Puchar Świata w skokach narciarskich 2014/2015 – Niżny Tagił

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w skokach narciarskich 2014/2015 – Niżny Tagił
Lillehammer Engelberg
Data 13 – 14 grudnia 2014
Gospodarz Niżny Tagił
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 54
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny (13.12.2014) Norwegia Anders Fannemel
Konkurs indywidualny (14.12.2014) Niemcy Severin Freund
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Niżny Tagił
Niżny Tagił
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Czwarte zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2014/2015 odbyły się w rosyjskim Niżnym Tagile. Pierwszy z konkursów indywidualnych został rozegrany 13 grudnia, w którym wygrał po raz pierwszy w karierze Norweg Anders Fannemel, obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego zostały odwołane przez organizatorów i zastąpione serią próbną, a w rozegranym tego samego dnia drugim konkursie indywidualnym, który zakończył się po pierwszej serii zwyciężył Niemiec Severin Freund.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Aist Rosja Niżny Tagił K120 HS134 138,0 m Austria Stefan Kraft 14.12.2014

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek
(Czas CET)
Liczba uczestników
12 grudnia Oficjalny trening 13:30
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego 16:00 54
13 grudnia Pierwszy konkurs indywidualny 16:00 50
14 grudnia Drugi konkurs indywidualny 14:30 54

Jury[edytuj | edytuj kod]

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje
do 1. k. ind.
1. konkurs indywidualny 2. konkurs indywidualny
Niemcy Ruediger Muench C D
Kazachstan Nazym Nassyrow E B
Japonia Mitsugu Satoh D C
Norwegia Nicolai Sebergsen B A
Rosja Jewgienij Waszurin A E

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 133,0 55,5 12 -9,4 129,5 Q
2. Matura, JanJan Matura  Czechy 130,0 56,0 12 -5,0 129,0 Q
3. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 126,0 55,5 12 +1,0 127,3 Q
4. Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 126,0 54,0 12 +1,0 125,8 Q
5. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 128,5 52,0 12 -3,6 123,7 Q
6. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 125,5 54,0 12 -1,6 122,3 Q
7. Velta, RuneRune Velta  Norwegia 125,5 54,5 12 -3,3 121,1 Q
8. Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 123,0 53,5 12 +1,4 120,3 Q
9. Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 124,5 52,0 12 -0,2 119,9 Q
10. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 123,5 53,5 12 -1,2 118,6 Q
11. Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 122,5 52,5 12 +1,3 118,3 Q
12. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 122,0 53,5 12 -0,4 116,7 Q
13. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 124,0 51,0 12 -2,0 116,2 Q
14. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 125,0 48,0 12 -0,9 116,1 Q
15. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 119,0 52,0 12 +5,4 115,6 Q
16. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 121,0 52,5 12 +0,2 114,5 Q
17. Kaliniczenko, AntonAnton Kaliniczenko  Rosja 122,0 49,5 12 +0,1 113,2 Q
18. Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 119,5 51,0 12 +1,7 111,8 Q
19. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 118,5 53,0 12 -1,0 109,3 Q
20. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 119,5 52,0 12 -2,2 108,9 Q
Larinto, VilleVille Larinto  Finlandia 118,0 52,5 12 +0,0 108,9 Q
Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 116,0 52,5 12 +3,6 108,9 Q
23. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 115,5 52,0 12 +4,9 108,8 Q
24. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 119,0 51,0 12 -0,7 108,5 Q
25. Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 119,5 50,5 12 -1,7 107,9 Q
26. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 116,5 51,0 12 +2,3 107,0 Q
27. Romaszow, AleksiejAleksiej Romaszow  Rosja 117,5 52,5 12 -1,3 106,7 Q
28. Watase, YūtaYūta Watase  Japonia 116,0 52,0 12 +1,4 106,5 Q
29. Niemi, SamiSami Niemi  Finlandia 116,5 51,0 12 +0,7 105,4 Q
30. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 113,5 51,0 12 +3,0 102,3 Q
31. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 114,5 52,0 12 -1,4 100,7 Q
32. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 111,5 49,5 12 +4,4 98,6 Q
33. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 114,5 51,0 12 -2,6 98,5 Q
34. Varesco, DanieleDaniele Varesco  Włochy 114,5 51,5 12 -4,1 97,5 Q
35. Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 112,5 50,0 12 +0,2 96,7 Q
36. Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 110,5 50,5 12 +2,9 96,3 Q
37. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 109,5 50,0 12 +4,2 95,3 Q
38. Trofimow, RomanRoman Trofimow  Rosja 113,0 52,0 12 -4,3 95,1 Q
39. Szuwałow, AleksandrAleksandr Szuwałow  Rosja 111,0 49,5 12 -1,8 91,5 Q
40. Szyszkin, WadimWadim Szyszkin  Rosja 108,0 49,0 12 +3,7 91,1 Q
41. Hájek, AntonínAntonín Hájek  Czechy 108,5 49,5 12 -2,6 86,2 nq
42. Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 100,0 46,5 12 +3,0 73,5 nq
43. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 95,0 46,0 12 +12,1 73,1 nq
44. Sokolenko, KonstantinKonstantin Sokolenko  Kazachstan 100,5 47,0 12 -2,0 69,9 nq
Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 119,5 11 -3,2 pq
Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 122,5 11 +1,3 pq
Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 131,0 11 -7,7 pq
Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 130,0 11 -6,2 pq
Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 127,0 11 -2,4 pq
Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 125,5 11 -0,5 pq
Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 126,5 11 -3,6 pq
Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 131,5 11 -7,8 pq
Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 120,5 11 -0,7 pq
Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 134,0 11 -3,9 pq

