Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn 2003/2004

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn 2003/2004
2002/2003 2004/2005
Data 24.10.2003 - 14.03.2004
Miejsce rozpoczęcia Austria Sölden
Miejsce zakończenia Włochy Sestriere

Puchar Świata w narciarstwie alpejskim mężczyzn sezon 2003/2004 to 38. edycja tej imprezy. Cykl ten rozpoczął się w austriackim Sölden 24 października 2003 roku, a zakończył 14 marca 2004 roku we włoskim Sestriere.

Podium zawodów[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 24 października 2003 Austria Sölden gigant Stany Zjednoczone Bode Miller Francja Frédéric Covili Francja Joël Chenal
2. 22 listopada 2003 Stany Zjednoczone Park City gigant Stany Zjednoczone Bode Miller Austria Andreas Schifferer Austria Hans Knauß
3. 23 listopada 2003 Stany Zjednoczone Park City slalom Finlandia Kalle Palander Austria Rainer Schönfelder Austria Manfred Pranger
4. 29 listopada 2003 Kanada Lake Louise zjazd Austria Michael Walchhofer Kanada Erik Guay Francja Antoine Dénériaz
5. 30 listopada 2003 Kanada Lake Louise supergigant Austria Hermann Maier Austria Michael Walchhofer Austria Stephan Eberharter
6. 5 grudnia 2003 Stany Zjednoczone Beaver Creek zjazd Stany Zjednoczone Daron Rahlves Austria Stephan Eberharter
Norwegia Bjarne Solbakken
7. 6 grudnia 2003 Stany Zjednoczone Beaver Creek zjazd Austria Hermann Maier Austria Hans Knauß Austria Andreas Schifferer
8. 7 grudnia 2003 Stany Zjednoczone Beaver Creek supergigant Norwegia Bjarne Solbakken Austria Hermann Maier Austria Hans Knauß
9. 14 grudnia 2003 Włochy Alta Badia gigant Finlandia Kalle Palander Włochy Davide Simoncelli Francja Frédéric Covili
10. 15 grudnia 2003 Włochy Madonna di Campiglio slalom Chorwacja Ivica Kostelić Włochy Giorgio Rocca Austria Manfred Pranger
11. 19 grudnia 2003 Włochy Val Gardena supergigant Norwegia Lasse Kjus Austria Stephan Eberharter Austria Hermann Maier
12. 20 grudnia 2003 Włochy Val Gardena zjazd Francja Antoine Dénériaz Austria Michael Walchhofer Austria Hans Knauß
13. 21 grudnia 2003 Włochy Alta Badia gigant Włochy Davide Simoncelli Finlandia Kalle Palander Stany Zjednoczone Bode Miller
14. 3 stycznia 2004 Austria Flachau gigant Austria Benjamin Raich Włochy Massimiliano Blardone Norwegia Bjarne Solbakken
15. 4 stycznia 2004 Austria Flachau slalom Finlandia Kalle Palander Austria Manfred Pranger Włochy Giorgio Rocca
16. 10 stycznia 2004 Francja Chamonix zjazd Austria Stephan Eberharter Norwegia Lasse Kjus Austria Michael Walchhofer
17. 11 stycznia 2004 Francja Chamonix slalom Włochy Giorgio Rocca Francja Pierrick Bourgeat Stany Zjednoczone Bode Miller
18. 11 stycznia 2004 Francja Chamonix kombinacja Stany Zjednoczone Bode Miller Austria Benjamin Raich Norwegia Lasse Kjus
19. 18 stycznia 2004 Szwajcaria Wengen slalom Austria Benjamin Raich Austria Rainer Schönfelder Chorwacja Ivica Kostelić
20. 22 stycznia 2004 Austria Kitzbühel zjazd Norwegia Lasse Kjus Austria Stephan Eberharter Stany Zjednoczone Daron Rahlves
21. 23 stycznia 2004 Austria Kitzbühel supergigant Stany Zjednoczone Daron Rahlves Austria Hermann Maier Austria Michael Walchhofer
22. 24 stycznia 2004 Austria Kitzbühel zjazd Austria Stephan Eberharter Stany Zjednoczone Daron Rahlves Szwajcaria Ambrosi Hoffmann
23. 25 stycznia 2004 Austria Kitzbühel slalom Finlandia Kalle Palander Kanada Thomas Grandi Austria Rainer Schönfelder
24. 25 stycznia 2004 Austria Kitzbühel kombinacja Stany Zjednoczone Bode Miller Austria Benjamin Raich Norwegia Lasse Kjus
25. 27 stycznia 2004 Austria Schladming slalom Austria Benjamin Raich Włochy Manfred Mölgg Finlandia Kalle Palander
26. 30 stycznia 2004 Niemcy Garmisch-Partenkirchen zjazd Szwajcaria Didier Cuche Stany Zjednoczone Daron Rahlves Austria Stephan Eberharter
27. 31 stycznia 2004 Niemcy Garmisch-Partenkirchen zjazd Austria Stephan Eberharter Austria Fritz Strobl Włochy Alessandro Fattori
28. 1 lutego 2004 Niemcy Garmisch-Partenkirchen supergigant Austria Hermann Maier Francja Pierre-Emmanuel Dalcin Szwajcaria Tobias Grünenfelder
29. 7 lutego 2004 Szwajcaria Adelboden gigant Finlandia Kalle Palander Włochy Massimiliano Blardone Austria Christoph Gruber
Austria Heinz Schilchegger
30. 8 lutego 2004 Szwajcaria Adelboden slalom Austria Rainer Schönfelder Stany Zjednoczone Bode Miller Austria Benjamin Raich
31. 14 lutego 2004 Austria St. Anton zjazd Austria Hermann Maier Austria Stephan Eberharter Austria Johann Grugger
32. 15 lutego 2004 Austria St. Anton slalom Stany Zjednoczone Bode Miller Finlandia Kalle Palander Austria Mario Matt
33. 28 lutego 2004 Słowenia Kranjska Gora gigant Stany Zjednoczone Bode Miller Włochy Alberto Schieppati Szwecja Fredrik Nyberg
Włochy Alexander Ploner
34. 29 lutego 2004 Słowenia Kranjska Gora slalom Norwegia Truls Ove Karlsen Norwegia Tom Stiansen Austria Mario Matt
35. 6 marca 2004 Norwegia Kvitfjell zjazd Austria Stephan Eberharter Austria Fritz Strobl Francja Antoine Dénériaz
36. 7 marca 2004 Norwegia Kvitfjell supergigant Stany Zjednoczone Daron Rahlves Norwegia Bjarne Solbakken Austria Hermann Maier
37. 10 marca 2004 Włochy Sestriere zjazd Stany Zjednoczone Daron Rahlves Austria Fritz Strobl Austria Stephan Eberharter
38. 11 marca 2004 Włochy Sestriere supergigant Austria Hermann Maier Austria Stephan Eberharter Austria Christoph Gruber
39. 14 marca 2004 Włochy Sestriere slalom Finlandia Kalle Palander Austria Rainer Schönfelder Austria Manfred Pranger

