Puchar Świata w skokach narciarskich 2015/2016 – Ałmaty

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Świata w skokach narciarskich 2015/2016 – Ałmaty
Kuopio Wisła
Data 27–28 lutego 2016
Gospodarz Ałmaty
Organizator FIS
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Pierwszy konkurs indywidualny (27.02.2016) Słowenia Peter Prevc
Drugi konkurs indywidualny (28.02.2016) Słowenia Peter Prevc
Mapa lokalizacyjna Kazachstanu
Ałmaty
Ałmaty
Geographylogo.svg
Położenie na mapie Kazachstanu

Piętnaste zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2015/2016 odbyły się w byłej stolicy Kazachstanu, Ałmaty, na skoczni Gornyj Gigant. Były to pierwsze Pucharu Świata zawody na tej skoczni, oraz pierwsze w tym kraju. Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego wygrał Maciej Kot (było to szóste zwycięstwo Polaka w kwalifikacjach)[1], zaś do drugiego Taku Takeuchi[2]. Oba konkursy wygrał Peter Prevc, zwyciężając po raz 12. i 13. w sezonie (wyrównał osiągnięcie Gregora Schlierenzauera z sezonu 2008/2009) i tym samym zapewnił sobie pierwszą w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ. W obu konkursach punktował Dawid Kubacki, zajmując 30. i 25. miejsce, natomiast w rozegranym dzień później drugim do drugiej serii awansował Andrzej Stękała – 28. miejsce[3][4].

Skocznia[edytuj | edytuj kod]

Nazwa skoczni Miejscowość Punkt K HS Rekord skoczni
Przed zawodami W trakcie zawodów
AlmatySkiJump.jpg Gornyj Gigant Kazachstan Ałmaty K125 HS140 142,0 m[a] Austria Mario Seidl 09.02.2013 141,5 m Niemcy Severin Freund 28.02.2016

Program zawodów[5][edytuj | edytuj kod]

Dzień Konkurencja Początek Liczba uczestników
Czas lokalny CET
26 lutego Oficjalny trening 16:00 11:00
Kwalifikacje 18:00 13:00 54
27 lutego Pierwszy konkurs indywidualny 18:00 13:00 50
28 lutego Kwalifikacje 16:45 11:45 56
Drugi konkurs indywidualny 18:00 13:00 50

Jury[edytuj | edytuj kod]

Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Ałmaty był Siergiej Żyrianow, oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej był dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Miran Tepeš. Sędzią technicznym był Hubert Mathis, a jego asystentem – Nikołaj Pietrow.

Sędzia Stanowisko
Kwalifikacje oraz 1. konkurs indywidualny Kwalifikacje oraz 2. konkurs indywidualny
Kazachstan Nazym Nassyrow D A
Japonia Ryuichi Inoue B E
Norwegia Rune Hyldmo E B
Polska Kazimierz Bafia C D
Rosja Wadim Lisowskij A C

