Puchar Świata w short tracku 2015/2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w short tracku
2015/2016
2014/2015 2016/2017
Data 31.10.2015 – 14.02.2015
Miejsce rozpoczęcia Kanada Montreal
Miejsce zakończenia Holandia Dordrecht
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4 (5)
Zwycięzcy
500 m Rosja Dmitrij Migunow

Kanada Marianne St-Gelais
1000 m Rosja Siemion Jelistratow

Korea Południowa Choi Min-jeong
1500 m Korea Południowa Kwak Yoon-gy

Korea Południowa Choi Min-jeong
Drużynowo  Kanada

 Korea Południowa

Puchar Świata w short tracku 2015/2016 to 19. edycja zawodów w tej dyscyplinie. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpili w sześciu zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Montrealu 31 października 2015 roku, a zakończyła się w Dordrechcie 14 lutego 2016 roku.

Kalendarz Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ Kanada Montreal 1.11.2015 500 m Chińska Republika Ludowa Wu Dajing Kanada Charle Cournoyer Korea Południowa Park Se-yeong
31.10.2015 1000 m (1) Chińska Republika Ludowa Han Tianyu Chińska Republika Ludowa Shi Jingnan Rosja Artem Kozłow
1.11.2015 1000 m (2) Kanada Charles Hamelin Kanada Samuel Girard Rosja Siemion Jelistratow
31.10.2015 1500 m Korea Południowa Kwak Yoon-gy Holandia Sjinkie Knegt Chińska Republika Ludowa Xu Fu
1.11.2015 5000 m drużynowo  Chiny
Shi Jingnan
Wu Dajing
Chen Guang
Han Tianyu
 Holandia
Itzhak de Laat
Freek van der Wart
Daan Breeuwsma
Sjinkie Knegt
 Węgry
Csaba Burján
Viktor Knoch
Shaolin Sándor Liu
Liu Shaoang
2. PŚ Kanada Toronto 7.11.2015 500 m (1) Kanada Samuel Girard Kanada Alexander Fathoullin Francja Sebastien Lepape
7.11.2015 1500 m Korea Południowa Kwak Yoon-gy Holandia Sjinkie Knegt Kanada François Hamelin
8.11.2015 500 m (2) Kanada Charles Hamelin Węgry Shaolin Sándor Liu Węgry Viktor Knoch
8.11.2015 1000 m Kanada Charle Cournoyer Korea Południowa Seo Yi-ra Korea Południowa Kwak Yoon-gy
8.11.2015 5000 m drużynowo  Kanada
Charles Hamelin
Patrick Duffy
Charle Cournoyer
Samuel Girard
 Korea Południowa
Kwak Yoon-gy
Park Se-yeong
Seo Yi-ra
Park Ji-won
 Chiny
Shi Jingnan
Wu Dajing
Chen Guang
Han Tianyu
3. PŚ Japonia Nagoja 5.12.2015 500 m (1) Kanada Charles Hamelin Korea Południowa Kwak Yoon-gy Kanada François Hamelin
5.12.2015 1500 m Holandia Sjinkie Knegt Rosja Siemion Jelistratow Korea Południowa Park Ji-won
6.12.2015 500 m (2) Kanada François Hamelin Rosja Artem Kozłow Chińska Republika Ludowa Chen Guang
6.12.2015 1000 m Rosja Siemion Jelistratow Węgry Shaolin Sándor Liu Holandia Freek van der Wart
6.12.2015 5000 m drużynowo  Holandia
Freek van der Wart
Daan Breeuwsma
Sjinkie Knegt
Dennis Visser
 Chiny
Chen Guang
Han Tianyu
Shi Jingnan
Ma Wei
 Kanada
Charle Cournoyer
Patrick Duffy
Charles Hamelin
François Hamelin
4. PŚ Chińska Republika Ludowa Szanghaj 12.12.2015 1000 m Korea Południowa Kwak Yoon-gy Kanada Charle Cournoyer Rosja Siemion Jelistratow
12.12.2015 1500 m (1) Kanada Charles Hamelin Holandia Sjinkie Knegt Korea Południowa Park Se-yeong
13.12.2015 500 m Chińska Republika Ludowa Wu Dajing Holandia Sjinkie Knegt Kanada Samuel Girard
13.12.2015 1500 m (2) Chińska Republika Ludowa Ren Ziwei Korea Południowa Park Ji-won Korea Południowa Kwak Yoon-gy
13.12.2015 5000 m drużynowo  Węgry
Csaba Burján
Viktor Knoch
Liu Shaoang
Shaolin Sándor Liu
 Włochy
Tommaso Dotti
Nicola Rodigari
Yuri Confortola
Andrea Cassinelli
 Kanada
Patrick Duffy
Samuel Girard
Charles Hamelin
Charle Cournoyer
20. Mistrzostwa Europy 2016Rosja Soczi
5. PŚ Niemcy Drezno 6.02.2016 1500 m (1) Korea Południowa Park Ji-won Korea Południowa Park Se-yeong Holandia Sjinkie Knegt
7.02.2016 500 m Kanada Charles Hamelin Rosja Siemion Jelistratow Rosja Dmitrij Migunow
7.02.2016 1500 m (2) Korea Południowa Seo Yi-ra Kanada Alexander Fathoullin Korea Południowa Kwak Yoon-gy
6.02.2016 1000 m Kanada Charles Hamelin Rosja Siemion Jelistratow Kanada Charle Cournoyer
7.02.2016 5000 m drużynowo  Rosja
Dmitrij Migunow
Aleksander Szułginow
Władimir Grigoriew
Siemion Jelistratow
 Kanada
Charle Cournoyer
Alexander Fathoullin
Samuel Girard
Charles Hamelin
 Stany Zjednoczone
Keith Carroll
John-Henry Krüger
Aaron Tran
Cole Krüger
6. PŚ Holandia Dordrecht 13.02.2016 1500 m Izrael Władysław Bykanow Korea Południowa Kwak Yoon-gy Korea Południowa Lee Jung-su
13.02.2016 1000 m (1) Korea Południowa Park Se-yeong Węgry Shaolin Sándor Liu Korea Południowa Kim Joon-chun
14.02.2016 500 m Rosja Dmitrij Migunow Wielka Brytania Paul Stanley Korea Południowa Kwak Yoon-gy
14.02.2016 1000 m (2) Kanada Charle Cournoyer Korea Południowa Park Ji-won Rosja Siemion Jelistratow
14.02.2016 5000 m drużynowo  Rosja
Siemion Jelistratow
Dmitrij Migunow
Władimir Grigoriew
Artem Kozłow
 Holandia
Freek van der Wart
Itzhak de Laat
Mark Prinsen
Dennis Visser
 Kanada
François Hamelin
Patrick Duffy
Charle Cournoyer
Alexander Fathoullin
41. Mistrzostwa Świata 2016Korea Południowa Seul