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA (po 39 z 39 zawodów)
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Hermann Maier 1265
2. Austria Stephan Eberharter 1223
3. Austria Benjamin Raich 1139
4. Stany Zjednoczone Bode Miller 1134
5. Stany Zjednoczone Daron Rahlves 1004
6. Finlandia Kalle Palander 944
7. Austria Michael Walchhofer 828
8. Norwegia Lasse Kjus 824
9. Austria Hans Knauß 796
10. Austria Rainer Schönfelder 727
Zjazd (po 12 z 12 zawodów)
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Stephan Eberharter 831
2. Stany Zjednoczone Daron Rahlves 627
3. Austria Hermann Maier 537
4. Austria Fritz Strobl 512
5. Austria Michael Walchhofer 503
6. Austria Hans Knauß 421
7. Francja Antoine Dénériaz 367
8. Szwajcaria Ambrosi Hoffmann 317
9. Norwegia Lasse Kjus 316
9. Szwajcaria Didier Cuche 316
Supergigant (po 7 z 7 zawodów)
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Hermann Maier 580
2. Stany Zjednoczone Daron Rahlves 340
3. Austria Stephan Eberharter 312
4. Norwegia Bjarne Solbakken 298
5. Austria Michael Walchhofer 243
6. Austria Hans Knauß 237
7. Norwegia Lasse Kjus 230
8. Austria Benjamin Raich 215
9. Austria Andreas Schifferer 212
10. Szwajcaria Didier Cuche 211
Gigant (po 7 z 7 zawodów)
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Bode Miller 410
2. Finlandia Kalle Palander 349
3. Włochy Massimiliano Blardone 266
4. Austria Benjamin Raich 255
5. Włochy Davide Simoncelli 238
6. Austria Heinz Schilchegger 210
7. Norwegia Lasse Kjus 190
8. Francja Frédéric Covili 187
9. Francja Joël Chenal 186
10. Austria Christoph Gruber 181
Slalom (po 11 z 11 zawodów)
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Rainer Schönfelder 630
2. Finlandia Kalle Palander 595
3. Austria Benjamin Raich 468
4. Włochy Giorgio Rocca 429
5. Stany Zjednoczone Bode Miller 376
6. Austria Mario Matt 352
7. Austria Manfred Pranger 347
8. Norwegia Truls Ove Karlsen 262
9. Włochy Manfred Mölgg 236
10. Kanada Thomas Grandi 221
Kombinacja (po 2 z 2 zawodów)
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Bode Miller 200
2. Austria Benjamin Raich 160
3. Norwegia Lasse Kjus 120
4. Francja Pierrick Bourgeat 90
5. Austria Michael Walchhofer 82
6. Norwegia Aksel Lund Svindal 77
7. Szwajcaria Silvan Zurbriggen 74
8. Czechy Ondřej Bank 42
9. Słowenia Andrej Šporn 40
10. Austria Hermann Maier 38
Drużynowo (po 39 z 39 konkurencji)
Lp. Państwo Punkty
1.  Austria 10631
2.  Włochy 3031
3.  Szwajcaria 2660
4.  Norwegia 2569
5.  Stany Zjednoczone 2540
6.  Francja 1658
7.  Finlandia 1076
8.  Szwecja 914
9.  Kanada 657
10.  Słowenia 544

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]