Puchar Świata w skokach narciarskich 2014/2015 – Oslo

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w skokach narciarskich 2014/2015 – Oslo
Trondheim Planica
Data 14–15 marca 2015
Gospodarz Oslo
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 65
Zwycięzcy
Konkurs indywidualny (14.03.2015) Niemcy Severin Freund
Konkurs indywidualny (15.03.2015) Niemcy Severin Freund
Strona internetowa
Mapa lokalizacyjna Europy
Oslo
Oslo
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Europy

Siedemnaste, przedostatnie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2014/2015 odbyły się w stolicy Norwegii, Oslo na skoczni Holmenkollbakken. Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego i pierwszy konkurs indywidualny rozegrano 14 marca, zaś kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego oraz drugi konkurs dzień później. W pierwszym z konkursów zwyciężył Severin Freund, przed Peterem Prevcem oraz mistrzem świata z Falun Rune Veltą. Dwóch Polaków znalazło się w czołowej „10” – Kamil Stoch uplasował się na 5. pozycji, natomiast Piotr Żyła oczko niżej. Jan Ziobro oraz Klemens Murańka zajęli dalsze miejsca, a Jan Ziobro w drugiej serii zaliczył upadek. Na szczęście samodzielnie opuścił skocznię. Drugi konkurs przyniósł podium dla Polski w postaci trzeciego miejsca Stocha wraz z Prevcem, łącznie troje Polaków zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce: ósmy był Piotr Żyła, natomiast 2 lokaty niżej Klemens Murańka, natomiast Ziobro nie przebrnął kwalifikacji. Ósmy w sezonie, a czwarty z rzędu konkurs wygrał Freund.

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Holmenkollbakken 14 march 2010.JPG Holmenkollbakken Norwegia Oslo K120 HS134 141,0 m Austria Andreas Kofler 05.03.2011

Program zawodów[edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek
(Czas UTC+01:00)
Liczba uczestników
14 marca Oficjalny trening 15:00
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego 16:45 65
Pierwszy konkurs indywidualny 18:00 50
15 marca Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego 13:00 65
Drugi konkurs indywidualny 14:15 50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego Pierwszy konkurs indywidualny Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego Drugi konkurs indywidualny
Szwajcaria Ernst Egloff B C
Polska Andrzej Galica D E
Finlandia Mikka Jukkara E A
Francja Pascal Malec A B
Norwegia Martin Rønningen C D