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Rosja Dmitrij Migunow 31810
2. Kanada Charles Hamelin 30352
3. Kanada Samuel Girard 25616
4. Chińska Republika Ludowa Wu Dajing 23280
5. Kanada François Hamelin 20700
6. Rosja Artem Kozłow 19718
7. Węgry Shaolin Sándor Liu 19555
8. Francja Sebastien Lepape 17296
9. Korea Południowa Kwak Yoon-gy 16497
10. Węgry Viktor Knoch 14630
...
43. Polska Bartosz Konopko 894
66. Polska Rafał Anikiej 104
92. Polska Adam Filipowicz 20
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Rosja Siemion Jelistratow 37200
2. Kanada Charle Cournoyer 34599
3. Kanada Charles Hamelin 25120
4. Węgry Shaolin Sándor Liu 17678
5. Korea Południowa Kwak Yoon-gy 16415
6. Chińska Republika Ludowa Shi Jingnan 15309
7. Kanada Samuel Girard 13401
8. Korea Południowa Seo Yi-ra 13313
9. Korea Południowa Park Ji-won 13099
10. Holandia Freek van der Wart 10755
...
115. Polska Adam Filipowicz 9
116. Polska Rafał Anikiej 9
120. Polska Karol Nieścier 7
128. Polska Michał Kłosiński 4
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Korea Południowa Kwak Yoon-gy 45920
2. Holandia Sjinkie Knegt 43677
3. Korea Południowa Park Ji-won 30593
4. Kanada François Hamelin 17311
5. Korea Południowa Park Se-yeong 16778
6. Rosja Siemion Jelistratow 15707
7. Korea Południowa Seo Yi-ra 15697
8. Kanada Charles Hamelin 13457
9. Chińska Republika Ludowa Xu Fu 12984
10. Kanada Alexander Fathoullin 12096
...
46. Polska Rafał Anikiej 933
64. Polska Bartosz Konopko 189
120. Polska Karol Nieścier 6
122. Polska Michał Kłosiński 5
Drużynowo
Lp. Państwo Punkty
1.  Kanada 30800
2.  Holandia 30096
3.  Chiny 29520
4.  Rosja 27373
5.  Węgry 25616
6.  Korea Południowa 23360
7.  Włochy 15471
8.  Stany Zjednoczone 14919
9.  Kazachstan 11796
10.  Francja 8341
...
17.  Polska 1211

