Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1987/1988

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w narciarstwie dowolnym
Freestyle skiing pictogram.svg
1986/1987 - 1987/19881988/1989
Mężczyźni
Generalna Francja Éric Laboureix
Skoki akrobatyczne Kanada Jean-Marc Rozon
Jazda po muldach Stany Zjednoczone Nelson Carmichael
Balet Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Hermann Reitberger
Kombinacja Kanada Alain LaRoche
Kobiety
Generalna Szwajcaria Conny Kissling
Skoki akrobatyczne Kanada Meredith Gardner
Jazda po muldach Norwegia Stine Lise Hattestad
Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Tatjana Mittermayer
Balet Francja Christine Rossi
Kombinacja Szwajcaria Conny Kissling

Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1987/1988 rozpoczął się 11 grudnia 1987 we francuskim Tignes, a zakończył 27 marca 1988 w szwajcarskim Hasliberg. Była to dziewiąta edycja Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym. Puchar Świata rozegrany został w 7 krajach i 10 miastach na 3 kontynentach. Najwięcej zawodów odbyło się we Francji, 14 dla mężczyzn i 12 kobiet.

Obrońcą Pucharu Świata wśród mężczyzn był Francuz Éric Laboureix, a wśród kobiet Szwajcarka Conny Kissling. W tym sezonie zarówno Laboureix jak i Kissling obronili tytuły wywalczone w poprzednim sezonie. Dla Kissling był to szósty tytuł z rzędu, dla Laboureix trzeci tytuł z rzędu.

W sezonie 1987/1988 odbyły się igrzyska olimpijskie w Calgary. Były to pierwsze igrzyska na których pojawiło się narciarstwo dowolne. Był to jednak jedynie sport pokazowy więc medali nie przyznawano.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 11 grudnia 1987 Francja Tignes MO Stany Zjednoczone Steve Desovich Stany Zjednoczone Nelson Carmichael Szwecja Lasse Fahlén
2. 12 grudnia 1987 Francja Tignes BA Norwegia Rune Kristiansen Kanada Richard Pierce Francja Éric Laboureix
3. 13 grudnia 1987 Francja Tignes AE Kanada Lloyd Langlois Francja Didier Méda Kanada Philippe LaRoche
4. 13 grudnia 1987 Francja Tignes KB Francja Éric Laboureix Kanada Alain LaRoche Kanada Chris Simboli
5. 18 grudnia 1987 Francja La Plagne BA Norwegia Rune Kristiansen Stany Zjednoczone Lane Spina Brak danych
6. 19 grudnia 1987 Francja La Plagne AE Kanada Alain LaRoche Stany Zjednoczone Kris Feddersen Francja Didier Méda
7. 20 grudnia 1987 Francja La Plagne MO Stany Zjednoczone Nelson Carmichael Francja Éric Berthon Finlandia Martti Kellokumpu
8. 20 grudnia 1987 Francja La Plagne KB Francja Éric Laboureix Stany Zjednoczone John Witt Kanada Chris Simboli
9. 8 stycznia 1988 Kanada Mont Gabriel BA Brak danych Stany Zjednoczone Lane Spina Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Klaus Mühlstein
10. 9 stycznia 1988 Kanada Mont Gabriel MO Finlandia Martti Kellokumpu Francja Edgar Grospiron Szwajcaria Bernard Brandt
11. 10 stycznia 1988 Kanada Mont Gabriel AE Kanada Jean-Marc Rozon Francja Didier Méda Kanada Alain LaRoche
12. 10 stycznia 1988 Kanada Mont Gabriel KB Kanada Alain LaRoche Stany Zjednoczone John Witt Francja Éric Laboureix
13. 15 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Lake Placid BA Kanada Richard Pierce Stany Zjednoczone Lane Spina Kanada Dave Walker
14. 16 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Lake Placid MO Stany Zjednoczone Nelson Carmichael Francja Edgar Grospiron Stany Zjednoczone Steve Desovich
15. 17 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Lake Placid AE Kanada Jean-Marc Rozon Stany Zjednoczone Kris Feddersen Kanada Philippe LaRoche
16. 17 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Lake Placid KB Francja Éric Laboureix Kanada Alain LaRoche Kanada Chris Simboli
17. 22 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Breckenridge BA Brak danych Norwegia Rune Kristiansen Kanada Dave Walker
18. 23 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Breckenridge MO Norwegia Hans Engelsen Eide Stany Zjednoczone Nelson Carmichael Francja Olivier Allamand
19. 24 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Breckenridge AE Kanada Alain LaRoche Kanada André Ouimet Kanada Lloyd Langlois
20. 24 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Breckenridge KB Stany Zjednoczone John Witt Kanada Alain LaRoche Kanada Chris Simboli
21. 29 stycznia 1988 Japonia Inawashiro BA Brak danych Kanada Dave Walker Stany Zjednoczone Roberto Franco
22. 30 stycznia 1988 Japonia Inawashiro MO Finlandia Martti Kellokumpu Francja Edgar Grospiron Francja Éric Berthon
23. 31 stycznia 1988 Japonia Inawashiro AE Kanada Lloyd Langlois Kanada André Ouimet Kanada Jean-Marc Rozon
24. 31 stycznia 1988 Japonia Inawashiro KB Kanada Alain LaRoche Stany Zjednoczone John Witt Francja Éric Laboureix
25. 5 lutego 1988 Japonia Madarao BA Brak danych Norwegia Rune Kristiansen Kanada Richard Pierce
26. 6 lutego 1988 Japonia Madarao MO Stany Zjednoczone Bob Aldighieri Francja Éric Berthon Francja Edgar Grospiron
15. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1988Kanada Calgary
27. 4 marca 1988 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Oberjoch BA Brak danych Stany Zjednoczone Lane Spina Kanada Chris Simboli
28. 5 marca 1988 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Oberjoch MO Szwajcaria Bernard Brandt Stany Zjednoczone Nelson Carmichael Francja Éric Berthon
29. 6 marca 1988 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Oberjoch AE Kanada Philippe LaRoche Kanada Lloyd Langlois Kanada Jean-Marc Rozon
30. 6 marca 1988 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Oberjoch KB Kanada Chris Simboli Stany Zjednoczone John Witt Francja Éric Laboureix
31. 10 marca 1988 Francja La Clusaz MO Szwajcaria Bernard Brandt Finlandia Martti Kellokumpu Stany Zjednoczone Nelson Carmichael
32. 11 marca 1988 Francja La Clusaz BA Brak danych Brak danych Stany Zjednoczone Lane Spina
33. 12 marca 1988 Francja La Clusaz AE Kanada Jean-Marc Rozon Kanada Lloyd Langlois Austria Thomas Überall
34. 12 marca 1988 Francja La Clusaz KB Francja Éric Laboureix Stany Zjednoczone John Witt Kanada Chris Simboli
35. 13 marca 1988 Francja La Clusaz AE Kanada Jean-Marc Rozon Kanada Philippe LaRoche Szwajcaria Sonny Schönbächler
36. 13 marca 1988 Francja La Clusaz KB Kanada Alain LaRoche Stany Zjednoczone John Witt Stany Zjednoczone Scott Ogren
37. 18 marca 1988 Szwajcaria Hasliberg BA Stany Zjednoczone Lane Spina Brak danych Norwegia Rune Kristiansen
38. 19 marca 1988 Szwajcaria Hasliberg MO Francja Edgar Grospiron Szwajcaria Jürg Biner Stany Zjednoczone Nelson Carmichael
39. 20 marca 1988 Szwajcaria Hasliberg AE Kanada Jean-Marc Rozon Kanada Lloyd Langlois Kanada Philippe LaRoche
40. 20 marca 1988 Szwajcaria Hasliberg KB Kanada Chris Simboli Kanada Alain LaRoche Stany Zjednoczone John Witt

