Puchar Świata w skokach narciarskich 2004/2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w skokach narciarskich 2004/2005
2003/2004 2005/2006
Zwycięzcy
Klasyfikacja generalna Finlandia Janne Ahonen
Loty Austria Andreas Widhölzl
Turniej Czterech Skoczni Finlandia Janne Ahonen
Turniej Nordycki Finlandia Matti Hautamäki
Puchar Narodów  Austria

Sezon 2004/2005 Pucharu Świata w skokach narciarskich – 26. sezon Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich. Rozpoczął się 27 listopada 2004 roku w fińskim Kuusamo na skoczni Rukatunturi a zakończył 20 marca 2005 na Letalnicy w słoweńskiej Planicy.

Konkurs w Kuusamo (Rukatunturi) zaplanowany na 26 listopada 2004 z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych został przeniesiony na niedzielę 28 listopada na godzinę 14:00.

Ostateczny kalendarz zawodów został zatwierdzony dnia 4 czerwca w Miami. Zdobywcą Kryształowej Kuli został Fin Janne Ahonen.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Skocznia HS Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 27 listopada 2004 Finlandia Kuusamo Rukatunturi HS142 nocny Finlandia Janne Ahonen Niemcy Alexander Herr Austria Martin Höllwarth
2. 28 listopada 2004 Finlandia Kuusamo Rukatunturi HS142 poranny[a] Finlandia Janne Ahonen Austria Thomas Morgenstern Czechy Jakub Janda
3. 4 grudnia 2004 Norwegia Trondheim Granåsen HS131 nocny Finlandia Janne Ahonen Czechy Jakub Janda Austria Andreas Widhölzl
4. 5 grudnia 2004 Norwegia Trondheim Granåsen HS131 - Finlandia Janne Ahonen Austria Martin Höllwarth Austria Andreas Widhölzl
5. 11 grudnia 2004 Czechy Harrachov Čertak HS142 - Polska Adam Małysz Finlandia Janne Ahonen Niemcy Georg Späth
6. 12 grudnia 2004 Czechy Harrachov Čertak HS142 - Finlandia Janne Ahonen Norwegia Roar Ljøkelsøy Czechy Jakub Janda
7. 18 grudnia 2004 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 - Finlandia Janne Ahonen Austria Thomas Morgenstern Czechy Jakub Janda
8. 19 grudnia 2004 Szwajcaria Engelberg Gross-Titlis-Schanze HS137 - Finlandia Janne Ahonen Czechy Jakub Janda Austria Martin Höllwarth
9. 29 grudnia 2004 Niemcy Oberstdorf Schattenbergschanze HS137 TCS, nocny Finlandia Janne Ahonen Norwegia Roar Ljøkelsøy Polska Adam Małysz
10. 1 stycznia 2005 Niemcy Ga-Pa Große Olympiaschanze HS125 TCS Finlandia Janne Ahonen Austria Thomas Morgenstern Niemcy Georg Späth
11. 3 stycznia 2005 Austria Innsbruck Bergisel HS130 TCS Finlandia Janne Ahonen Polska Adam Małysz Czechy Jakub Janda
12. 6 stycznia 2005 Austria Bischofshofen Paul-Ausserleitner-Schanze HS140 TCS, nocny Austria Martin Höllwarth Finlandia Janne Ahonen Japonia Daiki Itō
13. 8 stycznia 2005 Niemcy Willingen Mühlenkopfschanze HS145 nocny, druż.[b]  Niemcy
1. Maximilian Mechler
2. Michael Uhrmann
3. Alexander Herr
4. Georg Späth
 Finlandia
1. Matti Hautamäki
2. Risto Jussilainen
3. Tami Kiuru
4. Janne Ahonen
 Austria
1. Andreas Widhölzl
2. Wolfgang Loitzl
3. Thomas Morgenstern
4. Martin Höllwarth
14. 9 stycznia 2005 Niemcy Willingen Mühlenkopfschanze HS145 nocny Finlandia Janne Ahonen Austria Martin Höllwarth Szwajcaria Andreas Küttel
15. 15 stycznia 2005 Austria Tauplitz Kulm HS200 loty Austria Andreas Widhölzl Norwegia Roar Ljøkelsøy Polska Adam Małysz