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka[b] Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 131,0 54,0 15 +9,7 130,8 Q
2. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 132,0 55,0 15 +6,8 130,7 Q
3. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 133,5 54,0 15 +2,5 128,1 Q
4. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 133,0 54,0 15 +3,2 127,9 Q
5. Matura, JanJan Matura  Czechy 131,0 53,5 15 +6,6 127,2 Q
6. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 133,0 54,0 15 +1,8 126,5 Q
7. Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 132,5 53,0 15 +2,7 125,5 Q
8. Wolny, JakubJakub Wolny  Polska 128,5 52,5 14 +2,7 121,5 Q
9. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 128,5 52,5 15 +5,1 120,2 Q
10. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 127,0 51,5 15 +7,6 119,0 Q
11. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 129,0 48,5 15 +6,9 118,4 Q
12. Stękała, AndrzejAndrzej Stękała  Polska 126,0 51,5 15 +8,7 118,3 Q
13. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 128,0 48,0 15 +8,4 118,1 Q
14. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 125,0 51,0 15 +10,0 117,3 Q
15. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 126,0 52,0 15 +6,8 116,9 Q
16. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 129,5 46,5 15 +5,8 116,7 Q
Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 127,5 53,5 15 +2,4 Q
18. Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 125,0 52,0 14 +4,4 116,4 Q
19. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 123,5 51,0 14 +6,5 114,8 Q
20. Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 121,0 51,0 14 +10,3 114,1 Q
21. Hvala, JakaJaka Hvala  Słowenia 124,0 51,5 15 +7,4 113,4 Q
Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 125,0 51,0 15 +6,1 Q
23. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 118,5 52,5 15 +15,1 112,2 Q
24. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 128,0 42,0 15 +7,1 110,8 Q
25. Rhoads, WilliamWilliam Rhoads  Stany Zjednoczone 123,0 51,0 14 +2,4 109,8 Q
26. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 123,0 51,5 15 +4,9 108,1 Q
27. Hilde, TomTom Hilde  Norwegia 119,0 51,0 15 +11,9 108,4 Q
28. Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 124,0 51,5 15 +0,6 106,6 Q
29. Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis  Francja 123,0 51,0 15 +2,6 106,3 Q
30. Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 118,0 51,0 15 +9,7 104,4 Q
Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 121,0 50,0 15 +5,3 Q
32. Sevoie, Vincent DescombesVincent Descombes Sevoie  Francja 120,0 51,0 15 +6,0 104,3 Q
33. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 120,0 50,0 15 +6,1 103,4 Q
34. Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 117,0 49,5 14 +6,1 101,2 Q
35. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 116,0 49,5 14 +6,0 99,3 Q
36. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 116,5 46,0 15 +11,9 98,9 Q
37. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 117,0 50,0 15 +6,2 98,1 Q
Pograjc, AndražAndraž Pograjc  Słowenia 112,5 47,5 14 +13,1 Q
39. Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 115,0 49,5 14 +4,3 95,8 Q
40. Sokolenko, KonstantinKonstantin Sokolenko  Kazachstan 112,0 48,5 14 +6,1 91,2 Q
41. Muminow, SabirżanSabirżan Muminow  Kazachstan 109,0 46,5 14 +12,3 90,0 nq
42. Naglič, TomažTomaž Naglič  Słowenia 109,5 47,0 14 +10,0 89,1 nq
43. Żaparow, RadikRadik Żaparow  Kazachstan 106,0 42,0 14 +4,9 72,7 nq
DSQ Glasder, MichaelMichael Glasder  Stany Zjednoczone DSQ[c] nq
DNS Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia DNS nq
DNS Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia DNS nq
Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 126,0 15 +6,3 pq
Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 118,0 15 +8,6 pq
Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 132,0 15 +3,2 pq
DNS Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia DNS pq
Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 127,5 15 +8,6 pq
DNS Kraft, StefanStefan Kraft  Austria DNS pq
Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 128,5 15 +6,5 pq
DNS Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria DNS pq
Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 122,0 15 +13,9 pq
Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 141,0 15 +2,0 pq

