Puchar Świata w short tracku 2017/2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w short tracku
2017/2018
2016/2017 2018/2019
Data 28.09 – 19.11.2017
Miejsce rozpoczęcia Węgry Budapeszt
Miejsce zakończenia Korea Południowa Seul
Organizator ISU
Liczba konkurencji 4 (5)
Zwycięzcy
500 m Chińska Republika Ludowa Wu Dajing

Kanada Marianne St-Gelais
1000 m Węgry Shaolin Sándor Liu

Kanada Kim Boutin
1500 m Korea Południowa Hwang Dae-heon

Korea Południowa Choi Min-jeong
Drużynowo  Kanada

 Korea Południowa

Puchar Świata w short tracku 2017/2018 była to 21. edycja zawodów w tej dyscyplinie. Zawodnicy podczas tego sezonu wystąpili w czterech zawodach tego cyklu rozgrywek. Rywalizacja rozpoczęła się w Budapeszcie 28 września 2017 roku, a zakończyła się w Seulu 19 listopada tegoż samego roku.

Kalendarz Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ Węgry Budapeszt 30.09.2017 1500 m Korea Południowa Lim Hyo-jun Korea Południowa Hwang Dae-heon Holandia Sjinkie Knegt
30.09.2017 500 m Węgry Shaolin Sándor Liu Korea Południowa Lim Hyo-jun Korea Południowa Hwang Dae-heon
1.10.2017 1000 m Korea Południowa Lim Hyo-jun Korea Południowa Hwang Dae-heon Chińska Republika Ludowa Han Tianyu
1.10.2017 5000 m drużynowo  Kanada
Charles Hamelin
Charle Cournoyer
Samuel Girard
Pascal Dion
 Chiny
Wu Dajing
Xu Hongzhi
Han Tianyu
Ren Ziwei
 Japonia
Ryosuke Sakazume
Keita Watanabe
Hiroki Yokoyama
Kazuki Yoshinaga
2. PŚ Holandia Dordrecht 07.10.2017 1500 m Korea Południowa Hwang Dae-heon Węgry Shaolin Sándor Liu Kanada Charles Hamelin
07.10.2017 500 m Kanada Samuel Girard Holandia Sjinkie Knegt Korea Południowa Hwang Dae-heon
08.10.2017 1000 m Holandia Sjinkie Knegt Kanada Samuel Girard Korea Południowa Seo Yi-ra
08.10.2017 5000 m drużynowo  Kanada
Charle Cournoyer
Pascal Dion
Samuel Girard
Charles Hamelin
 Holandia
Daan Breeuwsma
Sjinkie Knegt
Itzhak de Laat
Dylan Hoogerwerf
 Chiny
Ren Ziwei
Wu Dajing
Han Tianyu
Xu Hongzhi
3. PŚ Chińska Republika Ludowa Szanghaj 11.11.2017 1500 m Korea Południowa Hwang Dae-heon Holandia Sjinkie Knegt Korea Południowa Kim Do Kyoum
11.11.2017 500 m Chińska Republika Ludowa Wu Dajing Korea Południowa Seo Yi-ra Korea Południowa Kim Do Kyoum
12.11.2017 1000 m Chińska Republika Ludowa Wu Dajing Węgry Shaolin Sándor Liu Węgry Shaoang Liu
12.11.2017 5000 m drużynowo  Stany Zjednoczone
J.R. Celski
John-Henry Krueger
Keith Carroll
Thomas Insuk Hong
 Korea Południowa
Seo Yi-ra
Kim Do Kyoum
Hwang Dae-heon
Lim Hyo-jun
 Kanada
Charle Cournoyer
Pascal Dion
Samuel Girard
Charles Hamelin
4. PŚ Korea Południowa Seul 15.11.2017 1500 m Kanada Charles Hamelin Korea Południowa Hwang Dae-Heon Stany Zjednoczone J.R. Celski
15.11.2017 500 m Chińska Republika Ludowa Wu Dajing Węgry Shaolin Sándor Liu Węgry Shaoang Liu
16.11.2017 1000 m Węgry Shaolin Sándor Liu Korea Południowa Hwang Dae-heon Kanada Samuel Girard
16.11.2017 5000 m drużynowo  Korea Południowa
Lim Hyo-jun
Kim Do Kyoum
Seo Yi-ra
Kwak Yoon-gy
 Holandia
Sjinkie Knegt
Daan Breeuwsma
Mark Prinsen
Itzhak de Laat
 Stany Zjednoczone
Thomas Insuk Hong
J.R. Celski
John-Henry Krueger
Keith Carroll
22. Mistrzostwa Europy 2018Niemcy Drezno
43. Mistrzostwa Świata 2018Kanada Montreal