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 127,5 55,5 15 -1,5 127,5 Q
2. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 120,5 53,0 15 +4,2 118,1 Q
3. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 124,0 54,0 15 -4,6 116,6 Q
4. Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 123,0 54,0 15 -3,9 115,5 Q
5. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 121,0 53,5 15 -0,8 114,5 Q
6. Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 120,5 53,5 15 -0,1 114,3 Q
7. Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 121,0 52,0 15 -1,5 112,3 Q
8. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 118,0 51,0 15 +4,2 111,6 Q
9. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 119,5 53,0 15 -2,0 110,1 Q
10. Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 118,0 51,5 15 +2,0 109,9 Q
11. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 118,5 52,0 15 +0,1 109,4 Q
12. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 117,5 52,0 15 +1,8 109,3 Q
13. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 118,5 51,0 15 +0,7 109,0 Q
14. Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 119,5 51,0 15 -2,1 108,0 Q
Janda, JakubJakub Janda  Czechy 118,0 53,0 15 -1,4 Q
16. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 119,0 52,5 15 -2,8 107,9 Q
17. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 116,0 51,0 15 +3,0 106,8 Q
18. Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 117,0 51,5 15 +0,1 106,2 Q
19. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 116,5 48,0 15 +3,8 105,5 Q
20. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 115,0 52,0 15 +1,7 104,7 Q
21. Jacobsen, AndersAnders Jacobsen  Norwegia 118,0 51,5 15 -3,5 104,4 Q
22. Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 115,5 49,5 15 +2,9 104,3 Q
23. Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 115,5 51,0 15 +1,3 104,2 Q
24. Hájek, AntonínAntonín Hájek  Czechy 116,0 50,5 15 +0,6 103,9 Q
25. Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 117,0 51,5 15 -2,3 103,8 Q
Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 116,0 51,0 15 0,0 Q
27. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 113,0 51,0 15 +3,8 102,2 Q
28. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 115,0 51,5 15 -1,2 101,3 Q
29. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 114,0 51,0 15 +0,6 100,5 Q
30. Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 116,0 51,0 15 -3,3 97,9 Q
31. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 112,0 50,0 15 +2,3 97,5 Q
Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 114,5 51,0 15 -3,4 Q
33. Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 113,0 50,5 15 -0,4 96,2 Q
Wohlgenannt, UlrichUlrich Wohlgenannt  Austria 114,0 51,0 15 -2,7 Q
35. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 113,0 50,5 15 -1,7 96,2 Q
Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 113,0 50,5 15 -1,7 Q
37. Matura, JanJan Matura  Czechy 111,0 50,0 15 +2,2 96,0 Q
38. Ahonen, JanneJanne Ahonen  Finlandia 110,0 49,5 15 +2,9 94,4 Q
39. Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 109,5 49,5 15 +3,0 93,6 Q
40. Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 111,0 48,5 15 -0,1 92,2 Q
41. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 110,0 50,0 15 -1,3 90,7 nq
42. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 107,0 49,5 15 +1,1 90,2 nq
Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 108,5 49,0 15 -1,1 nq
44. Rhoads, WilliamWilliam Rhoads  Stany Zjednoczone 109,5 50,5 15 -5,1 86,5 nq
45. Olli, HarriHarri Olli  Finlandia 105,0 48,0 15 0,0 81,0 nq
46. Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 103,5 47,0 15 +3,1 80,4 nq
Glasder, MichaelMichael Glasder  Stany Zjednoczone 104,0 49,5 15 -0,3 nq
48. Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 105,5 49,5 15 -4,4 79,0 nq
49. Antonissen, LarsLars Antonissen  Holandia 98,5 48,0 15 +5,5 74,8 nq
50. Mayer, NicolasNicolas Mayer  Francja 101,5 47,5 15 +0,1 74,3 nq
51. Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 96,5 47,5 15 +6,0 71,2 nq
52. Rowley, MatthewMatthew Rowley  Kanada 100,0 47,5 15 -0,8 70,7 nq
53. Chil-ku, KangKang Chil-ku  Korea Południowa 99,0 46,0 15 -1,4 66,8 nq
54. Inngjerdingen, ChristianChristian Inngjerdingen  Szwecja 94,5 46,5 15 +3,8 64,4 nq
55. Nordin, CarlCarl Nordin  Szwecja 97,0 46,5 15 -2,8 62,3 nq
Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 125,0 15 -1,0 pq
Stoch, KamilKamil Stoch  Polska DNS DNS pq
Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria DNS DNS pq
Velta, RuneRune Velta  Norwegia DNS DNS pq
Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 114,5 15 +0,8 pq
Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria DNS DNS pq
Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 120,5 15 -2,0 pq
Kraft, StefanStefan Kraft  Austria DNS DNS pq
Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 114,5 15 +0,1 pq
Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 123,5 15 +1,2 pq