Pierwszy konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka[d] Wiatr Skok Belka[e] Wiatr
Gold medal icon.svg Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 141,0 13 0,0 137,5 20 +18,2 272,7
Silver medal icon.svg Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 138,0 13 -2,1 133,0 20 +20,3 254,7
Bronze medal icon.svg Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 135,0 13 0,0 135,0 20 +16,8 252,0
4. Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 136,5 13 0,0 129,0 20 +18,0 244,1
5. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 129,5 13 +3,3 133,0 20 +19,2 242,7
6. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 130,5 13 +3,2 132,5 20 +16,9 240,7
7. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 132,5 13 +2,2 129,5 20 +16,1 235,6
8. Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 127,0 13 -0,5 128,0 13 +8,6 234,7
9. Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 130,5 13 +1,6 128,0 20 +20,9 232,5
10. Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 132,0 13 +1,2 128,5 20 +18,3 232,1
11. Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 130,0 13 -0,3 129,5 19 +17,0 231,7
12. Sevoie, Vincent DescombesVincent Descombes Sevoie  Francja 127,5 13 +4,2 127,0 17 +15,3 230,4
13. Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 130,0 13 +0,8 127,0 19 +18,2 228,5
14. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 124,5 13 +3,4 123,5 13 +9,6 227,0
15. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 128,5 13 +3,2 126,0 19 +17,8 226,5
16. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 129,5 13 +2,6 126,0 20 +21,2 226,4
17. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 129,0 13 +2,9 126,5 20 +19,8 225,8
18. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 126,5 13 +2,8 124,0 15 +11,5 224,4
19. Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 128,0 13 +1,5 123,5 17 +14,2 223,7
20. Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 128,0 13 +4,2 123,0 19 +20,3 223,2
21. Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 127,5 13 +0,1 123,5 15 +11,4 223,0
22. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 133,0 13 +2,0 126,5 20 +20,0 222,3
23. Hvala, JakaJaka Hvala  Słowenia 125,0 11 +1,0 123,5 17 +13,7 221,7
24. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 127,0 13 +3,2 123,0 17 +13,5 220,5
25. Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 128,0 13 +2,4 126,0 19 +17,3 219,8
26. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 120,5 11 +1,1 121,5 13 +6,8 218,5
27. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 123,0 11 -2,0 123,0 13 +3,7 217,5
28. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 126,0 11 +1,1 123,0 19 +15,7 216,3
29. Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 123,0 11 +0,9 121,5 13 +8,0 215,0
30. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 127,0 13 +2,9 121,0 17 +14,8 207,4
31. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 121,0 11 0,0 NQ 105,3
32. Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis  Francja 119,5 11 +2,2 NQ 103,3
33. Hilde, TomTom Hilde  Norwegia 120,0 12 +4,6 NQ 102,9
34. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 123,5 13 +1,8 NQ 102,7
35. Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 121,5 11 -3,0 NQ 101,7
36. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 122,0 13 +1,9 NQ 101,6
Wolny, JakubJakub Wolny  Polska 120,0 11 -0,4 NQ
38. Stękała, AndrzejAndrzej Stękała  Polska 123,0 13 +1,1 NQ 100,6
39. Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 119,0 11 -0,5 NQ 99,7
40. Pograjc, AndražAndraž Pograjc  Słowenia 120,0 11 -1,9 NQ 99,6
41. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 118,0 11 +0,8 NQ 98,2
42. Ziobro, JanJan Ziobro  Polska 119,0 11 -2,2 NQ 98,0
43. Matura, JanJan Matura  Czechy 120,5 13 +0,8 NQ 96,3
44. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 116,0 11 +3,1 NQ 95,4
45. Rhoads, WilliamWilliam Rhoads  Stany Zjednoczone 113,0 11 -1,6 NQ 85,8
46. Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 111,5 11 0,0 NQ 85,2
47. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 111,0 11 +1,2 NQ 85,0
48. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 115,0 13 +0,8 NQ 84,9
49. Sokolenko, KonstantinKonstantin Sokolenko  Kazachstan 105,0 11 -1,4 NQ 70,1
DSQ Kot, MaciejMaciej Kot  Polska DSQ[c] NQ

Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Skok Styl Belka[f] Wiatr Wynik Kwalifikacja
1. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 132,0 54,0 12 -3,7 115,5 Q
2. Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 129,0 55,5 12 -1,8 113,5 Q
3. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 128,5 52,5 10 -5,5 113,3 Q
4. Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 129,0 54,5 12 -1,7 112,6 Q
5. Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 129,0 54,0 12 -3,3 110,5 Q
6. Hvala, JakaJaka Hvala  Słowenia 127,0 54,0 10 -7,2 110,4 Q
7. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 129,0 53,0 12 -3,2 109,6 Q
8. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 127,5 54,0 10 -9,5 109,0 Q
9. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 127,0 54,0 12 -1,4 108,8 Q
Matura, JanJan Matura  Czechy 127,0 54,0 12 -1,4 Q
11. Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 127,5 54,0 14 +4,3 108,0 Q
12. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 129,5 48,5 12 -2,1 107,1 Q
13. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 128,0 51,0 10 -9,5 106,9 Q
14. Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 126,0 51,0 10 -6,2 106,6 Q
15. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 127,5 52,5 12 -3,8 105,8 Q
16. Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 126,0 52,5 12 -1,4 105,5 Q
17. Sevoie, Vincent DescombesVincent Descombes Sevoie  Francja 128,5 51,0 12 -5,3 104,6 Q
Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 126,0 50,0 10 -7,2 Q
19. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 126,0 51,5 12 -1,6 104,3 Q
20. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 128,5 49,5 12 -4,6 103,8 Q
21. Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis  Francja 124,0 51,5 10 -6,0 103,7 Q
22. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 125,0 49,5 10 -6,3 103,2 Q
23. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 125,5 51,0 10 -8,8 103,1 Q
24. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 124,0 51,5 10 -6,7 103,0 Q
25. Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 125,5 51,0 12 -2,2 102,3 Q
26. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 125,0 52,5 12 -3,7 101,4 Q
27. Pograjc, AndražAndraž Pograjc  Słowenia 124,0 51,0 10 -7,9 101,3 Q
28. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 124,5 51,0 10 -9,0 101,1 Q
29. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 125,0 51,0 10 -10,0 101,0 Q
30. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 124,0 52,5 12 -3,0 100,3 Q
31. Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 125,0 51,5 10 -11,7 99,8 Q
32. Stękała, AndrzejAndrzej Stękała  Polska 123,0 51,0 12 -0,5 99,5 Q
33. Hilde, TomTom Hilde  Norwegia 121,0 51,5 10 -5,6 98,7 Q
34. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 122,0 52,0 12 -1,8 97,4 Q
35. Wolny, JakubJakub Wolny  Polska 122,0 51,0 10 -8,4 97,2 Q
36. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 120,0 51,0 10 -5,0 97,0 Q
37. Naglič, TomažTomaž Naglič  Słowenia 119,0 51,0 10 -4,0 96,2 Q
38. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 122,5 49,5 12 -3,9 93,7 Q
39. Glasder, MichaelMichael Glasder  Stany Zjednoczone 119,0 51,0 10 -7,3 92,9 Q
40. Muminow, SabirżanSabirżan Muminow  Kazachstan 119,5 49,5 10 -8,3 91,3 Q
41. Żaparow, MaratMarat Żaparow  Kazachstan 118,5 50,5 10 -9,8 89,0 nq
42. Peier, KillianKillian Peier  Szwajcaria 120,0 47,0 10 -9,5 88,5 nq
43. Rhoads, WilliamWilliam Rhoads  Stany Zjednoczone 112,5 49,5 10 -8,7 78,3 nq
44. Żaparow, RadikRadik Żaparow  Kazachstan 111,5 48,5 10 -7,1 77,1 nq
45. Sokolenko, KonstantinKonstantin Sokolenko  Kazachstan 103,5 49,0 10 -8,7 61,6 nq
DSQ Ziobro, JanJan Ziobro  Polska DSQ[c] nq
Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 125,0 14 +1,8 pq
Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 134,5 16 +0,1 pq
Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 137,0 16 -0,9 pq
DNS Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia DNS pq
Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 134,0 14 +1,7 pq
Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 138,0 14 -0,9 pq
Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 133,0 14 -0,7 pq
Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 138,5 14 -2,3 pq
Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 138,0 13 -1,3 pq
Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 140,0 12 -0,3 pq

Drugi konkurs indywidualny[edytuj | edytuj kod]

