Puchar Świata w saneczkarstwie (tory naturalne)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Puchar Świata w saneczkarstwie na torach naturalnych po raz pierwszy rozegrano w sezonie 1992/1993. Wśród dotychczasowych triumfatorów (oprócz reprezentantów Austrii, Włoch i Rosji) są Polacy - Andrzej Laszczak i Damian Waniczek, którzy okazali się najlepsi w konkurencji dwójek w sezonie 2001/2002.

Medaliści Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Jedynki kobiet[edytuj | edytuj kod]

Sezon Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1992/1993 Włochy Doris Haselrieder Rosja Lubow Paniutina Austria Elvira Holzknecht
1993/1994 Austria Irene Zechner Rosja Lubow Paniutina Włochy Doris Haselrieder
1994/1995 Austria Elvira Holzknecht Austria Irene Zechner Włochy Doris Haselrieder
1995/1996 Austria Irene Zechner Austria Sandra Mariner Austria Elvira Holzknecht
1996/1997 Włochy Sonja Steinacher Rosja Lubow Paniutina Włochy Simona Martin
1997/1998 Austria Elvira Holzknecht Austria Sandra Mariner Włochy Sonja Steinacher
1998/1999 Austria Elvira Holzknecht Włochy Sonja Steinacher Włochy Christa Gietl
1999/2000 Włochy Sonja Steinacher Austria Elvira Holzknecht Austria Sandra Mariner
2000/2001 Rosja Jekatierina Ławrientjewa Włochy Sonja Steinacher Austria Sandra Mariner
2001/2002 Włochy Sonja Steinacher Austria Sandra Mariner Rosja Jekatierina Ławrientjewa
2002/2003 Włochy Sonja Steinacher Rosja Jekatierina Ławrientjewa Włochy Christa Gietl
2003/2004 Rosja Jekatierina Ławrientjewa Włochy Renate Kasslatter Włochy Renate Gietl
2004/2005 Włochy Renate Gietl Rosja Jekatierina Ławrientjewa Włochy Irene Mitterstieler
2005/2006 Rosja Jekatierina Ławrientjewa Włochy Renate Gietl Austria Melanie Batkowski
2006/2007 Rosja Jekatierina Ławrientjewa Włochy Renate Gietl Włochy Renate Kasslatter
2007/2008 Rosja Jekatierina Ławrientjewa Włochy Renate Gietl Austria Melanie Batkowski
2008/2009 Rosja Jekatierina Ławrientjewa Włochy Renate Gietl Austria Melanie Batkowski
2009/2010 Rosja Jekatierina Ławrientjewa Włochy Renate Gietl Austria Melanie Batkowski
2010/2011 Rosja Jekatierina Ławrientjewa Włochy Renate Gietl Austria Melanie Batkowski
2011/2012 Rosja Jekatierina Ławrientjewa Włochy Renate Gietl Włochy Melanie Schwarz
2012/2013 Rosja Jekatierina Ławrientjewa Włochy Evelin Lanthaler Włochy Greta Pinggera
2013/2014 Rosja Jekatierina Ławrientjewa Włochy Evelin Lanthaler Austria Tina Unterberger
2014/2015 Rosja Jekatierina Ławrientjewa Włochy Evelin Lanthaler Włochy Greta Pinggera
2015/2016 Włochy Evelin Lanthaler Włochy Greta Pinggera Rosja Jekatierina Ławrientjewa
2016/2017 Włochy Greta Pinggera Włochy Evelin Lanthaler Austria Tina Unterberger
2017/2018 Włochy Evelin Lanthaler Włochy Greta Pinggera Austria Tina Unterberger
2018/2019 Włochy Evelin Lanthaler Włochy Greta Pinggera Rosja Jekatierina Ławrientjewa

