Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 26 października 2019
– 15 marca 2020
Miejsce rozpoczęcia Austria Sölden
Miejsce zakończenia Włochy La Thuile
Organizator FIS
Liczba konkurencji 5 (7)
Zwycięzcy
Generalna Simple gold cup.svg Włochy F. Brignone
Zjazd Szwajcaria C. Suter
Supergigant Szwajcaria C. Suter
Gigant Włochy F. Brignone
Slalom Słowacja P. Vlhová
Superkombinacja Włochy F. Brignone
PAR Słowacja P. Vlhová

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim kobiet 2019/2020 to 54. edycja tej imprezy. Cykl rozpoczął się tradycyjnie w austriackim Sölden, 26 października 2019 roku, zaś zakończył zawodami w La Thuile na przełomie lutego i marca. Pierwotnie cykl miał zakończyć się zawodami w Cortinie d’Ampezzo, jednak rywalizację odwołano w związku z szerzeniem się zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

Po raz pierwszy w historii wprowadzono klasyfikację PAR, czyli konkurencji równoległych.

Podium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Indywidualnie[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Trasa Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 26 października 2019 Austria Sölden Rettenbach gigant Nowa Zelandia Alice Robinson Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin Francja Tessa Worley
2. 23 listopada 2019 Finlandia Levi Levi Black slalom Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin Szwajcaria Wendy Holdener Austria Katharina Truppe
3. 30 listopada 2019 Stany Zjednoczone Killington Super Star gigant Włochy Marta Bassino Włochy Federica Brignone Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin
4. 1 grudnia 2019 Super Star slalom Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin Słowacja Petra Vlhová Szwecja Anna Swenn-Larsson
5. 6 grudnia 2019 Kanada Lake Louise Men's Olympic/East Summit zjazd Czechy Ester Ledecká Szwajcaria Corinne Suter Austria Stephanie Venier
6. 7 grudnia 2019 Men's Olympic/East Summit zjazd Austria Nicole Schmidhofer Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin Włochy Francesca Marsaglia
7. 8 grudnia 2019 Men's Olympic/East Summit supergigant Niemcy Viktoria Rebensburg Włochy Nicol Delago Szwajcaria Corinne Suter
8. 14 grudnia 2019 Szwajcaria Sankt Moritz Engiadina supergigant Włochy Sofia Goggia Włochy Federica Brignone Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin
9. 15 grudnia 2019 - slalom równoległy Słowacja Petra Vlhová Szwecja Anna Swenn-Larsson Austria Franziska Gritsch
10. 17 grudnia 2019 Francja Courchevel Stade Emile-Allais gigant Włochy Federica Brignone Norwegia Mina Fürst Holtmann Szwajcaria Wendy Holdener
21 grudnia 2019 Francja Val d’Isère zjazd Zawody odwołane[1]
22 grudnia 2019 zjazd Zawody odwołane[2]
22 grudnia 2019 superkombinacja Zawody odwołane
11. 28 grudnia 2019 Austria Lienz Schlossberg gigant Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin Włochy Marta Bassino Austria Katharina Liensberger
12. 29 grudnia 2019 Schlossberg slalom Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin Słowacja Petra Vlhová Szwajcaria Michelle Gisin
13. 5 stycznia 2020 Chorwacja Zagrzeb Crveni Spust slalom Słowacja Petra Vlhová Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin Austria Katharina Liensberger
14. 11 stycznia 2020 Austria Altenmarkt-Zauchensee Gamskogel zjazd Szwajcaria Corinne Suter Włochy Nicol Delago Szwajcaria Michelle Gisin
15. 12 stycznia 2020 Gamskogelhütte/Schmalzleiten superkombinacja Włochy Federica Brignone Szwajcaria Wendy Holdener Włochy Marta Bassino
16. 14 stycznia 2020 Austria Flachau Hermann Maier Weltcupstrecke slalom Słowacja Petra Vlhová Szwecja Anna Swenn-Larsson Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin
17. 18 stycznia 2020 Włochy Sestriere Giovanni A. Agnelli gigant Włochy Federica Brignone
Słowacja Petra Vlhová
- Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin
18. 19 stycznia 2020 Giovanni A. Agnelli gigant równoległy Francja Clara Direz Austria Elisa Mörzinger Włochy Marta Bassino
19. 24 stycznia 2020 Bułgaria Bansko Marc Girardelli zjazd Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin Włochy Federica Brignone Szwajcaria Joana Hählen
20. 25 stycznia 2020 Marc Girardelli zjazd Włochy Elena Curtoni Włochy Marta Bassino Włochy Federica Brignone
21. 26 stycznia 2020 Marc Girardelli supergigant Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin Włochy Marta Bassino Szwajcaria Lara Gut-Behrami
1 lutego 2019 Rosja Roza Chutor zjazd Zawody przeniesione na 21 lutego do Crans-Montana[3]
22. 2 lutego 2020 Rosa Khutor supergigant Włochy Federica Brignone Włochy Sofia Goggia Szwajcaria Joana Hählen
23. 8 lutego 2020 Niemcy Garmisch-Partenkirchen Kandahar 1 zjazd Niemcy Viktoria Rebensburg Włochy Federica Brignone Czechy Ester Ledecká
24. 9 lutego 2020 Kandahar 1 supergigant Szwajcaria Corinne Suter Austria Nicole Schmidhofer Szwajcaria Wendy Holdener
25. 15 lutego 2020 Słowenia Maribor Kranjska Gora Podkoren 3 gigant Nowa Zelandia Alice Robinson Słowacja Petra Vlhová Szwajcaria Wendy Holdener
Słowenia Meta Hrovat
26. 16 lutego 2020 Podkoren 3 slalom Słowacja Petra Vlhová Szwajcaria Wendy Holdener Austria Katharina Truppe
27. 21 lutego 2020 Szwajcaria Crans-Montana Mont Lachaux zjazd Szwajcaria Lara Gut-Behrami Szwajcaria Corinne Suter Austria Stephanie Venier
28. 22 lutego 2020 Mont Lachaux zjazd Szwajcaria Lara Gut-Behrami Szwajcaria Corinne Suter Austria Nina Ortlieb
29. 23 lutego 2020 Mont Lachaux superkombinacja Włochy Federica Brignone Austria Franziska Gritsch Czechy Ester Ledecká
30. 29 lutego 2020 Włochy La Thuile 3 Franco Berthod supergigant Austria Nina Ortlieb Włochy Federica Brignone Szwajcaria Corinne Suter
1 marca 2020 superkombinacja Zawody odwołane
7 marca 2020 Niemcy Ofterschwang gigant Zawody odwołane
8 marca 2020 slalom
12 marca 2020 Szwecja Åre slalom równoległy Zawody odwołane[4]
13 marca 2020 gigant
14 marca 2020 slalom
18 marca 2020 Włochy Cortina d’Ampezzo zjazd Zawody odwołane[5]
19 marca 2020 supergigant
21 marca 2020 slalom
22 marca 2020 gigant

