Puchar Świata w kolarstwie torowym 2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w kolarstwie torowym
200020012002
Zwycięzca
 Niemcy

Puchar Świata w kolarstwie torowym w sezonie 2001 to 9. edycja tej imprezy. Organizowany przez UCI, obejmował pięć rund: w kolumbijskim Cali w dniach 2527 maja 2001 roku, w Szczecinie w dniach 810 czerwca 2001 roku, we włoskim Pordenone w dniach 29 czerwca-1 lipca 2001 roku, w stolicy Meksyku w dniach 1012 sierpnia 2001 roku oraz w malezyjskim Ipoh w dniach 2426 sierpnia 2001 roku.

Trofeum sprzed roku broniła reprezentacja Francji. W tym sezonie najlepsza okazała się reprezentacja Niemiec.

Klasyfikacja narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Punkty
1.  Niemcy 351
2.  Francja 296
3.  Stany Zjednoczone 235
4.  Australia 221
5.  Rosja 198
6.  Holandia 168
7.  Ukraina 139
7.  Wielka Brytania 139
9.  Włochy 138
10.  Hiszpania 132

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Keirin[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Francja Laurent Gané Niemcy Jens Fiedler Grecja Lampros Vasilopoulos
2. Polska Szczecin Czechy Pavel Buráň Słowacja Jaroslav Jeřábek Łotwa Viesturs Bērziņš
3. Włochy Pordenone Łotwa Ainārs Ķiksis Japonia Yuji Yamada Stany Zjednoczone Marty Nothstein
4. Meksyk Meksyk Hiszpania José Antonio Villanueva Polska Grzegorz Krejner Wielka Brytania Craig MacLean
5. Malezja Ipoh Australia Jobie Dajka Francja Florian Rousseau Stany Zjednoczone Marty Nothstein
Klasyfikacja końcowa Czechy Pavel Buráň Malezja Josiah Ng On Lam
Stany Zjednoczone Marty Nothstein

1000 m[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Wielka Brytania Chris Hoy Francja Hervé Thuet Niemcy Carsten Bergemann
2. Polska Szczecin Niemcy Sören Lausberg Stany Zjednoczone Marty Nothstein Francja Hervé Thuet
3. Włochy Pordenone Holandia Teun Mulder Niemcy Stefan Nimke Ukraina Andrij Wynokurow
4. Meksyk Meksyk Francja Arnaud Tournant Australia Mark Renshaw Polska Grzegorz Krejner
5. Malezja Ipoh Niemcy Stefan Nimke Australia Mark Renshaw Francja Hervé Gané
Klasyfikacja końcowa Australia Mark Renshaw Niemcy Stefan Nimke Francja Hervé Thuet

Sprint indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Francja Laurent Gané Niemcy Matthias John Hiszpania José Antonio Villanueva
2. Polska Szczecin Włochy Roberto Chiappa Czechy Pavel Buráň Łotwa Viesturs Bērziņš
3. Włochy Pordenone Francja Laurent Gané Francja Mickaël Bourgain Łotwa Ainārs Ķiksis
4. Meksyk Meksyk Włochy Roberto Chiappa Stany Zjednoczone Jeffrey Labauve Francja Arnaud Duble
5. Malezja Ipoh Australia Jobie Dajka Niemcy Matthias John Niemcy René Wolff
Klasyfikacja końcowa Włochy Roberto Chiappa
Francja Laurent Gané
Francja Mickaël Bourgain

Sprint drużynowy[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali  Niemcy  Francja  Wielka Brytania
2. Polska Szczecin  Polska  Ukraina  Niemcy
3. Włochy Pordenone  Hiszpania  Polska  Włochy
4. Meksyk Meksyk  Francja  Japonia  Stany Zjednoczone
5. Malezja Ipoh  Niemcy  Francja  Japonia
Klasyfikacja końcowa  Niemcy
 Francja
 Japonia

Wyścig indywidualny na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Niemcy Stefan Steinweg Nowa Zelandia Hayden Godfrey Francja Damien Pommereau
2. Polska Szczecin Niemcy Jens Lehmann Ukraina Ołeksandr Symonenko Rosja Aleksiej Markow
3. Włochy Pordenone Niemcy Thomas Liese Wielka Brytania Bradley Wiggins Ukraina Rusłan Pidhorny
4. Meksyk Meksyk Francja Damien Pommereau Hiszpania Sergi Escobar Rosja Aleksiej Markow
5. Malezja Ipoh Szwajcaria Franco Marvulli Japonia Noriyuki Iijima Kazachstan Wadim Krawczenko
Klasyfikacja końcowa Francja Damien Pommereau Hiszpania Sergi Escobar Rosja Aleksiej Markow