Pierwszy konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka[a] Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 132,0 11 -5,2 133,0 11 -4,7 263,1
Silver medal icon.svg Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 129,0 10[b] -7,0 133,0 11 -7,3 257,3
Bronze medal icon.svg Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 130,5 11 -4,1 127,0 10[b] -2,5 254,9
4. Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 130,5 11 -6,7 130,0 11 -3,3 254,4
5. Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 127,0 11 -4,8 124,5 11 -0,4 240,0
6. Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 126,5 11 -6,1 127,0 11 -2,8 238,9
7. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 130,0 11 -9,9 127,0 11 -6,5 238,2
8. Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 130,0 11 -5,7 125,5 11 -4,3 237,4
9. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 124,0 11 -3,0 128,0 11 -5,7 234,4
10. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 125,5 11 -5,9 126,0 11 -3,8 232,0
11. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 123,5 11 -5,9 125,0 11 -0,7 231,2
12. Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 125,0 11 -5,0 122,5 11 -0,6 230,4
13. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 129,5 11 -9,3 120,0 11 +0,5 229,3
14. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 124,5 11 -6,0 124,0 11 -3,1 226,2
Velta, RuneRune Velta  Norwegia 123,0 11 -3,8 124,0 11 -2,6 226,2
16. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 125,0 11 -9,5 124,0 11 -3,3 224,4
17. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 124,0 10 -7,9 125,0 11 -1,6 222,2
18. Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 125,5 11 -9,5 124,0 11 -4,9 221,2
19. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 117,5 11 0,0 125,5 11 -4,9 221,0
20. Matura, JanJan Matura  Czechy 121,5 11 -4,2 121,0 11 -1,5 220,3
21. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 118,0 10 -3,8 122,0 11 -2,6 218,6
22. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 118,0 11 -1,8 122,0 11 -1,2 217,0
23. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 117,0 10 -3,8 121,5 11 -3,4 215,5
24. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 121,0 11 -2,8 121,5 11 -2,1 214,1
25. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 116,0 10 -3,3 121,5 11 -6,3 210,8
26. Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 116,0 10 -2,0 118,5 11 -2,3 208,3
27. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 122,0 11 -6,0 116,5 11 -2,8 206,0
28. Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 119,0 10 -5,9 117,0 11 -1,1 205,3
29. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 118,5 11 -2,8 115,5 11 -3,6 201,8
30. Romaszow, AleksiejAleksiej Romaszow  Rosja 119,0 10 -8,6 106,0 11 -4,0 182,9
31. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 119,5 11 -4,4 NQ 101,2
32. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 114,5 10 -0,1 NQ 101,0
33. Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 117,5 11 -2,2 NQ 100,8
34. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 114,0 10 +0,4 NQ 100,6
35. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 118,0 11 -3,5 NQ 100,4
36. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 116,5 10 -6,1 NQ 100,1
37. Larinto, VilleVille Larinto  Finlandia 118,5 11 -5,3 NQ 99,5
38. Niemi, SamiSami Niemi  Finlandia 119,0 11 -5,9 NQ 99,3
39. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 117,5 11 -2,4 NQ 99,1
40. Kaliniczenko, AntonAnton Kaliniczenko  Rosja 117,0 10 -6,0 NQ 98,6
41. Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 114,0 11 -0,4 NQ 93,8
42. Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 112,5 10 -3,8 NQ 92,7
43. Watase, YūtaYūta Watase  Japonia 112,5 10 -8,9 NQ 88,6
44. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 110,5 10 -5,9 NQ 87,5
45. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 110,5 10 -6,6 NQ 87,3
46. Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 115,5 11 -9,7 NQ 86,7
47. Szuwałow, AleksandrAleksandr Szuwałow  Rosja 106,5 10 -6,9 NQ 78,3
48. Varesco, DanieleDaniele Varesco  Włochy 103,5 10 -4,0 NQ 74,3
49. Trofimow, RomanRoman Trofimow  Rosja 104,0 10 -7,4 NQ 73,3
50. Szyszkin, WadimWadim Szyszkin  Rosja 102,0 10 -4,6 NQ 71,0