Drużynowy slalom gigant równoległy[edytuj | edytuj kod]

Data Miejscowość 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
20 marca 2020 Włochy Cortina d’Ampezzo Zawody odwołane[5]

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA (po 30 z 30 zawodów)
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Włochy Federica Brignone 1378
2. Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin 1225
3. Słowacja Petra Vlhová 1189
4. Szwajcaria Corinne Suter 837
5. Włochy Marta Bassino 817
6. Szwajcaria Wendy Holdener 791
7. Szwajcaria Lara Gut-Behrami 616
8. Szwajcaria Michelle Gisin 591
9. Niemcy Viktoria Rebensburg 556
10. Czechy Ester Ledecká 503
Zjazd (po 8 z 8 zawodów)
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Corinne Suter 477
2. Czechy Ester Ledecká 332
3. Włochy Federica Brignone 320
4. Szwajcaria Lara Gut-Behrami 288
5. Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin 256
6. Włochy Elena Curtoni 246
7. Austria Stephanie Venier 233
7. Austria Nina Ortlieb 233
9. Austria Nicole Schmidhofer 228
10. Niemcy Viktoria Rebensburg 211
Supergigant (po 6 z 6 zawodów)
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Corinne Suter 360
2. Włochy Federica Brignone 341
3. Austria Nicole Schmidhofer 217
4. Szwajcaria Lara Gut-Behrami 209
5. Austria Stephanie Venier 205
6. Austria Nina Ortlieb 191
7. Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin 186
8. Niemcy Viktoria Rebensburg 180
8. Włochy Sofia Goggia 180
10. Włochy Marta Bassino 164
Gigant (po 6 z 6 zawodów)
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Włochy Federica Brignone 407
2. Słowacja Petra Vlhová 333
3. Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin 314
4. Włochy Marta Bassino 309
5. Nowa Zelandia Alice Robinson 300
6. Szwajcaria Wendy Holdener 234
7. Norwegia Mina Fürst Holtmann 212
8. Francja Tessa Worley 190
9. Słowenia Meta Hrovat 168
10. Niemcy Viktoria Rebensburg 160
Slalom (po 6 z 6 zawodów)
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Słowacja Petra Vlhová 460
2. Stany Zjednoczone Mikaela Shiffrin 440
3. Austria Katharina Liensberger 276
4. Szwajcaria Wendy Holdener 260
5. Szwecja Anna Swenn-Larsson 235
6. Norwegia Nina Haver-Løseth 228
7. Austria Katharina Truppe 209
7. Szwajcaria Michelle Gisin 209
9. Niemcy Christina Ackermann 129
10. Austria Chiara Mair 125
Superkombinacja (po 2 z 2 zawodów)
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Włochy Federica Brignone 200
2. Szwajcaria Wendy Holdener 125
3. Czechy Ester Ledecká 100
4. Austria Franziska Gritsch 80
5. Austria Ramona Siebenhofer 64
6. Włochy Marta Bassino 60
7. Kanada Roni Remme 58
8. Szwajcaria Michelle Gisin 50
9. Austria Nina Ortlieb 48
10. Włochy Elena Curtoni 45
PAR (po 2 z 2 zawodów)
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Słowacja Petra Vlhová 113
2. Francja Clara Direz 100
3. Włochy Federica Brignone 90
4. Szwecja Anna Swenn-Larsson 80
4. Austria Elisa Mörzinger 80
6. Włochy Marta Bassino 78
7. Norwegia Kristin Lysdahl 66
8. Austria Franziska Gritsch 60
9. Słowenia Meta Hrovat 58
10. Włochy Sofia Goggia 55

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]