16. 16 stycznia 2005 Austria Tauplitz Kulm HS200 loty Polska Adam Małysz Austria Andreas Widhölzl Finlandia Risto Jussilainen
17. 22 stycznia 2005 Niemcy Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142 - Finlandia Janne Ahonen Czechy Jakub Janda Austria Thomas Morgenstern
18. 23 stycznia 2005 Niemcy Titisee-Neustadt Hochfirstschanze HS142 - Czechy Jakub Janda Polska Adam Małysz Finlandia Risto Jussilainen
19. 29 stycznia 2005 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 nocny Polska Adam Małysz
Norwegia Roar Ljøkelsøy
- Finlandia Risto Jussilainen
20. 30 stycznia 2005 Polska Zakopane Wielka Krokiew HS134 - Polska Adam Małysz Finlandia Janne Ahonen Norwegia Roar Ljøkelsøy
21. 5 lutego 2005 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 nocny[b] Japonia Kazuyoshi Funaki Austria Thomas Morgenstern Norwegia Roar Ljøkelsøy
22. 6 lutego 2005 Japonia Sapporo Ōkurayama HS134 - Norwegia Roar Ljøkelsøy Finlandia Risto Jussilainen Austria Thomas Morgenstern
23. 11 lutego 2005 Włochy Pragelato Trampolino a Monte HS140 - Finlandia Matti Hautamäki Niemcy Michael Uhrmann Austria Thomas Morgenstern
24. 12 lutego 2005 Włochy Pragelato Trampolino a Monte HS140 druż.[b]  Austria
1. Andreas Widhölzl
2. Wolfgang Loitzl
3. Thomas Morgenstern
4. Martin Höllwarth
 Słowenia
1. Primož Peterka
2. Robert Kranjec
3. Rok Benkovič
4. Jernej Damjan
 Niemcy
1. Jörg Ritzerfeld
2. Martin Schmitt
3. Stephan Hocke
4. Michael Uhrmann
Niemcy Oberstdorf Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 2005 16 – 27 lutego 2005
25. 5 marca 2005 Finlandia Lahti Salpausselkä HS130 nocny, druż.  Norwegia
1. Bjørn Einar Romøren
2. Henning Stensrud
3. Daniel Forfang
4. Roar Ljøkelsøy
 Finlandia
1. Jussi Hautamäki
2. Risto Jussilainen
3. Matti Hautamäki
4. Janne Ahonen
 Austria
1. Wolfgang Loitzl
2. Florian Liegl
3. Thomas Morgenstern
4. Martin Höllwarth
26. 6 marca 2005 Finlandia Lahti Salpausselkä HS130 TN Finlandia Matti Hautamäki Norwegia Roar Ljøkelsøy Austria Thomas Morgenstern
27. 9 marca 2005 Finlandia Kuopio Puijo HS127 TN, nocny Finlandia Matti Hautamäki Norwegia Roar Ljøkelsøy Polska Adam Małysz
Czechy Jakub Janda
28. 11 marca 2005 Norwegia Lillehammer Lysgårdsbakken HS138 TN, nocny Finlandia Matti Hautamäki Norwegia Sigurd Pettersen Norwegia Lars Bystøl
29. 13 marca 2005 Norwegia Oslo Holmenkollbakken HS128 TN Finlandia Matti Hautamäki Norwegia Bjørn Einar Romøren Niemcy Michael Uhrmann
30. 19 marca 2005 Słowenia Planica Letalnica HS215 loty Finlandia Matti Hautamäki Austria Andreas Widhölzl Norwegia Bjørn Einar Romøren
31. 20 marca 2005 Słowenia Planica Letalnica HS215 loty Norwegia Bjørn Einar Romøren Norwegia Roar Ljøkelsøy Austria Andreas Widhölzl

Statystyki indywidualne[edytuj | edytuj kod]

Zawodnik Kuusamo 27.11 Kuusamo 28.11 Trondheim 4.12 Trondheim 5.12 Harrachov 11.12 Harrachov 12.12 Engelberg 18.12 Engelberg 19.12 Oberstdorf 29.12 Garmisch-Partenkirchen 1.01 Innsbruck 3.01 Bischofshofen 6.01 Willingen 9.01 Tauplitz 15.01 Tauplitz 16.01 Titisee-Neustadt 22.01 Titisee-Neustadt 23.01 Zakopane 29.01 Zakopane 30.01 Sapporo 5.02 Sapporo 6.02 Pragelato 11.02 Lahti 6.03 Kuopio 9.03 Lillehammer 11.03 Oslo 13.03 Planica 19.03 Planica 20.03
 Austria
Manuel Fettner - - - - - - - - - - q 48 - - - 48 37 - - - - - - - 31 41 - -