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje nie zostały rozegrane.

Drugi konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Druga seria została anulowana.

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Wynik
Skok Belka[c] Wiatr
Gold medal icon.svg Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 131,5 10 -0,9 145,7
Silver medal icon.svg Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 135,0 10 -9,1 143,3
Bronze medal icon.svg Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 138,0 11 -11,7 141,1
4. Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 135,0 10 -12,0 140,9
5. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 131,0 10 -6,4 139,8
6. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 130,5 12 -5,6 127,8
7. Velta, RuneRune Velta  Norwegia 132,5 12 -6,3 125,7
8. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 130,0 12 -7,3 124,7
9. Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 125,0 10 -9,1 123,3
10. Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 123,0 11 -0,1 123,2
11. Kofler, AndreasAndreas Kofler  Austria 129,5 12 -8,6 123,0
12. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 130,0 12 -12,3 121,2
13. Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 130,0 12 -7,4 121,1
14. Bojarincew, WładisławWładisław Bojarincew  Rosja 126,5 12 -5,8 119,9
15. Larinto, VilleVille Larinto  Finlandia 127,5 12 -9,2 118,3
16. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 126,5 12 -1,6 118,1
17. Matura, JanJan Matura  Czechy 123,5 12 -3,8 116,5
18. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 121,5 12 0,0 115,2
19. Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 117,0 11 +3,1 114,6
20. Niemi, SamiSami Niemi  Finlandia 122,0 12 -4,4 112,7
21. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 121,5 11 -7,2 112,4
22. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 124,5 12 -10,0 112,1
Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 124,0 12 -9,1 112,1
24. Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 120,5 11 -6,3 112,0
25. Hájek, AntonínAntonín Hájek  Czechy 120,0 12 -1,3 111,2
26. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 121,5 12 -4,0 109,7
27. Lanišek, AnžeAnže Lanišek  Słowenia 120,5 12 -4,1 109,3
28. Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 119,5 12 -1,1 108,5
29. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 114,0 12 +7,3 108,0
30. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 118,5 12 -2,0 107,3
31. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 117,5 12 -1,1 105,9
32. Romaszow, AleksiejAleksiej Romaszow  Rosja 116,0 12 +2,8 105,6
33. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 117,5 12 -3,6 102,9
34. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 113,0 11 -0,7 102,6
35. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 115,0 11 -1,5 101,9
Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 120,5 12 -11,0 101,9
37. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 118,5 12 -7,5 100,8
38. Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 114,0 12 -2,8 96,9
39. Varesco, DanieleDaniele Varesco  Włochy 115,0 12 -5,6 96,4
40. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 109,0 12 +3,4 93,1
41. Watase, YūtaYūta Watase  Japonia 112,5 12 -6,0 92,5
42. Kaliniczenko, AntonAnton Kaliniczenko  Rosja 114,0 12 -8,3 89,9
43. Cecon, FedericoFederico Cecon  Włochy 109,0 12 -2,2 86,5
44. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 112,0 12 -11,3 83,8
45. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 119,5 12 -8,3 81,3
46. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 99,0 12 +9,8 80,0
47. Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 106,5 12 -5,2 79,0
48. Szyszkin, WadimWadim Szyszkin  Rosja 106,0 12 -6,9 77,9
49. Trofimow, RomanRoman Trofimow  Rosja 103,5 12 -2,9 76,4
50. Szuwałow, AleksandrAleksandr Szuwałow  Rosja 98,0 12 -2,1 63,3
51. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 98,0 12 -5,0 60,4
52. Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 110,0 12 -11,5 59,0
53. Sokolenko, KonstantinKonstantin Sokolenko  Kazachstan 95,5 12 -4,7 57,7
54. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 87,5 12 -1,8 17,2

