5 - - 13 9 992
9. Anastasija Skulkina  Rosja 5 15 9 12 14 12 10 dsq 952
10. Anja Schneiderheinze  Niemcy - - - - 2 2 2 11 766
11. Paula Walker  Wielka Brytania 9 9 10 10 9 - - - 744
12. Sabina Hafner  Szwajcaria - - - - 5 6 8 8 680
13. Wiktorija Tokowa  Rosja 11 11 15 11 - - - 10 656
14. Stefanie Szczurek  Niemcy 10 5 12 8 - - - - 616
15. Elfje Willemsen  Belgia - 14 14 14 15 14 dns - 552
16. Christina Hengster  Austria - - - - 10 10 12 12 544
17. Melissa These  Kanada 12 13 13 13 - - - - 488
18. Elana Meyers  Stany Zjednoczone - - - 6 11 9 - - 464
19. Olga Fiodorowa  Rosja - - - - 13 11 9 - 408
20. Jamie Greubel  Stany Zjednoczone - 12 - - - 14 14 352
21. Carmen Radenovici-Tronesku  Rumunia - - - - 18 16 17 264
22. Jazmine Fenlator  Stany Zjednoczone - - 11 - - - - 136

Dwójka mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot Kraj WHI CAL PKC LAP IGL WIN STM CES Punkty
1. Aleksandr Zubkow Rosja Rosja 4 6 1 2 2 1 4 5 1614
2. Manuel Machata Niemcy Niemcy 1 2 3 6 4 5 1 15 1516
3. Simone Bertazzo Włochy Włochy 8 9 2 1 3 8 10 1 1476
4. Steven Holcomb Stany Zjednoczone USA 7 4 7 4 6 9 7 6 1392
5. Lyndon Rush Kanada Kanada 2 5 9 5 10 11 5 4 1386
6. Karl Angerer Niemcy Niemcy 2 1 dsq 3 8 3 5 12 1307
7. Patrice Servelle Monako Monako 9 2 5 9 12 10 18 8 1210
8. Gregor Baumann Szwajcaria Szwajcaria 10 12 11 12 7 6 8 10 1184
9. Aleksandr Kasjanow Rosja Rosja 6 10 7 10 14 13 13 9 1128
10. John Napier Stany Zjednoczone USA - 11 6 7 18 12 15 11 928
11. Beat Hefti Szwajcaria Szwajcaria - - - - 1 4 2 2 837
12. Aleksiej Gorłaczew Rosja Rosja - 7 12 11 19 15 12 16 834
13. Thomas Florschütz Niemcy Niemcy - - - - 4 2 3 3 802
14. Maximilian Arndt Niemcy Niemcy 5 8 4 8 - - - - 696
15. Dawid Kupczyk Polska Polska - 13 13 14 15 16 21 19 688
16. Edgars Maskalāns Łotwa Łotwa - - - - 11 7 17 7 560
17. Jürgen Loacker Austria Austria - - - - 9 13 11 - 408
18. Edwin van Calker Holandia Holandia - - - - 16 17 16 13 400
19. Ethan Albrect-Carrie Stany Zjednoczone USA - 14 10 13 - - - - 376
20. Oskars Melbārdis Łotwa Łotwa - - - - 17 - 9 14 352
21. Heath Spence Australia Australia - 16 16 16 - - - 288
22. Milan Jagnešák Słowacja Słowacja dns 15 14 - - - 23 266
23. Alex Torbert Kanada Kanada 11 - - - - - - - 136
24. Chris Gudzowsky Kanada Kanada 12 - - - - - - 128
19. Kang Kwang-bae Korea Południowa Korea Południowa - - 15 - - - - 104

Czwórka mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot Kraj WHI CAL PCI LAP IGL WIN STM CES Punkty
1. Manuel Machata Niemcy Niemcy 3 1 2 6 1 1 3 11 1597
2. Steven Holcomb Stany Zjednoczone USA 1 5 6 1 3 6 8 6 1522
3. Aleksandr Zubkow Rosja Rosja 5 4 1 dsq 4 2 4 1 1420
4. Karl Angerer Niemcy Niemcy 4 2 7 4 8 7 6 10 1410
5. Aleksandr Kasjanow Rosja Rosja 7 7 4 5 5 4 12 5 1400
6. Lyndon Rush Kanada Kanada 6 6 3 3 7 18 9 3 1352
7. Simone Bertazzo Włochy Włochy 8 12 9 8 12 11 15 9 1120
8. Patrice Servelle Monako Monako 9 8 8 - 9 12 18 14 944
9. Gregor Baumann Szwajcaria Szwajcaria - 11 12 - 6 8 7 8 928
10. Aleksiej Gorłaczew Rosja Rosja - 10 10 9 17 14 11 12 904
11. John Napier Stany Zjednoczone USA - 9 11 7 15 13 16 13 896
12. Maximilian Arndt Niemcy Niemcy 2 3 5 2 - - - - 804
13. Thomas Florschütz Niemcy Niemcy - - - - 2 2 5 4 796
14. Edgars Maskalāns Łotwa Łotwa - - - - 10 5 1 2 763
15. Beat Hefti Szwajcaria Szwajcaria - - - - 11 9 2 6 674
16. Dawid Kupczyk Polska Polska - 13 13 - 14 dsq 14 15 568
17. Milan Jagnešák Słowacja Słowacja 10 15 14 - - - 19 19 508
18. Jan Vrba Czechy Czechy - - - - 13 10 13 - 384
19. Ethan Albrect-Carrie Stany Zjednoczone USA - 14 15 10 - - - - 360
20. Jürgen Loacker Austria Austria - - - - 18 15 10 - 328
21. Chris Gudzowsky Kanada Kanada 11 - - - - - - 136
22. Kang Kwang-bae Korea Południowa Korea Południowa - - 16 - - - - 96

Kombinacja mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Do klasyfikacji kombinacji mężczyzn brane są pod uwagę dwójki oraz czwórki

Miejsce Pilot Kraj WHI CAL PCI LAP IGL WIN STM CES Punkty
1. - - 2er - - - - - - - - -
4er - - - - - - - -
2. - - 2er - - - - - - - - -
4er - - - - - - - -
3. - - 2er - - - - - - - - -
4er - - - - - - - -

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]