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ Kanada Montreal 1.11.2015 500 m Kanada Marianne St-Gelais Polska Natalia Maliszewska Rosja Sofija Proswirnowa
31.10.2015 1000 m (1) Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Marianne St-Gelais Chińska Republika Ludowa Fan Kexin
1.11.2015 1000 m (2) Korea Południowa Shim Suk-hee Korea Południowa Choi Min-jeong Chińska Republika Ludowa Tao Jiaying
31.10.2015 1500 m Korea Południowa Shim Suk-hee Kanada Kim Boutin Niemcy Anna Siedel
1.11.2015 3000 m drużynowo  Korea Południowa
Choi Min-jeong
Shim Suk-hee
Kim A-lang
Lee Eun-byul
 Kanada
Kim Boutin
Marianne St-Gelais
Kasandra Bradette
Valérie Maltais
 Rosja
Sofija Proswirnowa
Jekatierina Konstantinowa
Emina Małagicz
Tatiana Borodulina
2. PŚ Kanada Toronto 7.11.2015 500 m (1) Wielka Brytania Elise Christie Holandia Lara van Ruijven Chińska Republika Ludowa Fan Kexin
7.11.2015 1500 m Korea Południowa Choi Min-jeong Korea Południowa Shim Suk-hee Kanada Marianne St-Gelais
8.11.2015 500 m (2) Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Marianne St-Gelais Chińska Republika Ludowa Han Yutong
8.11.2015 1000 m Korea Południowa Shim Suk-hee Wielka Brytania Elise Christie Kanada Valérie Maltais
8.11.2015 3000 m drużynowo  Korea Południowa
Noh Do-hee
Shim Suk-hee
Kim A-lang
Choi Min-jeong
 Chiny
Fan Kexin
Han Yutong
Tao Jiaying
Zang Yize
 Rosja
Tatiana Borodulina
Emina Małagicz
Sofija Proswirnowa
Jekatierina Konstantinowa
3. PŚ Japonia Nagoja 5.12.2015 500 m (1) Chińska Republika Ludowa Fan Kexin Wielka Brytania Elise Christie Kanada Marianne St-Gelais
5.12.2015 1500 m Korea Południowa Choi Min-jeong Korea Południowa Shim Suk-hee Korea Południowa Noh Do-hee
6.12.2015 500 m (2) Chińska Republika Ludowa Fan Kexin Niemcy Anna Seidel Kanada Audrey Phaneuf
6.12.2015 1000 m Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Marianne St-Gelais Korea Południowa Kim A-lang
6.12.2015 3000 m drużynowo  Korea Południowa
Choi Min-jeong
Kim A-lang
Shim Suk-hee
Noh Do-hee
 Chiny
Zang Yize
Fan Kexin
Tao Jiaying
Yin Qi
 Kanada
Valérie Maltais
Marianne St-Gelais
Audrey Phaneuf
Kasandra Bradette
4. PŚ Chińska Republika Ludowa Szanghaj 12.12.2015 1000 m Kanada Valérie Maltais Holandia Suzanne Schulting Korea Południowa Shim Suk-hee
12.12.2015 1500 m (1) Korea Południowa Choi Min-jeong Chińska Republika Ludowa Tao Jiaying Wielka Brytania Charlotte Gilmartin
13.12.2015 500 m Chińska Republika Ludowa Fan Kexin Kanada Marianne St-Gelais Chińska Republika Ludowa Qu Chunyu
13.12.2015 1500 m (2) Korea Południowa Shim Suk-hee Kanada Valérie Maltais Korea Południowa Kim A-lang
13.12.2015 3000 m drużynowo  Korea Południowa
Choi Min-jeong
Kim A-lang
Noh Do-hee
Shim Suk-hee
 Kanada
Audrey Phaneuf
Kasandra Bradette
Valérie Maltais
Marianne St-Gelais
 Holandia
Suzanne Schulting
Rianne de Vries
Yara van Kerkhof
Lara van Ruijven
20. Mistrzostwa Europy 2016Rosja Soczi
5. PŚ Niemcy Drezno 6.02.2016 1500 m (1) Wielka Brytania Elise Christie Korea Południowa Choi Minjeong Korea Południowa Kim A-lang
7.02.2016 500 m Kanada Marianne St-Gelais Wielka Brytania Elise Christie Holandia Lara van Ruijven
7.02.2016 1500 m (2) Korea Południowa Choi Min-jeong Korea Południowa Noh Do-hee Korea Południowa Kim A-lang
6.02.2016 1000 m Kanada Marianne St-Gelais Chińska Republika Ludowa Tao Jiaying Węgry Petra Jászapáti
7.02.2016 3000 m drużynowo  Włochy
Arianna Fontana
Elena Viviani
Arianna Valcepina
Cecilia Maffei
 Węgry
Sára Luca Bácskai
Petra Jászapáti
Andrea Keszler
Bernadett Heidum
 Japonia
Ayuko Ito
Sumire Kikuchi
Hitomi Saito
Moemi Kikuchi
6. PŚ Holandia Dordrecht 13.02.2016 1500 m Kanada Marianne St-Gelais Chińska Republika Ludowa Guo Yihan Holandia Suzanne Schulting
13.02.2016 1000 m (1) Wielka Brytania Elise Christie Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Jamie MacDonald
14.02.2016 500 m Wielka Brytania Elise Christie Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Marianne St-Gelais
14.02.2016 1000 m (2) Korea Południowa Noh Do-hee Kanada Valérie Maltais Chińska Republika Ludowa Tao Jiaying
14.02.2016 3000 m drużynowo  Włochy
Arianna Fontana
Lucia Peretti
Elena Viviani
Arianna Valcepina
 Rosja
Tatiana Borodulina
Jewgienija Zacharowa
Emina Małagicz
Jekatierina Jefremenkowa
 Francja
Veronique Pierron
Tifany Huot Marchand
Aurelie Monvoisin
Selma Poutsma
41. Mistrzostwa Świata 2016Korea Południowa Seul