Andreas Goldberger - - dsq 12 25 19 27 32 39 17 39 27 - 21 27 27 23 40 50 - - 25 49 q - - q -
Mathias Hafele - - - - - - - - - - q 50 - - - - - - - - - - - - - - - -
Martin Höllwarth 3 7 8 2 9 4 4 3 5 4 5 1 2 11 16 4 4 6 6 4 4 4 9 21 14 17 23 17
Stefan Kaiser 30 23 q 24 30 33 - - - - q q - - - - - - - - - - - - - - - -
Martin Koch - - - - - - - - - - q 33 - 13 19 40 22 42 36 24 19 - 44 45 dsq 50 36 -
Andreas Kofler q 38 41 19 32 28 - - q 31 45 q - - - 20 16 21 21 18 37 44 38 49 23 36 q -
Florian Liegl 15 34 40 45 - - 29 14 q 41 18 22 - 30 38 - - - - 25 6 39 27 38 25 20 33 29
Wolfgang Loitzl 17 15 9 13 8 13 15 11 18 24 26 11 15 24 20 17 24 26 20 - - 13 23 27 13 28 34 27
Thomas Morgenstern 5 2 5 18 13 7 2 22 11 2 4 5 19 4 5 3 6 12 12 2 3 3 3 13 18 6 12 26
Christian Nagiller - - - - - - - - - - q q - - - - - - - - - - - - - - - -
Balthasar Schneider - - - - - - 28 40 31 33 50 23 - - - - - 20 30 31 13 q - - - - - -
Reinhard Schwarzenberger 36 q - - 39 26 30 47 - - 27 43 q q - - - - 38 38 - - - - - - -
Stefan Thurnbichler - - - - - - - - - - q q - - - - - - - - - - - - - - - -
Andreas Widhölzl 9 5 3 3 14 6 5 30 35 9 6 16 8 1 2 8 5 9 7 - - 10 - 10 10 5 2 3
 Białoruś
Maksim Anisimau q q 48 31 - - 47 38 29 q 41 q q - - 58 q - - - - q q 48 - 42 - -
Piotr Czaadajew q q - - q 46 - - - - - - - - - 56 q q 49 - - - - q - - - -
 Chiny
Li Yang - - - - - - - - q - q - - - - - - - - - - - - - - - - -
Tian Zhandong - - - - - - - - 48 q q q - - - - - - - - - - - - - - - -
Wang Jianxun - - - - - - - - - - - q - - - - - - - - - - - - - - - -
 Czechy
Michal Doležal - - - - q q - - q q - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Antonín Hájek - - - - q q - - - - q 36 q - - - - 41 31 22 23 35 - - - - - -
Lukáš Hlava - - - - q q - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q -
Jakub Janda 14 3 2 6 4 3 3 2 9 6 3 4 5 5 9 2 1 11 9 - - 6 5 3 11 16 30 -
Tomáš Kyncl - - - - q q - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jan Matura 41 31 35 39 40 35 31 34 41 42 q 30 31 q 53 20 33 19 11 14 37 q 39 33 38 q -
Jan Mazoch - - - - 37 38 - - q 46 q 45 43 - - - - - - - - 22 - - - - q -
Vlastibor Sedlák - - - - q q - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 Estonia
Jaan Jüris 29 44 q q - - 48 48 q q q q 45 q 64 q - - - - - q q q q - -
Jens Salumäe 33 q q 36 - - 46 35 q 33 q q - q 62 44 - - - - q q q q q q -
 Finlandia
Janne Ahonen 1 1 1 1 2 1 1 1 1 1 1 2 1 - - 1 7 4 2 - - - 4 12 4 18 17 6
Lauri Hakola q - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q - - - -
Janne Happonen 21 42 42 40 q 48 - - - - - - - - - - - - - - - 50 - 19 30 q - -
Jussi Hautamäki 34 21 q 32 49 46 - - - - - - - - - - - 35 41 20 9 46 27 24 34 37 - -
Matti Hautamäki 4 4 6 5 7 12 6 6 6 11 19 12 49 6 4 10 10 7 10 - - 1 1 1 1 1 1 4
Herman Huczkowski 45 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q - - - -
Joonas Ikonen q - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 25 - - - -
Risto Jussilainen - - - - - - - - 12 20 33 39 26 7 3 15 3 3 11 5 2 16 19 6 47 25 15 14
Akseli Kokkonen q q - - - - - - - - - - - - - 53 31 37 29 16 36 - 43 q - - - -
Kalle Keituri q - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 20 46 29 44 22 -
Tami Kiuru q 20 22 17 33 22 42 20 20 40 24 39 24 27 23 26 50 - - - - 38 33 39 24 39 26 -