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Éric Laboureix 56
2. Kanada Chris Simboli 55
3. Kanada Alain LaRoche 52
4. Stany Zjednoczone John Witt 49
5. Stany Zjednoczone Scott Ogren 32
6. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Hermann Reitberger 25
7. Kanada Jean-Marc Rozon 24
7. Kanada Philippe LaRoche 24
7. Stany Zjednoczone Nelson Carmichael 24
7. Stany Zjednoczone Lane Spina 24
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Jean-Marc Rozon 171
2. Kanada Philippe LaRoche 168
3. Kanada Lloyd Langlois 153
3. Stany Zjednoczone Kris Feddersen 153
5. Francja Jean-Marc Bacquin 147
6. Kanada Alain LaRoche 143
7. Szwajcaria Sonny Schönbächler 133
8. Kanada André Ouimet 132
9. Francja Didier Méda 130
10. Austria Thomas Überall 113
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Nelson Carmichael 168
2. Francja Éric Berthon 157
3. Francja Edgar Grospiron 155
4. Finlandia Martti Kellokumpu 150
5. Stany Zjednoczone Steve Desovich 135
5. Stany Zjednoczone Bob Aldighieri 135
7. Norwegia Hans Engelsen Eide 134
8. Szwajcaria Bernard Brandt 128
9. Szwecja Lasse Fahlén 107
10. Szwajcaria Petsch Moser 100
BALET
Lp. Zawodnik Punkty
1. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Hermann Reitberger 173
2. Stany Zjednoczone Lane Spina 166
3. Norwegia Rune Kristiansen 164
4. Kanada Richard Pierce 157
4. Kanada Dave Walker 157
6. Kanada Chris Simboli 150
7. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Hubert Sewald 129
7. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Georg Fürmeier 129
9. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Klaus Mühlstein 127
10. Francja Éric Laboureix 125
KOMBINACJA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Alain LaRoche 102
2. Stany Zjednoczone John Witt 99
3. Francja Éric Laboureix 98
4. Kanada Chris Simboli 95
5. Stany Zjednoczone Scott Ogren 77
6. Szwajcaria Heini Baumgartner 67
7. Wielka Brytania Robin Wallace 56
8. Hiszpania Rafael Herrero 50
9. Japonia Ginjiro Nakano 48
10. Stany Zjednoczone Chuck Bass 32
10. Francja Olivier Allamand 32

