Puchar Świata w kombinacji norweskiej 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w kombinacji norweskiej 2019/2020
2018/2019 2020/2021
ilustracja
Data 28 listopada 2019
– 15 marca 2020
Miejsce rozpoczęcia Finlandia Kuusamo
Miejsce zakończenia Norwegia Oslo
Organizator FIS
Liczba konkurencji 24
Zwycięzcy
Generalna Norwegia Jarl Magnus Riiber
Puchar Narodów  Norwegia
Strona internetowa

Sezon 2019/2020 Pucharu Świata w kombinacji norweskiej rozpoczął się 28 listopada 2019 w fińskim Kuusamo, a ostatnie zawody z tego cyklu zostały rozegrane 7 marca 2020 w norweskim Oslo. Kraje, w których odbyły się konkursy PŚ to Finlandia, Norwegia, Austria, Włochy, Niemcy.

Tytuł obronił Norweg Jarl Magnus Riiber oraz reprezentacja Norwegii w Pucharze Narodów.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Skocznia Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 29 listopada 2019 Finlandia Kuusamo Rukatunturi HS142/5 km Norwegia Jarl Magnus Riiber Norwegia Espen Bjørnstad Norwegia Jens Lurås Oftebro
2. 30 listopada 2019 HS142/10 km Norwegia Jarl Magnus Riiber Niemcy Vinzenz Geiger Norwegia Jens Lurås Oftebro
3. 1 grudnia 2019 HS142/10 km Norwegia Jarl Magnus Riiber Norwegia Jørgen Graabak Norwegia Jens Lurås Oftebro
Nordic Combined Ruka Tour – klasyfikacja końcowa Norwegia Jarl Magnus Riiber Norwegia Jens Lurås Oftebro Norwegia Jørgen Graabak
4. 7 grudnia 2019 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS140/10 km Norwegia Jarl Magnus Riiber Norwegia Jørgen Graabak Niemcy Fabian Rießle
5. 8 grudnia 2019 HS140/10 km Norwegia Jarl Magnus Riiber Norwegia Jørgen Graabak Niemcy Vinzenz Geiger
6. 21 grudnia 2019 Austria Ramsau Mattensprunganlage HS98/10 km Niemcy Vinzenz Geiger Norwegia Jarl Magnus Riiber Niemcy Fabian Rießle
7. 22 grudnia 2019 HS98/10 km Norwegia Jarl Magnus Riiber Norwegia Jørgen Graabak Niemcy Vinzenz Geiger
8. 10 stycznia 2020 Włochy Val di Fiemme Trampolino Dal Ben HS104/10 km Norwegia Jarl Magnus Riiber Niemcy Vinzenz Geiger Norwegia Jørgen Graabak
9. 11 stycznia 2020 HS104/10 km Niemcy Vinzenz Geiger Norwegia Jarl Magnus Riiber Norwegia Jørgen Graabak
10. 12 stycznia 2020 HS104/2x7,5 km  Norwegia
Jørgen Graabak
Jarl Magnus Riiber
 Niemcy
Fabian Rießle
Vinzenz Geiger
 Austria
Lukas Greiderer
Martin Fritz
11. 25 stycznia 2020 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze HS140/4x5 km  Norwegia
Espen Bjørnstad
Jens Lurås Oftebro
Jørgen Graabak
Jarl Magnus Riiber
 Niemcy
Fabian Rießle
Johannes Rydzek
Manuel Faißt
Vinzenz Geiger
 Japonia
Akito Watabe
Ryota Yamamoto
Hideaki Nagai
Yoshito Watabe
12. 26 stycznia 2020 HS140/10 km Norwegia Jarl Magnus Riiber Norwegia Jens Lurås Oftebro Austria Franz-Josef Rehrl
13. 31 stycznia 2020 Austria Seefeld Toni-Seelos-Olympiaschanze HS109/5 km Norwegia Jarl Magnus Riiber Niemcy Vinzenz Geiger Norwegia Jørgen Graabak
14. 1 lutego 2020 HS109/10 km Norwegia Jarl Magnus Riiber Norwegia Jørgen Graabak Niemcy Vinzenz Geiger
15. 2 lutego 2020 HS109/15 km Norwegia Jarl Magnus Riiber Norwegia Jørgen Graabak Niemcy Vinzenz Geiger
Nordic Combined Triple – klasyfikacja końcowa[1] Norwegia Jarl Magnus Riiber Norwegia Jørgen Graabak Niemcy Vinzenz Geiger
16. 8 lutego 2020 Estonia Otepää Tehvandi HS100/10 km Odwołano
17. 9 lutego 2020 HS100/10 km Odwołano
18. 22 lutego 2020 Norwegia Trondheim Granåsen HS138/10 km Norwegia Jarl Magnus Riiber Norwegia Jørgen Graabak Finlandia Ilkka Herola
19. 23 lutego 2020 HS138/10 km Norwegia Jarl Magnus Riiber Norwegia Jens Lurås Oftebro Norwegia Espen Bjørnstad
20. 29 lutego 2020 Finlandia Lahti Salpausselkä HS130/2x7,5 km  Norwegia
Jørgen Graabak
Jarl Magnus Riiber
 Niemcy
Terence Weber
Manuel Faißt
 Niemcy
Johannes Rydzek
Vinzenz Geiger
21. 1 marca 2020 HS130/10 km Japonia Akito Watabe Norwegia Jørgen Graabak Niemcy Vinzenz Geiger
22. 7 marca 2020 Norwegia Oslo Holmenkollbakken HS134/10 km Norwegia Jarl Magnus Riiber Niemcy Fabian Rießle Finlandia Ilkka Herola
23. 14 marca 2020 Niemcy Schonach Langenwaldschanze HS106/10 km Odwołano
24. 15 marca 2020 HS106/15 km Odwołano
Puchar Świata w kombinacji norweskiej 2019/2020 – klasyfikacja końcowa Norwegia Jarl Magnus Riiber Norwegia Jørgen Graabak Niemcy Vinzenz Geiger