Veli-Matti Lindström 27 27 q q 43 q - - 33 q 38 q q q - - 38 34 - - - - 43 - - - -
Harri Olli q - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Olli Pekkala q - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 41 - - - -
Juha-Matti Ruuskanen 48 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Pekka Salminen 26 33 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Kimmo Yliriesto 44 - - - - - - - - - - - - - - - - 29 24 7 40 48 - 47 - - - -
 Francja
Emmanuel Chedal 31 q 36 42 43 36 38 37 - 44 q q 46 q 31 q - - 19 34 - 36 42 28 q q -
Nicolas Dessum 32 q q 37 45 36 42 44 - 37 14 41 27 q 38 31 47 33 32 41 - - - - - q -
David Lazzaroni - - - - - - 44 31 37 50 31 34 34 q 51 q - - - - q q q q q - -
 Holandia
Boy van Baarle - - - - - - - - - - q q - - - - - - - - - - - - - - - -
 Japonia
Kazuyoshi Funaki q 28 30 q 37 42 35 q q q 30 q 35 31 33 52 q - - 1 10 - 45 - 37 - 32 29
Akira Higashi q 46 32 q 48 38 49 50 36 21 9 29 42 37 40 39 47 - - 10 35 - 48 q q 21 - -
Tsuyoshi Ichinohe - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 27 16 41 - - - - - -
Daiki Itō q 12 20 38 10 10 9 24 4 10 11 3 6 19 6 13 9 - - 33 33 32 41 23 12 10 18 13
Yūsuke Kaneko - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 35 17 - - - - - - -
Noriaki Kasai 6 6 14 9 11 5 10 25 15 15 20 10 13 34 22 - - - - 9 7 18 25 29 27 31 39 31
Hideharu Miyahira 10 26 26 16 29 30 37 19 q 31 29 38 38 29 35 28 33 - - 17 21 - 47 50 q 43 q -
Takanobu Okabe - - - - - - - - - - - - - q 22 14 - - 23 18 24 - 32 - 29 37 -
Yukio Sakano - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 39 27 - - - - - - -
Hiroki Yamada 39 47 45 q 41 45 39 43 - - - - - - - - - - - 37 12 - - - - - - -
Kazuya Yoshioka - - - - - - - - 34 45 q 28 41 - - - - - - 26 32 - - - - - - -
Fumihisa Yumoto - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 21 29 - - - - - - -
 Kazachstan
Iwan Karaułow q q - - - - - - - - - - 44 - - 61 q - - 41 31 35 - q q 30 - -
Nikołaj Karpienko q q q q - - - - - - - - q - - - - - - - - q - - - - - -
Asan Tachtachunow - - q q - - q q 40 q q q 50 - - - - - - - - q - - - - - -
Radik Żaparow - - - - - - q q 47 q q q 33 - - 63 34 - - 30 20 q - q q q - -
 Korea Południowa
Choi Heung-chul - - - - - - - - - - - - - - - 60 q - - 34 22 - - - - - - -
Choi Yong-jik q - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Kang Chil-ku q - q q - - - - - - q - - - - - - - - - - - - - - - - -
 Niemcy
Ferdinand Bader - - - - - - - - 43 q - - - - - 59 43 50 40 28 5 - - - - - - -
Kai Bracht - - - - - - - - 27 q - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Christian Bruder - - - - - - - - q q - - - - - - - - - 14 24 - q q 39 48 q -
Alexander Herr 2 9 10 14 17 17 16 12 44 22 43 25 - - - - - - - - - - - - - - - -
Stephan Hocke 49 q 17 28 19 31 23 29 q 48 34 q - q 9 18 17 37 - - 5 34 16 21 23 29 23
Mark Krauspenhaar - - - - - - - - 38 q - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Maximilian Mechler 42 30 33 41 - - 24 33 19 47 35 24 40 28 37 45 25 34 23 - - 14 32 33 q 45 40 -
Julian Musiol - - - - - - - - q q - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Michael Neumayer q 35 23 26 22 18 26 23 16 23 q 35 12 20 18 50 16 15 17 - - 29 18 18 15 47 11 9