Pozycja Zawodnik Reprezentacja Seria 1 Seria 2 Wynik
Skok Belka[g] Wiatr Skok Belka[h] Wiatr
Gold medal icon.svg Prevc, PeterPeter Prevc  Słowenia 139,5 14 +4,4 139,0 12 -0,6 325,9
Silver medal icon.svg Freund, SeverinSeverin Freund  Niemcy 137,0 14 +5,3 141,5 14 +0,3 314,3
Bronze medal icon.svg Tande, Daniel-AndréDaniel-André Tande  Norwegia 140,5 17 +4,1 139,5 14 +2,0 310,9
4. Kraft, StefanStefan Kraft  Austria 139,0 15 +4,9 138,5 14 +1,8 306,4
5. Hayböck, MichaelMichael Hayböck  Austria 135,5 14 +4,4 137,0 14 +2,7 306,0
6. Freitag, RichardRichard Freitag  Niemcy 136,5 17 +6,3 134,5 14 +2,2 294,6
7. Kasai, NoriakiNoriaki Kasai  Japonia 136,0 17 +4,0 136,0 14 +4,4 294,3
8. Takeuchi, TakuTaku Takeuchi  Japonia 135,0 17 +6,7 137,5 14 +0,9 293,4
9. Gangnes, KennethKenneth Gangnes  Norwegia 134,5 14 +4,0 130,5 14 +2,2 288,6
10. Wellinger, AndreasAndreas Wellinger  Niemcy 134,0 17 +7,0 128,5 14 +4,5 280,3
11. Leyhe, StephanStephan Leyhe  Niemcy 134,0 17 +7,4 127,0 14 +4,8 275,3
12. Koudelka, RomanRoman Koudelka  Czechy 133,5 17 +5,1 133,5 18 +6,7 274,9
13. Stjernen, AndreasAndreas Stjernen  Norwegia 134,0 17 +5,1 128,0 14 +3,7 270,7
14. Itō, DaikiDaiki Itō  Japonia 131,0 17 +6,2 129,5 18 +12,9 270,0
15. Kranjec, RobertRobert Kranjec  Słowenia 132,0 17 +6,2 129,0 18 +12,7 269,7
16. Ammann, SimonSimon Ammann  Szwajcaria 137,0 17 +4,9 139,0 18 -0,4 267,8
17. Fannemel, AndersAnders Fannemel  Norwegia 133,5 17 +5,0 128,5 18 +12,3 266,9
Tepeš, JurijJurij Tepeš  Słowenia 132,5 17 +6,7 128,5 18 +10,9
19. Fettner, ManuelManuel Fettner  Austria 130,5 17 +6,8 128,0 18 +14,4 263,0
20. Geiger, KarlKarl Geiger  Niemcy 128,5 17 +6,8 127,5 18 +14,3 260,4
21. Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler  Niemcy 129,5 17 +8,5 126,5 18 +13,0 259,8
22. Sakuyama, KentoKento Sakuyama  Japonia 129,0 17 +7,5 128,0 18 +13,6 259,2
23. Matura, JanJan Matura  Czechy 131,0 17 +1,4 125,5 18 +13,7 255,8
24. Hvala, JakaJaka Hvala  Słowenia 128,0 17 +6,1 127,0 18 +12,3 255,4
25. Kubacki, DawidDawid Kubacki  Polska 129,0 17 +7,8 125,5 18 +13,8 255,2
26. Hauer, JoachimJoachim Hauer  Norwegia 130,0 17 +6,7 125,0 18 +13,1 254,8
27. Wank, AndreasAndreas Wank  Niemcy 131,0 17 +6,2 125,0 18 +13,7 252,7
28. Stękała, AndrzejAndrzej Stękała  Polska 132,0 17 +3,3 124,0 18 +13,6 249,7
29. Aschenwald, PhilippPhilipp Aschenwald  Austria 129,0 17 +7,0 123,0 18 +14,0 249,1
30. Itō, KenshirōKenshirō Itō  Japonia 128,0 17 +6,7 123,5 18 +11,3 248,7
31. Sevoie, Vincent DescombesVincent Descombes Sevoie  Francja 128,5 17 +7,5 NQ 125,3
32. Kot, MaciejMaciej Kot  Polska 127,5 17 +6,9 NQ 124,9
33. Hilde, TomTom Hilde  Norwegia 130,0 17 +0,8 NQ 124,8
34. Hlava, LukášLukáš Hlava  Czechy 128,0 17 +5,0 NQ 124,4
35. Poppinger, ManuelManuel Poppinger  Austria 125,5 17 +6,3 NQ 120,7
36. Janda, JakubJakub Janda  Czechy 128,5 17 +6,3 NQ 120,6
37. Tochimoto, ShōheiShōhei Tochimoto  Japonia 126,0 17 +6,2 NQ 120,5
38. Klimow, JewgienijJewgienij Klimow  Rosja 127,0 17 +6,0 NQ 119,1
39. Żyła, PiotrPiotr Żyła  Polska 126,5 17 +3,2 NQ 117,9
40. Deschwanden, GregorGregor Deschwanden  Szwajcaria 124,5 17 +5,9 NQ 116,5
41. Korniłow, DienisDienis Korniłow  Rosja 123,5 17 +6,2 NQ 114,5
42. Semenič, AnžeAnže Semenič  Słowenia 122,0 17 +8,5 NQ 114,1
43. Naglič, TomažTomaž Naglič  Słowenia 121,0 17 +10,0 NQ 113,8
44. Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow  Rosja 122,5 17 +6,1 NQ 112,6
45. Egloff, LucaLuca Egloff  Szwajcaria 121,0 17 +8,5 NQ 112,3
46. Wolny, JakubJakub Wolny  Polska 121,5 17 +7,4 NQ 112,1
47. Pograjc, AndražAndraž Pograjc  Słowenia 121,0 17 +6,9 NQ 111,7
48. Glasder, MichaelMichael Glasder  Stany Zjednoczone 118,5 17 +8,8 NQ 108,1
49. Chappuis, Ronan LamyRonan Lamy Chappuis  Francja 119,5 17 +7,0 NQ 107,6
50. Muminow, SabirżanSabirżan Muminow  Kazachstan 115,0 17 +9,1 NQ 99,1

