Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 7 września 2019 –
8 marca 2020
Miejsce rozpoczęcia Nowa Zelandia Cardrona
Miejsce zakończenia Rosja Krasnojarsk
Organizator FIS
Liczba konkurencji 6 (7)
Zwycięzcy
Generalna Kanada Mikaël Kingsbury

Francja Perrine Laffont
Skicross Kanada Kevin Drury

Szwecja Sandra Näslund
Jazda po muldach Kanada Mikaël Kingsbury

Francja Perrine Laffont
Skoki akrobatyczne Szwajcaria Noé Roth

Australia Laura Peel
Halfpipe Stany Zjednoczone Aaron Blunck

Rosja Walerija Diemidowa
Slopestyle Szwajcaria Andri Ragettli

Szwajcaria Sarah Höfflin
Big Air Norwegia Birk Ruud

Szwajcaria Giulia Tanno

Puchar Świata w narciarstwie dowolnym 2019/2020 rozpoczął się 7 września 2019 r. w nowozelandzkiej Cardronie, a zakończył 8 marca 2020 r. w Krasnojarsku w Rosji.

Kryształowe Kule skutecznie obronili: Kanadyjczyk Mikaël Kingsbury wśród mężczyzn oraz Perrine Laffont z Francji wśród kobiet.

Po raz pierwszy w historii, w krajach, w których żadna ze stacji telewizyjnych nie posiada wyłącznych praw transmisyjych, zawody tego cyklu było można oglądać w internecie za pośrednictwem serwisu YouTube[1].