Pierwszy konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka[a] Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 132,0 15 -5,7 135,5 15 -8,4 275,7
Silver medal icon.svg Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 130,0 15 -2,5 138,0 15 -9,3 275,4
Bronze medal icon.svg Velta, RuneRune Velta  Norwegia 128,5 15 -0,7 135,5 15 -7,0 265,3
4. Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 131,5 15 -7,6 133,5 15 -11,5 263,2
5. Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 131,5 15 -4,5 123,5 15 -1,4 255,9
6. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 131,0 15 -4,3 128,5 15 -8,3 254,8
7. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 131,0 15 -8,3 126,0 15 -1,2 252,4
8. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 134,5 16 -7,1 126,0 15 -10,3 250,5
9. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 126,0 16 -0,1 130,0 15 -9,2 247,5
10. Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 127,0 15 -4,4 126,5 15 -4,7 246,5
11. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 128,0 16 -6,6 128,0 15 -7,0 245,2
12. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 128,0 15 -7,4 124,5 15 -3,0 244,9
13. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 129,5 15 -6,6 126,5 15 -9,4 244,6
14. Jacobsen, AndersAnders Jacobsen  Norwegia 120,5 15 -1,3 130,5 15 -7,8 243,5
15. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 130,0 15 -9,6 128,5 15 -6,9 239,6
16. Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 131,0 15 -9,3 121,0 14[b] -5,2 239,4
17. Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 130,0 15 -9,2 118,0 15 +0,1 236,6
18. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 126,0 16 -2,3 123,0 15 -5,9 233,0
19. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 125,0 16 -5,0 125,0 15 -9,1 231,9
20. Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 128,0 16 -7,8 121,5 15 -8,3 230,0
21. Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 122,5 16 -5,7 124,0 15 -2,9 229,6
22. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 121,0 15 -4,5 126,0 15 -9,2 229,2
23. Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 124,0 15 -9,8 120,0 15 -4,9 225,4
24. Ahonen, JanneJanne Ahonen  Finlandia 121,5 16 -5,2 124,0 15 -8,0 224,2
25. Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 126,0 16 -9,2 117,5 15 +0,2 222,8
26. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 122,0 16 -3,9 121,0 15 -4,7 221,8
27. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 120,0 16 -3,0 123,5 15 -6,9 218,4
28. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 130,0 16 -6,6 123,0[c] 15 -4,9 217,4
29. Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 119,0 16 -3,0 120,0 15 -7,3 212,9
30. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 123,0 16 -10,0 112,5 15 +0,9 205,0
31. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 117,5 16 -1,0 NQ 107,0
32. Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 121,0 16 -7,4 NQ 106,4
33. Wohlgenannt, UlrichUlrich Wohlgenannt  Austria 118,5 16 -3,5 NQ 106,3
34. Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 117,0 15 +0,6 NQ 104,9
35. Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 116,0 16 -0,8 NQ 104,0
36. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 120,0 16 -6,1 NQ 103,4
37. Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 114,0 15 -0,9 NQ 103,1
38. Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 116,0 16 -2,1 NQ 102,2
39. Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 117,0 16 -4,4 NQ 100,2
40. Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 113,5 15 -2,5 NQ 98,1
41. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 114,0 16 -3,4 NQ 96,3
42. Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 115,0 16 -6,2 NQ 94,3
43. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 111,0 16 +0,2 NQ 93,5
44. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 114,0 16 -6,2 NQ 93,0
Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja 112,0 16 -2,1 NQ
46. Matura, JanJan Matura  Czechy 110,0 16 +0,2 NQ 91,7
47. Hájek, AntonínAntonín Hájek  Czechy 109,0 16 -1,7 NQ 88,0
48. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 113,5 16 -7,8 NQ 86,0
49. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 109,5 16 -3,6 NQ 85,5
50. Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 108,0 16 -4,0 NQ 82,4

