Puchar Świata w short tracku 2016/2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w short tracku
2016/2017
2015/2016 2017/2018
Data 04.11.2016 – 12.02.2017
Miejsce rozpoczęcia Kanada Calgary
Miejsce zakończenia Białoruś Mińsk
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4 (5)
Zwycięzcy
500 m Chińska Republika Ludowa Wu Dajing

Kanada Marianne St-Gelais
1000 m Węgry Shaoang Liu

Holandia Suzanne Schulting
1500 m Holandia Sjinkie Knegt

Korea Południowa Shim Suk-hee
Drużynowo  Holandia

 Korea Południowa

Puchar Świata w short tracku 2016/2017 była to 20. edycja zawodów w tej dyscyplinie. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpili w sześciu zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Calgary 4 listopada 2016 roku, a zakończyła się w Mińsku 12 lutego 2017 roku.

Kalendarz Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ Kanada Calgary 5.11.2016 500 m (1) Kanada Samuel Girard Chińska Republika Ludowa Wu Dajing Rosja Wiktor Ahn
5.11.2016 1500 m Holandia Sjinkie Knegt Izrael Władysław Bykanow Rosja Siemion Jelistratow
6.11.2016 500 m (2) Węgry Shaolin Sándor Liu Rosja Siemion Jelistratow Holandia Sjinkie Knegt
6.11.2016 1000 m Kanada Charle Cournoyer Węgry Shaoang Liu Kanada Samuel Girard
6.11.2016 5000 m drużynowo  Węgry
Csaba Burján
Viktor Knoch
Shaoang Liu
Shaolin Sándor Liu
Bence Olah
 Holandia
Dennis Visser
Itzhak de Laat
Daan Breeuwsma
Sjinkie Knegt
Dylan Hoogerwerf
 Korea Południowa
Han Seung-soo
Lee Jung-su
Sin Da-woon
Lim Kyoung-won
Hong Kyung-hwan
2. PŚ Stany Zjednoczone Salt Lake City 12.11.2016 1000 m Korea Południowa Lim Kyoung-won Korea Południowa Hwang Dae-heon FrancjaThibaut Fauconnet
12.11.2016 1500 m (1) Kanada Samuel Girard Węgry Shaolin Sándor Liu Stany Zjednoczone John-Henry Krueger
13.11.2016 500 m Kazachstan Abzal Ażgalijew Chińska Republika Ludowa Han Tianyu Kanada Charles Hamelin
13.11.2016 1500 m (2) Holandia Sjinkie Knegt Korea Południowa Lee Jung-su Rosja Siemion Jelistratow
13.11.2016 5000 m drużynowo  Chiny
Wu Dajing
Ren Ziwei
Han Tianyu
Xu Hongzhi
Shi Jingnan
 Holandia
Itzhak de Laat
Daan Breeuwsma
Sjinkie Knegt
Adwin Snellink
 Kazachstan
Ajdar Bekżanow
Nurbergen Żumagazijew
Abzal Ażgalijew
Denis Nikisza
3. PŚ Chińska Republika Ludowa Szanghaj 10.12.2016 500 m (1) Chińska Republika Ludowa Wu Dajing Węgry Shaoang Liu Rosja Wiktor Ahn
10.12.2016 1500 m Korea Południowa Lee Jung-su Rosja Siemion Jelistratow Holandia Sjinkie Knegt
11.12.2016 500 m (2) Chińska Republika Ludowa Wu Dajing Węgry Shaolin Sándor Liu Holandia Sjinkie Knegt
11.12.2016 1000 m Węgry Shaoang Liu Korea Południowa Lim Kyoung-won Korea Południowa Han Seung-soo
11.12.2016 5000 m drużynowo  Chiny
Wu Dajing
Xu Hongzhi
Han Tianyu
Ren Ziwei
 Holandia
Daan Breeuwsma
Sjinkie Knegt
Itzhak de Laat
Dennis Visser
 Korea Południowa
Lee Jung-su
Sin Da-woon
Sin Da-woon
Seo Yi ra
4. PŚ Korea Południowa Gangneung 17.12.2016 1000 m (1) Kazachstan Nurbergen Żumagazijew Kanada Pascal Dion Kanada Patrick Duffy
17.12.2016 1500 m Korea Południowa Lee Jung-su Holandia Sjinkie Knegt Rosja Siemion Jelistratow
18.12.2016 500 m Chińska Republika Ludowa Wu Dajing Kazachstan Denis Nikisza Korea Południowa Han Seung-soo
18.12.2016 1000 m (2) Kanada Charles Hamelin Rosja Siemion Jelistratow Kanada Charle Cournoyer
18.12.2016 5000 m drużynowo  Węgry
Viktor Knoch
Csaba Burján
Shaolin Sándor Liu
Shaoang Liu
 Kanada
Charles Hamelin
Charle Cournoyer
Samuel Girard
Pascal Dion
 Stany Zjednoczone
J.R. Celski
John-Henry Krüger
Thomas Insuk Hong
Keith Carroll
21. Mistrzostwa Europy 2017Włochy Turyn
5. PŚ Niemcy Drezno 4.02.2017 1000 m Francja Thibaut Fauconnet Korea Południowa Hwang Dae-heon Stany Zjednoczone J.R. Celski
4.02.2017 1500 m (1) Kanada Charles Hamelin Korea Południowa Hong Kyung-hwan Rosja Alexander Shulginov
5.02.2017 500 m Węgry Shaolin Sándor Liu Korea Południowa Hwang Dae-heon Węgry Shaoang Liu
5.02.2017 1500 m (2) Holandia Sjinkie Knegt Węgry Csaba Burján Izrael Władysław Bykanow
5.02.2017 5000 m drużynowo  Rosja
Władimir Grigorjew
Siemion Jelistratow
Aleksander Szułginow
Wiktor An
 Holandia
Dennis Visser
Itzhak de Laat
Sjinkie Knegt
Daan Breeuwsma
Mark Prinsen
Dylan Hoogerwerf
 Korea Południowa
Kim Joon-chun
Hong Kyung-hwan
Hwang Dae-heon
Lee Hyo-been
Lim Yong-jin
Kim Byeong-jun
6. PŚ Białoruś Mińsk 11.02.2017 1500 m Korea Południowa Lee Hyo-been Korea Południowa Hong Kyung-hwan Korea Południowa Lim Yong-jin
11.02.2017 1000 m (1) Korea Południowa Hwang Dae-heon Holandia Sjinkie Knegt Kazachstan Nurbergen Żumagazijew
12.02.2017 500 m Kazachstan Denis Nikisza Kazachstan Abzal Ażgalijew Kanada Francois Hamelin
12.02.2017 1000 m (2) Korea Południowa Lim Yong-jin Francja Thibaut Fauconnet Kazachstan Nurbergen Żumagazijew
12.02.2017 5000 m drużynowo  Holandia
Dennis Visser
Itzhak de Laat
Sjinkie Knegt
Daan Breeuwsma
Mark Prinsen
Dylan Hoogerwerf
 Rosja
Władimir Grigorjew
Aleksander Szułginow
Wiktor An
Denis Ajrapetian
 Kazachstan
Denis Nikisza
Nurbergen Żumagazijew
Ajdar Bekżanow
Abzal Ażgalijew
42. Mistrzostwa Świata 2017Holandia Rotterdam