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Kanada Marianne St-Gelais 48800
2. Wielka Brytania Elise Christie 45216
3. Chińska Republika Ludowa Fan Kexin 43198
4. Holandia Lara van Ruijven 24138
5. Korea Południowa Choi Min-jeong 23120
6. Polska Natalia Maliszewska 18599
7. Kanada Audrey Phaneuf 16360
8. Rosja Sofija Proswirnowa 15142
9. Niemcy Anna Seidel 12576
10. Holandia Yara van Kerkhof 11411
...
23. Polska Patrycja Maliszewska 4448
54. Polska Magdalena Warakomska 318
55. Polska Weronika Surowiec 295
62. Polska Oliwia Gawlica 160
70. Polska Monika Grządkowska 98
72. Polska Kamila Stormowska 90
1000 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Korea Południowa Choi Min-jeong 36000
2. Kanada Valérie Maltais 29019
3. Korea Południowa Shim Suk-hee 26400
4. Kanada Marianne St-Gelais 26000
5. Chińska Republika Ludowa Tao Jiaying 25970
6. Wielka Brytania Elise Christie 24418
7. Korea Południowa Noh Do-hee 15305
8. Chińska Republika Ludowa Zang Yize 12124
9. Francja Veronique Pierron 12052
10. Korea Południowa Kim A-lang 11355
...
44. Polska Natalia Maliszewska 1573
45. Polska Magdalena Warakomska 1385
62. Polska Patrycja Maliszewska 440
71. Polska Monika Grządkowska 136
78. Polska Oliwia Gawlica 60
82. Polska Kamila Stormowska 52
83. Polska Patrycja Markiewicz 52
103. Polska Weronika Surowiec 10
1500 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Korea Południowa Choi Min-jeong 48000
2. Korea Południowa Shim Suk-hee 36000
3. Korea Południowa Noh Do-hee 23020
4. Kanada Valérie Maltais 21900
5. Korea Południowa Kim A-lang 20274
6. Kanada Marianne St-Gelais 19677
7. Holandia Suzanne Schulting 19177
8. Kanada Namasthee Harris-Gauthier 17816
9. Chińska Republika Ludowa Tao Jiaying 16501
10. Niemcy Anna Seidel 15732
...
45. Polska Natalia Maliszewska 906
47. Polska Oliwia Gawlica 746
49. Polska Monika Grządkowska 679
53. Polska Magdalena Warakomska 499
61. Polska Kamila Stormowska 157
90. Polska Patrycja Markiewicz 22
91. Polska Weronika Surowiec 15
Drużynowo
Lp. Państwo Punkty
1.  Korea Południowa 40000
2.  Kanada 27520
3.  Chiny 26240
4.  Rosja 25920
5.  Włochy 25242
6.  Holandia 18688
7.  Francja 17050
8.  Japonia 13739
9.  Węgry 12430
10.  Polska 6795