Hans Petrat - - - - - - - - 46 q - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Stefan Pieper - - - - - - - - 30 q - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Jörg Ritzerfeld 13 14 28 43 36 41 20 39 q 28 q 21 23 q 21 48 22 27 - - 19 30 36 q 33 q -
Martin Schmitt 40 40 44 q - - 41 46 49 27 7 q - - - 46 42 - - - - 33 29 14 19 14 q -
Georg Späth 11 18 13 25 3 8 14 7 21 3 17 8 37 14 21 6 36 13 13 - - 47 8 10 16 22 8 19
Michael Uhrmann 8 11 21 11 26 29 12 9 8 5 8 13 4 12 7 16 11 10 4 - - 2 6 9 5 3 14 8
Andreas Wank - - - - - - - - 45 q - - - - - - - - - - - - - - - - - -
 Norwegia
Jon Aaraas - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 26 - - 48 q - -
Anders Bardal - - - - - - - - - - - - - - - 41 19 43 42 - - 34 - - 36 27 19 -
Børge Gellein Blikeng - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q q - -
Lars Bystøl - - 7 15 6 9 11 8 17 25 40 26 - 15 13 12 12 7 5 5 11 - 10 7 3 7 21 18
Olav Magne Dønnem - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q q - -
Tommy Egeberg - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 46 q - -
Daniel Forfang q 17 dns - - - - - 13 38 36 15 25 10 11 31 q 36 47 - - - 17 20 35 9 20 24
Tom Hilde - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q q - -
Tommy Ingebrigtsen 50 q 18 29 28 24 49 28 23 26 10 46 39 q 18 37 - - - - - 11 22 20 11 6 7
Roar Ljøkelsøy 7 8 4 4 5 2 7 4 2 7 13 6 17 2 8 5 8 1 3 3 1 - 2 2 6 8 4 2
Thomas Lobben - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 40 - - 42 q - -
Sigurd Pettersen 43 36 q 30 20 16 36 15 q 13 23 9 20 8 12 34 39 16 44 - - - q 30 2 31 9 11
Bjørn Einar Romøren 18 13 12 27 15 20 13 10 32 29 q - - 23 25 24 38 27 35 - - - 22 5 17 2 3 1
Morten Solem q q 38 33 q q - - q 30 42 42 - - - - - - - 8 8 21 46 37 q 26 - -
Henning Stensrud q 25 31 20 21 25 19 16 24 16 16 17 22 16 14 30 41 18 26 13 15 - 12 15 dsq 35 28 10
Andreas Vilberg - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q q - -
 Polska
Marcin Bachleda - - - - - - q q - - - - - - - - - 46 46 - - 28 q - - - - -
Krystian Długopolski - - - - - - q 45 28 q q - - - - - - 48 39 - - - - - - - - -
Stefan Hula - - - - - - - - - - - q q - - - - - - - - - - - - - q -
Adam Małysz 19 19 15 7 1 11 8 5 3 7 2 7 9 3 1 7 2 1 1 - - 9 7 3 22 19 5 15
Robert Mateja - - - - 42 32 18 27 14 12 28 26 36 q 17 49 24 25 - - - 42 q 45 51 - -
Tomasz Pochwała q q q - - - - - - - - - - - - - - q q - - - - - - - - -
Mateusz Rutkowski q 49 q q - - - - - - - - q q 36 45 32 32 - - 43 - - - - - -
Wojciech Skupień q q q 50 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q -
Kamil Stoch - - - - - - - - - - - - - - - - - 44 q - - 7 q q 40 34 - -
Rafał Śliż - - - - - - - - - - - - - - - - - 45 48 - - - - - - - q -
Wojciech Tajner - - - - - - - - - - - - - - - - - q q - - - - - - - - -
 Rosja
Ildar Fatkullin - - - - - - - - q 43 - - 14 32 32 49 29 - - - - q 35 - - - - -
Dmitrij Ipatow - - - - - - - - - - 46 44 28 - - 55 q 39 18 - - 42 26 - - - q -
Ilja Roslakow q q q q - - q q - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Aleksiej Siłajew - q q q - - q q - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Dmitrij Wasiljew 35 - - - - - - - 10 19 22 14 16 17 15 35 26 - - - - 12 39 - - - 27 12
 Słowacja
Martin Mesík q q 46 q 50 q 39 41 q q 48 47 q 39 36 42 q 49 q - - q - - - - - -
 Słowenia
Rok Benkovič 16 22 24 22 35 43 - - 50 q 21 18 29 q 47 12 23 45 - - 8 15 8 9 4 7 5