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Wu Dajing 38001
2. Kazachstan Abzal Ażgalijew 34433
3. Węgry Shaolin Sándor Liu 33774
4. Kazachstan Denis Nikisza 23420
5. Kanada Samuel Girard 20632
6. Węgry Liu Shaoang 20174
7. Rosja Wiktor An 17921
8. Korea Południowa Hwang Dae-heon 14374
9. Rosja Siemion Jelistratow 13120
10. Holandia Sjinkie Knegt 12801
...
26. Polska Bartosz Konopko 4038
32. Polska Rafał Anikiej 2640
66. Polska Michał Domański 164
137. Polska Szymon Wilczyk 1
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Węgry Shaoang Liu 28669
2. Francja Thibaut Fauconnet 27517
3. Kazachstan Nurbergen Żumagazijew 27486
4. Korea Południowa Hwang Dae-heon 26000
5. Korea Południowa Lim Kyoung-won 22619
6. Kanada Charle Cournoyer 20588
7. Korea Południowa Han Seung-soo 14797
8. Stany Zjednoczone J.R. Celski 13180
9. Rosja Siemion Jelistratow 11171
10. Izrael Władysław Bykanow 11078
...
96. Polska Adam Filipowicz 30
103. Polska Bartosz Konopko 25
124. Polska Karol Nieścier 11
126. Polska Szymon Wilczyk 11
127. Polska Rafał Anikej 11
141. Polska Michał Domański 6
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Holandia Sjinkie Knegt 44400
2. Korea Południowa Lee Jung-su 35217
3. Rosja Siemion Jelistratow 28059
4. Stany Zjednoczone John-Henry Krueger 24431
5. Izrael Władysław Bykanow 24311
6. Korea Południowa Hong Kyung-hwan 20188
7. Węgry Shaolin Sándor Liu 18887
8. Korea Południowa Sin Da-woon 16025
9. Węgry Csaba Burján 15813
10. Kanada Samuel Girard 15121
...
72. Polska Bartosz Konopko 115
93. Polska Adam Filipowicz 25
129. Polska Bartosz Bielecki 5
141. Polska Karol Nieścier 1
156. Polska Rafał Anikej 1
Drużynowo
Lp. Państwo Punkty
1.  Holandia 34000
2.  Chiny 30240
3.  Węgry 30240
4.  Rosja 26192
5.  Korea Południowa 23296
6.  Kanada 22336
7.  Kazachstan 19354
8.  Stany Zjednoczone 12912
9.  Francja 12452
10.  Japonia 7655
...
21.  Polska 550