Wyniki reprezentantek Polski[edytuj | edytuj kod]

Zawodniczka Toronto 500 Toronto 1000 Toronto1000 Toronto1500 TorontoD Calgary500 Calgary1500 Calgary500 Calgary1000 CalgaryD Tokio500 Tokio1500 Tokio500 Tokio1000 TokioD Szanghaj1000 Szanghaj1500 Szanghaj500 Szanghaj1500 SzanghajD Drezno1500 Drezno500 Drezno1500 Drezno1000 DreznoD Flag of the Netherlands.svg1500 Flag of the Netherlands.svg1000 Flag of the Netherlands.svg500 Flag of the Netherlands.svg1000 Flag of the Netherlands.svgD
P. Maliszewska 5. 15. 9. 16. DNF
N. Maliszewska 2. 28. 9. 4. 10. 8. 4.PEN 22.PEN 10. 12. 16.PEN 9. 25. PEN 21. PEN
M. Grządkowska 26. 27. 9. 25. 28. 8. 21. 23. 10. 23. 26. 9. 36. 33. PEN 15. 33. 10.
M. Warakomska 11. 26. 9. 19. PEN 8. 23. 27. 10. 17. 21. 9. 21. PEN 17. 31. 10.
K. Stormowska 28. 23. 29. 25. 8. 24. 40. PEN 28. 25. 10.
O. Gawlica 26. 32. 10. 25. 13. 9. 24. 22. PEN PEN 27. 10.
W. Surowiec 30. 21. 35. 19.
P. Markiewicz 37. 31. 31. 26.
Finał A     
Finał B     Półfinały     Ćwierćfinały     Repesaże półfinałowe     Repesaże ćwierćfinałowe     Repesaże eliminacyjne     Eliminacje     DNF – Zawodniczka nie ukończyła biegu
DNS – Zawodniczka nie pojawiła się na starcie w konkursie     PEN – Zawodniczka otrzymała karę od sędziów (Dyskwalifikacja)
- – Zawodniczka została nie zgłoszona do konkursu

Wyniki reprezentantów Polski[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Toronto 500 Toronto 1000 Toronto1000 Toronto1500 TorontoD Calgary500 Calgary1500 Calgary500 Calgary1000 CalgaryD Tokio500 Tokio1500 Tokio500 Tokio1000 TokioD Szanghaj1000 Szanghaj1500 Szanghaj500 Szanghaj1500 SzanghajD Drezno1500 Drezno500 Drezno1500 Drezno1000 DreznoD Flag of the Netherlands.svg1500 Flag of the Netherlands.svg1000 Flag of the Netherlands.svg500 Flag of the Netherlands.svg1000 Flag of the Netherlands.svgD
R. Anikiej 26. 36. 47. 12.PEN 23. 25. 16. PEN 29. 12.
B. Konopko 21. 22. 23. 21. 13. YC 16.
M. Kłosiński PEN 45. 16. 41. 41. 12.
A. Filipowicz 34. 16. 36. 36. 12.
K. Nieścier 40. 41. 45. 42. 12.
Finał A     
Finał B     Półfinały     Ćwierćfinały     Repesaże półfinałowe     Repesaże ćwierćfinałowe     Repesaże eliminacyjne     Eliminacje     DNF – Zawodnik nie ukończył biegu
DNS – Zawodnik nie pojawił się na starcie w konkursie     PEN – Zawodnik otrzymał karę od sędziów (Dyskwalifikacja)     YC – Zawodnik otrzymał żółtą kartkę od sędziów
- – Zawodnik został nie zgłoszony do konkursu

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]