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 7 września 2019 Nowa Zelandia Cardrona HP Stany Zjednoczone Birk Irving Kanada Noah Bowman Stany Zjednoczone Aaron Blunck
2. 3 listopada 2019 Włochy Modena BA Stany Zjednoczone Alexander Hall Norwegia Birk Ruud Szwajcaria Andri Ragettli
3. 23 listopada 2019 Austria Stubai SS Odwołano
4. 6 grudnia 2019 Francja Val Thorens SX Kanada Kevin Drury Francja Youri Duplessis Kergomard Szwajcaria Ryan Regez
5. 7 grudnia 2019 SX Kanada Kristofor Mahler Francja Bastien Midol Francja Jean Frédéric Chapuis
6. 7 grudnia 2019 Finlandia Ruka MO Kanada Mikaël Kingsbury Japonia Ikuma Horishima Szwecja Walter Wallberg
7. 13 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Copper Mountain HP Stany Zjednoczone Aaron Blunck Stany Zjednoczone David Wise Kanada Noah Bowman
8. 14 grudnia 2019 Austria Montafon SX Szwajcaria Ryan Regez Kanada Kristofor Mahler Kanada Brady Leman
9. 14 grudnia 2019 Chińska Republika Ludowa Pekin BA Norwegia Birk Ruud Kanada Teal Harle Szwecja Jesper Tjäder
10. 14 grudnia 2019 Chińska Republika Ludowa Thaiwoo MO Japonia Ikuma Horishima Kanada Mikaël Kingsbury Francja Benjamin Cavet
11. 15 grudnia 2019 DM Kanada Mikaël Kingsbury Francja Benjamin Cavet Japonia Ikuma Horishima
12. 17 grudnia 2019 Szwajcaria Arosa SX Kanada Kevin Drury Szwecja Viktor Andersson Szwajcaria Alex Fiva
13. 21 grudnia 2019 Chińska Republika Ludowa Secret Garden HP Kanada Noah Bowman Stany Zjednoczone Aaron Blunck Stany Zjednoczone Lyman Currier
14. 21 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Atlanta BA Stany Zjednoczone Alexander Hall Francja Antoine Adelisse Kanada Teal Harle
15. 20 grudnia 2019[a][2] Włochy Innichen SX Kanada Kevin Drury Niemcy Florian Wilmsmann Francja Jonathan Midol
16. 22 grudnia 2019 SX Szwajcaria Joos Berry Francja Bastien Midol Szwajcaria Jonas Lenherr
17. 21 grudnia 2019 Chińska Republika Ludowa Shimao Lotus Mountain AE Chińska Republika Ludowa Qi Guangpu Chińska Republika Ludowa Jia Zongyang Szwajcaria Noé Roth
18. 22 grudnia 2019 AE Chińska Republika Ludowa Qi Guangpu Rosja Maksim Burow Chińska Republika Ludowa Jia Zongyang
19. 22 grudnia 2019 AE mieszane  Rosja 1
Lubow Nikitina
Pawieł Krotow
Maksim Burow
 Chiny 2
Kong Fanyu
Yang Longxiao
Sun Jiaxu
 Chiny 1
Xu Mengtao
Qi Guangpu
Jia Zongyang
20. 3 stycznia 2020 Niemcy Düsseldorf BA Odwołano
21. 11 stycznia 2020 Francja Font Romeu SS Kanada Mark Hendrickson Szwecja Jesper Tjäder Stany Zjednoczone Cody LaPlante
22. 18 stycznia 2020 Kanada Nakiska SX Kanada Reece Howden Kanada Kevin Drury Niemcy Daniel Bohnacker
23. 18 stycznia 2020 Rosja Petersburg AE Odwołano
24. 18 stycznia 2020 Włochy Seiser Alm SS Norwegia Birk Ruud Szwajcaria Fabian Bösch Stany Zjednoczone Colby Stevenson
25. 25 stycznia 2020 Kanada Mont-Tremblant MO Kanada Mikaël Kingsbury Japonia Ikuma Horishima Francja Benjamin Cavet
26. 25 stycznia 2020 Szwecja Idre Fjäll SX Szwajcaria Ryan Regez Kanada Brady Leman Francja François Place
27. 26 stycznia 2020 SX Niemcy Daniel Bohnacker Kanada Kevin Drury Szwajcaria Ryan Regez
28. 31 stycznia 2020 Stany Zjednoczone Mammoth Mountain SS Szwajcaria Andri Ragettli Stany Zjednoczone Colby Stevenson Stany Zjednoczone Deven Fagan
29. 1 lutego 2020 HP Stany Zjednoczone Aaron Blunck Kanada Noah Bowman Stany Zjednoczone Lyman Currier
30. 1 lutego 2020 Francja Megève SX Kanada Kevin Drury Francja Bastien Midol Niemcy Tim Hronek
31. 1 lutego 2020 Kanada Calgary MO Kanada Mikaël Kingsbury Szwecja Walter Wallberg Kazachstan Dmitrij Rejcherd
32. 6 lutego 2020 Stany Zjednoczone Deer Valley MO Japonia Ikuma Horishima Kanada Mikaël Kingsbury Szwecja Felix Elofsson
33. 7 lutego 2020 AE Rosja Maksim Burow Szwajcaria Noé Roth Rosja Ilja Burow
34. 8 lutego 2020 DM Kanada Mikaël Kingsbury Francja Benjamin Cavet Szwecja Walter Wallberg
35. 8 lutego 2020 Niemcy Feldberg SX Odwołano
36. 9 lutego 2020 SX Odwołano
37. 14 lutego 2020 Kanada Calgary HP Wielka Brytania Gus Kenworthy Kanada Brendan MacKay Stany Zjednoczone Birk Irving
38. 15 lutego 2020 SS Szwajcaria Andri Ragettli Stany Zjednoczone Colby Stevenson Stany Zjednoczone Nicholas Goepper
39. 15 lutego 2020 Gruzja Tbilisi AE Odwołano
40. 15 lutego 2020[b] Rosja Moskwa AE Rosja Pawieł Krotow Szwajcaria Noé Roth Białoruś Pawieł Dik
41. 22 lutego 2020 Białoruś Raubicze AE Stany Zjednoczone Justin Schoenefeld Kanada Lewis Irving Stany Zjednoczone Christopher Lillis
42. 23 lutego 2020 Rosja Sołniecznaja dolina SX Szwajcaria Marc Bischofberger Kanada Kevin Drury Francja Arnaud Bovolenta
43. 22 lutego 2020 Japonia Tazawako MO Kanada Mikaël Kingsbury Kazachstan Dmitrij Rejcherd Kanada Laurent Dumais
44. 23 lutego 2020 DM[c][3] Odwołano
45. 29 lutego 2020 Czechy Deštné v Orlických horách BA Francja Antoine Adelisse Norwegia Birk Ruud Norwegia Ulrik Samnøy
46. 28 lutego 2020 Kazachstan Ałmaty AE Stany Zjednoczone Christopher Lillis Szwajcaria Pirmin Werner Białoruś Pawieł Dik
47. 1 marca 2020 DM Japonia Ikuma Horishima Kanada Mikaël Kingsbury Kanada Laurent Dumais
48. 1 marca 2020 Chińska Republika Ludowa Secret Garden SX Odwołano
49. 7 marca 2020 Rosja Krasnojarsk DM Kanada Mikaël Kingsbury Wielka Brytania Thomas Gerken Schofield Stany Zjednoczone Bradley Wilson
50. 8 marca 2020 AE Szwajcaria Noé Roth Rosja Pawieł Krotow Kanada Lewis Irving
51. 14 marca 2020 Szwajcaria Veysonnaz SX[d][4] Odwołano
52. 14 marca 2020 Szwecja Idre Fjäll[e][5] MO Odwołano
53. 15 marca 2020 DM Odwołano
54. 21 marca 2020 Szwajcaria Silvaplana SS[d][4] Odwołano

