Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1996/1997

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w narciarstwie dowolnym
Freestyle skiing pictogram.svg
1995/1996 - 1996/19971997/1998
Mężczyźni
Generalna Kanada Darcy Downs
Skoki akrobatyczne Kanada Nicolas Fontaine
Jazda po muldach Kanada Jean-Luc Brassard
Jazda po muldach podwójnych Francja Thony Hemery
Balet Francja Fabrice Becker
Kombinacja Kanada Toben Sutherland
Kobiety
Generalna Rosja Jelena Batałowa i
Stany Zjednoczone Stacey Blumer
Skoki akrobatyczne Kanada Veronica Brenner
Jazda po muldach Niemcy Tatjana Mittermayer
Jazda po muldach podwójnych Francja Candice Gilg
Balet Rosja Jelena Batałowa

Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 1996/1997 rozpoczął się 5 grudnia 1996 we francuskim Tignes, a zakończył 15 marca 1997 w szwedzkim Hundfjället. Była to 18 edycja Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym. Puchar Świata rozegrany został w 7 krajach i 11 miastach na 2 kontynentach. Najwięcej zawodów dla kobiet odbyło się w USA - 11, a dla mężczyzn w Austrii - 12. Zawody w kombinacji rozgrywano tylko dla mężczyzn. Rozegrano 52 zawody dla mężczyzn oraz 46 dla kobiet.

Obrońcą Pucharu Świata wśród mężczyzn był Amerykanin Jonny Moseley, a wśród kobiet Kanadyjka Katherina Kubenk. W tym sezonie triumfowali: Kanadyjczyk Darcy Downs wśród mężczyzn oraz ex aequo Rosjanka Jelena Batałowa i Amerykanka Stacey Blumer wśród kobiet.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 5 grudnia 1996 Francja Tignes BA Szwajcaria Heini Baumgartner Stany Zjednoczone Steven Roxberg Szwajcaria Konrad Hilpert
2. 5 grudnia 1996 Francja Tignes BA Szwajcaria Heini Baumgartner Finlandia Antti Inberg Stany Zjednoczone Steven Roxberg
3. 6 grudnia 1996 Francja Tignes MO Szwecja Jesper Rönnback Rosja Andriej Iwanow Kanada Ryan Johnson
4. 6 grudnia 1996 Francja Tignes MO Kanada Jean-Luc Brassard Francja Johann Grégoire Francja Thony Hemery
5. 7 grudnia 1996 Francja Tignes AE Francja Alexis Blanc Francja Sébastien Foucras Kanada Jeff Bean
6. 8 grudnia 1996 Francja Tignes DM Kanada Jean-Luc Brassard Stany Zjednoczone Garth Hager Kanada Dominick Gauthier
7. 13 grudnia 1996 Francja La Plagne MO Stany Zjednoczone Jonny Moseley Szwecja Jesper Rönnback Kanada Jean-Luc Brassard
8. 13 grudnia 1996 Francja La Plagne MO Stany Zjednoczone Evan Dybvig Francja Fabrice Ougier Francja Thony Hemery
9. 14 grudnia 1996 Francja La Plagne AE Francja Sébastien Foucras Stany Zjednoczone Eric Bergoust Kanada Nicolas Fontaine
10. 15 grudnia 1996 Francja La Plagne DM Francja Thony Hemery Szwecja Jesper Rönnback Francja Johann Grégoire
11. 19 grudnia 1996 Włochy Piancavallo AE Stany Zjednoczone Matt Chojnacki Francja Sébastien Foucras Stany Zjednoczone Mariano Ferrario
12. 21 grudnia 1996 Włochy Piancavallo BA Szwajcaria Heini Baumgartner Francja Fabrice Becker Stany Zjednoczone Ian Edmondson
13. 8 stycznia 1997 Kanada Mont Tremblant BA Austria Christian Rijavec Kanada Lloyd Langlois Francja Sébastien Foucras
14. 9 stycznia 1997 Kanada Mont Tremblant MO Kanada Stéphane Rochon Kanada Jean-Luc Brassard Szwecja Jesper Rönnback
15. 9 stycznia 1997 Kanada Mont Tremblant MO Szwecja Jesper Rönnback Kanada Stéphane Rochon Kanada Jean-Luc Brassard
16. 11 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Lake Placid AE Kanada Lloyd Langlois Austria Christian Rijavec Francja Jean-Damien Climonet
17. 12 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Lake Placid MO Kanada Jean-Luc Brassard Stany Zjednoczone Jonny Moseley Francja Fabrice Ougier
18. 12 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Lake Placid BA Francja Fabrice Becker Stany Zjednoczone Steven Roxberg Stany Zjednoczone Ian Edmondson