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwyciężczyni 2. miejsce 3. miejsce
1. 11 grudnia 1987 Francja Tignes MO Stany Zjednoczone Liz McIntyre Szwajcaria Conny Kissling Stany Zjednoczone Hayley Wolff
2. 12 grudnia 1987 Francja Tignes BA Stany Zjednoczone Jan Bucher Francja Christine Rossi Szwajcaria Conny Kissling
3. 13 grudnia 1987 Francja Tignes AE Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Sonja Reichart Kanada Meredith Gardner Szwecja Susanna Antonsson
4. 13 grudnia 1987 Francja Tignes KB Szwajcaria Conny Kissling Kanada Meredith Gardner Stany Zjednoczone Melanie Palenik
5. 18 grudnia 1987 Francja La Plagne BA Francja Christine Rossi Stany Zjednoczone Jan Bucher Szwajcaria Conny Kissling
6. 19 grudnia 1987 Francja La Plagne AE Szwecja Susanna Antonsson Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Sonja Reichart Stany Zjednoczone Maria Quintana
7. 20 grudnia 1987 Francja La Plagne MO Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Tatjana Mittermayer Szwecja Lise Benberg Kanada LeeLee Morrison
8. 20 grudnia 1987 Francja La Plagne KB Szwajcaria Conny Kissling Stany Zjednoczone Melanie Palenik Kanada Meredith Gardner
9. 8 stycznia 1988 Kanada Mont Gabriel BA Szwajcaria Conny Kissling Stany Zjednoczone Jan Bucher Francja Christine Rossi
10. 9 stycznia 1988 Kanada Mont Gabriel MO Kanada LeeLee Morrison Włochy Petra Moroder Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Tatjana Mittermayer
11. 10 stycznia 1988 Kanada Mont Gabriel AE Kanada Meredith Gardner Kanada Anna Fraser Japonia Hiroko Fujii
12. 10 stycznia 1988 Kanada Mont Gabriel KB Szwajcaria Conny Kissling Kanada Meredith Gardner Stany Zjednoczone Melanie Palenik
13. 15 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Lake Placid BA Stany Zjednoczone Jan Bucher Stany Zjednoczone Ellen Breen Stany Zjednoczone Betsy Reid
14. 16 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Lake Placid MO Włochy Silvia Marciandi Włochy Petra Moroder Kanada Meredith Gardner
15. 17 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Lake Placid AE Kanada Meredith Gardner Kanada Anna Fraser Szwecja Carin Hernskog
16. 17 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Lake Placid KB Kanada Meredith Gardner Szwajcaria Conny Kissling Stany Zjednoczone Melanie Palenik
17. 22 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Breckenridge BA Francja Christine Rossi Stany Zjednoczone Jan Bucher Szwajcaria Conny Kissling
18. 23 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Breckenridge MO Francja Raphaëlle Monod Kanada LeeLee Morrison Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Tatjana Mittermayer
19. 24 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Breckenridge AE Szwecja Carin Hernskog Japonia Hiroko Fujii Stany Zjednoczone Jodie Spiegel
20. 24 stycznia 1988 Stany Zjednoczone Breckenridge KB Stany Zjednoczone Melanie Palenik Szwajcaria Conny Kissling Kanada Meredith Gardner
21. 29 stycznia 1988 Japonia Inawashiro BA Francja Christine Rossi Stany Zjednoczone Jan Bucher Szwajcaria Conny Kissling
22. 30 stycznia 1988 Japonia Inawashiro MO Kanada LeeLee Morrison Francja Raphaëlle Monod Norwegia Stine Lise Hattestad
23. 31 stycznia 1988 Japonia Inawashiro AE Francja Catherine Lombard Szwecja Carin Hernskog Japonia Hiroko Fujii
24. 31 stycznia 1988 Japonia Inawashiro KB Kanada Meredith Gardner Stany Zjednoczone Melanie Palenik Szwajcaria Conny Kissling
25. 5 lutego 1988 Japonia Madarao BA Francja Christine Rossi Stany Zjednoczone Jan Bucher Stany Zjednoczone Ellen Breen
26. 8 lutego 1988 Japonia Madarao MO Norwegia Stine Lise Hattestad Szwajcaria Conny Kissling Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht
27. 8 lutego 1988 Japonia Madarao AE Kanada Meredith Gardner Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Sonja Reichart Francja Catherine Lombard
28. 6 lutego 1988 Japonia Madarao KB Szwajcaria Conny Kissling Kanada Meredith Gardner Stany Zjednoczone Melanie Palenik
15. Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1988Kanada Calgary
29. 4 marca 1988 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Oberjoch BA Francja Christine Rossi Stany Zjednoczone Jan Bucher Szwajcaria Conny Kissling
30. 5 marca 1988 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Oberjoch MO Norwegia Stine Lise Hattestad Włochy Silvia Marciandi Włochy Petra Moroder
31. 6 marca 1988 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Oberjoch AE Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Sonja Reichart Szwecja Susanna Antonsson Francja Catherine Lombard
32. 6 marca 1988 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Oberjoch KB Szwajcaria Conny Kissling Kanada Meredith Gardner Stany Zjednoczone Melanie Palenik
33. 10 marca 1988 Francja La Clusaz MO Francja Raphaëlle Monod Norwegia Stine Lise Hattestad Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Tatjana Mittermayer
34. 11 marca 1988 Francja La Clusaz BA Stany Zjednoczone Jan Bucher Francja Catherine Lombard Szwajcaria Conny Kissling
35. 12 marca 1988 Francja La Clusaz AE Kanada Meredith Gardner Stany Zjednoczone Jodie Spiegel Stany Zjednoczone Maria Quintana
36. 12 marca 1988 Francja La Clusaz KB Szwajcaria Conny Kissling Kanada Meredith Gardner Stany Zjednoczone Melanie Palenik
37. 18 marca 1988 Szwajcaria Hasliberg BA Szwajcaria Conny Kissling Francja Christine Rossi Kanada Lucie Barma
38. 19 marca 1988 Szwajcaria Hasliberg MO Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Tatjana Mittermayer Norwegia Stine Lise Hattestad Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht
39. 20 marca 1988 Szwajcaria Hasliberg AE Kanada Meredith Gardner Japonia Hiroko Fujii Francja Catherine Lombard
40. 20 marca 1988 Szwajcaria Hasliberg KB Kanada Meredith Gardner Szwajcaria Conny Kissling Stany Zjednoczone Melanie Palenik