Wyniki reprezentantów Polski[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Ruka 29.11 Ruka 30.11 Ruka 01.12 Lillehammer 07.12 Lillehammer 08.12 Ramsau am Dachstein 21.12 Ramsau am Dachstein 22.12 Val di Fiemme 10.01 Val di Fiemme 11.01 Oberstdorf 26.01 Seefeld 31.01 Seefeld 01.02 Seefeld 02.02 Trondheim 22.02 Trondheim 23.02 Lahti 01.03 Oslo 07.03
Adam Cieślar 48 dsq1 38 41 q q 38 q q - 41 37 36 - - - -
Szczepan Kupczak 28 dns2 30 35 35 30 31 31 26 23 12 20 31 31 25 30 35
Wojciech Marusarz - - - - - - - 42 47 43 50 47 - - - - -
1-3     4-30     poniżej 30
     q – Zawodnik nie zakwalifikował się do konkursu głównego.      dns1 – Zawodnik nie wystąpił w konkursie głównym.      dns2 – Zawodnik nie pojawił się na starcie biegu/skoku.
dsq – Zawodnik został zdyskwalifikowany w konkursie głównym.      dnf – Zawodnik nie ukończył biegu.     – – Zawodnik nie został zgłoszony do konkursu.
1 Dyskwalifikacja w rundzie prowizorycznej/kwalifikacjach z powodu niezgodnego/-ych z regulaminem sprzętu/stroju/butów.
2 Dyskwalifikacja z powodu niezgodnego/-ych z regulaminem sprzętu/stroju/butów.
3 Dyskwalifikacja z powodu za wczesnego wybiegnięcia na start podczas biegu.
4 Zawodnik zgłoszony nie wystartował w kwalifikacjach.
5 Zawodnik nie zakwalifikował się do części konkursu rozgrywanego na skoczni (nie zmieścił się w czołowej 50., dotyczy startu masowego).