19. 13 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Lake Placid BA Stany Zjednoczone Ian Edmondson Stany Zjednoczone Steven Roxberg Francja Fabrice Becker
20. 13 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Lake Placid KB Kanada Toben Sutherland Stany Zjednoczone Chad St. Onge
21. 17 stycznia 1997 Kanada Whistler Blackcomb BA Francja Fabrice Becker Szwajcaria Heini Baumgartner Stany Zjednoczone Ian Edmondson
22. 17 stycznia 1997 Kanada Whistler Blackcomb BA Francja Fabrice Becker Stany Zjednoczone Steven Roxberg Szwajcaria Heini Baumgartner
23. 18 stycznia 1997 Kanada Whistler Blackcomb DM Francja Thony Hemery Japonia Yūgo Tsukita Szwajcaria Petsch Moser
24. 19 stycznia 1997 Kanada Whistler Blackcomb AE Kanada Nicolas Fontaine Kanada Lloyd Langlois Stany Zjednoczone Matt Chojnacki
25. 23 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Breckenridge BA Francja Fabrice Becker Szwajcaria Heini Baumgartner Stany Zjednoczone Ian Edmondson
26. 23 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Breckenridge BA Szwajcaria Heini Baumgartner Francja Fabrice Becker Stany Zjednoczone Ian Edmondson
27. 24 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Breckenridge MO Kanada Ryan Johnson Kanada Stéphane Rochon Francja Thony Hemery
28. 24 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Breckenridge MO Stany Zjednoczone Jonny Moseley Francja Laurent Niol Francja Fabrice Ougier
29. 25 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Breckenridge AE Stany Zjednoczone Joe Pack Kanada Jean-Damien Climonet Białoruś Dzmitryj Daszczynski
30. 25 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Breckenridge KB Kanada Toben Sutherland Kanada Darcy Downs Stany Zjednoczone Chad St. Onge
31. 26 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Breckenridge AE Kanada Nicolas Fontaine Kanada Darcy Downs Kanada David Belhumeur
6. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Dowolnym 1997Japonia Iizuna
32. 19 lutego 1997 Austria Kirchberg AE Kanada Jeff Bean Austria Christian Rijavec Kanada Nicolas Fontaine
33. 19 lutego 1997 Austria Kirchberg BA Francja Fabrice Becker Finlandia Antti Inberg Stany Zjednoczone Steven Roxberg
34. 19 lutego 1997 Austria Kirchberg BA Francja Fabrice Becker Szwajcaria Heini Baumgartner Stany Zjednoczone Steven Roxberg
35. 20 lutego 1997 Austria Kirchberg AE Kanada Jeff Bean Kanada Nicolas Fontaine Kanada Andy Capicik
36. 21 lutego 1997 Austria Kirchberg DM Francja Thony Hemery Stany Zjednoczone Sean Smith Szwecja Jesper Rönnback
37. 28 lutego 1997 Szwajcaria Hasliberg DM Francja Fabrice Ougier Szwecja Jonas Jonell Rosja Siergiej Karpieczenko
38. 1 marca 1997 Szwajcaria Hasliberg BA Stany Zjednoczone Ian Edmondson Francja Fabrice Becker Finlandia Antti Inberg
39. 1 marca 1997 Szwajcaria Hasliberg BA Stany Zjednoczone Ian Edmondson Francja Fabrice Becker Finlandia Antti Inberg
40. 2 marca 1997 Szwajcaria Hasliberg AE Stany Zjednoczone Eric Bergoust Szwajcaria Andy Messerli Francja Jean-Damien Climonet
41. 6 marca 1997 Austria Altenmarkt AE Stany Zjednoczone Britt Swartley Rosja Aleksandr Michajłow Kanada Andy Capicik
42. 7 marca 1997 Austria Altenmarkt AE Kanada Nicolas Fontaine Francja Jean-Damien Climonet Kanada Andy Capicik
43. 7 marca 1997 Austria Altenmarkt MO Kanada Jean-Luc Brassard Kanada Stéphane Rochon Francja Thony Hemery
44. 7 marca 1997 Austria Altenmarkt MO Szwecja Jesper Rönnback Kanada Jean-Luc Brassard Stany Zjednoczone Sean Smith
45. 8 marca 1997 Austria Altenmarkt BA Szwajcaria Heini Baumgartner Stany Zjednoczone Ian Edmondson Francja Fabrice Becker