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chińska Republika Ludowa Wu Dajing 25120
2. Węgry Shaolin Sándor Liu 22096
3. Kanada Samuel Girard 16717
4. Korea Południowa Hwang Dae-heon 14897
5. Węgry Shaoang Liu 11700
6. Korea Południowa Seo Yi-ra 11290
7. Korea Południowa Lim Hyo-jun 11277
8. Korea Południowa Kim Do Kyoum 10721
9. Holandia Sjinkie Knegt 9770
10. Holandia Dylan Hoogerwerf 7628
...
19. Polska Bartosz Konopko 2399
53. Polska Rafał Anikiej 16
113. Polska Karol Nieścier 1
118. Polska Szymon Wilczyk 1
1000 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Węgry Shaolin Sándor Liu 19342
2. Korea Południowa Hwang Dae-heon 18621
3. Chińska Republika Ludowa Wu Dajing 18397
4. Holandia Sjinkie Knegt 15438
5. Kanada Samuel Girard 14681
6. Korea Południowa Lim Hyo-jun 10180
7. Węgry Shaoang Liu 9792
8. Chińska Republika Ludowa Han Tianyu 8429
9. Kanada Charles Hamelin 7871
10. Korea Południowa Seo Yi-ra 7533
...
79. Polska Bartosz Konopko 3
109. Polska Rafał Anikiej 1
110. Polska Szymon Wilczyk 1
111. Polska Karol Nieścier 1
1500 metrów
Lp. Zawodnik Punkty
1. Korea Południowa Hwang Dae-heon 28000
2. Holandia Sjinkie Knegt 18496
3. Kanada Charles Hamelin 16580
4. Korea Południowa Lim Hyo-jun 12621
5. Węgry Shaoang Liu 11674
6. Węgry Shaolin Sándor Liu 11480
7. Korea Południowa Seo Yi-ra 10592
8. Kanada Samuel Girard 10075
9. Stany Zjednoczone J.R. Celski 8849
10. Francja Thibaut Fauconnet 7995
...
102. Polska Adam Filipowicz 2
105. Polska Karol Nieścier 2
113. Polska Michał Kłosiński 1
116. Polska Rafał Anikiej 1
Drużynowo
Lp. Państwo Punkty
1.  Kanada 26400
2.  Korea Południowa 23120
3.  Stany Zjednoczone 19677
4.  Chiny 19520
5.  Holandia 17678
6.  Japonia 14797
7.  Rosja 13312
8.  Węgry 9470
9.  Kazachstan 7791
10.  Belgia 6316
...
17.  Polska 792