Wyścig drużynowy na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali  Nowa Zelandia  Kolumbia  Hiszpania
2. Polska Szczecin  Niemcy  Wielka Brytania  Ukraina
3. Włochy Pordenone  Ukraina  Wielka Brytania  Australia
4. Meksyk Meksyk  Rosja  Holandia  Chile
5. Malezja Ipoh  Niemcy  Czechy  Kazachstan
Klasyfikacja końcowa  Niemcy  Wielka Brytania  Ukraina

Madison[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali  Niemcy  Argentyna  Szwajcaria
2. Polska Szczecin  Szwajcaria  Holandia  Austria
3. Włochy Pordenone Zawody odwołane
4. Meksyk Meksyk  Hiszpania  Rosja  Holandia
5. Malezja Ipoh  Szwajcaria  Stany Zjednoczone  Belgia
Klasyfikacja końcowa  Szwajcaria  Hiszpania  Stany Zjednoczone

Wyścig punktowy[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Nowa Zelandia Gregory Henderson Kolumbia Leonardo Duque Francja Robert Sassone
2. Polska Szczecin Austria Franz Stocher Ukraina Wasyl Jakowlew Czechy Milan Kadlec
3. Włochy Pordenone Korea Południowa Cho Ho-sung Włochy Devid Garbelli Ukraina Ołeksandr Fedenko
4. Meksyk Meksyk Francja Robert Sassone Chile Marco Arriagada Hiszpania Joan Llaneras
5. Malezja Ipoh Belgia Matthew Gilmore Dania Jimmi Madsen Stany Zjednoczone James Carney
Klasyfikacja końcowa Stany Zjednoczone James Carney Francja Robert Sassone Austria Franz Stocher

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

500 m[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Białoruś Natalla Markowniczenko Meksyk Nancy Contreras Rosja Swietłana Grankowska
2. Polska Szczecin Białoruś Natalla Markowniczenko Niemcy Katrin Meinke Kanada Lori-Ann Muenzer
3. Włochy Pordenone Białoruś Natalla Markowniczenko Ukraina Iryna Janowycz Rosja Oksana Griszyna
4. Meksyk Meksyk Meksyk Nancy Contreras Stany Zjednoczone Tammy Thomas Kanada Lori-Ann Muenzer
5. Malezja Ipoh Kanada Lori-Ann Muenzer Niemcy Katrin Meinke Chińska Republika Ludowa Wang Yan
Klasyfikacja końcowa Białoruś Natalla Markowniczenko Meksyk Nancy Contreras Kanada Lori-Ann Muenzer

Sprint indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Białoruś Natalla Markowniczenko Rosja Swietłana Grankowska Stany Zjednoczone Tanya Lindenmuth
2. Polska Szczecin Białoruś Natalla Markowniczenko Rosja Swietłana Grankowska Rosja Oksana Griszyna
3. Włochy Pordenone Białoruś Natalla Markowniczenko Rosja Swietłana Grankowska Rosja Oksana Griszyna
4. Meksyk Meksyk Meksyk Nancy Contreras Stany Zjednoczone Tammy Thomas Francja Céline Nivert
5. Malezja Ipoh Kanada Lori-Ann Muenzer Australia Kerrie Meares Niemcy Katrin Meinke
Klasyfikacja końcowa Białoruś Natalla Markowniczenko Rosja Swietłana Grankowska Niemcy Susan Panzer

Wyścig indywidualny na dochodzenie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Kolumbia María Luisa Calle Wielka Brytania Emma Davies Rosja Jelena Czałych
2. Polska Szczecin Holandia Leontien van Moorsel Australia Katherine Bates Czechy Lada Kozlíková
3. Włochy Pordenone Rosja Olga Slusariewa Holandia Anouska van der Zee Australia Alison Wright
4. Meksyk Meksyk Nowa Zelandia Sarah Ulmer Holandia Anouska van der Zee Stany Zjednoczone Erin Mirabella
5. Malezja Ipoh Niemcy Christina Becker Litwa Diana Žiliūtė Australia Katherine Bates
Klasyfikacja końcowa Australia Katherine Bates Stany Zjednoczone Erin Mirabella Holandia Anouska van der Zee

Wyścig punktowy[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miasto 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. Kolumbia Cali Meksyk Belem Guerrero Hiszpania Teodora Ruano Australia Katherine Bates
2. Polska Szczecin Holandia Leontien van Moorsel Australia Katherine Bates Holandia Mirella van Melis
3. Włochy Pordenone Rosja Olga Slusariewa Australia Rochelle Gilmore Niemcy Anke Wichmann
4. Meksyk Meksyk Meksyk Belem Guerrero Holandia Anouska van der Zee Stany Zjednoczone Erin Mirabella
5. Malezja Ipoh Niemcy Christina Becker Francja Cathy Moncassin Kanada Erin Carter
Klasyfikacja końcowa Meksyk Belem Guerrero Australia Katherine Bates Stany Zjednoczone Erin Mirabella

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]