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Konkurencja 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 7 września 2019 Nowa Zelandia Cardrona HP Chińska Republika Ludowa Zhang Kexin Chińska Republika Ludowa Eileen Gu Rosja Walerija Diemidowa
2. 3 listopada 2019 Włochy Modena BA Szwajcaria Mathilde Gremaud Szwajcaria Giulia Tanno Kanada Dara Howell
3. 23 listopada 2019 Austria Stubai SS Odwołano
4. 6 grudnia 2019 Francja Val Thorens SX Szwecja Sandra Näslund Kanada Courtney Hoffos Kanada India Sherret
5. 7 grudnia 2019 SX Szwajcaria Fanny Smith Szwecja Sandra Näslund Kanada Courtney Hoffos
6. 7 grudnia 2019 Finlandia Ruka MO Francja Perrine Laffont Japonia Anri Kawamura Australia Britteny Cox
7. 13 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Copper Mountain HP Wielka Brytania Zoe Atkin Stany Zjednoczone Brita Sigourney Kanada Rachael Karker
8. 14 grudnia 2019 Austria Montafon SX Kanada Marielle Thompson Szwecja Sandra Näslund Kanada Courtney Hoffos
9. 14 grudnia 2019 Chińska Republika Ludowa Pekin BA Norwegia Johanne Killi Szwajcaria Giulia Tanno Włochy Silvia Bertagna
10. 14 grudnia 2019 Chińska Republika Ludowa Thaiwoo MO Francja Perrine Laffont Kazachstan Julija Gałyszewa Kanada Justine Dufour-Lapointe
11. 15 grudnia 2019 DM Francja Perrine Laffont Stany Zjednoczone Jaelin Kauf Stany Zjednoczone Hannah Soar
12. 17 grudnia 2019 Szwajcaria Arosa SX Kanada Marielle Thompson Szwajcaria Fanny Smith Szwecja Sandra Näslund
13. 21 grudnia 2019 Chińska Republika Ludowa Secret Garden HP Rosja Walerija Diemidowa Kanada Rachael Karker Chińska Republika Ludowa Li Fanghui
14. 21 grudnia 2019 Stany Zjednoczone Atlanta BA Szwajcaria Mathilde Gremaud Szwajcaria Giulia Tanno Wielka Brytania Isabel Atkin
15. 20 grudnia 2019[a][2] Włochy Innichen SX Francja Marielle Berger-Sabbatel Szwecja Sandra Näslund Kanada Brittany Phelan
16. 22 grudnia 2019 SX Szwajcaria Fanny Smith Kanada Marielle Thompson Niemcy Daniela Maier
17. 21 grudnia 2019 Chińska Republika Ludowa Shimao Lotus Mountain AE Chińska Republika Ludowa Xu Mengtao Białoruś Alaksandra Ramanouska Australia Laura Peel
18. 22 grudnia 2019 AE Chińska Republika Ludowa Xu Mengtao Białoruś Alaksandra Ramanouska Chińska Republika Ludowa Kong Fanyu
19. 22 grudnia 2019 AE mieszane  Rosja 1
Lubow Nikitina
Pawieł Krotow
Maksim Burow
 Chiny 2
Kong Fanyu
Yang Longxiao
Sun Jiaxu
 Chiny 1
Xu Mengtao
Qi Guangpu
Jia Zongyang
20. 3 stycznia 2020 Niemcy Düsseldorf BA Odwołano
21. 11 stycznia 2020 Francja Font Romeu SS Francja Tess Ledeux Szwajcaria Giulia Tanno Szwajcaria Sarah Höfflin
22. 18 stycznia 2020 Kanada Nakiska SX Szwecja Sandra Näslund Kanada Brittany Phelan Szwajcaria Fanny Smith
23. 18 stycznia 2020 Rosja Petersburg AE Odwołano
24. 18 stycznia 2020 Włochy Seiser Alm SS Stany Zjednoczone Caroline Claire Norwegia Johanne Killi Kanada Elena Gaskell