46. 8 marca 1997 Austria Altenmarkt BA Stany Zjednoczone Ian Edmondson Stany Zjednoczone Steven Roxberg Szwajcaria Heini Baumgartner
47. 8 marca 1997 Austria Altenmarkt KB Kanada Darcy Downs Czechy Ondřej Vokatý Kanada Toben Sutherland
48. 12 marca 1997 Szwecja Hundfjället BA Stany Zjednoczone Ian Edmondson Francja Fabrice Becker Szwajcaria Konrad Hilpert
49. 13 marca 1997 Szwecja Hundfjället MO Francja Thony Hemery Kanada Stéphane Rochon Kanada Jean-Luc Brassard
50. 14 marca 1997 Szwecja Hundfjället AE Austria Christian Rijavec Kanada David Belhumeur Stany Zjednoczone Eric Bergoust
51. 14 marca 1997 Szwecja Hundfjället KB Kanada Toben Sutherland Kanada Darcy Downs
52. 15 marca 1997 Szwecja Hundfjället DM Francja Thony Hemery Stany Zjednoczone Jonny Moseley Francja Fabrice Ougier

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Darcy Downs 120
2. Francja Fabrice Becker 111
3. Szwajcaria Heini Baumgartner 95
3. Kanada Jean-Luc Brassard 95
3. Stany Zjednoczone Ian Edmondson 95
6. Kanada Stéphane Rochon 94
7. Kanada Nicolas Fontaine 92
8. Szwecja Jesper Rönnback 89
9. Francja Thony Hemery 88
10. Kanada Jean-Damien Climonet 87
10. Finlandia Antti Inberg 87
10. Stany Zjednoczone Steven Roxberg 87
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Nicolas Fontaine 824
2. Francja Jean-Damien Climonet 784
3. Kanada Andy Capicik 728
4. Kanada David Belhumeur 704
5. Kanada Jeff Bean 612
6. Stany Zjednoczone Britt Swartley 572
7. Rosja Aleksandr Michajłow 552
8. Stany Zjednoczone Eric Bergoust 548
9. Austria Christian Rijavec 540
10. Kanada Lloyd Langlois 528
10. Stany Zjednoczone Joe Pack 528
BALET
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Fabrice Becker 688
2. Szwajcaria Heini Baumgartner 668
3. Stany Zjednoczone Ian Edmondson 664
4. Stany Zjednoczone Steven Roxberg 612
4. Finlandia Antti Inberg 612
6. Szwajcaria Konrad Hilpert 568
7. Kanada Mike McDonald 556
8. Czechy Pavel Landa 512
9. Kanada Darcy Downs 468
10. Austria Alexander Zika 464
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Jean-Luc Brassard 476
2. Kanada Stéphane Rochon 468
3. Szwecja Jesper Rönnbäck 444
4. Francja Thony Hemery 440
5. Stany Zjednoczone Jonny Moseley 396
6. Rosja Andriej Iwanow 372
6. Francja Fabrice Ougier 372
6. Francja Johann Grégoire 372
9. Kanada Dominick Gauthier 356
10. Kanada Ryan Johnson 316
MULDY PODWÓJNE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Thony Hemery 404
2. Kanada Jean-Luc Brassard 368
3. Stany Zjednoczone Garth Hager 332
3. Kanada Sean Smith 332
5. Stany Zjednoczone Jonny Moseley 320
6. Francja Fabrice Ougier 308
7. Kanada Dominick Gauthier 276
8. Rosja Andriej Iwanow 272
9. Szwecja Jesper Rönnbäck 260
10. Francja Johann Grégoire 228
KOMBINACJA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Toben Sutherland 392
2. Kanada Darcy Downs 292
3. Stany Zjednoczone Chad St. Onge -
4. Brak danych -
5. Czechy Aleš Valenta 88

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 5 grudnia 1996 Francja Tignes BA Rosja Jelena Batałowa Rosja Oksana Kuszczenko Szwecja Åsa Magnusson
2. 5 grudnia 1996 Francja Tignes BA Rosja Jelena Batałowa Rosja Oksana Kuszczenko Szwecja Åsa Magnusson
3. 6 grudnia 1996 Francja Tignes MO Niemcy Tatjana Mittermayer Francja Candice Gilg Finlandia Minna Karhu
4. 6 grudnia 1996 Francja Tignes MO Francja Candice Gilg Finlandia Minna Karhu Niemcy Tatjana Mittermayer
5. 7 grudnia 1996 Francja Tignes AE Kanada Veronica Brenner Szwajcaria Karin Kuster Szwajcaria Evelyne Leu
6. 8 grudnia 1996 Francja Tignes DM Stany Zjednoczone Liz McIntyre Stany Zjednoczone Ann Battelle Francja Candice Gilg