Klasyfikacje po zawodach w Ałmaty[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Występy[i] Punkty
1. Słowenia Peter Prevc 24 1898
2. Niemcy Severin Freund 23 1279
3. Austria Michael Hayböck 22 1143
4. Norwegia Kenneth Gangnes 24 1073
5. Austria Stefan Kraft 22 913
6. Norwegia Johann André Forfang 22 890
7. Norwegia Daniel-André Tande 24 841
8. Japonia Noriaki Kasai 20 701
9. Niemcy Richard Freitag 24 584
10. Norwegia Anders Fannemel 23 522
11. Norwegia Andreas Stjernen 24 501
12. Czechy Roman Koudelka 24 485
13. Słowenia Domen Prevc 16 431
14. Niemcy Andreas Wellinger 22 400
15. Szwajcaria Simon Ammann 24 394
16. Japonia Daiki Itō 20 384
17. Słowenia Robert Kranjec 20 342
18. Norwegia Joachim Hauer 23 329
19. Niemcy Andreas Wank 24 326
20. Japonia Taku Takeuchi 20 317
21. Słowenia Anže Lanišek 21 230
22. Niemcy Stephan Leyhe 23 224
23. Polska Kamil Stoch 18 213
Słowenia Jurij Tepeš 21 213
25. Austria Manuel Fettner 20 202
26. Polska Stefan Hula 19 190
27. Austria Manuel Poppinger 20 181
28. Francja Vincent Descombes Sevoie 20 164
Czechy Jakub Janda 18 164
30. Polska Dawid Kubacki 22 152
31. Niemcy Karl Geiger 14 150
32. Polska Maciej Kot 20 117
33. Polska Andrzej Stękała 15 96
34. Czechy Jan Matura 19 94
35. Czechy Lukáš Hlava 18 80
36. Polska Piotr Żyła 17 76
37. Norwegia Tom Hilde 16 74
38. Austria Andreas Kofler 13 62
39. Szwajcaria Gregor Deschwanden 16 61
40. Niemcy Marinus Kraus 7 57
41. Niemcy Markus Eisenbichler 9 55
42. Austria Gregor Schlierenzauer 6 53
43. Austria Philipp Aschenwald 10 50
44. Japonia Ryōyū Kobayashi 3 47
45. Finlandia Lauri Asikainen 9 42
46. Japonia Kento Sakuyama 16 37
47. Słowenia Jaka Hvala 11 36
Polska Klemens Murańka 11 36
49. Niemcy David Siegel 5 29
50. Austria Thomas Hofer 4 25
51. Kanada MacKenzie Boyd-Clowes 17 24
Francja Ronan Lamy Chappuis 15 24
Niemcy Michael Neumayer 6 24
54. Rosja Ilmir Chazietdinow 15 23
55. Japonia Shōhei Tochimoto 17 22
56. Rosja Jewgienij Klimow 14 21
57. Słowenia Bor Pavlovčič 2 20
58. Norwegia Robert Johansson 3 19
59. Japonia Kenshirō Itō 13 16
60. Finlandia Ville Larinto 13 14
61. Japonia Junshirō Kobayashi 8 13
62. Rosja Dienis Korniłow 16 12
63. Włochy Sebastian Colloredo 8 11
64. Czechy Čestmír Kožíšek 4 7
Austria Markus Schiffner 8 7
66. Japonia Naoki Nakamura 2 6
Bułgaria Władimir Zografski 6 6
68. Słowenia Andraž Pograjc 9 5
Polska Jakub Wolny 4 5
70. Norwegia Joacim Ødegård Bjøreng 2 3
Rosja Anton Kaliniczenko 1 3
Czechy Tomáš Vančura 4 3
73. Austria Clemens Aigner 3 2
Niemcy Pius Paschke 2 2
Szwajcaria Killian Peier 10 2
Słowenia Anže Semenič 7 2
77. Stany Zjednoczone Kevin Bickner 5 1