25. 25 stycznia 2020 Kanada Mont-Tremblant MO Francja Perrine Laffont Kazachstan Julija Gałyszewa Rosja Anastasija Smirnowa
26. 25 stycznia 2020 Szwecja Idre Fjäll SX Szwajcaria Fanny Smith Szwecja Sandra Näslund Kanada Brittany Phelan
27. 26 stycznia 2020 SX Szwecja Sandra Näslund Szwajcaria Fanny Smith Kanada Marielle Thompson
28. 31 stycznia 2020 Stany Zjednoczone Mammoth Mountain SS Szwajcaria Sarah Höfflin Wielka Brytania Isabel Atkin Stany Zjednoczone Maggie Voisin
29. 1 lutego 2020 HP Kanada Cassie Sharpe Rosja Walerija Diemidowa Kanada Rachael Karker
30. 1 lutego 2020 Francja Megève SX Kanada Marielle Thompson Szwecja Sandra Näslund Szwecja Alexandra Edebo
31. 1 lutego 2020 Kanada Calgary MO Francja Perrine Laffont Kazachstan Julija Gałyszewa Kanada Justine Dufour-Lapointe
32. 6 lutego 2020 Stany Zjednoczone Deer Valley MO Francja Perrine Laffont Australia Jakara Anthony Kanada Justine Dufour-Lapointe
33. 7 lutego 2020 AE Białoruś Alaksandra Ramanouska Stany Zjednoczone Megan Nick Australia Abbey Willcox
34. 8 lutego 2020 DM Kanada Justine Dufour-Lapointe Stany Zjednoczone Hannah Soar Stany Zjednoczone Jaelin Kauf
35. 8 lutego 2020 Niemcy Feldberg SX Odwołano
36. 9 lutego 2020 SX Odwołano
37. 14 lutego 2020 Kanada Calgary HP Chińska Republika Ludowa Eileen Gu Kanada Rachael Karker Rosja Walerija Diemidowa
38. 15 lutego 2020 SS Chińska Republika Ludowa Eileen Gu Szwajcaria Mathilde Gremaud Kanada Megan Oldham
39. 15 lutego 2020 Gruzja Tbilisi AE Odwołano
40. 15 lutego 2020[b] Rosja Moskwa AE Białoruś Hanna Huśkowa Australia Laura Peel Rosja Sofija Aleksiejewa
41. 22 lutego 2020 Białoruś Raubicze AE Australia Laura Peel Chińska Republika Ludowa Xu Mengtao Chińska Republika Ludowa Xu Sicun
42. 23 lutego 2020 Rosja Sołniecznaja dolina SX Szwajcaria Fanny Smith Francja Marielle Berger-Sabbatel Niemcy Daniela Maier
43. 22 lutego 2020 Japonia Tazawako MO Francja Perrine Laffont Japonia Junko Hoshino Australia Jakara Anthony
44. 23 lutego 2020 DM[c][3] Odwołano
45. 28 lutego 2020 Czechy Deštné v Orlických horách BA Odwołano
46. 28 lutego 2020 Kazachstan Ałmaty AE Ukraina Nadija Mochnacka Stany Zjednoczone Megan Nick Kazachstan Żanbota Ałdabergenowa
47. 1 marca 2020 DM Stany Zjednoczone Jaelin Kauf Australia Jakara Anthony Francja Perrine Laffont
48. 1 marca 2020 Chińska Republika Ludowa Secret Garden SX Odwołano
49. 7 marca 2020 Rosja Krasnojarsk DM Francja Perrine Laffont Australia Jakara Anthony Stany Zjednoczone Jaelin Kauf
50. 8 marca 2020 AE Australia Laura Peel Chińska Republika Ludowa Xu Sicun Stany Zjednoczone Ashley Caldwell
51. 14 marca 2020 Szwajcaria Veysonnaz SX[d][4] Odwołano
52. 14 marca 2020 Szwecja Idre Fjäll[e][5] MO Odwołano
53. 15 marca 2020 DM Odwołano
54. 21 marca 2020 Szwajcaria Silvaplana SS[d][4] Odwołano