Jure Bogataj - - - - - - - - - - - - - 18 17 29 15 28 16 12 39 - 40 q 38 49 q -
Jernej Damjan 24 16 16 10 18 23 22 25 7 35 12 32 10 9 10 14 46 5 8 - - 15 16 31 7 13 13 20
Nejc Frank - - - - - - - - - - - - - - - 43 40 - - - - - - - - - - -
Damjan Fras - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q -
Branko Iskra - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q -
Robert Kranjec 47 45 39 46 47 49 - - q 49 49 - - q - - - - - - 23 36 34 41 15 10 16
Mitja Mežnar - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q - - - - - -
Primož Peterka 22 24 29 35 31 44 - - q 17 31 49 21 25 33 25 27 31 14 - - 49 24 26 32 24 35 22
Primož Pikl q 29 33 49 46 50 43 36 - - - - - - - - - - - - - - - - - - q -
Jure Radelj - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q -
Gorazd Robnik - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q -
Jure Šinkovec - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q -
Rok Urbanc - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q q 43 q q -
Peter Žonta 20 39 25 33 24 38 32 16 q 36 37 q - - - 33 28 30 22 15 25 - - - - - - -
Bine Zupan - - - - - - 34 q - - - q 30 38 29 57 q - - 28 26 - - - - - q -
Primož Zupan - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q -
 Stany Zjednoczone
Alan Alborn 37 50 43 43 34 34 - - q q 47 q - 35 30 - - - - - - - - - - - - -
Clint Jones 25 32 37 47 27 26 - - q q q q - 36 39 - - - - - - 45 - - - - q -
Brian Welch - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q - - - - - -
 Szwajcaria
Simon Ammann 28 41 11 8 15 14 25 13 22 q 44 31 7 32 24 11 34 25 28 - - - 14 28 26 q 24 25
Andreas Küttel 23 37 27 21 12 14 17 21 25 14 15 20 3 22 26 19 30 14 15 - - 11 13 17 8 12 16 21
Guido Landert - - - - - - - - - - - - - q - - q q - - - - - - - - -
Michael Möllinger 12 10 19 23 23 21 20 18 26 39 25 19 11 26 31 23 21 - - - - 17 21 35 q 40 31 30
Marco Steinauer 46 43 q 48 - - 45 42 42 - - - 48 - - - - q 43 - - 31 - - - - - -
 Szwecja
Johan Erikson 38 47 47 q - - q q q q q q 47 - - 47 q - - - - 27 - 44 44 46 q -
Isak Grimholm q q q q - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q q q - -
 Włochy
Giancarlo Adami - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q - - - - - -
Marco Beltrame - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q - - - - q -
Alessio Bolognani - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q q q - - - -
Stefano Chiapolino - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q q q - - - -
Andrea Morassi - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - q - - - - - -

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

lp. zawodnik kraj punkty
1. Janne Ahonen  Finlandia
1715
2. Roar Ljøkelsøy  Norwegia
1440
3. Matti Hautamäki  Finlandia
1275
4. Adam Małysz  Polska
1201
5. Martin Höllwarth  Austria
1179
6. Jakub Janda  Czechy
1164
7. Thomas Morgenstern  Austria
1138
8. Andreas Widhölzl  Austria
999
9. Michael Uhrmann  Niemcy
804
10. Lars Bystøl  Norwegia
613
11. Georg Späth  Niemcy
559
12. Risto Jussilainen  Finlandia
526
13. Daiki Itō  Japonia
511
14. Bjørn Einar Romøren  Norwegia
467
15. Jernej Damjan  Słowenia
451
16. Noriaki Kasai  Japonia
416
17. Andreas Küttel  Szwajcaria
395
18. Wolfgang Loitzl  Austria
350
19. Rok Benkovič  Słowenia
335
20. Sigurd Pettersen  Norwegia