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka[d] Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 130,0 54,5 14 -15,3 117,2 Q
2. Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 126,0 54,0 14 -7,8 117,0 Q
3. Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 127,5 53,5 14 -12,2 114,8 Q
4. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 124,5 54,5 15 -5,5 113,8 Q
5. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 127,0 53,5 14 -12,4 113,7 Q
6. Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 119,0 52,5 14 -0,5 110,2 Q
7. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 122,5 52,5 15 -3,7 110,0 Q
8. Ahonen, JanneJanne Ahonen  Finlandia 120,5 52,0 14 -4,1 108,8 Q
9. Jacobsen, AndersAnders Jacobsen  Norwegia 128,5 49,0 14 -16,5 107,8 Q
Matura, JanJan Matura  Czechy 119,5 53,0 15 -1,0 Q
11. Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 120,5 53,0 14 -8,7 105,2 Q
12. Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 121,5 51,0 15 -5,7 104,7 Q
13. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 120,0 52,0 15 -4,7 104,0 Q
14. Hájek, AntonínAntonín Hájek  Czechy 120,5 52,5 14 -9,8 103,6 Q
15. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 117,0 51,5 15 +0,2 103,0 Q
Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 116,5 51,0 15 +1,6 Q
17. Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 118,0 51,5 15 -1,9 102,7 Q
18. Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 119,0 52,5 14 -8,7 102,0 Q
Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 115,5 51,0 15 +2,4 Q
20. Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 118,5 52,0 15 -4,1 101,9 Q
21. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 119,0 51,5 15 -5,0 101,4 Q
22. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 117,5 51,0 15 -1,9 101,3 Q
23. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 114,0 51,5 14 +0,5 101,2 Q
24. Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 114,0 51,0 14 +0,4 100,6 Q
25. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 118,5 51,5 15 -5,0 100,5 Q
26. Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 117,0 52,5 15 -3,6 100,2 Q
27. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 115,0 51,5 14 -2,6 99,9 Q
28. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 118,0 51,0 15 -5,0 99,1 Q
29. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 115,0 51,0 15 -1,2 97,5 Q
30. Wohlgenannt, UlrichUlrich Wohlgenannt  Austria 115,5 51,5 14 -6,0 97,4 Q
Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 118,5 51,5 14 -11,4 Q
32. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 113,0 50,0 15 +1,3 95,4 Q
33. Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 112,0 50,5 15 +1,2 94,0 Q
34. Olli, HarriHarri Olli  Finlandia 111,0 51,0 14 -2,6 92,2 Q
35. Antonissen, LarsLars Antonissen  Holandia 116,5 46,0 14 -8,8 90,9 Q
36. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 112,5 51,0 14 -7,3 90,2 Q
37. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 133,5[c] 27,5 15 -18,4 90,1 Q
38. Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 116,0 51,5 14 -15,2 89,1 Q
39. Mayer, NicolasNicolas Mayer  Francja 111,0 50,5 14 -5,6 88,7 Q
40. Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 107,0 48,5 14 +2,2 87,3 Q
Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 112,0 49,0 14 -7,3 Q
42. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 109,0 49,5 14 -3,0 86,7 nq
43. Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew  Rosja 106,5 45,5 15 +7,0 84,9 nq
44. Määttä, JarkkoJarkko Määttä  Finlandia 105,5 49,5 15 +3,5 83,6 nq
45. Diethart, ThomasThomas Diethart  Austria 104,5 49,0 15 +3,2 81,0 nq
46. Glasder, MichaelMichael Glasder  Stany Zjednoczone 111,0 49,5 14 -12,9 80,4 nq
47. Rhoads, WilliamWilliam Rhoads  Stany Zjednoczone 104,5 48,5 14 -2,5 79,9 nq
48. Inngjerdingen, ChristianChristian Inngjerdingen  Szwecja 107,5 49,5 14 -9,7 77,3 nq
49. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 101,5 48,0 14 +1,1 75,8 nq
50. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 103,0 44,5 14 +1,8 75,7 nq
51. Rowley, MatthewMatthew Rowley  Kanada 102,0 47,5 14 -4,3 70,8 nq
52. Kraus, MarinusMarinus Kraus  Niemcy 101,0 44,0 15 -1,4 65,1 nq
53. Nordin, CarlCarl Nordin  Szwecja 98,0 44,5 14 -2,6 62,3 nq
54. Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul  Korea Południowa 94,0 46,0 14 -4,0 55,2 nq
Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 115,5 14 -4,4 pq
Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 125,0 14 -8,5 pq
Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 132,0 14 -2,8 pq
Velta, RuneRune Velta  Norwegia 135,5 14 -8,5 pq
Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia DNS DNS pq
Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 122,5 13 -10,6 pq
Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 123,0 13 -10,5 pq
Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 125,5 13 -3,3 pq
Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 124,0 13 -5,0 pq
Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 122,0 13 -4,6 pq
Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin  Rosja DSQ DSQ[e] nq