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Mikaël Kingsbury 94
2. Kanada Noah Bowman 73
3. Stany Zjednoczone Aaron Blunck 72
4. Kanada Kevin Drury 69,82
5. Japonia Ikuma Horishima 63,90
6. Norwegia Birk Ruud 62
7. Stany Zjednoczone Birk Irving 62
8. Szwajcaria Noé Roth 55,14
9. Francja Benjamin Cavet 53,10
10. Szwajcaria Andri Ragettli 53,10
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwajcaria Noé Roth 386
2. Rosja Pawieł Krotow 334
3. Rosja Maksim Burow 323
4. Szwajcaria Pirmin Werner 284
5. Kanada Lewis Irving 267
6. Stany Zjednoczone Christopher Lillis 225
7. Chińska Republika Ludowa Qi Guangpu 222
8. Chińska Republika Ludowa Jia Zongyang 213
9. Białoruś Maksim Huscik 204
10. Stany Zjednoczone Justin Schoenefeld 194
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Mikaël Kingsbury 940
2. Japonia Ikuma Horishima 639
3. Francja Benjamin Cavet 531
4. Kazachstan Dmitrij Rejcherd 362
5. Australia Matt Graham 331
6. Kanada Laurent Dumais 299
7. Szwecja Walter Wallberg 284
8. Francja Sacha Theocharis 271
9. Szwecja Oskar Elofsson 249
10. Szwecja Felix Elofsson 236
SKICROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Kanada Kevin Drury 768
2. Szwajcaria Ryan Regez 454
3. Kanada Brady Leman 428
4. Francja Bastien Midol 406
5. Niemcy Florian Wilmsmann 342
6. Kanada Kristofor Mahler 336
7. Szwajcaria Joos Berry 279
8. Niemcy Daniel Bohnacker 273
9. Francja François Place 262
10. Francja Jonathan Midol 259
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Stany Zjednoczone Aaron Blunck 340
2. Kanada Noah Bowman 320
3. Stany Zjednoczone Birk Irving 260
4. Kanada Brendan MacKay 215
5. Stany Zjednoczone Lyman Currier 178
6. Stany Zjednoczone Taylor Seaton 166
7. Stany Zjednoczone David Wise 156
8. Stany Zjednoczone Jaxin Hoerter 145
9. Stany Zjednoczone Hunter Hess 117
10. Wielka Brytania Gus Kenworthy 100
SLOPESTYLE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwajcaria Andri Ragettli 265
2. Stany Zjednoczone Colby Stevenson 220
3. Szwajcaria Fabian Bösch 199
4. Norwegia Birk Ruud 158
5. Kanada Mark Hendrickson 146
6. Kanada Etienne Geoffroy-Gagnon 128
7. Stany Zjednoczone Deven Fagan 116
8. Szwecja Jesper Tjäder 112
9. Stany Zjednoczone Cody LaPlante 112
10. Stany Zjednoczone Nicholas Goepper 100
BIG AIR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Birk Ruud 310
2. Stany Zjednoczone Alexander Hall 240
3. Francja Antoine Adelisse 188
4. Kanada Teal Harle 185
5. Finlandia Elias Syrjä 144
6. Szwajcaria Andri Ragettli 134
7. Szwecja Jesper Tjäder 125
8. Norwegia Ulrik Samnøy 100
9. Szwecja Henrik Harlaut 90
10. Austria Lukas Müllauer 90