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Państwo Występy
[i]
 Ind.   Druż.   Razem 
1.  Norwegia 29 4252 1500 5752
2.  Niemcy 29 3130 1650 4780
3.  Słowenia 29 3177 1400 4577
4.  Austria 29 2638 1400 4038
5.  Japonia 29 1543 900 2443
6.  Polska 29 885 900 1785
7.  Czechy 29 833 750 1583
8.  Szwajcaria 28 457 250 707
9.  Finlandia 20 56 200 256
10.  Francja 23 188 188
11.  Rosja 22 59 50 109
12.  Kanada 17 24 24
13.  Włochy 9 11 0 11
14.  Bułgaria 6 6 6
15.  Stany Zjednoczone 13 1 1

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. Nieoficjalny rekord skoczni, ustanowiony podczas zawodów niższej rangi niż zimowe igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata, Puchar Świata i Letnie Grand Prix.
  2. Kwalifikacje rozpoczęto z 14. belki. Podwyższenie rozbiegu o jeden próg skutkowało odjęciem 3,7 punktu od noty zawodnika.
  3. a b c Dyskwalifikacja z powodu niezgodnego z regulaminem kombinezonu.
  4. Konkurs rozpoczęto z 11. belki. Podwyższenie rozbiegu o jeden próg skutkowało odjęciem 3,7 pkt., natomiast o dwa progi 7,4 punktu od noty zawodnika.
  5. Drugą serię rozpoczęto z 13. belki. Podwyższenie rozbiegu o cztery progi skutkowało odjęciem 14,8 pkt., zaś o sześć 22,2 pkt., natomiast o siedem 25,9 punktu od noty zawodnika.
  6. Drugą serię rozpoczęto z 10. belki. Podwyższenie rozbiegu o dwa progi skutkowało odjęciem 7,4 punktu od noty zawodnika.
  7. Konkurs rozpoczęto z 17. belki. Obniżenie rozbiegu o dwa progi skutkowało dodaniem 7,4 pkt., natomiast o trzy progi 11,1 punktu do noty zawodnika.
  8. Drugą serię rozpoczęto z 18. belki. Obniżenie rozbiegu o cztery progi skutkowało dodaniem 14,8 pkt., zaś o sześć 22,2 punktu do noty zawodnika.
  9. a b Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Paweł Stawowczyk: PŚ Ałmaty: Maciej Kot wygrywa kwalifikacje (pol.). skokinarciarskie.pl, 2016-02-26. [dostęp 2016-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-01-03)].
  2. Paweł Stawowczyk: PŚ Ałmaty: Takeuchi wygrywa kwalifikacje, Prevc najdalej (pol.). skokinarciarskie.pl, 2016-02-28. [dostęp 2016-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-01-03)].
  3. Andrzej Mysiak: PŚ Ałmaty: Prevc znów dominatorem. Kubacki z jedynym punktem dla Polski (pol.). skokinarciarskie.pl, 2016-02-27. [dostęp 2016-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-01-03)].
  4. Paweł Stawowczyk: PŚ Ałmaty: Prevc wygrywa konkurs i zdobywa Kryształową Kulę (pol.). skokinarciarskie.pl, 2016-02-28. [dostęp 2016-01-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-01-03)].
  5. FIS: Starting times FIS disciplines season 2015/16 Version 3.1 (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2016-02-23]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-02-23)].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]