Klasyfikacje po konkursach w Niżnym Tagile[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy
[d]
Punkty
1. Norwegia Anders Fannemel 7 430
2. Niemcy Severin Freund 7 361
3. Słowenia Peter Prevc 7 323
4. Austria Michael Hayböck 7 313
5. Austria Gregor Schlierenzauer 7 295
6. Czechy Roman Koudelka 5 290
7. Szwajcaria Simon Ammann 5 281
8. Austria Stefan Kraft 7 268
9. Japonia Noriaki Kasai 5 236
10. Norwegia Anders Bardal 7 192
11. Japonia Daiki Itō 5 166
12. Niemcy Marinus Kraus 7 147
13. Niemcy Markus Eisenbichler 7 138
14. Norwegia Rune Velta 7 125
15. Słowenia Jernej Damjan 7 116
16. Finlandia Lauri Asikainen 7 113
17. Słowenia Robert Kranjec 6 101
Słowenia Matjaž Pungertar 6 101
19. Austria Andreas Kofler 7 90
20. Polska Piotr Żyła 7 81
21. Niemcy Andreas Wellinger 3 78
22. Rosja Władisław Bojarincew 6 61
23. Czechy Jan Matura 7 60
24. Niemcy Michael Neumayer 7 55
Finlandia Jarkko Määttä 6 55
26. Niemcy Richard Freitag 5 53
27. Norwegia Daniel-André Tande 3 50
28. Japonia Taku Takeuchi 4 44
29. Finlandia Ville Larinto 5 35
30. Niemcy Andreas Wank 7 33
31. Włochy Davide Bresadola 3 31
32. Rosja Dmitrij Wasiljew 2 29
33. Norwegia Andreas Stjernen 3 25
34. Francja Vincent Descombes Sevoie 4 22
35. Słowenia Anže Lanišek 5 21
36. Finlandia Sami Niemi 5 18
37. Słowenia Jurij Tepeš 7 17
38. Japonia Shōhei Tochimoto 2 15
Czechy Jakub Janda 4 15
Szwajcaria Killian Peier 2 15
41. Japonia Junshirō Kobayashi 4 13
42. Polska Jan Ziobro 5 12
43. Norwegia Joachim Hauer 6 11
Słowenia Nejc Dežman 3 11
45. Finlandia Anssi Koivuranta 4 10
Polska Klemens Murańka 3 10
47. Polska Dawid Kubacki 6 8
Austria Wolfgang Loitzl 3 8
49. Polska Maciej Kot 4 7
Norwegia Kenneth Gangnes 1 7
Rosja Ilmir Chazietdinow 5 7
Czechy Antonín Hájek 4 7
53. Słowenia Tomaž Naglič 3 6
Japonia Kento Sakuyama 2 6
Norwegia Anders Jacobsen 2 6
56. Polska Aleksander Zniszczoł 4 5
Norwegia Robert Johansson 6 5
Rosja Michaił Maksimoczkin 1 5
59. Bułgaria Władimir Zografski 2 4
60. Norwegia Tom Hilde 5 2
Japonia Kenshirō Itō 2 2
Finlandia Janne Ahonen 2 2
63. Rosja Aleksiej Romaszow 2 1

Klasyfikacja Pucharu Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy
[e]
 Ind.   Druż.   Razem 
1.  Niemcy 8 865 400 1265
2.  Norwegia 8 853 300 1153
3.  Austria 8 974 50 1024
4.  Słowenia 8 696 200 896
5.  Japonia 8 482 350 832
6.  Czechy 8 372 150 522
7.  Finlandia 8 233 250 483
8.  Szwajcaria 6 296 100 396
9.  Polska 8 123 0 123
10.  Rosja 8 103 0 103
11.  Włochy 6 31 0 31
12.  Francja 5 22 0 22
13.  Bułgaria 2 4 0 4

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Zawodnicy rozpoczęli konkurs z 10 belki. Podwyższenie belki o jeden próg skutkowało odjęciem 5,0 punktu od noty zawodnika.
  2. a b Za zgodą jury zawodnikowi obniżono belkę.
  3. Zawodnicy rozpoczęli konkurs z 12 belki. Obniżenie belki o jeden próg skutkowało dodaniem 4,9 punktu, a o dwa progi 9,9 punktu do noty zawodnika.
  4. Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
  5. Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]