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp. Miejscowość Data Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PŚ Węgry Budapeszt 30.09.2017 1500 m Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Kim Boutin Australia Deanna Lockett
30.09.2017 500 m Korea Południowa Choi Min-jeong Włochy Arianna Fontana Korea Południowa Shim Suk-hee
1.10.2017 1000 m Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Kim Boutin Wielka Brytania Elise Christie
1.10.2017 3000 m drużynowo  Korea Południowa
Shim Suk-hee
Kim A-lang
Choi Min-jeong
Kim Ye-jin
 Kanada
Valérie Maltais
Marianne St-Gelais
Kasandra Bradette
Jamie MacDonald
 Rosja
Tatiana Borodulina
Sofia Proswirnowa
Julia Sziszkina
Jekaterina Jefremienkowa
2. PŚ Holandia Dordrecht 07.10.2017 1500 m Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Valérie Maltais Korea Południowa Shim Suk-hee
07.10.2017 500 m Kanada Marianne St-Gelais Kanada Kim Boutin Włochy Martina Valcepina
08.10.2017 1000 m Korea Południowa Shim Suk-hee Holandia Suzanne Schulting Korea Południowa Lee Yu-bin
08.10.2017 3000 m drużynowo  Chiny
Han Yutong
Fan Kexin
Zhou Yang
Zang Yize
 Korea Południowa
Kim Ye-jin
Shim Suk-hee
Choi Min-jeong
Kim A-lang
 Kanada
Valérie Maltais
Marianne St-Gelais
Jamie MacDonald
Kasandra Bradette
3. PŚ Chińska Republika Ludowa Szanghaj 11.11.2017 1500 m Korea Południowa Shim Suk-hee Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Marianne St-Gelais
11.11.2017 500 m Kanada Kim Boutin Włochy Arianna Fontana Rosja Sofia Prosvirnova
12.11.2017 1000 m Kanada Kim Boutin Kanada Marianne St-Gelais Włochy Arianna Fontana
12.11.2017 3000 m drużynowo  Korea Południowa
Kim Ye-jin
Shim Suk-hee
Choi Min-jeong
Kim A-lang
 Chiny
Han Yutong
Fan Kexin
Zhou Yang
Zang Yize
 Włochy
Martina Valcepina
Arianna Fontana
Cecilia Maffei
Lucia Peretti
4. PŚ Korea Południowa Seul 15.11.2017 1500 m Korea Południowa Choi Min-jeong Korea Południowa Shim Suk-hee Kanada Kim Boutin
15.11.2017 500 m Wielka Brytania Elise Christie Korea Południowa Choi Min-jeong Włochy Martina Valcepina
16.11.2017 1000 m Korea Południowa Choi Min-jeong Kanada Kim Boutin Holandia Yara van Kerkhof
16.11.2017 3000 m drużynowo  Holandia
Lara van Ruijven
Rianne de Vries
Yara van Kerkhof
Suzanne Schulting
 Rosja
Julia Sziszkina
Tatiana Borodulina
Sofia Proswirnowa
Jekaterina Jefremienkowa
 Korea Południowa
Choi Min-jeong
Kim A-lang
Shim Suk-hee
Kim Ye-jin
22. Mistrzostwa Europy 2018Niemcy Drezno
43. Mistrzostwa Świata 2018Kanada Montreal

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

500 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Kanada Marianne St-Gelais 20240
2. Korea Południowa Choi Min-jeong 20097
3. Włochy Arianna Fontana 18621
4. Kanada Kim Boutin 18000
5. Włochy Martina Valcepina 17920
6. Wielka Brytania Elise Christie 14194
7. Chińska Republika Ludowa Fan Kexin 11469
8. Stany Zjednoczone Maame Biney 8059
9. Holandia Yara van Kerkhof 7872
10. Rosja Sofia Proswirnowa 7302
...
18. Polska Natalia Maliszewska 2805
24. Polska Magdalena Warakomska 989
65. Polska Kamila Stormowska 3
72. Polska Patrycja Maliszewska 3
1000 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Kanada Kim Boutin 26000
2. Korea Południowa Choi Min-jeong 20000
3. Korea Południowa Shim Suk-hee 16462
4. Holandia Suzanne Schulting 14193
5. Holandia Yara van Kerkhof 14141
6. Korea Południowa Lee Yu-bin 11520
7. Wielka Brytania Elise Christie 10506
8. Kanada Marianne St-Gelais 10097
9. Kanada Valérie Maltais 9870
10. Włochy Arianna Fontana 7231
...
25. Polska Magdalena Warakomska 1303
43. Polska Natalia Maliszewska 68
54. Polska Patrycja Maliszewska 15
62. Polska Patrycja Markiewicz 9
62. Polska Kamila Stormowska 7
1500 metrów
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Korea Południowa Choi Min-jeong 30000
2. Korea Południowa Shim Suk-hee 24400
3. Kanada Kim Boutin 18496
4. Kanada Valérie Maltais 17216
5. Kanada Marianne St-Gelais 11520
6. Korea Południowa Kim A-lang 8519
7. Australia Deanna Lockett 8429
8. Chińska Republika Ludowa Han Yutong 7923
9. Holandia Suzanne Schulting 7856
10. Włochy Arianna Fontana 7576
...
33. Polska Magdalena Warakomska 245
56. Polska Patrycja Markiewicz 16
60. Polska Kamila Stormowska 9
64. Polska Oliwia Gawlica 7
Drużynowo
Lp. Państwo Punkty
1.  Korea Południowa 28000
2.  Chiny 23120
3.  Kanada 19520
4.  Rosja 18496
5.  Holandia 17741
6.  Włochy 11774
7.  Japonia 11018
8.  Węgry 10650
9.  Francja 7116
10.  Niemcy 4781
...
12.  Polska 3439

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]