Jedynki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Sezon Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1992/1993 Włochy Franz Obrist Austria Gerhard Pilz Włochy Erhard Mahlknecht
1993/1994 Włochy Erhard Mahlknecht
Włochy Franz Obrist
Włochy Anton Blasbichler
1994/1995 Włochy Manfred Graber Włochy Franz Obrist Austria Gerhard Pilz
1995/1996 Włochy Anton Blasbichler Austria Gerhard Pilz Włochy Martin Gruber
1996/1997 Włochy Anton Blasbichler Włochy Martin Gruber Włochy Manfred Graber
1997/1998 Włochy Reinhard Gruber Austria Gerhard Pilz Włochy Martin Gruber
1998/1999 Włochy Reinhard Gruber Włochy Anton Blasbichler Włochy Martin Gruber
1999/2000 Austria Ferdinand Hirzigger Austria Gerhard Pilz Włochy Anton Blasbichler
2000/2001 Austria Gerhard Pilz Włochy Anton Blasbichler Austria Ferdinand Hirzigger
2001/2002 Austria Gerhard Pilz Austria Ferdinand Hirzigger Włochy Anton Blasbichler
2002/2003 Austria Robert Batkowski Austria Gerhard Pilz Austria Gerald Kallan
2003/2004 Włochy Anton Blasbichler Austria Gernot Schwab Austria Gerald Kallan
2004/2005 Włochy Anton Blasbichler Włochy Martin Psenner Włochy Florian Breitenberger
2005/2006 Włochy Patrick Pigneter Austria Gernot Schwab Włochy Florian Breitenberger
2006/2007 Włochy Patrick Pigneter Włochy Martin Psenner Austria Gerhard Pilz
2007/2008 Włochy Patrick Pigneter Austria Gerald Kammerlander Włochy Florian Breitenberger
2008/2009 Włochy Patrick Pigneter Austria Thomas Schopf Austria Gernot Schwab
2009/2010 Włochy Patrick Pigneter Austria Thomas Schopf Austria Gernot Schwab
2010/2011 Włochy Patrick Pigneter Austria Robert Batkowski Włochy Anton Blasbichler
2011/2012 Włochy Patrick Pigneter Włochy Hannes Clara Włochy Alex Gruber
2012/2013 Włochy Patrick Pigneter Włochy Hannes Clara Austria Thomas Kammerlander
2013/2014 Włochy Patrick Pigneter Austria Thomas Kammerlander Austria Michael Scheikl
2014/2015 Włochy Patrick Pigneter Włochy Alex Gruber Austria Michael Scheikl
2015/2016 Włochy Patrick Pigneter Włochy Alex Gruber Austria Thomas Kammerlander
2016/2017 Austria Thomas Kammerlander Włochy Patrick Pigneter Włochy Alex Gruber
2017/2018 Austria Thomas Kammerlander Włochy Alex Gruber Włochy Patrick Pigneter
2018/2019 Austria Thomas Kammerlander Włochy Alex Gruber Włochy Patrick Pigneter