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Generalna
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Jarl Magnus Riiber 1586
2. Norwegia Jørgen Graabak 1106
3. Niemcy Vinzenz Geiger 917
4. Norwegia Jens Lurås Oftebro 790
5. Niemcy Fabian Rießle 658
6. Norwegia Espen Bjørnstad 606
7. Niemcy Eric Frenzel 565
8. Finlandia Ilkka Herola 564
9. Japonia Akito Watabe 449
10. Niemcy Manuel Faißt 418
11. Austria Lukas Greiderer 404
12. Austria Martin Fritz 399
13. Austria Franz-Josef Rehrl 369
14. Niemcy Johannes Rydzek 260
15. Austria Lukas Klapfer 246
16. Niemcy Terence Weber 246
17. Austria Thomas Jöbstl 220
18. Norwegia Espen Andersen 206
19. Austria Philipp Orter 192
20. Japonia Ryota Yamamoto 184
21. Norwegia Magnus Krog 171
22. Norwegia Einar Lurås Oftebro 165
23. Włochy Samuel Costa 158
24. Włochy Alessandro Pittin 142
25. Francja Laurent Muhlethaler 127
26. Francja Antoine Gérard 116
27. Czechy Tomáš Portyk 110
28. Austria Johannes Lamparter 107
29. Japonia Yoshito Watabe 82
30. Norwegia Harald Johnas Riiber 81
31. Estonia Kristjan Ilves 56
32. Niemcy Julian Schmid 54
33. Norwegia Lars Ivar Skaarset 53
34. Japonia Hideaki Nagai 51
35. Japonia Go Yamamoto 45
36. Finlandia Eero Hirvonen 45
37. Polska Szczepan Kupczak 42
38. Włochy Aaron Kostner 37
39. Norwegia Kasper Moen Flatla 36
40. Norwegia Simen Tiller 26
41. Norwegia Andreas Skoglund 24
42. Austria Bernhard Gruber 21
43. Czechy Ondřej Pažout 16
44. Finlandia Leevi Mutru 11
45. Włochy Raffaele Buzzi 10
46. Finlandia Wille Karhumaa 9
47. Niemcy Jakob Lange 8
48. Norwegia Sindre Ure Søtvik 7
49. Austria Paul Gerstgraser 7
50. Stany Zjednoczone Taylor Fletcher 5
51. Czechy Jan Vytrval 4
52. Norwegia Leif Torbjørn Nœsvold 3
53. Austria Manuel Einkemmer 2
Najlepszy biegacz
Lp. Zawodnik Punkty
1. Finlandia Ilkka Herola 1017
2. Włochy Alessandro Pittin 939
3. Niemcy Eric Frenzel 925
4. Norwegia Jørgen Graabak 886
5. Niemcy Vinzenz Geiger 846
6. Niemcy Johannes Rydzek 756
7. Niemcy Fabian Rießle 652
8. Finlandia Eero Hirvonen 544
9. Austria Lukas Greiderer 513
10. Włochy Samuel Costa 395
...
37. Polska Adam Cieślar 33
58. Polska Szczepan Kupczak 1
Najlepszy skoczek
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Jarl Magnus Riiber 1480
2. Norwegia Jens Lurås Oftebro 1052
3. Norwegia Espen Bjørnstad 889
4. Austria Franz-Josef Rehrl 710
5. Japonia Akito Watabe 635
6. Austria Martin Fritz 517
7. Japonia Ryota Yamamoto 507
8. Norwegia Jørgen Graabak 499
9. Niemcy Manuel Faißt 489
10. Niemcy Vinzenz Geiger 368
...
15. Polska Szczepan Kupczak 255
PUCHAR NARODÓW
Lp. Drużyna Punkty
1.  Norwegia 5660
2.  Niemcy 3826
3.  Austria 2517
4.  Japonia 1311
5.  Finlandia 1054
6.  Włochy 622
7.  Francja 368
8.  Czechy 305
9.  Estonia 56
10.  Stany Zjednoczone 55
11.  Polska 42

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Za zawody w Seefeld w dniach 31 stycznia i 1 lutego przyznawana była połowa standardowych punktów, a za konkurs 2 lutego podwójna liczba punktów.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]