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ Kanada Calgary 5.11.2016 500 m (1) Chińska Republika Ludowa Fan Kexin Kanada Marianne St-Gelais Włochy Arianna Fontana
5.11.2016 1500 m Korea Południowa Shim Suk-hee Korea Południowa Choi Min-jeong Holandia Suzanne Schulting
6.11.2016 500 m (2) Wielka Brytania Elise Christie Kanada Jamie MacDonald Holandia Yara van Kerkhof
6.11.2016 1000 m Korea Południowa Choi Min-jeong Korea Południowa Shim Suk-hee Holandia Suzanne Schulting
6.11.2016 3000 m drużynowo  Korea Południowa
Shim Suk-hee
Noh Do-hee
Kim Geon-hee
Choi Min-jeong
Kim Hae-bin
Kim Ji-yoo
 Holandia
Suzanne Schulting
Yara van Kerkhof
Rianne de Vries
Lara van Ruijven
Jorien ter Mors
 Węgry
Andrea Keszler
Zsófia Kónya
Sára Luca Bácskai
Petra Jászapáti
2. PŚ Stany Zjednoczone Salt Lake City 12.11.2016 1000 m Korea Południowa Kim Ji-yoo Holandia Suzanne Schulting Węgry Zsófia Kónya
12.11.2016 1500 m (1) Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Marianne St-Gelais Kanada Marie-Ève Drolet
13.11.2016 500 m Kanada Marianne St-Gelais Korea Południowa Choi Min-jeong Chińska Republika Ludowa Fan Kexin
13.11.2016 1500 m (2) Korea Południowa Shim Suk-hee Korea Południowa Kim Ji-yoo Korea Południowa Noh Do-hee
13.11.2016 3000 m drużynowo  Korea Południowa
Shim Suk-hee
Choi Min-jeong
Kim Ji-yoo
Noh Do-hee
Kim Geon-hee
Kim Hae-bin
 Holandia
Suzanne Schulting
Jorien ter Mors
Rianne de Vries
Yara van Kerkhof
Lara van Ruijven
 Kanada
Kim Boutin
Kasandra Bradette
Marie-Ève Drolet
Marianne St-Gelais
Valérie Maltais
Jamie MacDonald
3. PŚ Chińska Republika Ludowa Szanghaj 10.12.2016 500 m (1) Wielka Brytania Elise Christie Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Marianne St-Gelais
10.12.2016 1500 m Korea Południowa Shim Suk-hee Korea Południowa Kim Ji-yoo Holandia Suzanne Schulting
11.12.2016 500 m (2) Wielka Brytania Elise Christie Włochy Arianna Fontana Polska Natalia Maliszewska
11.12.2016 1000 m Korea Południowa Choi Min-jeong Korea Południowa Kim Ji-yoo Kanada Marianne St-Gelais
11.12.2016 3000 m drużynowo  Korea Południowa
Noh Do-hee
Shim Suk-hee
Choi Min-jeong
Kim Ji-yoo
 Kanada
Valérie Maltais
Marianne St-Gelais
Kasandra Bradette
Kim Boutin
 Holandia
Yara van Kerkhof
Lara van Ruijven
Rianne de Vries
Suzanne Schulting
4. PŚ Korea Południowa Gangneung 17.12.2016 1000 m (1) Wielka Brytania Elise Christie Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Marie-Ève Drolet
17.12.2016 1500 m Korea Południowa Shim Suk-hee Kanada Marianne St-Gelais Kanada Kim Boutin
18.12.2016 500 m Korea Południowa Choi Min-jeong Chińska Republika Ludowa Fan Kexin Polska Natalia Maliszewska
18.12.2016 1000 m (2) Wielka Brytania Elise Christie Chińska Republika Ludowa Guo Yihan Korea Południowa Shim Suk-hee
18.12.2016 3000 m drużynowo  Korea Południowa
Noh Do-hee
Shim Suk-hee
Choi Min-jeong
Kim Ji-yoo
 Holandia
Yara van Kerkhof
Lara van Ruijven
Rianne de Vries
Suzanne Schulting
 Kanada
Valérie Maltais
Marianne St-Gelais
Kasandra Bradette
Kim Boutin
21. Mistrzostwa Europy 2017Włochy Turyn
5. PŚ Niemcy Drezno 4.02.2017 1000 m Kanada Marianne St-Gelais Holandia Suzanne Schulting Kanada Valérie Maltais
4.02.2017 1500 m (1) Kanada Kim Boutin Holandia Rianne de Vries Wielka Brytania Charlotte Gilmartin
5.02.2017 500 m Kanada Marianne St-Gelais Korea Południowa Kim Ye Jin Kanada Jamie MacDonald
5.02.2017 1500 m (2) Holandia Suzanne Schulting Korea Południowa Noh Ah-rum Kanada Valérie Maltais
5.02.2017 3000 m drużynowo  Holandia
Suzanne Schulting
Yara van Kerkhof
Lara van Ruijven
Rianne de Vries
 Włochy
Lucia Peretti
Cecilia Maffei
Arianna Fontana
Cynthia Mascitto
Arianna Valcepina
 Kanada
Marianne St-Gelais
Kasandra Bradette
Valérie Maltais
Kim Boutin
Marie-Ève Drolet
6. PŚ Białoruś Mińsk 11.02.2017 1000 m (1) Chińska Republika Ludowa Liu Yang Japonia Shione Kaminaga Włochy Cynthia Mascitto
11.02.2017 1500 m Korea Południowa Noh Ah-rum Rosja Jekaterina Jefremienkowa Włochy Lucia Peretti
12.02.2017 500 m Korea Południowa Kim Ye Jin Włochy Arianna Fontana Holandia Yara van Kerkhof
12.02.2017 1000 m (2) Chińska Republika Ludowa Han Yutong Holandia Rianne de Vries Wielka Brytania Charlotte Gilmartin
12.02.2017 3000 m drużynowo  Rosja
Jewgienija Zacharowa
Tatiana Borodulina
Sofija Proswirnowa
Jekatierina Konstantinowa
 Włochy
Lucia Peretti
Arianna Valcepina
Cecilia Maffei
Arianna Fontana
 Korea Południowa
Lee Eun-byul
Kim Ye-jin
Lee So-youn
Noh Ah-rum
42. Mistrzostwa Świata 2017Holandia Rotterdam