Dwójki mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Sezon Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1992/1993 Włochy Arnold Lunger
Włochy Gunther Steinhauser
Włochy Reinhold Bachmann
Włochy Manfred Als
Austria Helmut Ruetz
Austria Andi Ruetz
1993/1994 Włochy Almir Bentemps
Włochy Corrado Hérin
Włochy Manfred Graber
Włochy Gunther Steinhauser
Austria Helmut Ruetz
Austria Andi Ruetz
Włochy Roland Niedermair
Włochy Hubert Burger
1994/1995 Austria Helmut Ruetz
Austria Andi Ruetz
Włochy Roland Niedermair
Włochy Hubert Burger
Włochy Jurgen Pezzi
Włochy Christian Hafner
1995/1996 Austria Helmut Ruetz
Austria Andi Ruetz
Włochy Martin Psenner
Włochy Arthur Künig
Austria Martin Schnebauer
Austria Peter Lechner
1996/1997 Austria Reinhard Beer
Austria Herbert Kögl
Austria Helmut Ruetz
Austria Andi Ruetz
Austria Martin Schnebauer
Austria Peter Lechner
1997/1998 Austria Helmut Ruetz
Austria Andi Ruetz
Włochy Martin Psenner
Włochy Christian Hafner
Austria Reinhard Beer
Austria Herbert Kögl
1998/1999 Austria Helmut Ruetz
Austria Andi Ruetz
Austria Reinhard Beer
Austria Herbert Kögl
Austria Peter Lechner
Austria Peter Braunegger
1999/2000 Włochy Armin Mair
Włochy David Mair
Austria Reinhard Beer
Austria Herbert Kögl
Austria Peter Lechner
Austria Peter Braunegger
2000/2001 Austria Wolfgang Schopf
Austria Andreas Schopf
Włochy Armin Mair
Włochy David Mair
Austria Peter Lechner
Austria Peter Braunegger
2001/2002 Polska Andrzej Laszczak
Polska Damian Waniczek
Austria Reinhard Beer
Austria Herbert Kögl
Włochy Armin Mair
Włochy David Mair
2002/2003 Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew
Polska Andrzej Laszczak
Polska Damian Waniczek
Austria Reinhard Beer
Austria Herbert Kögl
2003/2004 Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew
Austria Wolfgang Schopf
Austria Andreas Schopf
Austria Reinhard Beer
Austria Herbert Kögl
2004/2005 Austria Reinhard Beer
Austria Herbert Kögl
Polska Andrzej Laszczak
Polska Damian Waniczek
Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew
2005/2006 Austria Christian Schatz
Austria Gerhard Mühlbacher
Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew
Austria Reinhard Beer
Austria Herbert Kögl
2006/2007 Austria Christian Schatz
Austria Gerhard Mühlbacher
Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew
Austria Reinhard Beer
Austria Herbert Kögl
2007/2008 Włochy Patrick Pigneter
Włochy Florian Clara
Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew
Polska Andrzej Laszczak
Polska Damian Waniczek
2008/2009 Włochy Patrick Pigneter
Włochy Florian Clara
Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew
Austria Christian Schopf
Austria Andreas Schopf
2009/2010 Włochy Patrick Pigneter
Włochy Florian Clara
Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew
Austria Christian Schopf
Austria Andreas Schopf
2010/2011 Włochy Patrick Pigneter
Włochy Florian Clara
Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew
Austria Christian Schatz
Austria Gerhard Mühlbacher
2011/2012 Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew
Włochy Patrick Pigneter
Włochy Florian Clara
Austria Christian Schatz
Austria Gerhard Mühlbacher
2012/2013 Włochy Patrick Pigneter
Włochy Florian Clara
Austria Christian Schopf
Austria Andreas Schopf
Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew
2013/2014 Włochy Patrick Pigneter
Włochy Florian Clara
Rosja Aleksandr Jegorow
Rosja Piotr Popow
Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew
2014/2015 Włochy Patrick Pigneter
Włochy Florian Clara
Rosja Aleksandr Jegorow
Rosja Piotr Popow
Austria Christoph Regensburger
Austria Dominik Holzknecht
2015/2016 Włochy Patrick Pigneter
Włochy Florian Clara
Austria Christoph Regensburger
Austria Dominik Holzknecht
Rosja Aleksandr Jegorow
Rosja Piotr Popow
2016/2017 Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew
Włochy Patrick Pigneter
Włochy Florian Clara
Austria Rupert Brüggler
Austria Tobias Angerer
2017/2018 Włochy Patrick Pigneter
Włochy Florian Clara
Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew
Rosja Aleksandr Jegorow
Rosja Piotr Popow
2018/2019 Włochy Patrick Pigneter
Włochy Florian Clara
Rosja Aleksandr Jegorow
Rosja Piotr Popow
Rosja Pawieł Porszniew
Rosja Iwan Łazariew

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]