7. 13 grudnia 1996 Francja La Plagne MO Niemcy Tatjana Mittermayer Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Stany Zjednoczone Ann Battelle
8. 13 grudnia 1996 Francja La Plagne MO Niemcy Tatjana Mittermayer Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Finlandia Minna Karhu
9. 14 grudnia 1996 Francja La Plagne AE Kanada Veronica Brenner Szwajcaria Michèle Rohrbach Stany Zjednoczone Stacey Blumer
10. 15 grudnia 1996 Francja La Plagne DM Finlandia Minna Karhu Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Niemcy Tatjana Mittermayer
11. 21 grudnia 1996 Włochy Piancavallo BA Rosja Jelena Batałowa Szwecja Annika Johansson Rosja Oksana Kuszczenko
12. 8 stycznia 1997 Kanada Mont Tremblant BA Kanada Veronica Brenner Szwajcaria Michèle Rohrbach Kanada Caroline Olivier
13. 9 stycznia 1997 Kanada Mont Tremblant MO Niemcy Tatjana Mittermayer Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Francja Candice Gilg
14. 9 stycznia 1997 Kanada Mont Tremblant MO Norwegia Kari Traa Francja Candice Gilg Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht
15. 11 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Lake Placid AE Australia Kirstie Marshall Szwajcaria Michèle Rohrbach Kanada Caroline Olivier
16. 12 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Lake Placid MO Norwegia Kari Traa Niemcy Tatjana Mittermayer Stany Zjednoczone Liz McIntyre
17. 12 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Lake Placid MO Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Japonia Tae Satoya Norwegia Kari Traa
18. 12 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Lake Placid BA Rosja Oksana Kuszczenko Szwecja Annika Johansson Szwecja Åsa Magnusson
19. 13 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Lake Placid BA Rosja Oksana Kuszczenko Szwecja Annika Johansson Szwecja Åsa Magnusson
20. 17 stycznia 1997 Kanada Whistler Blackcomb BA Rosja Oksana Kuszczenko Szwecja Annika Johansson Szwecja Åsa Magnusson
21. 17 stycznia 1997 Kanada Whistler Blackcomb BA Szwecja Annika Johansson Rosja Jelena Batałowa Australia Tarsha Ebbern
22. 18 stycznia 1997 Kanada Whistler Blackcomb DM Szwecja Marja Elfman Francja Candice Gilg Finlandia Minna Karhu
23. 19 stycznia 1997 Kanada Whistler Blackcomb AE Kanada Caroline Olivier Kanada Veronica Brenner Norwegia Hilde Synnøve Lid
24. 23 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Breckenridge BA Rosja Jelena Batałowa Rosja Oksana Kuszczenko Szwecja Annika Johansson
25. 23 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Breckenridge BA Rosja Oksana Kuszczenko Rosja Jelena Batałowa Szwecja Annika Johansson
26. 24 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Breckenridge MO Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Norwegia Kari Traa Finlandia Minna Karhu
27. 24 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Breckenridge MO Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Niemcy Tatjana Mittermayer Stany Zjednoczone Ann Battelle
28. 25 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Breckenridge AE Australia Kirstie Marshall Chińska Republika Ludowa Guo Dandan Stany Zjednoczone Stacey Blumer
29. 26 stycznia 1997 Stany Zjednoczone Breckenridge AE Kanada Veronica Brenner Stany Zjednoczone Nikki Stone Szwajcaria Michèle Rohrbach
6. Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Dowolnym 1997Japonia Iizuna
30. 19 lutego 1997 Austria Kirchberg BA Rosja Oksana Kuszczenko Rosja Natalja Razumowska Szwecja Åsa Magnusson
31. 19 lutego 1997 Austria Kirchberg BA Rosja Oksana Kuszczenko Szwecja Annika Johansson Szwecja Åsa Magnusson
32. 20 lutego 1997 Austria Kirchberg AE Kanada Caroline Olivier Kanada Veronica Brenner Rosja Natalja Oriechowa