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Conny Kissling 30
2. Kanada Meredith Gardner 29
3. Stany Zjednoczone Melanie Palenik 21
4. Francja Christine Rossi 12
5. Stany Zjednoczone Jan Bucher 11
6. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Sonja Reichart 10
6. Norwegia Stine Lise Hattestad 10
6. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Tatjana Mittermayer 10
6. Wielka Brytania Jilly Curry 10
... ...
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Kanada Meredith Gardner 80
2. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Sonja Reichart 71
3. Francja Catherine Lombard 64
3. Szwecja Susanna Antonsson 64
5. Japonia Hiroko Fujii 54
6. Kanada Anna Fraser 53
7. Stany Zjednoczone Melanie Palenik 52
8. Szwecja Carin Hernskog 47
9. Stany Zjednoczone Maria Quintana 47
10. Stany Zjednoczone Dorene Bourque 39
10. Stany Zjednoczone Jodie Spiegel 39
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Norwegia Stine Lise Hattestad 72
1. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Tatjana Mittermayer 72
3. Kanada LeeLee Morrison 62
4. Francja Raphaëlle Monod 61
5. Włochy Silvia Marciandi 60
6. Włochy Petra Moroder 58
7. Szwajcaria Conny Kissling 55
8. Stany Zjednoczone Liz McIntyre 49
9. Szwecja Lise Benberg 46
10. Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht 45
BALET
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Christine Rossi 82
2. Stany Zjednoczone Jan Bucher 80
3. Szwajcaria Conny Kissling 74
4. Stany Zjednoczone Ellen Breen 66
5. Kanada Lucie Barma 58
6. Kanada Meredith Gardner 52
7. Holandia Martien Nouwen 51
8. Stany Zjednoczone Betsy Reid 39
9. Wielka Brytania Julia Snell 36
10. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Ingrid Eigner 23
KOMBINACJA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Conny Kissling 55
2. Kanada Meredith Gardner 52
3. Stany Zjednoczone Melanie Palenik 46
4. Wielka Brytania Jilly Curry 35
5. Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Wasilisa Siemienczuk 14
6. Japonia Sachiyo Kamimura 9
7. Stany Zjednoczone Lisa Beauregard 8
8. Francja Véronique Granier 7

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]