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Perrine Laffont 89,60
2. Szwecja Sandra Näslund 77,73
3. Szwajcaria Fanny Smith 72,36
4. Rosja Walerija Diemidowa 69
5. Australia Laura Peel 67
6. Kanada Marielle Thompson 64,45
7. Australia Jakara Anthony 56,40
8. Kanada Rachael Karker 56
9. Chińska Republika Ludowa Zhang Kexin 54,40
10. Chińska Republika Ludowa Xu Mengtao 50,14
SKOKI AKROBATYCZNE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Australia Laura Peel 469
2. Chińska Republika Ludowa Xu Mengtao 351
3. Białoruś Alaksandra Ramanouska 260
4. Stany Zjednoczone Megan Nick 254
5. Chińska Republika Ludowa Xu Sicun 214
6. Chińska Republika Ludowa Kong Fanyu 212
7. Australia Abbey Willcox 181
8. Chińska Republika Ludowa Xu Nuo 178
9. Białoruś Hanna Huśkowa 173
10. Stany Zjednoczone Winter Vinecki 168
JAZDA PO MULDACH
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Perrine Laffont 896
2. Australia Jakara Anthony 564
3. Stany Zjednoczone Jaelin Kauf 470
4. Kanada Justine Dufour-Lapointe 460
5. Stany Zjednoczone Hannah Soar 423
6. Kazachstan Julija Gałyszewa 375
7. Japonia Anri Kawamura 344
8. Japonia Kisara Sumiyoshi 306
9. Rosja Anastasija Smirnowa 276
10. Stany Zjednoczone Tess Johnson 274
SKICROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwecja Sandra Näslund 855
2. Szwajcaria Fanny Smith 796
3. Kanada Marielle Thompson 709
4. Francja Marielle Berger-Sabbatel 503
5. Szwecja Alexandra Edebo 445
6. Kanada Brittany Phelan 440
7. Niemcy Daniela Maier 360
8. Austria Katrin Ofner 310
9. Australia Sami Kennedy-Sim 300
10. Kanada India Sherret 284
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Rosja Walerija Diemidowa 300
2. Kanada Rachael Karker 280
3. Chińska Republika Ludowa Zhang Kexin 240
4. Chińska Republika Ludowa Li Fanghui 205
5. Chińska Republika Ludowa Eileen Gu 180
6. Stany Zjednoczone Brita Sigourney 166
7. Wielka Brytania Zoe Atkin 158
8. Stany Zjednoczone Devin Logan 142
9. Korea Południowa Jang Yu-jin 133
10. Stany Zjednoczone Abigale Hansen 123
SLOPESTYLE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwajcaria Sarah Höfflin 192
2. Stany Zjednoczone Marin Hamill 161
3. Norwegia Johanne Killi 154
4. Szwajcaria Mathilde Gremaud 146
5. Szwajcaria Giulia Tanno 133
6. Stany Zjednoczone Caroline Claire 122
7. Norwegia Sandra Eie 121
8. Kanada Elena Gaskell 114
9. Stany Zjednoczone Rell Harwood 108
10. Kanada Olivia Asselin 107
BIG AIR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwajcaria Giulia Tanno 240
2. Szwajcaria Mathilde Gremaud 200
3. Norwegia Johanne Killi 195
4. Kanada Megan Oldham 121
5. Włochy Silvia Bertagna 115
6. Kanada Dara Howell 100
7. Nowa Zelandia Margaux Hackett 100
8. Austria Lara Wolf 78
9. Francja Lou Barin 69
10. Szwajcaria Sarah Höfflin 65

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Zawody pierwotnie zaplanowane na 21 grudnia z powodu intensywnych opadów śniegu zostały odwołane. Wyniki kwalifikacji rozegranych 20 grudnia uznano za finalne.
  2. a b Zawody pierwotnie zaplanowane na 25 stycznia.
  3. a b Zawody odwołane z powodu mgły.
  4. a b c d Zawody odwołane z powodu pandemii COVID-19.
  5. a b Zawody w Idre Fjäll zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. FIS Freestyle and Snowboard World Cups available as livestreams (ang.). fis-ski.com, 2019-08-21. [dostęp 2019-08-24].
  2. a b Bad weather prevents SX race to take place in Innichen (ang.). fis-ski.com, 2019-12-21. [dostęp 2019-12-21].
  3. a b Tazawako dual moguls World Cup cancelled due to weather (ang.). fis-ski.com, 2020-02-23. [dostęp 2020-02-23].
  4. a b c d Cancellation of remaining Freestyle Ski and Freeski events in Switzerland (ang.). fis-ski.com, 2020-03-12. [dostęp 2020-03-14].
  5. a b Moguls World Cup Finals in Idre Fjall cancelled (ang.). fis-ski.com, 2020-03-12. [dostęp 2020-03-13].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]