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Kanada Marianne St-Gelais 37021
2. Wielka Brytania Elise Christie 35264
3. Chińska Republika Ludowa Fan Kexin 33616
4. Włochy Arianna Fontana 33213
5. Korea Południowa Choi Min-jeong 26000
6. Kanada Kasandra Bradette 21807
7. Holandia Yara van Kerkhof 20775
8. Kanada Jamie MacDonald 20241
9. Korea Południowa Kim Ye-jin 18000
10. Polska Natalia Maliszewska 16575
...
26. Polska Magdalena Warakomska 3173
57. Polska Patrycja Markiewicz 158
61. Polska Oliwia Gawlica 124
67. Polska Kamila Stormowska 63
93. Polska Monika Grządkowska 15
1000 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Holandia Suzanne Schulting 29198
2. Korea Południowa Choi Min-jeong 28000
3. Wielka Brytania Elise Christie 21678
4. Korea Południowa Kim Ji-yoo 19678
5. Kanada Valérie Maltais 19566
6. Kanada Marianne St-Gelais 17474
7. Chińska Republika Ludowa Guo Yihan 16192
8. Korea Południowa Shim Suk-hee 15742
9. Chińska Republika Ludowa Han Yutong 14540
10. Holandia Rianne de Vries 13704
...
51. Polska Magdalena Warakomska 1033
59. Polska Natalia Maliszewska 514
85. Polska Oliwia Gawlica 60
90. Polska Monika Grządkowska 55
98. Polska Patrycja Markiewicz 31
103. Polska Kamila Stormowska 18
105. Polska Nicole Mazur 14
1500 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Korea Południowa Shim Suk-hee 40000
2. Holandia Suzanne Schulting 25716
3. Kanada Kim Boutin 24747
4. Wielka Brytania Charlotte Gilmartin 22597
5. Rosja Jekaterina Jefremienkowa 21688
6. Korea Południowa Noh Ah-rum 20621
7. Korea Południowa Choi Min-jeong 18000
8. Korea Południowa Kim Ji-yoo 17858
9. Kanada Marianne St-Gelais 16000
10. Chińska Republika Ludowa Han Yutong 15232
...
62. Polska Kamila Stormowska 119
73. Polska Monika Grządkowska 56
81. Polska Patrycja Markiewicz 36
84. Polska Nicole Mazur 34
89. Polska Oliwia Gawlica 21
97. Polska Magdalena Warakomska 12
Drużynowo
Lp. Państwo Punkty
1.  Korea Południowa 40000
2.  Holandia 34000
3.  Kanada 27200
4.  Włochy 24192
5.  Chiny 19456
6.  Węgry 17869
7.  Rosja 16633
8.  Japonia 12591
9.  Stany Zjednoczone 10073
10.  Wielka Brytania 9337
11.  Polska 7926

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]