314
21. Henning Stensrud  Norwegia
275
22. Michael Neumayer  Niemcy
259
23. Simon Ammann  Szwajcaria
243
24. Alexander Herr  Niemcy
233
25. Tommy Ingebrigtsen  Norwegia
224
26. Michael Möllinger  Szwajcaria
205
27. Stephan Hocke  Niemcy
183
28. Daniel Forfang  Norwegia
178
29. Dmitrij Wasiljew  Rosja
163
30. Kazuyoshi Funaki  Japonia
133
31. Florian Liegl  Austria
129
32. Jörg Ritzerfeld  Niemcy
109
33. Tami Kiuru  Finlandia
108
34. Primož Peterka  Słowenia
104
35. Hideharu Miyahira  Japonia
97
36. Andreas Goldberger  Austria
94
37. Martin Schmitt  Niemcy
90
38. Robert Mateja  Polska
87
39. Jure Bogataj  Słowenia
85
40. Andreas Kofler  Austria
82
41. Morten Solem  Norwegia
80
42. Akira Higashi  Japonia
77
43. Peter Žonta  Słowenia
74
44. Jan Matura  Czechy
66
45. Robert Kranjec  Słowenia
65
46. Maximilian Mechler  Niemcy
62
47. Jussi Hautamäki  Finlandia
61
48. Martin Koch  Austria
60
49. Takanobu Okabe  Japonia
57
50. Ferdinand Bader  Niemcy
48
51. Kimmo Yliriesto  Finlandia
45
52. Balthasar Schneider  Austria
43
53. Kamil Stoch  Polska
36
54. Anders Bardal  Norwegia
28
55. Christian Bruder  Niemcy
25
56. Janne Happonen  Finlandia
23
Dienis Korniłow  Rosja
23
58. Nicolas Dessum  Francja
22
Kalle Keituri  Finlandia
22
Hiroki Yamada  Japonia
22
61. Dmitrij Ipatow  Rosja
21
62. Ildar Fatkullin  Rosja
20
63. Tsuyoshi Ichinohe  Japonia
19
64. Antonín Hájek  Czechy
17
Stefan Kaiser  Austria
17
Akseli Kokkonen  Finlandia
17
67. Emmanuel Chedal  Francja
15
Clint Jones  Stany Zjednoczone
15
69. Yūsuke Kaneko  Japonia
14
70. Fumihisa Yumoto  Japonia
12
Radik Żaparow  Kazachstan
12
72. Stefano Chiapolino  Włochy
11
Bine Zupan  Słowenia
11
74. Reinhard Schwarzenberger  Austria
10
75. Choi Heung-chul  Korea Południowa
9
Jan Mazoch  Czechy
9
77. Veli-Matti Lindström  Finlandia
8
Kazuya Yoshioka  Japonia
8
79. Joonas Ikonen  Finlandia
6
80. Jon Aaraas  Norwegia
5
Pekka Salminen  Finlandia
5
82. Kai Bracht  Niemcy
4
Johan Erikson  Szwecja
4
Yukio Sakano  Japonia
4
85. Marcin Bachleda  Polska
3
Krystian Długopolski  Polska
3
Kim Hyun-ki  Korea Południowa
3
88. Maksim Anisimau  Białoruś
2
Jaan Jüris  Estonia
2
Primož Pikl  Słowenia
2
91. Alan Alborn  Stany Zjednoczone
1
Iwan Karaułow  Kazachstan
1
Roland Müller  Austria
1
Stefan Pieper  Niemcy
1

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Punkty
1.  Austria 5102
2.  Finlandia 4771
3.  Norwegia 4124
4.  Niemcy 3327
5.  Japonia 1820
6.  Słowenia 1727
7.  Polska 1630
8.  Czechy 1406
9.  Szwajcaria 943
10.  Rosja 677
11.  Francja 37
12.  Stany Zjednoczone 16
13.  Kazachstan 13
14.  Korea Południowa 12
15.  Włochy 11
16.  Szwecja 4
17.  Estonia 2
 Białoruś 2

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  1. Finlandia Janne Ahonen – 12 wygranych
  2. Finlandia Matti Hautamäki – 6
  3. Polska Adam Małysz – 4
  4. Norwegia Roar Ljøkelsøy – 2
  5. Austria Martin Höllwarth – 1
  6. Austria Andreas Widhölzl – 1
  7. Czechy Jakub Janda – 1
  8. Japonia Kazuyoshi Funaki – 1
  9. Norwegia Bjørn Einar Romøren – 1

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Konkurs przeniesiony ze względu na odwołanie konkursu w dniu 26 listopada z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.
  2. a b c Z powodu złych warunków atmosferycznych skrócony do 1 serii