33. 21 lutego 1997 Austria Kirchberg DM Francja Candice Gilg Stany Zjednoczone Ann Battelle Norwegia Kari Traa
34. 28 lutego 1997 Szwajcaria Hasliberg DM Norwegia Kari Traa Finlandia Minna Karhu Szwecja Marja Elfman
35. 1 marca 1997 Szwajcaria Hasliberg BA Rosja Jelena Batałowa Rosja Oksana Kuszczenko Rosja Natalja Razumowska
36. 1 marca 1997 Szwajcaria Hasliberg BA Rosja Jelena Batałowa Rosja Oksana Kuszczenko Rosja Natalja Razumowska
37. 2 marca 1997 Szwajcaria Hasliberg AE Australia Kirstie Marshall Australia Jacqui Cooper Kanada Veronica Brenner
38. 7 marca 1997 Austria Altenmarkt AE Australia Kirstie Marshall Chińska Republika Ludowa Xu Nannan Australia Jacqui Cooper
39. 7 marca 1997 Austria Altenmarkt MO Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht Francja Candice Gilg Niemcy Tatjana Mittermayer
40. 7 marca 1997 Austria Altenmarkt MO Niemcy Tatjana Mittermayer Norwegia Kari Traa Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht
41. 8 marca 1997 Austria Altenmarkt BA Rosja Jelena Batałowa Szwecja Annika Johansson Rosja Natalja Razumowska
42. 8 marca 1997 Austria Altenmarkt BA Rosja Jelena Batałowa Rosja Natalja Razumowska Rosja Oksana Kuszczenko
43. 12 marca 1997 Szwecja Hundfjället BA Rosja Jelena Batałowa Rosja Oksana Kuszczenko Szwecja Annika Johansson
44. 13 marca 1997 Szwecja Hundfjället MO Stany Zjednoczone Ann Battelle Niemcy Tatjana Mittermayer Finlandia Minna Karhu
45. 14 marca 1997 Szwecja Hundfjället AE Australia Kirstie Marshall Stany Zjednoczone Nikki Stone Kanada Veronica Brenner
46. 15 marca 1997 Szwecja Hundfjället DM Szwecja Marja Elfman Stany Zjednoczone Liz McIntyre Francja Candice Gilg

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Jelena Batałowa 100
1. Stany Zjednoczone Stacey Blumer 100
3. Kanada Katherina Kubenk 99
4. Kanada Veronica Brenner 97
4. Niemcy Tatjana Mittermayer 97
4. Rosja Oksana Kuszczenko 97
7. Francja Candice Gilg 93
7. Szwecja Annika Johansson 93
9. Australia Kirstie Marshall 91
10. Szwecja Åsa Magnusson 89
10. Finlandia Minna Karhu 89
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Kanada Veronica Brenner 776
2. Australia Kirstie Marshall 728
3. Kanada Caroline Olivier 708
4. Szwajcaria Michèle Rohrbach 688
5. Australia Jacqui Cooper 684
6. Stany Zjednoczone Nikki Stone 660
7. Szwajcaria Karin Kuster 624
8. Stany Zjednoczone Stacey Blumer 592
8. Norwegia Hilde Synnøve Lid 592
10. Rosja Natalja Oriechowa 576
BALET
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Jelena Batałowa 444
2. Rosja Oksana Kuszczenko 440
3. Szwecja Annika Johansson 412
4. Szwecja Åsa Magnusson 388
5. Hiszpania Raquel Gutiérrez 368
6. Stany Zjednoczone Lara Rosenbaum 344
7. Wielka Brytania Vicki Simpson-Roxberg 284
8. Kanada Katherina Kubenk 268
9. Kanada Anne Marie Koeszegi 264
10. Japonia Yukako Tanaka 248
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Niemcy Tatjana Mittermayer 484
2. Francja Candice Gilg 464
3. Finlandia Minna Karhu 444
4. Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht 432
4. Stany Zjednoczone Ann Battelle 432
6. Norwegia Kari Traa 420
7. Japonia Tae Satoya 408
8. Stany Zjednoczone Liz McIntyre 376
9. Szwecja Jenny Eidolf 356
10. Niemcy Gabriele Rauscher 312
MULDY PODWÓJNE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Candice Gilg 444
2. Finlandia Minna Karhu 440
3. Stany Zjednoczone Liz McIntyre 412
4. Stany Zjednoczone Ann Battelle 388
5. Szwecja Marja Elfman 368
6. Niemcy Tatjana Mittermayer 344
7. Dania Anja Bolbjerg 284
8. Norwegia Kari Traa 268
9. Japonia Tae Satoya 264
10. Stany Zjednoczone Donna Weinbrecht 248

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]