Drugi konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka Wiatr Skok Belka Wiatr
Gold medal icon.svg Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 132,0 13 -8,9 128,0 14 -3,2 258,9
Silver medal icon.svg Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 128,5 13 -5,6 128,5 14 -3,1 254,9
Bronze medal icon.svg Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 121,5 13 -3,9 134,5 14 -4,4 251,5
Stoch, KamilKamil Stoch  Polska 124,0 13 -4,5 134,0 14 -6,9
5. Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 130,0 13 -7,6 126,5 14 -2,3 250,8
6. Bardal, AndersAnders Bardal  Norwegia 122,5 13 -2,1 132,0 14 -1,1 250,4
7. Jacobsen, AndersAnders Jacobsen  Norwegia 124,5 13 -7,9 125,0 14 0,0 239,2
8. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 130,5 13 -10,6 121,0 14 -1,8 238,3
9. Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 125,0 13 -3,7 122,5 14 -1,7 237,6
10. Murańka, KlemensKlemens Murańka  Polska 125,0 13 -6,3 126,5 14 -7,5 234,9
11. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 127,0 13 -6,1 123,0 14 -5,4 234,5
12. Velta, RuneRune Velta  Norwegia 122,5 13 -2,2 123,5 14 -4,4 234,2
13. Sjøen, PhillipPhillip Sjøen  Norwegia 122,5 13 -2,4 123,0 14 -3,1 231,9
14. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 123,0 13 -10,2 126,5 14 -5,9 228,5
15. Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie  Francja 122,0 13 -5,1 124,0 14 -5,7 227,0
16. Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 125,0 13 -9,1 121,0 14 -3,5 226,7
17. Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer  Austria 118,5 13 +2,3 122,0 14 -3,7 226,0
18. Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 122,0 13 -7,5 125,0 14 -6,6 225,0
19. Matura, JanJan Matura  Czechy 127,0 13 -7,3 122,0 14 -11,7 224,2
20. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 129,5 13 -14,2 121,5 14 -4,8 222,3
21. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 126,0 13 -9,1 119,5 14 -6,5 220,8
22. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 124,0 13 -11,4 120,0 14 -1,0 219,8
23. Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 125,5 13 -11,2 117,0 14 -1,6 217,7
24. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 120,5 13 -5,6 121,5 14 -2,5 217,5
25. Dežman, NejcNejc Dežman  Słowenia 118,5 13 -4,4 117,5 14 +4,3 216,7
26. Damjan, JernejJernej Damjan  Słowenia 118,0 13 -3,5 121,0 14 -2,6 216,6
27. Hájek, AntonínAntonín Hájek  Czechy 123,0 13 -12,5 120,5 14 -5,7 215,1
28. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 117,0 13 -1,5 119,0 14 -1,6 214,7
29. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 118,0 13 -1,7 118,5 14 -4,4 212,6
Neumayer, MichaelMichael Neumayer  Niemcy 127,5 13 -17,6 121,0 14 -8,1
31. Zografski, WładimirWładimir Zografski  Bułgaria 120,5 13 -8,8 106,0 14 -2,1 186,8
32. Bresadola, DavideDavide Bresadola  Włochy 120,5 13 -9,4 NQ 104,0
33. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 118,5 13 -5,0 NQ 103,8
34. Pungertar, MatjažMatjaž Pungertar  Słowenia 119,5 13 -7,7 NQ 102,4
35. Asikainen, LauriLauri Asikainen  Finlandia 117,0 13 -4,0 NQ 101,6
36. Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 116,5 13 -5,6 NQ 100,6
37. Forfang, Johann AndréJohann André Forfang  Norwegia 116,5 13 -4,3 NQ 100,4
38. Seou, ChoiChoi Seou  Korea Południowa 116,0 13 -7,3 NQ 97,0
39. Kobayashi, JunshirōJunshirō Kobayashi  Japonia 119,0 13 -8,2 NQ 96,5
40. Ahonen, JanneJanne Ahonen  Finlandia 113,5 13 -4,6 NQ 94,7
41. Prevc, CeneCene Prevc  Słowenia 114,0 13 -5,3 NQ 93,4
42. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 113,5 13 -3,0 NQ 92,3
43. Olli, HarriHarri Olli  Finlandia 114,5 13 -8,9 NQ 92,2
44. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 113,0 13 -6,2 NQ 91,7
45. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 112,0 13 -3,5 NQ 88,1
46. Wohlgenannt, UlrichUlrich Wohlgenannt  Austria 114,5 13 -14,0 NQ 87,6
47. Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis  Francja 111,0 13 -10,6 NQ 83,7
48. Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 107,0 13 -4,8 NQ 81,3
49. Mayer, NicolasNicolas Mayer  Francja 110,0 13 -11,3 NQ 81,2
50. Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 106,0 13 -5,7 NQ 78,1
51. Antonissen, LarsLars Antonissen  Holandia 93,0 13 -2,3 NQ 55,6

Klasyfikacje po konkursach w Oslo[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy
[f]
Punkty
1. Niemcy Severin Freund 27 1643
2. Słowenia Peter Prevc 29 1549
3. Austria Stefan Kraft 27 1468
4. Norwegia Anders Fannemel 27 1124
5. Czechy Roman Koudelka 25 1104
6. Austria Michael Hayböck 27 1081
7. Japonia Noriaki Kasai 25 1060
8. Norwegia Rune Velta 27 748
9. Polska Kamil Stoch 16 743
10. Austria Gregor Schlierenzauer 25 688
11. Szwajcaria Simon Ammann 16 646
12. Niemcy Richard Freitag 25 594
13. Niemcy Markus Eisenbichler 26 520
14. Słowenia Jernej Damjan 29 507
15. Norwegia Anders Jacobsen 19 501
16. Japonia Daiki Itō 24 479
17. Norwegia Anders Bardal 18 477
18. Polska Piotr Żyła 29 448
19. Słowenia Jurij Tepeš 24 374
20. Japonia Taku Takeuchi 23 350
21. Niemcy Marinus Kraus 23 327
22. Niemcy Michael Neumayer 29 326
23. Norwegia Johann André Forfang 18 280
24. Słowenia Nejc Dežman 25 213
25. Słowenia Matjaž Pungertar 26 204
26. Szwajcaria Gregor Deschwanden 24 185
27. Austria Andreas Kofler 16 173
28. Francja Vincent Descombes Sevoie 21 161
29. Słowenia Robert Kranjec 23 157
30. Finlandia Lauri Asikainen 19 155
Norwegia Phillip Sjøen 13 155
32. Rosja Dmitrij Wasiljew 18 145
33. Niemcy Andreas Wellinger 7 137
34. Finlandia Jarkko Määttä 22 130
35. Austria Manuel Poppinger 16 123
36. Niemcy Stephan Leyhe 17 120
37. Norwegia Tom Hilde 15 118
38. Austria Manuel Fettner 16 113
39. Czechy Jan Matura 24 110
40. Norwegia Andreas Stjernen 8 109
41. Austria Thomas Diethart 21 99
42. Norwegia Kenneth Gangnes 11 97
43. Japonia Junshirō Kobayashi 18 89
44. Polska Klemens Murańka 16 88
45. Norwegia Daniel-André Tande 12 81
46. Japonia Shōhei Tochimoto 15 79
47. Rosja Władisław Bojarincew 16 77
48. Polska Aleksander Zniszczoł 19 75
49. Japonia Kento Sakuyama 21 62
50. Polska Jan Ziobro 19 55
51. Niemcy Andreas Wank 15 54
52. Włochy Davide Bresadola 15 48
53. Finlandia Ville Larinto 11 35
Polska Dawid Kubacki 16 35
55. Czechy Jakub Janda 17 34
56. Rosja Ilmir Chazietdinow 12 32
57. Słowenia Cene Prevc 5 27
58. Rosja Michaił Maksimoczkin 15 26
59. Słowenia Anže Lanišek 7 23
Czechy Antonín Hájek 12 23
61. Finlandia Janne Ahonen 8 21
62. Finlandia Sami Niemi 10 19
63. Finlandia Anssi Koivuranta 14 18
64. Polska Maciej Kot 9 17
65. Szwajcaria Killian Peier 8 15
66. Norwegia Joachim Hauer 7 14
Austria Ulrich Wohlgenannt 9 14
68. Francja Ronan Lamy Chappuis 13 13
69. Niemcy Daniel Wenig 7 11
Bułgaria Władimir Zografski 18 11
71. Słowenia Anže Semenič 2 9
72. Austria Wolfgang Loitzl 4 8
73. Słowenia Tomaž Naglič 7 6
Rosja Dienis Korniłow 10 6
75. Norwegia Robert Johansson 4 5
Słowenia Rok Justin 8 5
Niemcy Karl Geiger 5 5
78. Norwegia Ole Marius Ingvaldsen 3 4
Polska Stefan Hula 4 4
Czechy Lukáš Hlava 8 4
Stany Zjednoczone Nicholas Alexander 6 4
82. Niemcy Pius Paschke 2 2
Korea Południowa Choi Seou 8 2
Japonia Kenshirō Itō 6 2
85. Finlandia Harri Olli 5 2
Rosja Aleksiej Romaszow 2 1
Austria Simon Greiderer 2 1

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy
[f]
 Ind.   Druż.   Razem 
1.  Niemcy 33 3739 1500 5239
2.  Norwegia 33 3663 1300 4963
3.  Austria 33 3768 800 4568
4.  Słowenia 33 3124 1000 4124
5.  Japonia 33 2121 1050 3171
6.  Polska 33 1465 450 1915
7.  Czechy 32 1275 500 1775
8.  Szwajcaria 29 846 100 946
9.  Finlandia 32 379 250 629
10.  Rosja 31 287 200 487
11.  Francja 24 174 174
12.  Włochy 21 48 50 98
13.  Bułgaria 18 11 11
14.  Stany Zjednoczone 16 4 4
15.  Korea Południowa 9 2 2

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Zawodnicy rozpoczęli konkurs z 16. belki. Obniżenie rozbiegu o jeden próg spowodowało dodanie 3,3 punktu do noty zawodnika.
  2. Zawodnikowi obniżono belkę na prośbę trenera.
  3. a b Po lądowaniu zaliczył upadek.
  4. Zawodnicy rozpoczęli zawody z 14. belki. Obniżenie rozbiegu o 1 próg skutkowało odjęciem 3,3 punktu od noty zawodnika.
  5. Zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon.
  6. a b Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]